DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #296278  autor: Brzytwa
 06 lis 2008, 15:38
Witam,mam takich kilka pytań o RAZR v9.
Chodzi mi o baterię. Telefon mam nowy a baterię sformatowaną poprawnie, przy umiarkowanym użytkowaniu (głównie sms'y, muzyki raczej nie słucham i nie bawię się innymi pierdołami) bateria pada po 2 dniach.
W ustawieniach zmieniłam wszystkie podświetlenia i inne opcje które mogą na to wpływać na najmniejsze wartości, ale jest jak jest... :x
W dodatQ telefon mimo że nowiutki to często gubi zasięg, przez co muszę drugi raz wysyłać wiadomości, chodzić po mieszkaniu lub nawet wychodzić na zewnatrz żeby złapać zasięg.
Mam takie pytanie jeszcze: czy jeżeli przez dłuższy czas (parę godzin) będę poza zasięgiem i ciagle będzie mi szukało sieci (przez co podobno bateria szybko pada) to czy cos w tej sytuacji pomoże odłączenie go od sieci w tryb samolotowy?
A może pomoże zmiana softu na oryginalny motoroli? Bo teraz mam soft z Play :x
Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

 #296280  autor: vinc
 06 lis 2008, 15:47
W tym telefonie bateria nie należy do najlepszych na rynku i tyle będzie Ci trzymała.
Brzytwa pisze:W dodatQ telefon mimo że nowiutki to często gubi zasięg, przez co muszę drugi raz wysyłać wiadomości, chodzić po mieszkaniu lub nawet wychodzić na zewnatrz żeby złapać zasięg.
Niestety jest to wina Play'a, ponieważ podobno w tym telefonie nie ma możliwości ustawienia trybu tylko GSM (Wtedy sprawa była by rozwiązana), a telefon ma ustawiony trzyb dual, czyli najpierw szuka UMTS, a dopiero później jak jest słaby zasięg GSM. Zawsze pozostaje zmiana softu i ustawienie "tylko GSM'.
Brzytwa pisze:Mam takie pytanie jeszcze: czy jeżeli przez dłuższy czas (parę godzin) będę poza zasięgiem i ciagle będzie mi szukało sieci (przez co podobno bateria szybko pada) to czy cos w tej sytuacji pomoże odłączenie go od sieci w tryb samolotowy?
Bateria szybciej pada ponieważ telefon szuka sieci. Oczywiście możesz przełączyć na tryb samolotowy, ale wtedy nie możesz korzystać z funcji telefonicznych.
Brzytwa pisze:Telefon mam nowy a baterię sformatowaną poprawnie
Jak już to baterię się formuje, a nie formatuje. Było już tyle razy na forum... wystarczy jak poszukasz.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2008, 15:56 przez vinc, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek

 #296281  autor: kowcio
 06 lis 2008, 15:53
vinc pisze:Brzytwa napisał/a:
W dodatQ telefon mimo że nowiutki to często gubi zasięg, przez co muszę drugi raz wysyłać wiadomości, chodzić po mieszkaniu lub nawet wychodzić na zewnatrz żeby złapać zasięg.


To przełącz zasięg na tylko GSM i nie będzie telefon gubił zasięgu. Teraz zapewne masz tryb dual, czyli w pierwszej kolejności telefon szuka UMTS, a później GSM. Dlatego gubisz zasięg, a bateria szybciej pada.
Z tego co wiem, to w Motkach sprzedawanych przez Playa nie da się włączyć tylko GSM ;-/
Pozostaje czekać, aż nadajnik Playa zostanie postawiony koło Twojego domu.
vinc pisze:Brzytwa napisał/a:
A może pomoże zmiana softu na oryginalny motoroli? Bo teraz mam soft z Play


Nic to nie pomoże :wink:
Właśnie pomógłby włączyć tryb tylko GSM... Ale gwarancję tracisz ;-/ Coś za coś. Jak włączysz tylko GSM, to bateria Ci dłużej trzymała oraz telefon będzie miał lepszy i stabilny zasięg.

2 dni jak na ten telefon to muszę Ci przyznać, że to jest wynik całkiem ładny.. Naprawdę..

 #296283  autor: vinc
 06 lis 2008, 15:58
kowcio wyprzedziłeś moją edycje posta :wink: jak już napisałem to sobie dopiero przypomniałem, że podobno Play blokuje zmianę trybu dual :roll:

Obrazek

 #296351  autor: Brzytwa
 06 lis 2008, 20:36
Dzięki chłopaki, rozwialiście moje wątpliwości :)
Za pomoc, leci do Was po plusiQ :)
Jeszcze raz dzięQję :)

 #297573  autor: qsio
 14 lis 2008, 10:32
Witam
kowcio pisze:2 dni jak na ten telefon to muszę Ci przyznać, że to jest wynik całkiem ładny.. Naprawdę..
Z tym się nie zgodzę. W moim przypadku 2 dni trzyma jak dużo gadam, a co do smsów i mmsów to sie nie wypowiem bo nie korzystam za bardzo. Telefon średnio wytrzymuje 3-5 dni zależy jak dużo dzwonie. Przy czym codziennie ok 2-3 godzin słucham muzyki (droga do i z pracy). Dlatego też wynik 2 dni uważam za marny.
Muszę zaznaczyć, że podczas formowania telefon trzymał 1-2 dni i dopiero gdzieś po 5-6 ładowaniu od zera zaczął trzymać dłużej. Może też być wpływ softu, nie wiem jaki wgrany jest do v9 w playu ale w moim przypadku (telefon bez sima z fabrycznym softem pl) po wgraniu softu od nowa zaczęła szybciej i dłużej pracować.

Pozdrawiam, qsio.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2008, 11:23 przez qsio, łącznie zmieniany 1 raz.

MOTO V9 - R263313_U_A0.03.18R

 #297654  autor: Jacomg
 14 lis 2008, 17:05
5 dni ?? :shock: :shock: mi max 3 przy sprawdzaniu tylko godziny i napisaniu kilka esek.


twój soft R263313_U_A0.03.18R
mój brandowany pleja R263313_U_A0.02.03R3

s55 ---> c75 ---> w300i + hpm70 + 2gb ---> k530i @ w660i + 2 gb + 1gb ---> v9 + 2gb ---> e51 + 2gb

 #297771  autor: qsio
 15 lis 2008, 11:22
U mnie było tak na początku przez jakieś 2 tygodnie. Trzymał max 2 no góra 3 dni i to jak mało dzwoniłem tylko tak jak piszesz "sprawdzałem godzine". Po uformowaniu baterii wytrzymywał 3-4 dni, pomyślałem że ten typ tak ma. Już nawet chciałem baterię i klapkę z e-baya ściągać ale sobie darowałem. Już miałem go oddać na gwarancję bo zaczął gubić zasięg co jakiś czas nawet jak sobie leżał na biurku z maksymalnym zasięgiem nagle bah... szukanie sieci. Albo jak ktoś do mnie dzwonił i było poniżej 4 kresek telefon się nagle wyłączał. Myślę spie... soft wysyłam na gwarancję, ale zacząłem szukać na własną rękę i znalazłem taki sam jak fabryczny. Zrobiłem kopię swojego i wgrałem ten nowy (wersja taka sama) i... jak ręką odjął. Nie gubi zasięgu no chyba że gdzieś w piwnicy się zaszyje tam to musi zgubić (antenka wewnętrzna to nie bajka), nie restartuje się, trzyma troche dłużej. Myślałem że to może jakiś sprowadzany tel był i soft chałupniczo wgrywany i wgrałem jeszcze raz kopię tego co był orginalnie i... du.. , niby wersja ta sama ale softy troche inne. Możesz wgrać inny soft ale musiałbyś gdzieś wyszukać czy z tego co chcesz wgrać można wrócić do tego od playa jakby była konieczność oddania na gwarancję, bo nie każdy można downgradować do każdej niższej wersji. Tyle ode mnie, mam nadzieję że jakoś pomogłem.

PS. Zapomniałem jeszcze o jednym, o baterii są 3:
740mAh (BX40)
950mAh (BX50)
1350mAh (BX81)
Ja mam 950mAh.

PS.PS. Jeśli szukasz softu to spróbuj tu www.modmymoto.com
Znalazłem taki, z playa ale odblokowany R263313_U_A0.02.03R3_LP0037.

MOTO V9 - R263313_U_A0.03.18R

 #297833  autor: Jacomg
 15 lis 2008, 16:13
tez mam 950 baterie problemów jak Ty nie mam no jedynie ta bateria 2-3 dni ...
zmiana softu mówisz masz gdzieś jakiś opis ?? bym wgrał napewno ten od play bym zachował gwarancje ??

s55 ---> c75 ---> w300i + hpm70 + 2gb ---> k530i @ w660i + 2 gb + 1gb ---> v9 + 2gb ---> e51 + 2gb

 #298049  autor: qsio
 16 lis 2008, 21:04
Na modmymoto jest wszystko. Tylko muszę zaznaczyć że jeśli coś pójdzie nie tak i nie uda ci się ponownie wgrać kopi orginału to nici z gwarancji, więc jeśli nie jesteś aż tak zdesperowany to nie ryzykuj.

MOTO V9 - R263313_U_A0.03.18R

 #298054  autor: Kempa
 16 lis 2008, 21:39
U mnie również 2 dni to tak maksymalnie :-D
Nie wiem czy zużycie naprawdę tak poprawi nowy soft...
Zobaczę co się będzie działo jak otrzymam telefon ponownie po gwarancji...

 #298057  autor: Jedrker
 16 lis 2008, 21:54
u mnie też bateria trzyma 2-3 dni przy godzinowych rozmowach ładuję telefon dzień w dzień :mrgreen:
Więc to norma w tym telefonie :-D

 #298092  autor: qsio
 17 lis 2008, 11:21
To ja już zgłupiałem. Czy ja mam jakiś magiczny telefon? Wy macie motki z playa?
Niech może wypowie się ktoś kto ma telefon nie brandowany jak ja.
Co do softu to może być różnie, raz że odblokują się dodatkowe opcje dwa że w nowszych wersjach są poprawiane błędy itp. Np. pojemność karty jaką możemy obsłużyć też zależy od softu.

MOTO V9 - R263313_U_A0.03.18R

 #302779  autor: Brzytwa
 09 gru 2008, 21:06
qsio pisze:Np. pojemność karty jaką możemy obsłużyć też zależy od softu.
O tym to nie wiedziałam.
Ale fakt, że po dłuższym czasie użytkowania bateria może pracować trochę dłużej.
Bynajmniej moja.
A co do softu, hmmmm np zasięg skoczył z 2 do 2.5 G po zmianie z Plejowego na zwykły.
A Plej teraz wprowadził do cennika pierwszy tel nie obsługujący umts, więc myślę że będą coś działać w kierunQ tworzenia również sieci gsm. Nie zmienia to faktu że moto tak ma że najpierw szuka umts a jak nie połączy to szuka gsm, może to się zmieni jak Plej postawi swoja sieć gsm, i odbloQje tylko umts.Jak uważacie?