DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #998233  autor: dawidb3
 10 cze 2018, 12:17
Witam
mam w domu internet LTE red bull mobile z Huawei b315. Kontaktowałem się z red bull z zapytaniem czy działa u nich voip, w odpowiedzi dostałem info że tak.
Posiadam numer stacjonarny (w orange) z którego chciałbym zrezygnować tzn przenieść numer do operatora VOIP. Z tego telefonu praktycznie przez cały rok nie dzwonię, tylko połączenia przychodzące.
Co muszę kupić aby telefon voip dobrze działał? Czy bramkę voip + słuchawkę czy może lepiej skonfigurować na huawei bramkę voip i podłączyć tylko słuchawki (docelowo dwie - trzy słuchawki w domu)?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 #998243  autor: zolvio
 10 cze 2018, 13:19
VOIP na łączu mobilnym? ja to przerabiałem..
Najważniejsze żeby mieć niski ping oraz niski jitter (ten drugi jest duuużo ważniejszy).
Została mi bramka VOIP + 2 aparaty po tych eksperymentach.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #998252  autor: gtoni13
 10 cze 2018, 13:57
Najpierw przenies nr do ktoregos operatora voip np Happycall, Halonet i wypróbuj na smartfonie
np csipsimple. Bedziesz wiedzial jaka jest jakosc w twojej lokalizacji. Ja przez internet mobilny
nie narzekam. Po co ci stacjonarna sluchawka jak mozesz miec w telefonie wszedzie gdzie jestes,
a nie uwiazany do kabla.
Jak sie boisz stracic nr to wykup u operatora inny i wyprobuj np przez miesiac a potem zdecydujesz
czy przeniesc.
gtoni
 #998375  autor: dawidb3
 11 cze 2018, 08:21
Ok, dzięki. Wykupię numer gdyż nie chciałbym aby się okazało, że połączenie jest niewystarczające a ja pozostaję bez telefonu.
Wydaje mi się, że internet będzie wystarczający. Działa dużo lepiej niż neostrada (którą mam wykupioną od lat ale przez ostatnie miesiące nie korzystam z racji, iż LTE działa dużoooo lepiej).
Odnośnie słuchawki, muszę mieć dwie - trzy w domu.
 #998484  autor: dawidb3
 11 cze 2018, 19:35
Dziś zarejestrowałem się na halonet, happycall, ifon.pl
Wszędzie miałem problem z uruchomieniem na huawei b315. Jednak jestem pewny że red bull nie blokuje połączeń voip, gdyż udało mi się uruchomić usługę na telefonie będąc w sieci wifi stworzonej przez huawei b315 oraz udało mi się zrealizować połączenie na telefonie przy włożonej karcie red bull i wymuszeniu LTE.
Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie bramka voip aby pominąć bramkę w huawei.
 #998992  autor: easyCALL_pl
 14 cze 2018, 18:41
Pytanie, czy działają połączenia przychodzące?
Warto zwrócić uwagę na blokady adresów DNS lub blokady/przekierowania portów na routerze.
Mogą one powodować brak realizacji połączeń wychodzących. Dodatkowo, nie każdy router pozwala na ustawienie wszystkich wymaganych parametrów przez operatora VoIP, np Czas rejestracji (Register Expire), który odpowiada za odświeżanie połączenia z serwerem/synchronizację.
Dobrym wyborem w tej sytuacji będzie bramka VoIP + analogowy aparat, lub instalacja aplikacji softphone (np Zoiper) na komputerze lub smartfonie.
 #999213  autor: dawidb3
 16 cze 2018, 09:16
Witam
Temat rozwiązany. Kupiłem Cisco spa112 i podłączyłem do niego analogowy telefon. Sam bym nie dał rady przy konfiguracji gdyż nie była ona tak prosta. Kontakt z serwisem VoIP i załatwili sprawę kilkoma emailami.
Jak na razie działa super na internecie mobilnym. W razie problemów dam znać.
Pozdrawiam
Dawid