DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #1003730  autor: kpc211
 15 lip 2018, 01:52
Dziadkowie mają komórkę MaxComa, taki typowy babciofon (korzystają, gdy są poza domem), nie pamiętam modelu, ale chyba to MM430 będzie patrząc po zdjęciach, i ciężko idzie im jej obsługa.

Nie raz np. zgubi zasięg (najczęstszy problem), albo coś wcisną, i nie wiedzą, co zrobić.

Nie sądzę, by przy telefonie mimo wszystko wyglądającym na bardziej zaawansowany było lepiej, nawet jeśli będzie on udawał stacjonarny.

A z prawdziwym stacjonarnym, nawet takim bezprzewodowym (Panasonic TG-7301 to chyba jest), sobie radzą i nawet cieszą się z trybu głośnomówiącego. Teraz podpiąłem im do linii jeszcze drugiego, jakiegoś Gigaseta, którego dostali kiedyś w promocji od Netii (niestety bez trybu głośnomówiącego, jakiś super podstawowy model - ale zawsze coś), i mają nawet dwa.

Z tego co znalazłem, można kupić bramkę GSM i podpiąć pod to telefon stacjonarny - ale wolę jednak zostać przy tym, co jest, ze względu na niezawodność. Stacjonarny może szumi, może trzeszczy, może ma drogi abonament, ale zawsze jest. A komórka czy VoIP - raz działa, a raz zgubi zasięg, czy coś, i o ile ja sobie z tym poradzę, to dziadkowie niekoniecznie.

Poza tym linię stacjonarną i tak potrzebuję w domu mieć ze względu na internet - a jak mam zamiast tego telefonu dopłacać do internetu za utrzymanie łącza powiedzmy te 20 zł, to w zasadzie efektywnie za posiadanie aktywnego telefonu dopłacać będę w TPSA miesięcznie nie 35 zł, a 15 zł. A to nie jest już tak dużo.
 #1023263  autor: WellDone
 02 paź 2018, 18:36
Cześć,

Jaki znacie najtanszy sposob na nowy numer stacjonarny sluzacy tylko do odbierania? Tak, aby dzialal na telefonie bez karty sim, tylko wifi.

PZDR

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1059039  autor: jreg69
 11 gru 2018, 11:34
Ja również mam dylemat odnośnie numeru stacjonarnego.
Telefon ma służyć tylko do odbierania i dobrze jakby można było z niego korzystać w smartfonie. Przeniesienie ze Sferii do Plusa to opłata 7 zł miesięcznie za 100 minut przy dwuletniej umowie.
Myślałam o Voipe ale jestem nieobeznana w tym temacie. Może ktoś mi doradzi...