DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #993420  autor: reboot
 14 maja 2018, 20:30
Odniosę się do informacji z poprzedniej strony, że nie można przenieść dalej numeru, który wylądował w VOIP.
Miałem numer w TPSA (Orange), przeniosłem go do Halonetu, potem do UPC i potem ponownie do Halonetu. Nie było najmniejszego problemu.

WKS
 #999088  autor: aster
 15 cze 2018, 11:32
Co jest teraz najtańsze jeśli chodzi o stacjonarny? Rodzice mają numer w Novum, ale kosztuje to 45,30zł miesięcznie. Natomiast nie chcą się pozbywać numeru bo jeszcze sporo osób dzwoni do nich na ten numer.

Czy Sferis jest dobrym rozwiązaniem? Cena 9,90zł wydaje się być bardzo atrakcyjna o ile usługi są na poziomie. Wiem, że jest to stacjonarny numer działający wtedy w komórce ("przenośny" w tej samej strefie kierunkowej tak więc lepiej niż te 500 metrów w innych sieciach). Używa ktoś ich i może ich polecić?
 #999100  autor: gtoni13
 15 cze 2018, 13:48
Haloneta /voip/ bym nie polecal. Mam go i sa coraz wieksze problemy z logowaniem
do serwera sip. Przenioslem rok temy nr z happycala i jest coraz gorzej.
Szczegolnie wieczorami wylogowuje, nie mozna sie zalogowac, z zagranicy
tez problem. Ewidentnie slaby serwer/lacze. Voip pomalu sie wykrusza - jak
mawial Kargul - to juz przezytek !
 #999198  autor: aster
 15 cze 2018, 23:08
Czy Sferis działa w oparciu o sieć Plusa? Nie mogę znaleźć info o tym na ich stronie lecz akcjonariat w postaci Cyfrowego Polsatu wskazuje, że byłoby to wielce prawdopodobne...

Sprawdziłem pozostałe oferty (voip mnie interesuje - tylko stacjonarne lub stac. na kom.) i Sferia wygląda najlepiej zarówno cenowo jak i technicznie (żadne 500 metrów tylko cała strefa numeracyjna). Generalnie wolałbym abo na tradycyjny telefon stacjonarny, ale skoro nic nie ma w rozsądnych cenach to chyba czas przejść na nowocześniejsze rozwiązanie z numerem stacjonarnym na telefonie komórkowym.
 #999220  autor: aster
 16 cze 2018, 10:56
Czy jest jakaś strona w necie czy inny sposób sprawdzenia w jednym miejscu wszystkich operatorów dostępnych dla danych lokalizacji (tylko stacjonarnych - bez voip - ale wliczających takie firmy jak novum)?

Orange i Netia są, ale szczerze nawet pojęcia nie mam jakie są inne dostępne opcje.
 #999522  autor: aster
 18 cze 2018, 21:15
Tak jest, Sferia. :)

Czy ktoś korzystający z ich taniej usługi (9,90 zł/mies.) za telefon stacjonarny (nomadyczny) zwanej jako "NNS" (Nasz Numer Stacjonarny) może wyjaśnić o co chodzi w rozdziale XI cenniku:

Kaucja, Kwota (w zł) 2000,00

Czy skorzystanie z tej usługi wiąże się z wpłaceniem tak wysokiej kaucji? :shock:
 #999613  autor: aster
 19 cze 2018, 13:55
No właśnie, też się zastanawiam kto by w 2018 wpłacał kaucję za samą usługę, w której nie dostaje się nawet żadnego sprzętu? :)
 #1003346  autor: kpc211
 12 lip 2018, 11:22
Kojarzycie jakąś sensowną ofertę na telefon stacjonarny - ale naprawdę stacjonarny, a nie komórka z numerem stacjonarnym?

Obecnie mamy Netię, jeszcze starą ofertę "Lepszy Telefon do Wygadania". 120 minut na stacjonarne lub bodaj jakieś 40 z hakiem na komórki - i panie z Netii, które dzwonią z ofertami, nie proponują w zasadzie nic lepszego, poza jakimś miesiącem bez abonamentu kosztem cyrografu. Płacimy niemal 50 zł - w zasadzie pierwotnie ta oferta miała kosztować 35 zł, ale okazuje się, że to było 35 zł netto, a jeszcze w międzyczasie przy którymś przedłużeniu umowy (nie było mnie przy tym) włączyli nam prezentację numeru za 3 zł netto miesięcznie, mimo że nie było to zamawiane.

Z tego co póki co udało mi się wyszukać, dużo lepszą ofertę ma obecnie TPSA - "Plan na każdą kieszeń" za 35 zł miesięcznie, ale brutto, z 60 minutami na stacjonarne i komórki. Do tego rozmowy na komórki w razie przekroczenia limitu za jedyne 20 groszy, gdzie w Netii to jest jakieś 50 czy 70 groszy. Jedyna wada tej oferty, jaką zauważyłem, jest taka, że w Netii po zakończeniu umowy przechodzi ona w umowę bezterminową na tych samych warunkach, z kolei w Orange są 2 warianty - albo przechodzi w bezterminową, ale z 2 razy droższym abonamentem, albo przedłuża się na kolejne 2 lata.

Dodatkowo w Netii, jeśli dobrze zrozumiałem konsultantkę, oni chcą nam zaoferować umowę na 3 lata (to w ogóle legalne?), w Orange umowa jest na 24 miesiące.

1. Czy ta oferta Orange ma jeszcze jakiś haczyk?

2. Czy znajdę jeszcze coś lepszego? Z tego co patrzyłem, Telestrada (dawne Multimo) ma nie dość, że drożej, to jeszcze tylko połączenia na stacjonarne w pakiecie. Novum - nie dość, że to taka trochę firma krzak, znana z naciągania starszych osób, to za kilka złotych taniej nie ma się absolutnie nic w abonamencie.

Ewentualnie jakiś VoIP (wtedy można by wstawić bramkę i podłączyć normalny stacjonarny aparat), ale jakoś do końca mnie to nie przekonuje, telefon stacjonarny ma działać zawsze, bez względu na działanie internetu. Myślę sobie o tym, by ewentualnie na VoIP przejść, jak Toya dociągnie do mnie światłowód - bo akurat mają w planach. Wtedy byłby to przynajmniej VoIP od operatora, który ma dociągniętą do mnie do domu swoją sieć.

Dzwonione jest w małych ilościach, przy czym w sumie podobnie na stacjonarne i na komórki.

Dobrze, żeby operator przesyłał fizyczne faktury bez dodatkowych opłat, bo telefon należy do babci i ona to opłaca.
 #1003730  autor: kpc211
 15 lip 2018, 01:52
Dziadkowie mają komórkę MaxComa, taki typowy babciofon (korzystają, gdy są poza domem), nie pamiętam modelu, ale chyba to MM430 będzie patrząc po zdjęciach, i ciężko idzie im jej obsługa.

Nie raz np. zgubi zasięg (najczęstszy problem), albo coś wcisną, i nie wiedzą, co zrobić.

Nie sądzę, by przy telefonie mimo wszystko wyglądającym na bardziej zaawansowany było lepiej, nawet jeśli będzie on udawał stacjonarny.

A z prawdziwym stacjonarnym, nawet takim bezprzewodowym (Panasonic TG-7301 to chyba jest), sobie radzą i nawet cieszą się z trybu głośnomówiącego. Teraz podpiąłem im do linii jeszcze drugiego, jakiegoś Gigaseta, którego dostali kiedyś w promocji od Netii (niestety bez trybu głośnomówiącego, jakiś super podstawowy model - ale zawsze coś), i mają nawet dwa.

Z tego co znalazłem, można kupić bramkę GSM i podpiąć pod to telefon stacjonarny - ale wolę jednak zostać przy tym, co jest, ze względu na niezawodność. Stacjonarny może szumi, może trzeszczy, może ma drogi abonament, ale zawsze jest. A komórka czy VoIP - raz działa, a raz zgubi zasięg, czy coś, i o ile ja sobie z tym poradzę, to dziadkowie niekoniecznie.

Poza tym linię stacjonarną i tak potrzebuję w domu mieć ze względu na internet - a jak mam zamiast tego telefonu dopłacać do internetu za utrzymanie łącza powiedzmy te 20 zł, to w zasadzie efektywnie za posiadanie aktywnego telefonu dopłacać będę w TPSA miesięcznie nie 35 zł, a 15 zł. A to nie jest już tak dużo.
 #1023263  autor: WellDone
 02 paź 2018, 18:36
Cześć,

Jaki znacie najtanszy sposob na nowy numer stacjonarny sluzacy tylko do odbierania? Tak, aby dzialal na telefonie bez karty sim, tylko wifi.

PZDR

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1059039  autor: jreg69
 11 gru 2018, 11:34
Ja również mam dylemat odnośnie numeru stacjonarnego.
Telefon ma służyć tylko do odbierania i dobrze jakby można było z niego korzystać w smartfonie. Przeniesienie ze Sferii do Plusa to opłata 7 zł miesięcznie za 100 minut przy dwuletniej umowie.
Myślałam o Voipe ale jestem nieobeznana w tym temacie. Może ktoś mi doradzi...