DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #999198  autor: aster
 15 cze 2018, 23:08
Czy Sferis działa w oparciu o sieć Plusa? Nie mogę znaleźć info o tym na ich stronie lecz akcjonariat w postaci Cyfrowego Polsatu wskazuje, że byłoby to wielce prawdopodobne...

Sprawdziłem pozostałe oferty (voip mnie interesuje - tylko stacjonarne lub stac. na kom.) i Sferia wygląda najlepiej zarówno cenowo jak i technicznie (żadne 500 metrów tylko cała strefa numeracyjna). Generalnie wolałbym abo na tradycyjny telefon stacjonarny, ale skoro nic nie ma w rozsądnych cenach to chyba czas przejść na nowocześniejsze rozwiązanie z numerem stacjonarnym na telefonie komórkowym.
 #999220  autor: aster
 16 cze 2018, 10:56
Czy jest jakaś strona w necie czy inny sposób sprawdzenia w jednym miejscu wszystkich operatorów dostępnych dla danych lokalizacji (tylko stacjonarnych - bez voip - ale wliczających takie firmy jak novum)?

Orange i Netia są, ale szczerze nawet pojęcia nie mam jakie są inne dostępne opcje.
 #999522  autor: aster
 18 cze 2018, 21:15
Tak jest, Sferia. :)

Czy ktoś korzystający z ich taniej usługi (9,90 zł/mies.) za telefon stacjonarny (nomadyczny) zwanej jako "NNS" (Nasz Numer Stacjonarny) może wyjaśnić o co chodzi w rozdziale XI cenniku:

Kaucja, Kwota (w zł) 2000,00

Czy skorzystanie z tej usługi wiąże się z wpłaceniem tak wysokiej kaucji? :shock:
 #999613  autor: aster
 19 cze 2018, 13:55
No właśnie, też się zastanawiam kto by w 2018 wpłacał kaucję za samą usługę, w której nie dostaje się nawet żadnego sprzętu? :)
 #1003346  autor: kpc211
 12 lip 2018, 11:22
Kojarzycie jakąś sensowną ofertę na telefon stacjonarny - ale naprawdę stacjonarny, a nie komórka z numerem stacjonarnym?

Obecnie mamy Netię, jeszcze starą ofertę "Lepszy Telefon do Wygadania". 120 minut na stacjonarne lub bodaj jakieś 40 z hakiem na komórki - i panie z Netii, które dzwonią z ofertami, nie proponują w zasadzie nic lepszego, poza jakimś miesiącem bez abonamentu kosztem cyrografu. Płacimy niemal 50 zł - w zasadzie pierwotnie ta oferta miała kosztować 35 zł, ale okazuje się, że to było 35 zł netto, a jeszcze w międzyczasie przy którymś przedłużeniu umowy (nie było mnie przy tym) włączyli nam prezentację numeru za 3 zł netto miesięcznie, mimo że nie było to zamawiane.

Z tego co póki co udało mi się wyszukać, dużo lepszą ofertę ma obecnie TPSA - "Plan na każdą kieszeń" za 35 zł miesięcznie, ale brutto, z 60 minutami na stacjonarne i komórki. Do tego rozmowy na komórki w razie przekroczenia limitu za jedyne 20 groszy, gdzie w Netii to jest jakieś 50 czy 70 groszy. Jedyna wada tej oferty, jaką zauważyłem, jest taka, że w Netii po zakończeniu umowy przechodzi ona w umowę bezterminową na tych samych warunkach, z kolei w Orange są 2 warianty - albo przechodzi w bezterminową, ale z 2 razy droższym abonamentem, albo przedłuża się na kolejne 2 lata.

Dodatkowo w Netii, jeśli dobrze zrozumiałem konsultantkę, oni chcą nam zaoferować umowę na 3 lata (to w ogóle legalne?), w Orange umowa jest na 24 miesiące.

1. Czy ta oferta Orange ma jeszcze jakiś haczyk?

2. Czy znajdę jeszcze coś lepszego? Z tego co patrzyłem, Telestrada (dawne Multimo) ma nie dość, że drożej, to jeszcze tylko połączenia na stacjonarne w pakiecie. Novum - nie dość, że to taka trochę firma krzak, znana z naciągania starszych osób, to za kilka złotych taniej nie ma się absolutnie nic w abonamencie.

Ewentualnie jakiś VoIP (wtedy można by wstawić bramkę i podłączyć normalny stacjonarny aparat), ale jakoś do końca mnie to nie przekonuje, telefon stacjonarny ma działać zawsze, bez względu na działanie internetu. Myślę sobie o tym, by ewentualnie na VoIP przejść, jak Toya dociągnie do mnie światłowód - bo akurat mają w planach. Wtedy byłby to przynajmniej VoIP od operatora, który ma dociągniętą do mnie do domu swoją sieć.

Dzwonione jest w małych ilościach, przy czym w sumie podobnie na stacjonarne i na komórki.

Dobrze, żeby operator przesyłał fizyczne faktury bez dodatkowych opłat, bo telefon należy do babci i ona to opłaca.
 #1003730  autor: kpc211
 15 lip 2018, 01:52
Dziadkowie mają komórkę MaxComa, taki typowy babciofon (korzystają, gdy są poza domem), nie pamiętam modelu, ale chyba to MM430 będzie patrząc po zdjęciach, i ciężko idzie im jej obsługa.

Nie raz np. zgubi zasięg (najczęstszy problem), albo coś wcisną, i nie wiedzą, co zrobić.

Nie sądzę, by przy telefonie mimo wszystko wyglądającym na bardziej zaawansowany było lepiej, nawet jeśli będzie on udawał stacjonarny.

A z prawdziwym stacjonarnym, nawet takim bezprzewodowym (Panasonic TG-7301 to chyba jest), sobie radzą i nawet cieszą się z trybu głośnomówiącego. Teraz podpiąłem im do linii jeszcze drugiego, jakiegoś Gigaseta, którego dostali kiedyś w promocji od Netii (niestety bez trybu głośnomówiącego, jakiś super podstawowy model - ale zawsze coś), i mają nawet dwa.

Z tego co znalazłem, można kupić bramkę GSM i podpiąć pod to telefon stacjonarny - ale wolę jednak zostać przy tym, co jest, ze względu na niezawodność. Stacjonarny może szumi, może trzeszczy, może ma drogi abonament, ale zawsze jest. A komórka czy VoIP - raz działa, a raz zgubi zasięg, czy coś, i o ile ja sobie z tym poradzę, to dziadkowie niekoniecznie.

Poza tym linię stacjonarną i tak potrzebuję w domu mieć ze względu na internet - a jak mam zamiast tego telefonu dopłacać do internetu za utrzymanie łącza powiedzmy te 20 zł, to w zasadzie efektywnie za posiadanie aktywnego telefonu dopłacać będę w TPSA miesięcznie nie 35 zł, a 15 zł. A to nie jest już tak dużo.
 #1023263  autor: WellDone
 02 paź 2018, 18:36
Cześć,

Jaki znacie najtanszy sposob na nowy numer stacjonarny sluzacy tylko do odbierania? Tak, aby dzialal na telefonie bez karty sim, tylko wifi.

PZDR

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1059039  autor: jreg69
 11 gru 2018, 11:34
Ja również mam dylemat odnośnie numeru stacjonarnego.
Telefon ma służyć tylko do odbierania i dobrze jakby można było z niego korzystać w smartfonie. Przeniesienie ze Sferii do Plusa to opłata 7 zł miesięcznie za 100 minut przy dwuletniej umowie.
Myślałam o Voipe ale jestem nieobeznana w tym temacie. Może ktoś mi doradzi...