DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #932019  autor: Gregrin
 16 cze 2017, 19:10
Zastanawiam się nad skonfigurowaniem domowego fritz'a aby połączenia na numery stacjonarne realizował poprzez osobne (darmowe lub tańsze) konto voip.
Znalazłem kilka operatorów i zastanawiam się czy ktoś może ma jakieś doświadczenie albo rady w ich kwestii.
Darmowy w którym mowa ze po pewnej ilości może zacząć naliczać standardowe stawki jednak nie widzę ani standardowej ceny ani jaka byłaby to ilość https://www.freevoipdeal.com/calling_rates/#/#letter-P
Darmowe przez (chyba 120dni) po doładowaniu za 10€ https://www.freecall.com/rates/calling-rates#/#letter-P Tez nie wiem jaka cena później :/
Chyba najtańsza opcja na stacjonarne http://www.cosmovoip.com/rates/calling-rates#/#letter-P

Ktoś ma jakieś info/rady ??
 #935955  autor: Gregrin
 02 lip 2017, 00:50
casper pisze:Jeśli stacjonarne w Polsce to się już teraz nie opłaca (nielimitowane stacjonarne za 10zl/m), poza tym trzeba mieć stale łącze DSL/FTTH
Fritz stoi i chodzi tylko o niezmienianie nawyków i lekkie obniżenie kosztów korzystając z tego ze urządzenie stworzone jest do korzystania z wielu kont...

Dzięki za cenniki. Na początku nie zauważyłem tej zakładki :/
Chyba najlepiej wyjdzie normalne korzystanie za 0,5gr/min (https://www.discountvoip.co.uk/calling_ ... /#letter-P) niż 3mies darmo a później 5 albo 10gr za minute.

Sprawa rozbija się już tylko o konfigurację we fritzu. Po ciężkich bojach wiem ze w regułach wybierania wystarczyło wybrać numer telefonu i wpisać tylko jego cześć (np kierunkowy) żeby objąć cały kierunek wiec problem praktycznie jest już rozwiązany ale nie rozumie opcji z których chciałem skorzystać na początku czyli Ortsnetz i Ferngespräch.
Po wybraniu Ortsnetz wszystko szło wybranym kontem a nie tylko połączenia lokalne...
Ktoś ma jakieś info/opis o regułach wybierania bo w instrukcji jest tylko male napomkniecie https://assets.avm.de/files/docs/fritzb ... _pl_PL.pdf (str. 101).
 #936220  autor: Gregrin
 03 lip 2017, 12:37
Dla potomnych opis tych opcji we fritzu na przykładzie blokowania połączeń (blokowanie połączeń zastrzeżonych rozwiązane w sposób na który bym w życiu nie wpadł ;)) http://help.avm.de/fritzbox.php?oem=avm ... tings=0100
i male info z elektrody http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 8e#9423536

PS Ten fritz jest nieoceniony. Obecnie jest na nim 5 kont.

Do odbierania (polskie):
-ze starym numerem stacjonarnym (happycall z promocja 120zl za przeniesienie numeru) na którym utrzymanie numeru miało być darmowe ale obecnie jest 1zl/mc co przy tych 120zl które dostałem nic nie kosztuje a przeniesienie do innego operatora VOIP już testowałem i w razie czego to nie będzie problem :)
-z tanim numerem (1zl/rok na rok w halonet). Dodatkowo ja i brat mamy wykupione numery w halonet i dzwoniąc aplikacji SIP na smartfonie połączenie jest za darmo (bo wewnątrz sieci halonet) a osoba do której dzwonimy wie kto dzwonił jeśli nie odbierze :)

Do dzwonienia (najtańsze z listy http://www.voip-comparison.com) oczywiście wszystkie przedstawiają się numerem stacjonarnym użytkownika z możliwością ustawienia dowolnego innego posiadanego :)
-na komórkowe do PL cheapbuzzer 3,6gr/min
-na stacjonarne do PL discountvoip.co.uk 0,6gr/min
-na kierunki zachodnie voipmove ale rzadko korzysta :)
Dodatkowo można korzystać z telefonu komórkowego i dzwoniąc na polski numer dostępowy (stacjonarny) również skorzystać z tanich stawek zagranicznych po lokalnej stawce na stacjonarny. To tez można realizować bez wiedzy użytkownika odpowiednio edytując kontakty :)

To wszystko nie zmieniając telefonu stacjonarnego (słuchawek bezprzewodowych), bez zmiany numeru stacjonarnego (który jest już chyba od kilkunastu lat) a najtańsze połączenia realizuje fritz bez wiedzy/zaangażowania użytkownika a kontrole/dostęp mam zdalny z każdego miejsca :D

Wiem ze przy nolimitach za 9zl to nie wyczyn ale dla osoby średnio dzwoniącej i nie chcącej zmieniać nawyków to świetne rozwiązanie :)

Chciałem podziękować osobie z forum (nicku nie pamiętam :/) która nakierowała mnie na temat VOIP :)

Pozdrawiam.