DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #816931  autor: sara.wer
 12 sie 2015, 14:02
Witam, złożyłam wypowiedzenie umowy na abonament telefonu stacjonarnego w Orange. Dziś dzwoniła do mnie konsultantka i zaproponowała mi abonament za niecałe 20 zł i 100 bezpłatnych minut na telefony stacjonarne i komórkowe do Orange.
Czy da się ugrać coś lepszego? Dodam, że posiadam najniższy abonament około 35 zł.
 #835946  autor: efazeti
 20 lis 2015, 16:50
witajcie, mam pytanie
rodzice mają stacjonarkę od ponad 20 lat
cały czas dostają umowę standardową (bez gratisów, itp)
czy w Orange można coś ugrać przy przedłużaniu umowy? w sensie obniżyć abonament, dostać gratisowe minuty, itd?
 #858584  autor: kamil1221
 27 mar 2016, 18:12
Przy stacjonarnym telefonie nie ma co liczyć na rabaty lub większe ilości minut. Mogą zaproponować migrację na "Orange Strefę" czyli telefon stacjonarny na karcie SIM. Jeśli ktoś nie potrzebuje aktywnego łącza ADSL/VDSL to oferta jest spoko. Jeśli jednak ktoś korzysta z Neo, po migracji na "Strefę" zostanie doliczona opłata za utrzymanie łącza.
 #859289  autor: kotziriomote
 31 mar 2016, 17:41
Ja po złożonym wypowiedzeniu nie ugrałam nic z ceny, przedłużyłam ostatniego możliwego dnia. Jedyne co udało mi się otrzymać do oferty z ceną identyczną jak na stronie to radioodtwarzacz blaupunkt bb12 za 1 zł. Słabiutko, ale chyba nikt nie dba o oferty na telefony stacjonarne. Do wyboru był jeszcze czujnik gazu i ciśnieniomierz Platinet. Pani na infolinii mówiła, że nic dla mnie nie ma, ale poprosiłam o przełączenie do działu utrzymania abonenta i pan zaproponował gadżet do umowy. Niech będzie i to ;)

Tylko raz jeden, aż do końca świata!
 #859795  autor: Vieslav
 03 kwie 2016, 10:42
Telefon stacjonarny jest usługą regulowaną "odgórnie". Ceny są uzgadniane i muszą być dla wszystkich klientów takie same. Nie da się nic ugrać.
 #862222  autor: buba1234
 17 kwie 2016, 19:09
Ja w czwartek wysłałem do Halonetu mailem wnioski o przeniesienie numeru z orange stacjonarny [do Halonetu]. W piątek halonet odpisał, że przeniesienie nastąpi 26. maja. Mam pytanie: czy orange będzie do mnie jeszcze wydzwaniał i próbował zmienić moją decyzję? Czy tylko wyślą mi pismo potwierdzające rozwiązanie umowy. Rozumiem, że poza tymi papierami z halonetu, które do orange wysłał sam Halonet ja już nic nie muszę rozwiązywać z orange i nic nie musze już im wysyłać?

________________________________
 #875476  autor: kotziriomote
 06 lip 2016, 13:57
Nie polecam korzystać z ofert przedłużeniowych orange przez telefon. Konsultanci nałogowo kłamią, a jeśli prosi się w ramach reklamacji o przesłanie nagrania, to zasłaniają się argumentami z kosmosu, bo prawdziwych brak. Polecam nagrywać rozmowy i spisywać dane konsultanta, jeśli coś się nie zgadza, to od razu dołączać do reklamacji, bo konsultanci od reklamacji też się nie wysilają i z szablonu wrzucają negatywne odpowiedzi. Bezczelność tej formy zaczyna przerażać. A jeszcze 2 lata temu cieszyłam się, że do nich przeniosłam numer (i to był wielki błąd, bo w t-mobile może i nieco drożej, ale nie ma tylu oszustów).

Tylko raz jeden, aż do końca świata!
 #877562  autor: jedrek
 16 lip 2016, 21:39
Vieslav pisze:Telefon stacjonarny jest usługą regulowaną "odgórnie". Ceny są uzgadniane i muszą być dla wszystkich klientów takie same. Nie da się nic ugrać.
Jaki jest w ogóle sens regulować tą usługę? Głupia regulacja powoduje, że ludzie masowo rezygnują ze stacjonarki, bo cena z d... wzięta przez chore regulacje. W czym jest problem aby stacjonarka została odregulowana i za 19zł móc wziąć sobie no limit do wszystkich na stacje i komórki w PL.
Komu na tym zeleży, że to ma być regulowane? Regulacja ma "chronić" orange przez bankructwem? Bo tylko zmuszeni tym, że komórkowa w ich rejonie kuleje będą pozostawiać stację.
 #877566  autor: jedrek
 16 lip 2016, 21:58
efazeti pisze:cały czas dostają umowę standardową
Co rozumiesz pod pojęciem standardowa umowa? Abonament w którym nic kompletnie nie ma? Był taki kiedyś standardowy za 43zł za nic, opisany na stronie 240 dokumentu:
http://www.orange.pl/b/binaries/PL/3585 ... 142347.pdf
Rozmowy miejscowe były w nim za 36gr za każde 3 minuty (w czasach vatu 22%).
A za dalsze rejony kosili równo :) z podziałem na godziny szczytu i poza szczytem.
Przy dużym gadaniu można zmienić na "plan na każdy dzień" za 49zł masz nielimitowane połączenia na stacjonarki w PL http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 466571.pdf
A jak dzwonią na komory to "plan bez ograniczeń" za 69zł bez ograniczeń na komórki i stacjonarne
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 428650.pdf i mogą wisieć na drucie 24/24 nawet dzwoniąc na komory.
Cena jak to w orange z d... wzięta. Dziękujemy za wszelkie regulacje...
 #916585  autor: misiek45
 18 mar 2017, 17:12
Witam, niebawem konczy mi sie umowa na tel stacjonarny, w tej chwili jest plan na kazdy dzien za 49zl. Da sie cos ugrac przy przedluzeniu ? Jakis rabat lub prezent ? dodam ze na tym samym koncie sa jeszcze dwa abonamenty komorkowe
 #917106  autor: jedrek
 21 mar 2017, 16:33
Nic konkretnego nie ugrasz. Wypowiedzenie nawet nie pomoże. Pod koniec umowy tylko zadzwonili i stwierdzili, że przez kilka miesięcy jak wezmę na 2 lata obniżą coś do ~30zł a po tych kilku miesiącach wróci do standardowego 49zł gdzie nawet dziady CLIP-a nie świadczą, bo to przecież usługa "prestiżowa" ekstra płatna u molocha. Ceny tam są jak beton, firma też beton i klient odchodzi, bo po co płacić haracze? Jeżeli jesteś z miasta i masz w zasięgu kablówkę bierz neta z fonem voip.
Sam miałem u nich kiedyś neta i fona, ale ceny na dziś dzień z d...wzięte więc nic nie będą mieli - chytry 2x traci.
Przy dobrym zagadaniu w kablówce, w pakiecie z netem można mieć nielimitowanego fona do wszystkich na stacje PL+UE i komórki w PL, CA, USA za 13PLN (za sam fon) i chodzi to duuuuużo lepiej niż komórki, którym radio już dawno się zapchało na wielu dużych blokowiskach i wycinanie rozmowy to chleb powszedni, chodzi to też lepiej niż analogowy drut POTS z cytryny (mniej szumi, bo nie korzystasz ze zbiorczej linii n-parowej do centrali, gdzie sąsiad ci szumi z sąsiedniej pary swoją neozdradą).
 #917483  autor: misiek45
 23 mar 2017, 19:19
poki co zeszli mi z abonamentu do 29zl przez pierwsze pol roku. zapytalem o jakies prezenty jak to bylo kiedys do neo ale koles z suk powiedzial ze oni nie daja i mam czekac az zadzwonia ci z propozycji to od nich cos dostane...
wie ktos jakie maja te gadzety w tej chwili i w jakich cenach ?
 #925505  autor: Leo
 12 maja 2017, 16:31
Dzisiaj rozmawiałem z konsultantką i do planu "Bez Ograniczeń" za 69 zł oferowała kilka gadżetów za 1,00 zł: głośnik bluetooth, nawigację, czujnik dymu z powiadomieniem przez Internet i ciśnieniomierz. Pytałem co to za nawigacja i wypowiedziała jakąś dziwną nazwę:
Kutram czy coś takiego. Może ktoś wie co to jest ?
 #944607  autor: Martyna782
 11 sie 2017, 20:10
Coraz trudniej o dobre warunki w Orange. Nie ma sensu nawet z nimi negocjować. Pamiętam czasy, kiedy dostawałam telefony za złotówkę. Teraz w Orange najbardziej podoba mi się oferta skierowana do użytkowników internetu.
 #945032  autor: jedrek
 14 sie 2017, 12:39
Orange nawet w mieście nic sensownego z neta nie potrafi zaoferować. Ich pożal się oferta u mnie w bloku kończy się na jakiś tam realnym 6Mbit (o prędkości wysyłania szkoda nawet pisać). Więc jedynym rozwiązaniem na blokowisku miejskim pozostaje olanie orange gdzie czas zatrzymał się 30 lat temu i wziąć sobie i neta i fona w kablówce, gdzie za dużo mniej niż te ich pożal się orenczowskie, kosmiczne 69zł można mieć paczkę: telefon no limit (komórki w PL, stacje PL, UE, USA, CA, AU, IL, CY, JP, i kilka pozaunijnych krajów w europie i ameryce południowej), oraz porządny net bez błagania na kolanach.