DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
 #777070  autor: 3G
 11 sty 2015, 13:33
Witam! Jest taki problem...
Przyjechałem do rodzinki i mówią mi, że zmienili abonament (tel. stacjonarny w Orange) i będą teraz płacić tylko 18 zł.
Po przejrzeniu papierów okazuje się, że:
- to nie Orange tylko jakaś Telekomunikacja Dla Domu, choć konsultant i kurier zapewniali, że będzie "to samo"
- abonament 18 zł jest przez pierwsze 2 okresy rozliczeniowe, potem 35 zł, a umowa na 2 lata
- prezentacja numeru 3,20 zł
- zaznaczony jest billing drukowany, a taki u nich kosztuje 5 zł ( nie wiem czy będą drukować co miesiąc czy tylko gdyby abonent zarządał to wtedy płaci 5zł)
- kurier pokazywał jakieś dokumenty, gdzie było wspomniane coś o orange - i to była zmyłka, przez którą rodzina była przekonana, że to nadal Orange i to uśpiło czujność; przypuszczam, że papier z logo orange to było np. wypowiedzenie umowy z orange
- najgorsze: umowa nie ma daty, nie wiem czy ma numer, bo jest tylko jakiś numer w prawym górnym rogu, nie ma nigdzie sformułowania typu "umowa nr......."
- jeszcze gorsze: kurier zabrał więcej papierów niż zostawił, więc tak na dobrą sprawę nie wiadomo co abonent podpisał...
- związane z poprzednim - nie wiadomo czego się spodziewać, jakich kosztów, itd.
- jakieś głupoty o prefiksie 1099 - jak się go użyje to wtedy rozpocznie się korzystać z ich sieci czy jakoś tak, nie rozumiem tego

Jest tam gdzieś napisane, że można zrezygnować w ciągu 10 dni. Tylko, nie mamy daty. Na szczęście abonent wszędzie daty wpisywał - może to będzie pomocne.
Firma chyba istnieje, ma siedzibę w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 123, mają jakąś stronę: http://www.tdladomu.pl/ Ale mają śmieszny kapitał zakładowy w wysokości 5 tys. zł.

Muszę pomóc z tego czegoś zrezygnować, tylko czy da się to zrobić mając takie dane jakie mamy?
Czy ktoś miał do czynienia z tą firemką?

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png