DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #883617  autor: zoltan666
 21 sie 2016, 12:21
muff.pl
 #886416  autor: Dorotea
 07 wrz 2016, 20:16
zoltan666 pisze:Dnia 30.11.16 mój operator voip kończy działalność. Taka informacja pojawiła się na ich stronie wraz z prośbą o wykorzystanie środków przez użytkowników. A co w sytuacji, jeśli tych środków nie wykorzystam, powinni je zwrócić, czy nie muszą zwracać?
Muszą zwrócić tylko koniecznie zażądaj tego i podaj numer konta.

Również polecam Halonet. Kiedyś przed laty korzystałam z Actio, ale podnieśli ceny więc zrezygnowałam z ich usług, zobowiązali się zwrócić mi środki, ale nie zrobili tego do dziś. Kwota była niewielka więc machnęłam na to ręką jednak złe wrażenie pozostało.

ManiacGSM pisze:A ja mam pytanie ,bo jestem zielony w tej kwestii jak trawa. Założyłem konto na halonet.pl za złotówkę kupiłem numer i pytam co dalej?
Mam Halonet i starą, archaiczną bramkę, bodajże Zyxela jaką można dostać na Allegro za 10-20 zł oraz zwykły telefon analogowy. Sprawdza się.
 #886484  autor: ManiacGSM
 08 wrz 2016, 08:58
Dorotea pisze:
ManiacGSM pisze:A ja mam pytanie ,bo jestem zielony w tej kwestii jak trawa. Założyłem konto na halonet.pl za złotówkę kupiłem numer i pytam co dalej?
Mam Halonet i starą, archaiczną bramkę, bodajże Zyxela jaką można dostać na Allegro za 10-20 zł oraz zwykły telefon analogowy. Sprawdza się.

Aha ,a jak to podłączyć - można wiedzieć jaki to model Zyxel'a? Jakiś numer na boku , lub spodzie urządzenia.


A tak przy okazji ściągnąłem aplikację na mojego smartfona , przypisałem konto halonet, zalogowałem się i próbowałem z drugiego numeru komórkowego Orange na Abonament dodzwonić się na ten numer ,ale od razu rozłącza mnie, czy ktoś wie jakie mogą być przyczyny?

Próba z numeru na kartę w tym przypadku mój pierwszy numer w Orange na kartę oraz Play na kartę normalnie realizuje się połączenie i smartfon normalnie gdy jest podłączony do internetu pokazuje z tejże aplikacji połączenie przychodzące.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #887170  autor: Dorotea
 13 wrz 2016, 18:31
ManiacGSM pisze:jak to podłączyć - można wiedzieć jaki to model Zyxel'a? Jakiś numer na boku , lub spodzie urządzenia.
Nie zamierzam tu robić reklamy dla staroci więc szczegóły podeślę przez PW jeśli nadal jesteś zainteresowany.
 #887219  autor: ManiacGSM
 14 wrz 2016, 08:41
OK, wielkie dzięki. Tak więc pisz na priv.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #887252  autor: Dorotea
 14 wrz 2016, 12:16
Co do aplikacji mobilnych to działa bez problemu CSipSimple oraz Linphone.

Dla tych co są za NAT-em i nie mogą przekierować portów pomaga ustawienie serwera STUN. Dla Halonet jest to stun.halonet.pl inni operatorzy też mają swoje.

Bez problemu mozna dzwonić z VoiP z komórki, a także odbierać rozmowy. Wszystko przetestowałam sobie na kontach Halonet.
 #900001  autor: ratatam
 14 gru 2016, 11:44
no i muff.pl sie zatkał
zgłoszenie o zwrot kasy wysłane i milczą...
 #901709  autor: zoltan666
 26 gru 2016, 19:39
Też poprosiłem na początku grudnia o zwrot środków znajdujących się na koncie i żadnej odpowiedzi nie otrzymałem do dziś. Kasa na koncie ciągle jest, bo do konta jeszcze się można zalogować, ale to pewnie dlatego, ze przedłużyli możliwość odbierania połączeń do końca roku.
 #914139  autor: macc
 04 mar 2017, 18:46
polecam halonet. Tanio i bezproblemowo.
 #914565  autor: Dorotea
 07 mar 2017, 15:10
Co do bramek to obecnie można sobie odpuścić archaiczne Zyxele, bo na Allegro są za 40-50 zł routery Easybox 802 lub 803 już skonfigurowane pod dowolny VoiP, z jednym portem LAN jako WAN. Obecnie to chyba najciekawsza i najtańsza alternatywa biorąc pod uwagę możliwości tego sprzętu, czyli WiFi 300 Mbps, 3G (wymaga modemu na USB), print server, USB, DLNA, FTP, NCID, QOS. Z halonet działa bez problemu.
 #953612  autor: marcinb
 01 paź 2017, 16:39
Dorotea pisze:Co do bramek to obecnie można sobie odpuścić archaiczne Zyxele, bo na Allegro są za 40-50 zł routery Easybox 802 lub 803 już skonfigurowane pod dowolny VoiP, z jednym portem LAN jako WAN. Obecnie to chyba najciekawsza i najtańsza alternatywa biorąc pod uwagę możliwości tego sprzętu, czyli WiFi 300 Mbps, 3G (wymaga modemu na USB), print server, USB, DLNA, FTP, NCID, QOS. Z halonet działa bez problemu.
Przepraszam za półroczny wykop, ale czy easybox 802 oprócz obsługi np. modemu gsm, funkcji bramki vopi może również być routerem wifi?

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM
 #965943  autor: Dorotea
 12 gru 2017, 23:21
Tak, może być routerem Wi-Fi. Odpowiadam teraz, bo wcześniej nie zauważyłam :)
 #965977  autor: R.Mandano
 13 gru 2017, 12:30
Czy ten Easybox ma jedną - czy dwie bramki VoIP ?
 #966564  autor: R.Mandano
 16 gru 2017, 11:49
Dorotea pisze:Chodzi Ci o to ile telefonów można fizycznie podłaczyć?
Tak, ale na różnych numerach.
 #966598  autor: Dorotea
 16 gru 2017, 14:11
Dwa normalnie, trzeci "sposobem" tzn. trzeba w kablu do ISDN (jaki powinien być w komplecie) nieco przerobić wtyczkę i wtedy można podpiąć trzeci telefon.
 #966605  autor: SomalijskiWluczega
 16 gru 2017, 14:42
Znacie jakąś tańszą ofertę na telefonie komórkowym (smartfon) gdzie na aplikacji można dzwonić do Wielkiej Brytanii na komórki? Ja znalazłem tylko plfon. Aplikacja zoiper - dla dzwoniącego wyświetla się mój nr komórkowy pl a koszt na komórki to 15gr/min brutto a na stacjonarne 6gr/min brutto. Naliczanie sekundowe - żadnych dodatkowych kosztów. Doładowanie na rok już od 5zł brutto.
Ale może są na komórki do Wielkiej Brytanii jakieś tańsze i łatwiejsze - albo tak samo łatwe do obsługi konta sip? Wiem że reklamowane przez wielu z Was halonet jest droższy - bo koszt to 24 gr/min brutto i nie wiem czy naliczanie też jest sekundowe czy też nie.
Więc może inna propozycja? Wie ktoś coś na ten temat? Co do jakości rozmów też w plfon.pl na kartę nie mam co narzekać.
Ale może są jakieś darmowe rozmowy lub pół darmowe na komórki do Wielkiej Brytanii? (tylko nie piszcie że jest skype, viber czy whats app bo o tym wiem - interesują mnie połączenia chociażby z zoipera z któregoś z operatorów voip na komórki - interesują mnie TYLKO połączenia do Wielkiej Brytanii (komórki z Vodafone)
 #970546  autor: R.Mandano
 07 sty 2018, 13:41
Dorotea pisze:Dwa normalnie, trzeci "sposobem" tzn. trzeba w kablu do ISDN (jaki powinien być w komplecie) nieco przerobić wtyczkę i wtedy można podpiąć trzeci telefon.
i każdy telefon ma odrębny numer i można prowadzić jednocześnie 3 rozmowy zewnętrzne :?:

Jak wygląda prowadzenie rozmów wewnętrznych w ramach tych 3 numerów, z tym że bez pośrednictwa operatora VoIP :?:
 #983310  autor: HappyBoy
 13 mar 2018, 23:47
SomalijskiWluczega pisze:Znacie jakąś tańszą ofertę na telefonie komórkowym (smartfon) gdzie na aplikacji można dzwonić do Wielkiej Brytanii na komórki?
Ja korzystałem z Happycall... początkowo za darmo (teraz 1zł/nr/miesiac.. ja miałem 2) ale konfiguracja była taka, że u rodziców zamontowałem i skonfigurowałem bramkę VoIP z telefonem i w Wielkiej Brytanii miałem mu siebie również bramkę :) i można było rozmawiać do woli za darmo bo w sieci :)

R.Mandano pisze:Jak wygląda prowadzenie rozmów wewnętrznych w ramach tych 3 numerów, z tym że bez pośrednictwa operatora VoIP :?:
Niema możliwości rozmowy między numerami bez pośrednictwa operatora... chyba, że masz telefon obsługujący dwie linie + intercom ;)