DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #702304  autor: lkamino
 04 mar 2014, 14:37
slawekt pisze: Ja korzystam z Halonet'u od ponad 3 lat i mogę z czystym sumieniem go polecić. Zarówno jakość rozmów, jak i stabilność systemu bez zarzutu.
Ale jak Ci zależy na niskiej cenie połączeń i numerze stacjonarnym, to lepszym rozwiązaniem będzie tandem: np. Voipdiscount (do wychodzących) + Halonet (do przychodzących). W Voipdiscount masz możliwość ustawienia dowolnego (zweryfikowanego przez system) numeru telefonu, jako swojej identyfikacji. A ceny są lepsze niż u rodzimych operatorów VOiP + jeszcze dochodzą tzw. freecalls na numery stacjonarne do ponad dwudziestu krajów.
Zresztą Voipdiscount nie jest jedyny, poszukaj innych klonów pod nazwą Betamax. Jest ich dużo, dlatego też możesz wybrać dla Ciebie najlepszego w zależności od Twojego profilu dzwonienia.
Mam numer w Halonet od września 2011 roku i do tej pory ... - była jedna niespodzianka.
Zatelefonowałem niedawno do PIP w Rzeszowie na numer 801 ... .
Usłyszałem komunikat, że wszystkie stan. zajęte i czy chcę przekierowania do innego inspektoratu.
Zaakceptowałem i połączyło mnie z Tarnobrzegiem.
Gadałem ze 20 minut i skroiło mnie na 15 zet. Więcej już nie zadzwonię na 801.

Też ustawiłem sobie w voipie mój numer z Halonet do wyświetlania.

Pozostaje tylko ten problem jak rozpoznać zagraniczny numer chcąc dzwonić na niego z vipa.
Czy stacjonarny czy komórkowy.

Pomoże kto?

pozdrawiam

..

 #719087  autor: Mak85
 21 maja 2014, 12:59
Osiemstetki ładnie koszą, ja dzwoniłem do serwisu samsunga i podsumowując za oczekiwanie i rozmowe z ich infolinią zapłaciłem ~ 50 , monitor, który oddwałem do serwisu przypuszczalnie ma taką wartość rynkową ...
Wracając do tematu, polecam SPIKON ( www.spikon.pl ), mam u nich konto od jakiegoś czasu i ogarniają głównie korzystam do dzwonienia za granicę , można doładować za symbolicznego dychacza i potestować , wychodzące niestety nie działają bez doładowania. Fajnie przemyślany panel konfiguracyjny i ogólnie wizualnie pro to wygląda jak na stronę voipową.
Btw możecie polecić jakiegoś dobrego softfona na iOS ? /używam zoipera aktualnie ale d* nie urywa/

 #719246  autor: zigus
 22 maja 2014, 07:07
Polski op do przychodzących, Betamax do wychodzących to chyba najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie. Np. Halonet + Freevoipdeal (doładowanie 40zł - na koncie 7,50 Euro - 120 freedays,
kom PL - 1 eurocent) Ciekawa opcja to możliwość wdzwaniania się na swoje konto w Betamaxie
za pośrednictwem warszawskiego numeru stacjonarnego, oczywiście ma to sens gdy mamy dużo
minut w abonamencie lub posiadamy taryfę no limits.

 #719338  autor: Fresz
 22 maja 2014, 12:31
Ja polecam ifon.pl - działa bardzo stabilnie i ma świetną promocję gdzie za połączenia przychodzące dają bonusy na konto do wygadania. W playu mam darmowe połączenia bez limitu na stacjonarne, dzwonię na swój numer w ifon.pl i otrzymuje bonusy czasem nawet koło 80 złotych miesięcznie :) kasa nie przepada więc uzbierałem sobie u nich już niezłą sumkę do wygadania.

 #719430  autor: ChuckyCiechanow
 22 maja 2014, 18:10
No promocja nawet ciekawa do tej pory korzystał z EasyCall gdzie za 3 minuty odebranego dostawałem 1 .

Sa może jeszcze jakieś Voip gdzie są promocje tego typu ?

Może podeślesz link polecający, by zyskać dodatkowy profit.

 #720450  autor: galtom
 28 maja 2014, 07:24
Czy jak sie zarejestruje u jakiegos dostawcy VOIP (interesuje mnie numer stacjonarny na ktory beda przychodzic polaczenia z UK - wiec ma byc tani w utrzymaniu I dobrej jakosci) I kupie takie cos: Telefon VoIP i analogowy 2w1 Gigaset A510IP - na allegro, to wystarczy?

Taki telefon moge polaczyc przez WiFi z domowym routerem?

Pozdrawiam,
Galtom

 #720491  autor: zigus
 28 maja 2014, 12:40
Gigaset A510IP to dobry sprzet, wystarczy Ci w zupełności. Do routera podepnij go kablem to prostsze i pewniejsze rozwiązanie.

 #720492  autor: galtom
 28 maja 2014, 12:41
Ok, dzieki za info.

A gdzie sie rejestrowac? Freeconet?

Pozdrawiam,
Galtom

 #720618  autor: zigus
 28 maja 2014, 18:52
Jeśli chodzi o numer do przychodzących, używam od kilku lat Halonet (1zł/1rok) i jest wszystko ok.
Do wychodzących różne klony Betamaxa, w zależności od kierunku, ostatnio Freevoipdeal

..

 #721075  autor: Mak85
 30 maja 2014, 12:46
Siemens bdb wybór, niemiecka jakość:))))))))))
Jak wyżej wspomniałem, polecam www.spikon.pl , do tej pory nie odnotowaliśmy problemów z działaniem ich usługi.

btw. zamiast wifi polecam połączenie tradycyjne przewodowe, fakt będzie ok na wifi ale w przypadku zakłóceń etc gdzie podczas transmisji głosu liczy się szybki czas odpowiedzi serwera bardziej niezawodnym rozwiązaniem może okazać się klasyczna skrętka : )
pozdrawiam

 #722293  autor: v1ncent
 04 cze 2014, 01:15
Czesc szukam jakiegos serwisu voip i urzadzenia dla moich rodzicow bo ostatnio zrezygnowali z numeru stacjonarnego a teraz tego zaluja. Ja mieszkam na zielonej wyspie i posiadam numer stacjonarny z upc z darmowymi rozmowami do 20 krajow eu. Chcialbym dzwonic do nich z mojego pakietu upc za darmo ale zeby oni tez mogli domnie dzwonic za grosze .. Prosze o pomoc

 #722467  autor: Mak85
 04 cze 2014, 15:47
Polecam Spikon, połączenia wewnątrz sieci za free, prepaid bez abonamentu, numer stacjonarny. Koszt utrzymania numeru to około złotówki miesiecznie :)))
Do wykonywania połączeń można zainstalować darmowy program Zoiper lub kupić jakiś tani aparat IP, na allegro są za śmieszne pieniądze nawet używane CISCO.

 #757973  autor: scoorpioo
 23 paź 2014, 19:19
Witam

Najlepiej sprawdzić cenę za połączenie przed wykonaniem rozmowy wtedy będziesz miał pewność ile zapłacisz. Jeżeli chodzi o cenę za połączenia komórkowe do europy to wcale nie jest tak drogo.

Zerknij sobie na firmę www.net4call.pl ja jestem z nich zadowolony

Najlepsze i najatrakcyjniejsze ceny za połączenia międzynarodowe www.net4call.pl

Testuj za darmo wystarczy twój adres email.
Połączenia w sieci za darmo!!!!!

 #760895  autor: krzysztof.ka
 05 lis 2014, 20:49
Przetestowałem już Easycall, Happycall i Halonet.
Ostatecznie korzystam z Halonet.
Halonet może nie ma najniższych stawek, ale mają sklep internetowy, w którym można kupić sprzęt. Ja kupiłem u nich bramkę na dwa numery. Najpierw testowałem jeden numer, aż wreszcie po pół rocznych testach zdecydowałem się przenieść główny numer domowy.
Halonet ma czynną infolinię w godzinach pracy. Pracownik centrali był cierpliwy i wszystko wyjaśniał jak trzeba. W przypadku opryskliwego Easycall to zupełnie inny świat.
Wygodne jest to, że można na jednym koncie mieć kilka numerów i przenosić środki dowolnie między subkontami. Instrukcje dla użytkowników są bardzo czytelne. Konfiguracja sprzętu odbywa się zdalnie z poziomu konta.
Jakość rozmów jest wysoka.
Happycall również wysoko oceniam, ale nie zdecydowałem się na tego operatora, ponieważ nie sprzedają sprzętu, nie ma infolinii, nie wiedziałem jak sobie skonfigurować sprzęt kupiony na rynku.

Moje słuchawki: Plus: Motorola d160, Nokia 3110, Nokia 3310, Nokia 6820, Nokia 6310, Nokia 9300, HP IPaq hw6915, Nokia E51, Nokia E52, Nokia N8. Orange: SE Xperia Arc, SG S III.

 #761375  autor: macc
 07 lis 2014, 22:21
happycall zmienil strone www i wprowadził nowe przydatne funkcje min. czarna liste numerów

 #761965  autor: Dziedzic Pruski
 10 lis 2014, 17:38
Ostatnio jak zmienili www, to nic nie działało.

Teraz działa, ale znikł bonus 20% przy doładowaniu za 50 zł. Na szczęście mam załadowaną kwotę, która wystarczy na rok lub dwa.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #762367  autor: macc
 12 lis 2014, 18:03
działa u Was happycall?

 #762407  autor: Qbic
 12 lis 2014, 18:40
u mnie działa normalnie

 #762410  autor: tuchas
 12 lis 2014, 18:49
Mi jakoś przypadł do gustu muff ;)

 #762417  autor: macc
 12 lis 2014, 19:00
Qbic pisze:u mnie działa normalnie
a u mnie nie , nie ma ani strony ani telefonu