DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #694575  autor: Dziedzic Pruski
 30 sty 2014, 00:55
Wstępnie wybrałem Happycall, Hallonet i Ipcall.
Ten ostatni jest w USA i obawiam się czy NSA z automatu nie nagrywa wszystkich rozmów? Za to maja dobre ceny, bo bez VAT.
Którego polecicie do przeniesienia numeru?
Happycall nie ma żadnego telefonicznego kontaktu, ale ceny sa najniższe.
Halonet za drugi utrzymany numer kasuje 20 razy drożej, niż za pierwszy.
Planuje wydawać ok 100-200 rocznie na rozmowy i po podsumowaniu nie ma dużych różnic w cenach.
Rankingi znalezione na necie wyglądają mi na sfałszowane komentarzami osób wynajętych.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #694605  autor: macc
 30 sty 2014, 09:18
Od ponad roku korzystam z happycall i nie ma problemu z działaniem usługi. Przeniosłem do nich swój główny numer domowy przeniesiony TP, który jest z moimi rodzicami od ponad 20 lat. Jakość rozmów b.dobra, żadnych awarii nie ma.Kontakt jest tylko emailowy ,ale reagują dość szybko na każde zgłoszenie.

 #694650  autor: Qbic
 30 sty 2014, 12:14
Ja również polecam happycall. Posiadam u nich trzy nr w tym jeden przeniesiony z telekomunikacji polskiej. Z przenoszeniem nie ma żadnego problemu. O aktualnym statusie przenoszenia nr jest informacja w panelu. żeby przenieść nr musisz założyć konto i wybrać sobie nr tymczasowy. Po przeniesienu nr wybierasz sobie ten przeniesiony jako nr główny i z niego korzystasz. Zauważyłem że prawdopodobnie nr przeniesiony nigdy nie wygasa ponieważ ważność jego mam wstawioną do: W przypadku nr zamówionych od operatora ważność ta ustawiona jest na rok od ostatniego doładowania. Jak masz jakieś pytania to pisz, pomogę.
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Jeżeli mój komentarz Ci pomógł w wyborze HappyCall przy rejestracji podaj proszę ten numer 7701 osoby polecającej. ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 #694846  autor: zoltan666
 30 sty 2014, 23:55
Najtańsze połączenia są obecnie chyba w muff.pl. Za to utrzymanie numeru kosztuje 1zł. miesięcznie, ale np. w ostatnie swięta była promocja i podwajali doładowania.
Co do halonet, rzeczywiscie drugi numer kosztuje 20zł. za rok (pierwszy złotówkę), ale tylko wtedy jeśli bedziesz go miał na tym samym koncie. Jesli załozysz nowe konto to bedziesz mógł wybrac znów numer za złotówkę.

 #694849  autor: cyanoone
 31 sty 2014, 00:12
Polecam muff. Choć korzystam z niego sporadycznie jestem zadowolony z cen i jakości rozmów. Na start jest 1 żl, więc nie mamy nic do stracenia oprócz czasu :D
pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #694877  autor: zoltan666
 31 sty 2014, 09:40
@cyanoone - a masz w muff wykupiony numer? Bo jestem ciekaw co bedzie jeśli nie wykupie numeru, czy bede mógł dalej dzwonić?

 #694887  autor: cyanoone
 31 sty 2014, 10:50
zoltan666, Nie mam numeru :) Jak dzwonie to pokazuje numer prywatny.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #694900  autor: slawekt
 31 sty 2014, 11:24
Dziedzic Pruski pisze:Halonet za drugi utrzymany numer kasuje 20 razy drożej, niż za pierwszy.
To akurat jest chyba jedyna wada tego operatora :-(
Ja korzystam z Halonet'u od ponad 3 lat i mogę z czystym sumieniem go polecić. Zarówno jakość rozmów, jak i stabilność systemu bez zarzutu.
Ale jak Ci zależy na niskiej cenie połączeń i numerze stacjonarnym, to lepszym rozwiązaniem będzie tandem: np. Voipdiscount (do wychodzących) + Halonet (do przychodzących). W Voipdiscount masz możliwość ustawienia dowolnego (zweryfikowanego przez system) numeru telefonu, jako swojej identyfikacji. A ceny są lepsze niż u rodzimych operatorów VOiP + jeszcze dochodzą tzw. freecalls na numery stacjonarne do ponad dwudziestu krajów.
Zresztą Voipdiscount nie jest jedyny, poszukaj innych klonów pod nazwą Betamax. Jest ich dużo, dlatego też możesz wybrać dla Ciebie najlepszego w zależności od Twojego profilu dzwonienia.

 #695022  autor: zoltan666
 31 sty 2014, 18:52
cyanoone To co mi się nie podoba w muff, to to że jak sie juz wykupi numer to nie można z niego zrezygnować i dopóki bedzie kasa na koncie to będą pobierać za niego opłatę.

 #695032  autor: ?T
 31 sty 2014, 19:12
Ja mam zrobione jak slawekt, bramka PAP2, jeden numer w hallonecie, a drugi u betamaxowego klona.
Którego? http://backsla.sh/betamax zobacz i dobierz sobie ten, który ma najlepsze warunki na najczęściej używany kierunek/kierunki.

 #695050  autor: bazooka
 31 sty 2014, 20:08
?T, chciałem potestować...wybrałem VoipYo - wszystko zweryfikowane, ale 10Euro w ciemno mam zamrozić :?: kurcze trochę dużo...nawet nie mogę za darmo przetestować - czy można, ale jak :?: dlaczego nie pojawiają mi sie kontakty w VOIP users - chciałem miedzy dwoma numerami zarejestrowanymi potestować, ale nie da rady...nie umiem?

 #695122  autor: zoltan666
 31 sty 2014, 23:40
Ja sie zarejestrowałem na freevoipdeal.com i tam tez trzeba zapłacic najpierw 10 Euro. Zreszta nie ma się co dziwić, bo dane kontaktowe są takie same jak w VoipYo. Aha, do tych 10 Euro trzeba jeszcze doliczyc podatek + oplata manipulacyjna. W sumie wychodzi conajmniej 12 Euro.

 #695126  autor: greenrs
 01 lut 2014, 00:19
A czemu nie tlenofon? Darmowe założenie konta, darmowe utrzymanie numeru, opłaty za połączenia 5 - 9 gr za minutę.

 #695177  autor: ?T
 01 lut 2014, 11:57
@sebusy, zoltan666:
ja akurat używam voipdiscount, tam można przetestować jakość przed zakupem: https://www.voipdiscount.com/free_trial_call
Dla mnie ten operator jest akurat najkorzystniejszy, za około 50 zł doładowania mam na 120 dni darmowe połączenia (do limitu 300 minut w tygodniu) na większość kierunków, gdzie potrzebuję, a potem przy moim obłożeniu te 8,61 euro brutto wystarcza mi na około dwa lata, teraz nawet dłużej (kiedyś używałem ich tez do połączeń z PL stacjonarnymi, teraz nie ma to sensu ekonomicznego).
Nie wiem dlaczego akurat voipYa i ten drugi (a niewykluczone, że jeszcze inni) nie pozwalają przetestować usługi. Może napiszcie do obsługi, że chcecie sprawdzić przed zakupem jakość.

greenrs pisze:A czemu nie tlenofon? Darmowe założenie konta, darmowe utrzymanie numeru, opłaty za połączenia 5 - 9 gr za minutę.
Może dlatego że utrzymanie numeru jednak nie jest darmowe, wysokość opłat jest przeciętna, jakość połączeń nie najwyższa, a darmowe założenia konta, no tak, to mnie przekonało, wchodzę w to:)
[hide][fade]Tlenofon (stety, niestety) nie ma np. naliczania sekundowego, co nie jest korzystne dla użyszkodnika.[/fade][/hide]
Z tego co się orientuję, to nawet Actio przestało udostępniać numer stacjonarny za darmo.
Halonet utrzymuje numer za 1 zł na rok, jeszcze jest happycall, który utrzymuje numer przez rok za doładowanie minimalne w wysokości 5zł (coś jak P4 w taryfie RWK).
Nie pobierają za numer nic, środki nie przepadają, tylko trzeba konto co rok doładować.
Mam tam numer, ale szczerze mówiąc nie wiem nic o jakości połączeń, bo nawet nie zrobiłem testów:)
Jeszcze taki bonusik wypatrzyłem - w happycall jest 20% więcej do doładowania.

EDIT: rzeczywiście tlenofon ma naliczanie sekundowe.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 16:39 przez ?T, łącznie zmieniany 1 raz.

 #695180  autor: zoltan666
 01 lut 2014, 12:15
?T Jaka jest najniższa kwota doładowania?
Te darmowe 120 dni mozna tez wykorzystac na polskie stacjonarne? A ile sie płaci za takie połaczenia po tych 120 dniach?

 #695238  autor: greenrs
 01 lut 2014, 15:47
?T pisze:
greenrs pisze:A czemu nie tlenofon? Darmowe założenie konta, darmowe utrzymanie numeru, opłaty za połączenia 5 - 9 gr za minutę.
Może dlatego że utrzymanie numeru jednak nie jest darmowe...
Jednak jest darmowe. Korzystam od kilku lat i nie przypominam sobie abym kiedykolwiek płacił za coś innego niż połączenie.
?T pisze: jakość połączeń nie najwyższa...
Ja nie narzekam a dzwonię głównie za granicę.
?T pisze: Tlenofon (stety, niestety) nie ma np. naliczania sekundowego, co nie jest korzystne dla użyszkodnika.
Bzdura. Jest naliczanie sekundowe, jak chyba już wszędzie.

 #695250  autor: zoltan666
 01 lut 2014, 16:27
greenrs pisze:
?T pisze:
greenrs pisze:A czemu nie tlenofon? Darmowe założenie konta, darmowe utrzymanie numeru, opłaty za połączenia 5 - 9 gr za minutę.
Może dlatego że utrzymanie numeru jednak nie jest darmowe...
Jednak jest darmowe. Korzystam od kilku lat i nie przypominam sobie abym kiedykolwiek płacił za coś innego niż połączenie.

A jednak nie jest darmowe. https://www.freeconet.pl/pl/cennik-2/tlenofon

 #695258  autor: Qbic
 01 lut 2014, 16:40
a ja nadal polecam HappyCall
założenie konta za darmo
utrzymanie nr za darmo
dostaje się po 24 godzinach od rejestracji złotówkę na przetestowanie
minimum 5 zł na rok żeby utrzymać nr i to 5 zł jest do wydzwonienia a nie zabrane!
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Jeżeli mój komentarz Ci pomógł w wyborze HappyCall przy rejestracji podaj proszę ten numer 7701 osoby polecającej. ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 #695262  autor: ?T
 01 lut 2014, 16:51
zoltan666 pisze:?T Jaka jest najniższa kwota doładowania?
Te darmowe 120 dni mozna tez wykorzystac na polskie stacjonarne? A ile sie płaci za takie połaczenia po tych 120 dniach?
Z tego co zobaczyłem na szybko to najniższa kwota doładowania bezpośrednio u operatora to 10 euro. Płatne np. kartą. Ile zje z konta - zależy po jakim kursie zapewne przeliczą to banki no i od opłat manipulacyjnych operatora.
Kupując u lokalnych resellerów betamax (wygoogluj sobie strony) można doładować niżej, kwestia czy to będzie opłacalne.
W tej chwili patrzyłem i np. za ok. 50 zł brutto (na PL fakturę jak potrzeba) jest doładowanie 7 euro netto (8,61 brutto), a za około 60 zł 10 euro (zakładam, że netto).
120 darmowych dni (tzw. freedays) są u niektórych operatorów i jeśli obejmują PL stacjonarne, to oczywiście są (w ramach limitu 300 minut za ostatnie 7 dni) darmowe stacjonarne w PL. W tej tabelce którą podałem wcześniej to są operatorzy, którzy w linii 'POLAND (landline)' mają stawkę 0 i zielone tełko. Przy innych krajach z zielonym tełkiem dany operator też ma za darmo przez ileś dni (najczęściej 120, chociaż są i tacy, którzy dają mniej, np 40 freedays). Z tego co pamiętam, można kupić trzy doładowania raz po raz i ważność freedaysów się skumuluje, nawet do roku. Oczywiście kwota zasileń również się zsumuje.
Po upływie ważności freedaysów płaci się cennikowo. Zobacz u operatora, który Cię interesuje.

[ Dodano: 2014-02-01, 16:58 ]
greenrs pisze:
?T pisze: Może dlatego że utrzymanie numeru jednak nie jest darmowe...
Jednak jest darmowe. Korzystam od kilku lat i nie przypominam sobie abym kiedykolwiek płacił za coś innego niż połączenie.
Może źle pamiętasz, albo nie zauważyłeś, że Cię obciążają, albo z powodu jakiegoś błędu nie naliczają tej opłaty, nie wiem. Standardowo cena za utrzymanie numeru to 5 zł miesięcznie, w dodatku netto. Mało? Dużo? rzecz względna. IMHO nie warto.
greenrs pisze:
?T pisze: jakość połączeń nie najwyższa...
Ja nie narzekam a dzwonię głównie za granicę.
Śmigam golfem, nie narzekam, ale jak za te same kwoty, albo i taniej będę mógł jeździć infinity, to nie będę się upierał, że golf lepszy, bo też jeździ.
Ogólnie to kolejna rzecz względna. Nie zamierzam dyskutować. U mnie, na tym samym łączu ilość utraconych pakietów przy tlenofonie była na tyle duża, że wpływało to na jakość połączenia istotnie, w halonecie jest o niebo lepiej, dlatego też JA nie mogę polecić nikomu tlenofonu. Szczerze mówiąc to wątpię, żeby akurat gdzieś indziej działało dużo lepiej, bo pakiety tracone były po stronie tlenofonu, nie u mnie. Chyba, że jakoś istotnie poprawili serwery, nie testowałem ich ostatnio (i nie zamierzam).
greenrs pisze:
?T pisze: Tlenofon (stety, niestety) nie ma np. naliczania sekundowego, co nie jest korzystne dla użyszkodnika.
Bzdura. Jest naliczanie sekundowe, jak chyba już wszędzie.
Tu rzeczywiście masz słusznego. Moje niedopatrzenie.
Natomiast jeśli rzeczywiście dużo dzwonisz za granicę to pomyśl nad zmianą tego tlenofonu na choćby klucz.net (jeśli dzwonisz na komórki za granicę) albo któregoś z klonów betamaxa. Bez spiny.

 #695268  autor: greenrs
 01 lut 2014, 17:05
zoltan666 pisze:
A jednak nie jest darmowe. https://www.freeconet.pl/pl/cennik-2/tlenofon
A ja się jednak będę upierał :wink:

Zrobiłem przegląd wszystkich opłat za ostatni rok i żadnych potrąceń za utrzymanie konta nie mam! Może źle zrozumiałeś cennik? Przeczytaj uważnie za co są te opłaty.

A może problem polega na tym, że strona, którą zalinkowałeś to Freeconet. Ja logowałem się do Tlenofonu jeszcze przed jego przejęciem przez Freeconet. Może dlatego mam za darmo (w trakcie przejmowania dostałem informację, że będzie mnie obowiązywał dotychczasowy cennik). Jeśli tak jest, to i Wy macie rację i ja :)
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 17:16 przez greenrs, łącznie zmieniany 1 raz.