DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #914130  autor: macc
 04 mar 2017, 18:23
również polecam halonet. Tanio i bez problemu.
 #915190  autor: iperyt
 11 mar 2017, 09:24
Też się dorzucę i polecę Halonet. Za przyzwoite ceny , utrzymanie numeru telefonu stacjonarnego za 1 zł rocznie i faksowego za 19,90 zł rocznie.Poza tym dobra obsługa klienta i co najważniejsze nigdy nie miałem problemów z jakością usług firmy Halonet ( Tartel Sp. z o.o. ).
 #915200  autor: Remington
 11 mar 2017, 10:23
Moje konto w Halonecie istnieje od 01.2005 r., wtedy jeszcze należał do firmy ZigZag, Tartel przejął go kilka lat temu. Po ostatniej przesiadce widzę, że wysoki poziom usług i obsługi trzymają nadal, mimo niskich cen.
iperyt pisze:utrzymanie numeru telefonu stacjonarnego za 1 zł rocznie i faksowego za 19,90 zł rocznie
Doprecyzuję co napisałeś. Pierwszy numer kosztuje 1 zł rocznie, a drugi i kolejne 19,90 zł. Nie ma to związku z tym, który jest stacjonarny, a który faksowy.
 #915802  autor: iperyt
 14 mar 2017, 12:36
HappyBoy pisze:Doprecyzuję co napisałeś. Pierwszy numer kosztuje 1 zł rocznie, a drugi i kolejne 19,90 zł. Nie ma to związku z tym, który jest stacjonarny, a który faksowy.
Numer faksowy zawsze 19,90 rocznie , choćbyś nie miał nawet pierwszego głosowego za 1 zł.Następne głosowe za 19,90 rocznie.

http://www.halonet.pl/cennik#wlasny_numer
 #938333  autor: Gregrin
 12 lip 2017, 17:06
Dzisiaj dostałem maila od happycalla o nowym regulaminie
W dniu dzisiejszym zostały wprowadzone dwie zmiany w regulaminie HappyCall, który wszedł w życie 1.07.2017

Nadchodzące zmiany to:
§ 3 punkt 9
Okres promocji wynosi 180 dni. Promocja nie dotyczy numerów przeniesionych do sieci HAPPY CALL.

§ 6 punkt 3
Opłata za przypisanie jednego numeru telefonu do konta HAPPY CALL z promocji wynosi 5 złoty i jest ona zwracana w charakterze środków na koncie. W razie chęci wcześniejszego rozwiązania promocji przed jej samoczynnym zakończeniem użytkownik jest zobowiązany zapłacić karę w wysokości 300 złoty pobieranej z konta HAPPY CALL.
W pełnym regulaminie widzę tez coś takiego
§3 p7. Każdy numer z puli HAPPY CALL przypisywany do konta automatycznie przechodzi w stan promocji określonej w § 3 p. 8, po której dochodzi do nawiązania umowy o świadczenie Usług dla przypisanego numeru telefonu.
§3 p8. Promocja pozwala użytkownikowi przypisywać numery telefonu na podstawie § 6 p.3
O co chodzi ??
 #969687  autor: pillsxp
 03 sty 2018, 03:26
Jest jakiś operator VoIP który ma tanie rozmowy na komórki do UE, szczególnie Wielka Brytania i Irlandia gdyż ja znalazłem tylko PL Fon za 15 gr.

http://www.speedtest.net/result/5506414441.png
Plus LTE na 1800, nadajnik ok 10 KM ode mnie na Huawei B593s-22.
 #969824  autor: ja.michal
 03 sty 2018, 18:37
Skype

Zjednoczone Królestwo — 400 minut na połączenia z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi 34,44 zł/miesiąc - średnia niecałe 9 gr. Przy płatności co kwartał 5% taniej, za cały rok 15% taniej.

Europa — minuty bez ograniczeń na połączenia z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi 98,40 zł/miesiąc.
 #982394  autor: Gregrin
 09 mar 2018, 23:24
pillsxp pisze:Jest jakiś operator VoIP który ma tanie rozmowy na komórki do UE, szczególnie Wielka Brytania i Irlandia gdyż ja znalazłem tylko PL Fon za 15 gr.
Trochę późno ale porównywarka jest tutaj http://www.voip-comparison.com/?ll=0&ll ... %5B%5D=229 i najtaniej wychodzi http://www.discountvoip.co.uk/calling_rates Używam (tak jak paru innych) i jest ok.
 #983147  autor: piorunek
 13 mar 2018, 13:30
Szukam operatora voip który ma tanie rozmowy do pl na komórki i (opcjonalnie) stacjonarne z aplikacji z którą będzie się łączył po wifi z usa. Najlepiej żeby aplikacja była sprawdzona.

W grę tylko wchodzi prepaid.
 #983196  autor: ja.michal
 13 mar 2018, 16:39
Skype abonament komórki i stacjonarne w PL bez limitu 63,96 zł miesięcznie.
 #983220  autor: piorunek
 13 mar 2018, 17:23
Widzę że w CSipSimple jest fcn (freeconet), co mnie cieszy. Znam usługi obsługę z bok i złego słowa nie mogę powiedzieć. Do odbierania w usa wymyśliłem coś takiego: z play przekierowanie na ---> fcn, z fcn na ---> nr z usa (koszt 5 lub 15gr za min). Konto i nr w fcn jakieś 3 zł/msc, tragedi nie ma.
Linków od #Gregrin nie przejrzałem dokładnie, widzę że jest voipdiscount z którego lata temu korzystałem (bardziej mama).

Ale mam pytanie odnośnie skype widzę mają za niecałe 35zł/msc mają 600 min co powinno starczyć na miesiąc. I nasuwają mi się pytanie:
- czy można u nich kupić jakiś nr z strefy usa lub pl?
 #983233  autor: Gregrin
 13 mar 2018, 18:05
piorunek pisze:widzę że jest voipdiscount z którego lata temu korzystałem (bardziej mama).
to akurat drogo wychodzi na pl komórki. Taki voipmove ma ponad 4x taniej czyli 3,4gr/min.
piorunek pisze:Ale mam pytania odnośnie skype widzę mają za niecałe 35zł/msc mają 600 min
Te 600min to koszt w wyżej podanym voipmove ~20,40zl a nie płacisz tego z góry i nic nie przepada.
piorunek pisze:Konto i nr w fcn jakieś 3 zł/msc, tragedi nie ma.
Polecam halonet bo tam za 1zl numer masz na rok.
piorunek pisze: z play przekierowanie na fcn -->z fcn na nr z usa (koszt 5 lub 15gr za min)
+ połączenie play -->fcn.
Zawsze możesz tez odbierać połączenia przekierowane na fcn z apki ale to jest chyba baterio żerne (trzymanie jej w tle).

Zastanów się nad kluczem. Nie dość ze maja do usa po 5gr to jeszcze komunikator pinngle. Tam chyba da się skonfigurować ze połączenie przekieruje do apki i nic nie płacisz a apka działa na zasadzie komunikatora a nie programu voip (który ciągle nasłuchuje) http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 37#p959037
Ostatnio zmieniony 13 mar 2018, 18:21 przez Gregrin, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: info o pinngle
 #983237  autor: ja.michal
 13 mar 2018, 18:22
piorunek pisze:Ale mam pytanie odnośnie skype widzę mają za niecałe 35zł/msc mają 600 min co powinno starczyć na miesiąc. I nasuwają mi się pytanie:
- czy można u nich kupić jakiś nr z strefy usa lub pl?
Można. Można wykupić kilka numerów. Numer USA czy PL nie ma znaczenia, za miesiąc/kwartał/rok 29,27zł/83,43zł/235,36zł.
Można również ustawić własny numer komórki, aby wyświetlał się innym jeśli dzwonisz ze Skype.
 #983383  autor: piorunek
 14 mar 2018, 12:38
Jednak do odbierania będzie fcn, a dzwonienia Skype. Nie najtańsze rozwiązanie, ale myślę za operatorami pójdzie jakość. Oraz w Skype można ustawić pl nr.
Jeszcze mam pytania techniczne, ale w innych wątkach zadam je.
 #983690  autor: Gregrin
 15 mar 2018, 16:13
piorunek pisze:Jednak do odbierania będzie fcn, a dzwonienia Skype. Nie najtańsze rozwiązanie, ale myślę za operatorami pójdzie jakość. Oraz w Skype można ustawić pl nr.
Korzystałem a teraz korzystam z halonet (mama) i różnicy nie czuć. A patrzyłeś na ta ofertę pinngle ?? Bo moim zdaniem to rozwiązanie stworzone do takich sytuacji (odbieranie poza UE).
Nie wiem jaki numer potrzebny Ci w skype ale jeśli do identyfikacji to u tych operatorów z wyszukiwarki można normalnie identyfikować się swoim numerem.
 #984322  autor: piorunek
 19 mar 2018, 08:00
Jak narazie faza testów różnych rozwiązań.

Co do halonetu to jednak przejdę do nich jak wykorzystam środki w fcn.

Co do skype to drogo. Zasiliłem konto w formie prepaid minuta 9gr ale za inicjację rozmowy 19gr - mała przesada. Jednak voipmove będzie , a awaryjnie skype.

Kupiłem klucz i jak na razie d@@a, ze względu na rejestrację. Teletorium nie mogą/nie potrafią zarejestrować, ale to zrobię.

Bawiąc się pinnagle można kupić nr stacjonarne lub mobilny. Zakupiłem z puli klucza za 1,5$ i fajnie to działa.
 #1131762  autor: MMikolaj
 31 maja 2022, 11:02
wszystko zależy od twoich potrzeb, jeśli masz duży biznes, musisz iść do dużych firm, ale jeśli masz małe cele biznesowe lub osobiste, to lepiej iść do firm startowych, nie wstydź się e-maili lub zadzwoń, porozmawiaj i poproś o zniżkę, bo będziesz pierwszym klientem i możesz im dyktować warunki.
 #1135518  autor: Dziedzic Pruski
 02 wrz 2022, 12:52
Happycall.pl utrzymywał nr za darmo. Potem wprowadzili opłatę 1 zł/miesiąc/numer, a teraz podwyższyli ją 500%!
Nie polecam!

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular