DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #1141141  autor: Vieslav
 07 sty 2023, 11:06
Pytanie może i banalne, ale czy do instalacji telefonu stacjonarnego Vectry potrzebny jest ich internet? Konsultant na infolinii twierdzi, że tak, co wydaje się logiczne (u każdego opa podłącza się aparat do rutera = VoIP). Natomiast na stronie internetowej nigdzie nie widzę konieczności zamawiania internetu w celu świadczenia usługi telefonu stacjonarnego, co u innych opów wyraźnie jest napisane. Mało tego, zamawiając sam telefon stacjonarny praktycznie dochodzę do końca zamówienia na stronie www.
Pytam, ponieważ oferta ciekawa (nolimit stacjonarne PL+UE+USA i komórki w PL za 15 zł/mies.) i przeniósłbym numer osobie która za to samo płaci coś ponad 60 zł w zwykłym abonamencie POTS.
 #1141634  autor: Vieslav
 14 sty 2023, 11:31
Przechodzę dalej, bo mam dostępne usługi Vectry?
 #1144055  autor: maciejnet
 21 lut 2023, 14:36
I jak się sytuacja potoczyła? Instalują VoIPa czy mają sieć POTS?
 #1144240  autor: StanS
 25 lut 2023, 17:50
Sieci POTS to już nawet w Orange jest coraz mniej.
Vectra doprowadza koncentryk, podłącza modem i masz gniazdko RJ11.
Internet ani WiFi nie musi być na tym modemie skonfigurowane.
 #1144244  autor: maciejnet
 25 lut 2023, 18:50
Jest to jakieś rozwiązanie. Chyba ze będzie to FTTH to jeszcze musi być ONT i bramka VoIP.
 #1144289  autor: StanS
 26 lut 2023, 13:00
Na własnej sieci GPON też chyba Vectra jest w stanie zaoferować sam telefon, a ONT jest zintegrowany i ma wbudowaną bramkę VoIP.
 #1146273  autor: Vieslav
 24 mar 2023, 20:03
Niestety, ale próba podłączenia telefonu zakończyła się niczym. Już miałem wszystko przygotowane i miałem zamawiać, lecz okazało się, że co konsultant to inna wersja. W budynku sieć własna Vectry jeśli ktoś nie doczytał.

To są najczęstsze wersje, jakie słyszałem na infolinii:
1. Brak możliwości podłączenia Vectry bo jest w tej chwili Multimedia w mieszkaniu. Najpierw muszą odłączyć Multimedię i zrobić nowe okablowanie dla Vectry (?).
2. Nie mogę wziąć telefonu stacjonarnego w Multimedii bo nie oferują tej usługi (?), tylko Vectra.
3. Nie mogę wziąć samego telefonu stacjonarnego. Wymagany jest pakiet 3w1.
4. Cena telefonu to 69 zł, a cena podana na stronie nie wiadomo czego dotyczy.
5. Nie mogę wziąć samego telefonu, tylko telefon+internet, a dalej patrz pkt. 1.

Także dałem sobie spokój, przedłużyłem samą TV w Multimedii (razem z opłatą za sprzęt coś koło 80zł za ten najwyższy pakiet). Telefon stacjonarny został w Orange.
 #1146281  autor: StanS
 24 mar 2023, 21:35
Wygląda na to że wszystko rozbija się o niską/brak prowizji dla konsultantów za telefon stacjonarny.
Ad. 1 To pewnie dałoby się rozwiązać tak samo jak dwie umowy Vectry w jednym mieszkaniu, ale żadnemu konsultantowi się nie chce bo mu się nie to nie opłaca.
Ad. 2 https://www.multimedia.pl/telefon-stacjonarny Ciekawe co by UKE powiedział na to że Multimedia nie ma w ofercie telefonii stacjonarnej.
Ad. 3, 4. 5 Typowe wykręty żebyś kupił coś za co konsultant dostanie prowizję.
 #1155473  autor: rsig
 06 sie 2023, 14:55
Znam osobą co w Vectrze ma tylko telefon stacjonarny, podłączony...
StanS pisze:
25 lut 2023, 17:50
Sieci POTS to już nawet w Orange jest coraz mniej.
Vectra doprowadza koncentryk, podłącza modem i masz gniazdko RJ11.
Internet ani WiFi nie musi być na tym modemie skonfigurowane.
... o właśnie tak. Tzn. ma jeszcze telewizję od Vectry, ale analogową (to starszy człowiek ze starym telewizorem kineskopowym). Więc hardware'owych przeszkód brak.
 #1155480  autor: babciagienia1p
 06 sie 2023, 15:19
@rsig
W przypadku telewizji kablowej, każdy telewizor (nawet baaardzo stary) podłączony do dekodera (końcowe urządzenie sieci kablowej) odbierze program. Nie ma znaczenia czy dosył jest cyfrowy czy analogowy, nie ma znaczenia czy dosyłają światłowodem, miedzią czy koncentrykiem. Ważne żeby telewizor miał kompatybilne wejście łączące z dekoderem. Najstarsze to chyba SCART - tzw. eurozłącze.
 #1155483  autor: rsig
 06 sie 2023, 15:57
On wogóle nie ma dekodera (ani chyba eurozłącza w telewizorze), po prostu ten okrągły kabel koncentryczny od Vectry jest wpięty bezpośrednio do telewizora.