DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #1130992  autor: Marta333
 06 maja 2022, 17:34
Mam pytanie o automatyczne przedłużenie abonamentu telefonicznego. Dziś zadzwonił przedstawiciel Orange gdzie mama ma umowę abonamentu za 73 zł na numer stacjonarny. Powiedziałam, że mamy nie ma, ale rozmawiał mimo tego. Pytał mnie czy mam ochotę może na światłowód, powiedziałam, że właściwie to chcę rezygnować z numeru stacjonarnego i nie mam potrzeby na dodatkowe usługi, ponieważ mam je już wykupione u innych dostawców. Na co przedstawiciel stwierdził, że nie można teraz zrezygnować bo jest jeszcze umowa na rok. Stwierdził, że "najwyraźniej umowa była podpisana z zaznaczoną opcją automatycznego przedłużenia". Ostatnia umowa była podpisana x lat temu przez babcię i nie wiadomo gdzie ona jest, więc ciężko potwierdzić, przedstawiciel też nie miał żadnych danych. Dodał, że mój telefon jest na starym miedzianym przewodzie i lada chwila to nie będzie działać, więc muszę mieć światłowód. Odmówiłam jakichkolwiek nowych umów. Teraz się zastanawiam, czy jeśli ten system telefoniczny na "miedzianym kablu" jaki nam zaoferowali x lat temu, teraz faktycznie przestanie działać, to czy nie będzie możliwości rozwiązania umowy wcześniej przed upływem terminu? Dodam, że znalazłam artykuł tu na stronie Telepolis z zeszłego roku mówiący o tym, że Sąd Apelacyjny potwierdził iż Orange bezprawnie przedłużał umowy czasowe bez zgody klientów podejrzewam, że tu też tak było. Czy jest jakiś sposób by odejść z tego abonamentu?
 #1131246  autor: Vieslav
 14 maja 2022, 13:01
Owszem, były kiedyś takie umowy, które przedłużały się automatycznie. Kara za przedwczesne zerwanie umowy na czas określony to zawsze okres x otrzymana zniżka.
W tym przypadku podejrzewam, że żadnej zniżki nie ma więc może się okazać, że kara to 0 zł, ewentualnie zniżką jest opłata aktywacyjna (ja miałem kiedyś 99zł). Zadzwoń na infolinię (tą normalną, nie sprzedażową) i poproś o wyliczenie kary za wcześniejsze zerwanie umowy.