DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #1118172  autor: makar42
 26 cze 2021, 15:43
Krótkie wprowadzenie - w ramach Orange Love odbieram TV. Kiedy dekoder TV odmówił posłuszeństwa, wymieniono mi go na inny model. Ten nie chciał współpracować z FunBox'em 1, wobec tego otrzymałem FunBox'a 2 i wtedy dekoder zadziałał ale przestał dzwonić telefon. Mam 2 telefony bezprzewodowe - AEG FAME 505 i PHILIPS SE435 - obydwa przestały sygnalizować rozmowy przychodzące. Gdy ktoś dzwoni, dioda telefoniczna na FunBox'sie miga i jeżeli akurat to widzę, podnoszę słuchawkę i mogę rozmawiać.
Konsultant w Orange stwierdził, że na odległość nie jest w stanie ustalić przyczyny braku sygnału wywołania i że konieczna jest wizyta technika. Technik doszedł do wniosku, że widocznie w tym nowym FunBox'ie jest inne napięcie (zbyt niskie) sygnału wywołania i że mam poszukać telefonu dedykowanego do tego modemu. Jako że nie znalazłem, proszę o radę mądrzejszych ode mnie.
 #1121626  autor: tiger93
 09 wrz 2021, 12:46
Polecę model KX-TG6811 firmy Panasonic, działał bez problemu z FunBox 2.0. Najlepiej dokonać zakupu przez Internet aby w razie konieczności mieć 14 dni na zwrot

http://www.speedtest.net/result/2572992339.png
 #1121631  autor: makar42
 09 wrz 2021, 14:37
Dziękuję za info. Jako że stwierdziłem, iż wszystkie(3 szt) pożyczone od znajomych panasoniki reagowały na sygnał wywołania z FUNBOX'a, nabyłem na licytacji za przysłowiową złotówkę rzekomo uszkodzony KX-TG6822. Okazało się, że tylko przewód zasilacza ma przerwę i całość (baza i telefon) działają ok.