DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #1088249  autor: Remington
 17 sty 2020, 21:30
Rebtel otrzymał ode mnie drugą szansę - jako operator do połączeń zagranicznych. VOIP, ale bez dostępu za pomocą protokołu SIP, dzwonienie poprzez aplikację (WiFi, net komórkowy lub nr dostępowy) lub bezpośrednio na dedykowane numery dostępowe.

No limit do Polski nie jest już za darmo, kosztuje 40 zł/mies. (to dobre dla kogoś z zagranicy), ale na tzw świat (wiele krajów, choć nie wszystkie) 45 zł/mies.

Tak jak pisałem wcześniej, zintegrowani są dobrze. Np. dzwoniąc z numeru Plusa, nawet ręcznie wprowadzony CLIR #31# nie działa, bo uniemożliwiłby skorzystanie z Rebtela (a więc Polkomtel musi to wspierać od swojej strony, ciekawe za ile).

Gdy potestuję, opiszę swoje wrażenia.
 #1112162  autor: SomalijskiWluczega
 23 lut 2021, 11:20
Remington

Jak już jesteś mam do Ciebie pytanie apropo Rebtela.
Najmniejsza kwota jaką mogłem wpłacić było 20zł i to wpłaciłem
Dostałem na oba numery po 18,45zł - i tutaj mam pytanie.
Jaki jest okres ważności tych środków?
3 miesiące - bo to bonus jest np? (wiem że jak przeleje np pieniążki na inny numer to wtedy ten inny numer ma środki moje ważne tylko 3 miesiące) czy jest coś takiego że środkami płatnymi trzeba korzystać minimum raz na rok - to wtedy środki mają nielimitowaną ważność konta.
Więc jak to jest z tymi środkami bonusowymi po 5 $ ?
3 miesiące ważność środków czy nielimitowana ważność?

Wiesz może?
Bo coś gdzieś kiedyś pisałeś że w lipcu czy sierpniu 2020 roku dostałeś takowe środki na konto rebtela?
Masz je może do tej pory czy po 3 miesiącach znikły Ci?

Napisz
Pozdrawiam
 #1112164  autor: Remington
 23 lut 2021, 11:37
Za takiego offtopa w dyskusji o Fakt Mobile ban i rok ciężkich robót!

Czyli dalej oszukują, dając 18,45 zł zamiast tych 35 zł. Albo traktują to jako dostaniecie 35 zł, ale w domyśle, że do podziału. Nieładnie😜

Środki z bonusa mam nadal (od czerwca czy lipca 2020), tyle mogę odpowiedzieć z autopsji.

Jeśli odważysz się złożyć im reklamację i dodadzą Ci coś ręcznie, to niemal na pewno to co dadzą wygaśnie po 3 mies.

P.S. Poczytaj sobie pierwszy post powyżej. Oni kilkanaście lat temu (wrzesień 2006) wprowadzili z Onetem usługę Onet Rebtel. Zintegrowali się i to całkiem porządnie z operatorami i ta integracja istnieje do dzisiaj. Można też przypisać sobie lokalne stacjonarne numery (można wybrać nawet miasto), dzwoniąc na które (ze zautoryzowanego numeru) połączymy się z kontaktem zagranicznym. Nie wiem jak u innych, ale w moim Plusie dzwoniąc na taki numer blokada CLIR jest pomijana, bo inaczej byśmy się nie dodzwonili.
 #1112226  autor: SomalijskiWluczega
 24 lut 2021, 11:49
Mam odpowiedź od Rebtela apropo ważności konta środków bonusowych z pierwszego doładowania:
"Chcę poinformować, że punkty bonusowe za polecenie są ważne przez 12 miesięcy."
 #1158567  autor: Remington
 12 paź 2023, 09:36
Należy się drobny update.

Usługa VOIP od Rebtel działa w Polsce co najmniej od 2006 kiedy wystartowała ich oferta Onet Rebtel.

Pisałem, że od wtedy są zintegrowani z polskimi operatorami, bo np. znają nasz numer w dostępie wdzwanianym nawet gdy dzwonimy z CLIR.

To nieprawda. Znają, ale nie w wyniku integracji. Otóż okazuje się, że operator docelowy może (choć nie zawsze musi) otrzymywać numer wywołujący nawet gdy połączenie jest z CLIR (o tym dostaje informację) i za ukrycie numeru u wywoływanego odpowiada właśnie jego operator.