DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #1138853  autor: Someone23
 22 lis 2022, 21:39
Po przeczytaniu twojego postu odpowiedz jest jasna. Stracisz ulge za uslugi laczone.
Pytanie gdzie chcesz sie przeniesc i do czego ci stacjonarny ? Ile bedziesz placil za stacjonarke i ile teraz placisz za komorke ?
W jakiej technologi masz teraz neta ?
Nie mialem doczynienia ze swiatlowodem z orange ale ta technologia jest dosyc "pewna". To raczej nie neostarada gdzie uslugi dzialaly wolno. Jesli masz mozliwosc doprowadzenia swiatla do domu to po prostu bedzie to dzialac. Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle.
Dodatkowo jesli stacjonarka jest tylko do odbierania, to utrzymanie numeru moze kosztowac 1zl np. w halonet, ale wtedy musisz sam ogarnac sprzet.
Teraz wiele operatorow dzierzawi lacza swiatlowodowe, moze jakis bedzie mial oferte z abonamentem komorkowym i stacjonarnym (play, vectra?).
Pamietaj ze teraz nolimit komorkowy min + sms + 10-20GB to aktualnie ok 20zl ale pewnie bedzie drozec.
Pytanie czego potrzebujesz. Napisz post w dziale jaka oferte wybrac i napisz co teraz masz, u kogo i za ile oraz na co chcesz zmienic i ktos podpowie czy to duzo czy malo i czy sie oplaca.
 #1138857  autor: Marioosz
 23 lis 2022, 10:48
Neta mam na światłowodzie z firmy Fiberlink która działa w części województwa małopolskiego. Za internet płacę 54 zł miesięcznie. Za stacjonarny płacę 30 zł, plus to co zadzwonię na komórkę z niego, bo rozmowy na komórkę nie wliczają się w abonament, ale to raczej króciutkie rozmowy i zaledwie kilka razy w miesiącu. Po przejściu ze stacjonarnym do Fiberlink miałbym za 10 zł miesięcznie 60 minut na stacjonarne, albo 30 minut na komórki, co w zupełności by mi wystarczało na miesiąc. Natomiast za komórkę płacę 20 zł miesięcznie z no limitem sms, mms i rozmowy, do tego 10 GB internetu. Nie wiem czy można coś ugrać w Orange żebym miał za podobną kwotę, tak do 25 zł więcej neta, bo jak pisałem wcześniej, tą kwotę abonamentu 20 zł płacę tylko dzięki usłudze łączonej ze stacjonarnym, więc zastanawiam się nad Nju Mobile, tam za 29 zł bym miał na start 30 GB neta. Co do Orange, to teraz tam wciskają ten pakiet tv, a mi to nie jest potrzebne nawet, a inna oferta jak Orange Love chyba nie wchodziłaby w grę, bo sumowanie pakietów bez tv raczej by drożej wyszło.
 #1138901  autor: Someone23
 23 lis 2022, 22:27
Przeciez sam sobie odpowiadasz albo robi to matematyka. Na stacjonarnym zaoszczędzisz min 20zl a bedziesz mogl cos podzwonic z niego, wiec gdzie tu dylemat ? Nawet jak zabiora znizke to wychodzisz na plus bo masz minuty. Jak przeniesiesz numer do nju to jestes 10zl do przodu a masz wiecej GB i te minuty na stacjonarne...
Dodatkowo jesli wchodza inne sieci do wyboru to masz bardzo dobra oferte na black week od vectry z nolimitem za 15zl i 10GB a pozniej lejek 1Mbps. 30GB za 25zl.
 #1138934  autor: Marioosz
 24 lis 2022, 11:56
Vectra korzysta z infrastruktury sieci Play, chyba jednak wolę Nju ze względu na to że to Orange, a tą sieć mam sprawdzoną już :P