DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #1105003  autor: mate10
 18 paź 2020, 00:13
Witam,
jak w temacie posiadam Orange Love a w nim telefon stacjonarny voip.Umowa niedlugo sie konczy to co proponuja -szkoda gadac.
Czy jest mozliwosc przeniesienia numeru do innego operatora voip lub tez powrot do analogu w orange ? Jest jakas oferta ?
 #1105055  autor: Vieslav
 18 paź 2020, 15:05
Przenieść numer z Orange Love niestety nie jest tak łatwo. Poczytaj sobie forum Orange, jest tam mnóstwo informacji na ten temat. Z tego, co kojarzę, to na analogowy telefon w Orange można przejść jakoś bez większego problemu.
 #1105064  autor: mate10
 18 paź 2020, 16:30
HappyBoy pisze:
18 paź 2020, 09:36
Jakieś oczekiwania czy tylko chcesz utrzymać numer ?
Nie mam zadnych oczekiwan,numer zazwyczaj sluzy do odbierania polaczen.
Tylko czy ten numer da sie uwolnic od Orange i ich uslugi Orange Love?
 #1105069  autor: Remington
 18 paź 2020, 17:18
Vieslav pisze:
18 paź 2020, 15:05
Przenieść numer z Orange Love niestety nie jest tak łatwo.

Czym to się różni od przenoszenia w sieciach komórkowych? Wniosek u nowego operatora równoznaczny z wypowiedzeniem lub wręcz zerwaniem umowy u starego i numer musi zostać zwolniony.
 #1105103  autor: HappyBoy
 18 paź 2020, 22:56
Złóż wniosek migracji numeru u innego operatora i po przeniesieniu wypowiedz pozostałe usługi.
Wniosek należy złożyć przed rozpoczęciem ostatniego okresu rozliczeniowego.
Jeśli chcesz zachować również numer komórkowy to analogicznie jak w przypadku stacjonarnego (Pamiętaj aby oba numery zostały przeniesione w tym samym trybie migracji).
 #1105137  autor: mate10
 19 paź 2020, 14:41
HappyBoy pisze:
18 paź 2020, 22:56
Złóż wniosek migracji numeru u innego operatora i po przeniesieniu wypowiedz pozostałe usługi.
Wniosek należy złożyć przed rozpoczęciem ostatniego okresu rozliczeniowego.
Jeśli chcesz zachować również numer komórkowy to analogicznie jak w przypadku stacjonarnego (Pamiętaj aby oba numery zostały przeniesione w tym samym trybie migracji).
Moglbys szerzej wyjasnic pojecie tego samego trybu migracji ? :)
 #1105148  autor: Vieslav
 19 paź 2020, 15:38
W swoim poprzednim poście nie doprecyzowałem, że chodziło mi o zachowanie numeru stacjonarnego i komórkowego. Autor tematu nic nie wspomina, że zależy mu na zachowaniu numeru komórkowego, więc zakładamy, że nie. Więc wycofuję się z mojego poprzedniego posta.
 #1105209  autor: HappyBoy
 20 paź 2020, 00:09
Chodzi o to kiedy chcesz przenieść numer. Są trzy opcje:
1. przeniesienie z wybraną datą
2. przeniesienie z końcem okresu rozliczeniowego (umowa na czas nieokreślony)
3. przeniesienie z końcem umowy (umowa na czas określony)
 #1105212  autor: mate10
 20 paź 2020, 02:23
Vieslav pisze:
19 paź 2020, 15:38
W swoim poprzednim poście nie doprecyzowałem, że chodziło mi o zachowanie numeru stacjonarnego i komórkowego. Autor tematu nic nie wspomina, że zależy mu na zachowaniu numeru komórkowego, więc zakładamy, że nie. Więc wycofuję się z mojego poprzedniego posta.
Chcialbym przeniesc stacjonarny do innego operatora voip np.halonet a telefon komorkowy do np. virgin mobile.Umowa na oba numery konczy sie tego samego dnia.
 #1105221  autor: HappyBoy
 20 paź 2020, 08:33
Kiedy umowa się kończy ? Przeniesienie najlepiej zlecić dużo wcześniej żeby się potem nie okazało, że Ci przedłużą umowę lub stracisz któryś numer.
 #1105233  autor: mate10
 20 paź 2020, 11:27
Umowa kończy się w obu przypadkach 8 lutego,dlatego też planuje juz na początku listopada wysłać dokumenty o przeniesienie numerów.
 #1111941  autor: mate10
 20 lut 2021, 09:24
W przyszłości gdyby ktoś z Was rezygnował z dużego pakietu Orange Love to jest to bardzo proste, w pierwszej kolejności składamy wniosek o przeniesienie numeru Voip do innego operatora-po rozpatrzeniu pozytywnym składamy kolejne wnioski o przeniesienie telefonów komórkowych. I to tyle,z końcem okresu promocyjnego umowa automatycznie wygasa- nie musimy jej wypowiadać.
 #1138820  autor: Marioosz
 22 lis 2022, 10:40
Podepnę się pod temat. Mam telefon stacjonarny i komórkowy w Orange. W obu przypadkach umowy na czas nieokreślony, z tym że abonament komórkowy mam z rabatem -20 zł za usługi łączone, czyli komórka ze stacjonarnym. Mam zamiar przejść z telefonem stacjonarnym do innego operatora u którego mam Internet. Internet działa bardzo dobrze, więc nie chciałbym się raczej wiązać z Orange ze światłowodem, bo różne opinie czytałem i słyszałem na temat działania tej usługi. Za to przy przejściu z telefonem stacjonarnym do usługi Voip u tego operatora co mam u niego internet, płaciłbym mniej za telefon stacjonarny jak teraz. Pytanie tylko mam takie, jak to będzie z abonamentem komórkowym na który mam zniżkę teraz za usługi łączone. Rozumiem że po przeniesieniu numeru stacjonarnego utracę tą zniżkę?
 #1138853  autor: Someone23
 22 lis 2022, 21:39
Po przeczytaniu twojego postu odpowiedz jest jasna. Stracisz ulge za uslugi laczone.
Pytanie gdzie chcesz sie przeniesc i do czego ci stacjonarny ? Ile bedziesz placil za stacjonarke i ile teraz placisz za komorke ?
W jakiej technologi masz teraz neta ?
Nie mialem doczynienia ze swiatlowodem z orange ale ta technologia jest dosyc "pewna". To raczej nie neostarada gdzie uslugi dzialaly wolno. Jesli masz mozliwosc doprowadzenia swiatla do domu to po prostu bedzie to dzialac. Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle.
Dodatkowo jesli stacjonarka jest tylko do odbierania, to utrzymanie numeru moze kosztowac 1zl np. w halonet, ale wtedy musisz sam ogarnac sprzet.
Teraz wiele operatorow dzierzawi lacza swiatlowodowe, moze jakis bedzie mial oferte z abonamentem komorkowym i stacjonarnym (play, vectra?).
Pamietaj ze teraz nolimit komorkowy min + sms + 10-20GB to aktualnie ok 20zl ale pewnie bedzie drozec.
Pytanie czego potrzebujesz. Napisz post w dziale jaka oferte wybrac i napisz co teraz masz, u kogo i za ile oraz na co chcesz zmienic i ktos podpowie czy to duzo czy malo i czy sie oplaca.
 #1138857  autor: Marioosz
 23 lis 2022, 10:48
Neta mam na światłowodzie z firmy Fiberlink która działa w części województwa małopolskiego. Za internet płacę 54 zł miesięcznie. Za stacjonarny płacę 30 zł, plus to co zadzwonię na komórkę z niego, bo rozmowy na komórkę nie wliczają się w abonament, ale to raczej króciutkie rozmowy i zaledwie kilka razy w miesiącu. Po przejściu ze stacjonarnym do Fiberlink miałbym za 10 zł miesięcznie 60 minut na stacjonarne, albo 30 minut na komórki, co w zupełności by mi wystarczało na miesiąc. Natomiast za komórkę płacę 20 zł miesięcznie z no limitem sms, mms i rozmowy, do tego 10 GB internetu. Nie wiem czy można coś ugrać w Orange żebym miał za podobną kwotę, tak do 25 zł więcej neta, bo jak pisałem wcześniej, tą kwotę abonamentu 20 zł płacę tylko dzięki usłudze łączonej ze stacjonarnym, więc zastanawiam się nad Nju Mobile, tam za 29 zł bym miał na start 30 GB neta. Co do Orange, to teraz tam wciskają ten pakiet tv, a mi to nie jest potrzebne nawet, a inna oferta jak Orange Love chyba nie wchodziłaby w grę, bo sumowanie pakietów bez tv raczej by drożej wyszło.
 #1138901  autor: Someone23
 23 lis 2022, 22:27
Przeciez sam sobie odpowiadasz albo robi to matematyka. Na stacjonarnym zaoszczędzisz min 20zl a bedziesz mogl cos podzwonic z niego, wiec gdzie tu dylemat ? Nawet jak zabiora znizke to wychodzisz na plus bo masz minuty. Jak przeniesiesz numer do nju to jestes 10zl do przodu a masz wiecej GB i te minuty na stacjonarne...
Dodatkowo jesli wchodza inne sieci do wyboru to masz bardzo dobra oferte na black week od vectry z nolimitem za 15zl i 10GB a pozniej lejek 1Mbps. 30GB za 25zl.
 #1138934  autor: Marioosz
 24 lis 2022, 11:56
Vectra korzysta z infrastruktury sieci Play, chyba jednak wolę Nju ze względu na to że to Orange, a tą sieć mam sprawdzoną już :P