DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #1088697  autor: Remington
 24 sty 2020, 16:17
torawa pisze:
24 sty 2020, 15:55
maniek357 pisze:
24 sty 2020, 14:11
Mamy 2020 rok, 79% Polaków korzysta z kart płatniczych.
Co?!!! Może jest to 7,9%. (zawyżone typowo 10x) Owszem znalazłem artykuły w google dlatego warto zapamiętać nazwę Pollster - skrajnie nierzetelnej sondażowni. Chodzę po sklepach i kupuję i wiem, że wszyscy płacą gotówką, co jakiś czas zdarzy się jakaś z kartą blokująca kolejkę - na oko jest to 10-20% a nie 79%.

"korzysta" - nie znaczy, że non stop płacą wszędzie kartami. Czyli mają karty i nie zawahają się ich użyć. Ale i tak dużo ich używają.

Wg oficjalnych statystyk, a nie jakichś sondaży, kart debetowych i kredytowych (ponad 2 mln obciążeniowych i prepaid pomijam) jest łącznie 40 mln w kraju liczącym 30 mln osób pełnoletnich. Średnio każdą z tych kart jest robione ok. 40 operacji kwartalnie (z czego 90% to bezgotówkowe). Twierdzenie, że raptem 8% społeczeństwa korzysta z kart, to zaklinanie rzeczywistości.
 #1088703  autor: maniek357
 24 sty 2020, 18:18
torawa pisze:
24 sty 2020, 15:55
maniek357 pisze:
24 sty 2020, 14:11
Mamy 2020 rok, 79% Polaków korzysta z kart płatniczych.
Co?!!! Może jest to 7,9%. (zawyżone typowo 10x) Owszem znalazłem artykuły w google dlatego warto zapamiętać nazwę Pollster - skrajnie nierzetelnej sondażowni. Chodzę po sklepach i kupuję i wiem, że wszyscy płacą gotówką, co jakiś czas zdarzy się jakaś z kartą blokująca kolejkę - na oko jest to 10-20% a nie 79%.

Oba posty to skrajności: zacofania i głupiego postępu. Trzeba się pogodzić ze zmianami, ale też nie mogą być głupie zmiany wprowadzane na siłę.
Ja też chodzę po sklepach. Może mam "pecha", ale jak stoję w kolejce w hipermarkecie, czy dyskoncie to mam wrażenie, że co trzecia, a czasem nawet co druga osoba płaci za zakupy elektronicznie (najczęściej kartą, choć coraz częściej widzę płatności telefonem). Coraz więcej seniorów korzysta z kart płatniczych. Blokowanie kolejki przy płatności kartą ? Dyskusyjna teza.

Ja nie twierdzę, że trzeba całkowicie wyeliminować gotówkę. Ale dziś, w 2020 roku trzeba dawać klientom wybór - karta lub gotówka.
Online
 #1088704  autor: Remington
 24 sty 2020, 18:31
Mam w rodzinie seniorkę - typowy "moherowy beret": 74 lata, pochodzi ze wsi, wykształcenie podstawowe, wielodzietna, mieszka w małym mieście, emerytka i inwalidka I grupy, poza telefonem 2G zero styczności z technologiami.

I ta pod niemal wszystkimi względami zacofana osoba, gdzie tylko się da płaci kartą i to najchętniej zbliżeniowo - bo szybko, bo nie trzeba męczyć się z drobniakami itd. Wyrabia średnią z ww. statytyk NBP - ma jakieś 15 płatności miesięcznie, gotówkę wypłaca rzadko w małych ilościach i tylko jako cashback w sklepie.

Automaty gdyby były powinny być na gotówkę i kartę.

Ale nie w tym rzecz i nie w wymyślanych tu scenariuszach zastosowań. Tylko w popycie i opłacalności takiego przedsięwzięcia. Więzienia, szpitale, dworce i lotniska to miejsca gdzie naprawdę mogłyby mieć wzięcie.
 #1088705  autor: pakierhakierxd
 24 sty 2020, 18:36
Od dawna w Bialym i okolicach nie widziałem żadnej budki :D
ostatnio kiedyś w szpitalu chyba ;)
po co mi budka skoro w Playu mam darmowe rozmowy do swojej sieci a tam mam wszystkich :)
i w Orange mam abo z ramach love za 10zł ;) -no limit rozmowy sms mms i 5gb/64 kb potem
ogólnie i tak wolę internet ;)

Pozdrawiam :)