Strona 1 z 1

a2mobile vs zegarek z lokalizacją

Post:26 maja 2018, 11:04
autor: PABLOTECH
Kupiłem dzieciakowi zegarek z lokalizacją i możliwością nawiązania połączeń głosowych (Q90). Na początek włożyłem kartę sim z samym internetem (Aero2). Zegarek bez problemu połączył się z internetem (na wyświetlaczu pojawiły się 2 strzałki od transmisji danych) - wszystko zadziałało jak należy.
W miarę upływu czasu pojawiła się potrzeba nawiązywania z zegarkiem połączenia głosowego. W ramach testu włożyłem sim (PlusNaKartę). Zegarek bez problemu połączył się z internetem (2 strzałki od transmisji danych) jak również możliwe były połączenia głosowe - wszystko zadziałało jak należy.
Po testach trzeba było zdecydować się na operatora "docelowego". Wybór padł na a2mobile. Zakupiłem starter, wykupiłem pakiet rozmowy + internet i włożyłem sim a2mobile do zegarka. Połączenia głosowe bez problemu w obie strony ale internetu brak ... :(. Wyjmuje sim z zegarka i wkładam do telefonu ---> internet wraz z połączeniami głosowymi działa bez problemu :?
Z tego co zauważyłem to APN ustawia się automatycznie w zależności do jakiego telefonu wkładam sim więc tu nie doszukiwał bym się błędu ustawień.
Wiem, że zegarek pracuje tylko w trybie sieci: 2g. Ale skoro Aero2 i PLUS nie miały z tym problemu to dlaczego a2mobile sobie z tym nie radzi ??
Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem (oczywiście poza zmianą operatora) ??

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :smt006

Re: a2mobile vs zegarek z lokalizacją

Post:26 maja 2018, 11:27
autor: Morvius
A czy próbowałeś wymiany karty sim? Może to wina technologiczna karty? Dziwna sytuacja.

Re: a2mobile vs zegarek z lokalizacją

Post:26 maja 2018, 11:40
autor: goral2099
Transmisja danych w roamingu włączona? Musiałem włączyć w LG P970 żeby było połączenie z internetem przy A2. Potem restart i było OK.
Czasem pojawia się literka R przy wskaźniku zasięgu, czasem nie ma. Pewnie w zależności czy sprzęt korzysta akurat z zasobów Aero2, czy Plusa.

Re: a2mobile vs zegarek z lokalizacją

Post:26 maja 2018, 11:50
autor: Remington
PABLOTECH pisze:Z tego co zauważyłem to APN ustawia się automatycznie w zależności do jakiego telefonu wkładam sim więc tu nie doszukiwał bym się błędu ustawień.
A ja właśnie w APN bym szukał źródła problemu. APN potrafi być zapisany na SIM, a niektóre modele same pamiętają APN użyty dla karty lub operatora. Być może (choć to jedna z wielu możliwości), zegarek pamięta APN "darmowy" z BDI i bezskutecznie próbuje go użyć. Trzeba ustawić właściwy APN w zegarku dla tej karty.

Re: a2mobile vs zegarek z lokalizacją

Post:26 maja 2018, 12:01
autor: PABLOTECH
Ponieważ ani zegarek ani dedykowana aplikacja (SeTracker2) nie mają jako takich ustawień APN z pozycji użytkownika więc wszystkie dotychczasowe karty (Aero2/Plus) wkładałem do dowolnego telefonu i tam ustawiałem APN zgodnie z instrukcją :
https://a2mobile.pl/konfiguracja ( bez zaznaczania transmisji danych w roamingu ).
Po czym wyjmowałem karty i wkładałem do zegarka. Tak też zrobiłem w przypadku karty a2mobile ale niestety bezowocnie :/
Morvius pisze:A czy próbowałeś wymiany karty sim? Może to wina technologiczna karty? Dziwna sytuacja.
Teoretycznie mam drugą kartę sim od a2mobile zakupioną dla drugiego dziecka ale ze względu na brak drugiego zegarka nie chciałbym na razie aktywować na niej żadnego pakietu. Pytanie czy pomimo braku aktywacji pakietu internetowego przy poprawnie działającej karcie powinny pojawić się strzałki od transferu ? Oczywiście mam świadomość, że wtedy schodzi kasa z konta wg cennika operatora.

Re: a2mobile vs zegarek z lokalizacją

Post:26 maja 2018, 14:17
autor: Remington
Ustawienie APN i przełożenie do drugiego urządzenia nie gwarantuje, że ono pociągnie ten APN z karty.

Zdecydowanie Freemium może wyjść taniej.

Re: a2mobile vs zegarek z lokalizacją

Post:26 maja 2018, 17:14
autor: PABLOTECH
Ufff udało się rozwiązać problem. Okazuje się, że na te zegarki z kartą sim można wysłać SMS konfiguracyjny "własnej twórczości" tzn dot. APN ale nie tylko...
Przeorałem internety i natrafiłem na tę stronę:
https://forum.android.com.pl/topic/2650 ... nt-4716552 Lista komend SMS dla zegarków GPS
Wysłałem na zegarek SMS o treści pw,123456,apn,a2mobile.pl# i po chwili oczom mym ukazały się strzałeczki od transferu :smt023

PS. Zanim wysłałem powyższego sms sprawdziłem status apn...no i nie wiedzieć czemu widniał jako "internet" :shock:

Dziękuję wszystkim za cenne wskazUUFFki :smt006