DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 173 z 179
  • 1
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 179
 #1105275  autor: matek451
 20 paź 2020, 21:07
Kolejne kłamstwa, Plus nie posiada gwarantowanej oferty 200GB tylko gwarantowane maksimum 100GB z pełną dostepną w danej lokalizacji prędkością a potem w jest LTE bez końca z FUP i kolejnymi lejkami ale bez gwarancji konkretnych ilości danych i konkretnych progów FUP, brak jasnego regulaminu , wszystko zalezy od widzi mi się operatora. W praktyce mam sam ten abonament 100GB i przy zmniejszających sie sukcesywnie prędkościach po 200GB kończy się na 0,5Mb/s choć operator zastrzega nawet prędkość 32Kb/s. Koszt 100GB to 70 zł bo mówimy i porównujemy oferty data a nie ofertach łączonych w SD. Cena bez sprzętu bo ten w Plusie jest na raty , drogo i słaby. Koszt B535 to w ratach 504 zł', 100GB z tym routerem to koszt 91zł/m-c.
T-mobile oferta 200GB ze sprzetem to koszt 69 zł, 200GB z maksymalną dostępną w danej lokalizacji prędkościa, potem 1Mb//s. W cenie abonamentu wliczony B535 na własność za 9zł lub B818 za 149 zł na własność, router wart około 750 zł.
Play 200GB na maksa a potem 1Mb/s koszt 50zł /m-c bez sprzętu, ze sprzetem koszt 50 zł plus dopłata 10 zł do abonamentu czyli razem 60 zł i do tego na start 9 zł za B535 lub 229 zł za B818.
W Plusie nie mamy szans na ponad 200GB, oferta T-mobile ma 300GB. Play posiada 500GB ale sa tez oferty 300/400GB z CPE LTE , WF830 lub B2368. W Play opcja dokupienia kolejnych 100GB za 20 zł, usługa nieoferowana w Plusie. W Plusie brak zaawansowanego routera 19kat. LTE czyli B818, dostępny u pozostałej trójki. Na dziś klient Plusa nie posiada mozliwości zakupu routera z agregacją 3/4 pasm LTE nawet jak ma stacje bazową Plusa z 3/4/5 pasmami LTE, w ofercie jest Huawei PRO2 do 5G z agregacją 4 pasm LTE ale jego cena w ratach to 1585 ZŁ, nie posiada złącz anten zewnetrznych.
Tak wygladają fakty a nie dobra mina do złej gry i bzdury wypisywane pomiędzy emotikonami.
 #1105276  autor: Remington
 20 paź 2020, 21:38
matek451 pisze:
20 paź 2020, 21:07
widzi mi się

widzimisię - to jedno słowo, rzeczownik, jak wihajster.

Pełna zgoda. Podawanie 200GB jako pakietu danych w Plusie przed wyborem oferty wymaga objaśnienia, iż jest to aktualnie 200GB i nie znamy dnia ani godziny kiedy operator zmieni tę wartość.
 #1105475  autor: piotrzet
 23 paź 2020, 20:51
W dniach 26-30.10 będą drivetesty w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Zakres pomiarów obejmie wydajność usług pakietowych oraz zachowanie sieci w przypadku połączeń głosowych w sieci 5G. Wyniki zobaczymy na rfbenchmark.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1105522  autor: f0ku5
 24 paź 2020, 15:30
piotrzet pisze:
23 paź 2020, 20:51
W dniach 26-30.10 będą drivetesty w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Zakres pomiarów obejmie wydajność usług pakietowych oraz zachowanie sieci w przypadku połączeń głosowych w sieci 5G. Wyniki zobaczymy na rfbenchmark.
Na chwilę obecną w Polsce nie istnieje coś takiego, jak połączenia głosowe w sieci 5G.
 #1105526  autor: piotrzet
 24 paź 2020, 15:49
Doskonale o tym wiem. Zapewne chodziło o VoLTE, a dokładnie tak było to podane w komunikacie dotyczącym tych testów. Fakty sa takie ciekawe jak sobie Plus poradzi telefony na których będą testy to Xiaomi i motorola edge.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1105840  autor: f0ku5
 29 paź 2020, 21:18
Jeżeli mnie oczy nie mylą to to jest Jelitkowo w Gdańsku, doskonale znana mi lokalizacja. Raczej anteny od 5G bym się tam nie spodziewał... ;)
 #1105845  autor: piotrzet
 29 paź 2020, 21:48
Kolejny sponsorowany test 5G w Plusie na YouTube. Prędkości nie przekraczają 260 Mb/s, więc pytanie do tych co twierdzą, że T-Mobile, Orange, Play uruchomiły 5G z prędkością LTE lub nawet gorszą. Takie prędkości są uzyskiwane nawet już na LTE w Plusie co pokazywali niektórzy na forum więc czym się to różni od LTE? Podobno to 5G jest dużo szybsze od LTE. Jak widać prędkości podobne ;)
Test dodajmy sponsorowany i nawet tam tego nie pudrowali.
Czyli kolejne potwierdzenie Plus jak i pozostała trójka uruchomił pseudo 5G z prędkościami LTE.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1105853  autor: bobwoj
 30 paź 2020, 09:19
f0ku5 pisze:
29 paź 2020, 21:18
Jeżeli mnie oczy nie mylą to to jest Jelitkowo w Gdańsku, doskonale znana mi lokalizacja. Raczej anteny od 5G bym się tam nie spodziewał... ;)
Dokładnie to ta lokalizacja :-). Też nie sądzę, aby to było 5G, ponieważ ten bts w tej konfiguracji jest tam klika lat. Ciekawi mnie wielkość tej anteny, raczej nie spotykana.
 #1106232  autor: piotrzet
 07 lis 2020, 09:17
Jeśli tak to średnie prędkości uzyskiwane przez użytkowników powinny wzrastać tym czasem spadają.

No i wzrastały co miesiąc aż do września - logicznie więc, pandemia, nauka zdalna, obciążenie sieci :) @Eragon

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106239  autor: habish
 07 lis 2020, 10:36
piotrzet pisze:
07 lis 2020, 09:17
Jeśli tak to średnie prędkości uzyskiwane przez użytkowników powinny wzrastać tym czasem spadają.
I po co te kłamstwa?
https://antyweb.pl/orange-i-t-mobile-wy ... eco-mniej/

PS. W komentarzach pod tym newsem pisałeś o awarii w Plusie, spamowałeś o tym pod każdym artykułem, nawet go nie czytając? :smt005
 #1106240  autor: Mixiorek
 07 lis 2020, 10:51
habish pisze:
07 lis 2020, 10:36
W komentarzach pod tym newsem pisałeś o awarii w Plusie, spamowałeś o tym pod każdym artykułem, nawet go nie czytając? :smt005

Wpis jest wpis i ma swoją "wartość" ;-)

Jeżeli sprzedaż stacji przez Plusa i spory zastrzyk gotówki przełoży się chociaż trochę na to, by ta sieć zaczęła w końcu budować nowe stacje to jestem za tym by sprzedaż odbyła się jak najszybciej. Niestety obawiam się, że ZSŻ będzie chciał potraktować transakcję jako typowy cashback :/ obym się mylił.
Niech sobie przerzuci na Cypr 50% a resztę zostawi w spółce na inwestycje w sieć. Pytanie też czy nie będzie chciał tej kasy na koncesję 5G.

Dla przypomnienia Plus od jakiegoś czasu ma najmniej stacji spośród naszych operatorów i nie ma zapowiedzi by ta liczba jakoś wyraźnie miała się zmienić w kolejnych latach. Play ma wyraźny plan. Można narzekać, że za wolno. Można narzekać, że za późno ale jednak idą do przodu w skali w jakiej nikt inny nie szedł. N! też coś dokłada od siebie. Korzysta również często z wież Play, które pojawiają się w całkiem nowych lokalizacjach.
A Plus zabetonował się jakby równanie w dół miało jakąś wartość oprócz tego, że nie wydaje się kasy a sieć wyciska się jak cytrynę do ostatniej kropli.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2020, 11:33 przez Mixiorek, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1106243  autor: matek451
 07 lis 2020, 11:10
@habish jest po prostu nadal nędza i tyle, to pudrowanie syfa a nie uczciwa modernizacja, pasmo jak się marnowało marnuje dalej a zawrotne 10-15Mb/s jak wczoraj wieczorem w 3 CC CA to na tle konkurencji żenada. W Plusie ciagle się na coś czeka, inni operatorzy po prostu uruchamiają i działa, tak jak napisał @Mixiorek wszystko po taniości i byle jak, nic wg. jakiegoś sensownego tylko ciagle w chaosie i na raty. Plus wisi na maszcie PLAY gdzie ten m światełko, obok N! też z takim dosyłem tylko Plus na radiolinii.
 #1106257  autor: habish
 07 lis 2020, 13:53
@Mixiorek, racja, Play ma już około 500 stacji więcej, w końcu będzie trzeba ruszyć dupę :-)

@matek451, Twoje konto przejął mój ulubieniec z Kielc, czy po prostu stałeś się jeszcze większym maruderem niż byłeś?
Słyszałeś o optymalizacji warstwy radowej oraz transportowej?
"Po taniości i byle jak" - idealnie pasuje jako slogan budowlańców sieci Play.
Nowa stacja Play, na start tylko z UL2100, kolejne pasma dokładane za kilka miesięcy - któż by śmiał nazwać to budową sieci na raty, nie ma opcji, na raty tylko w Plusie!
Według pozwoleń Play ma tam radiolinie 2x 494Mbps, to jest światłowód? Może Radiowód?
Stacja N! ma radiolinię zapewnioną przez Orange.
Piekiełko za 3..2..1... dla Ciebie BTSearch jest święte, ja lubię klikać w linki sieci transportowej ;-)
 #1106260  autor: iphoneski
 07 lis 2020, 15:36
@habish
Wybacz ale argument „a u was biją murzynów” to dość słaba taktyka. Idąc tym tropem w N mogliby nic nie robić, bo mają obecnie najlepszy zasięg w Polsce i najwięcej stacji a jednak pojawiają się nowe.
W Plusie jest taktyka maksymalizacji zysków przy minimalizacji kosztów i to jest coraz bardziej widoczne niestety. Inni cały czas coś robią, dodają technologie, bajery (bardziej lub mniej potrzebne) a Plus robi wyłącznie tyle ile musi. I o ile teraz jest spoko, bo są klienci i jest kasa o tyle za jakiś czas może już być problem, bo ludzie zaczną te różnice zauważać. I jeśli ja spotkałem się z opiniami totalnie nietechnicznych osób, że w tym Plusie jest coraz gorzej to strach pomyśleć co uważają bardziej techniczni. I wg mnie właśnie po to było 5G 2600 i nakłady na materiały twórców z YT i portali technologicznych, by pokazać „dalej jesteśmy liderami, Mamy najlepsze 5G, nikt tego w Polsce nie ma”.
Zygmunt jest świetnym strategiem finansowym i generalnie chciałbym potrafić tak jak on robić forsę, ale trzeba też pamiętać, że pycha zawsze kroczy przed upadkiem.
 #1106261  autor: piotrzet
 07 lis 2020, 15:41
Hmm tak się zastanawiam piszę dokładnie to samo od miesięcy może nie dokładnie takimi słowami i jestem albo wyzywany albo wyśmiewany. Tutaj piszą to samo inne osoby i jest ok dość dziwne. No ale cóż widać niektórzy nie potrafią przyjąć do wiadomości smutnej prawdy o sieci Plus. Chodzi o maksymalizację zysków minimalizację nakładów i to widać. Wystarczy spojrzeć co się dzieje na fb dzięki takiemu podejściu. Pod każdym postem większość i to znaczna większość postów odnosi się do problemów z siecią, a to zasięgiem albo prędkościami. Żadna inna sieć w Polsce takich narzekań na sieć co Plus nie ma. Jestem bardzo ciekaw kto to wyjaśni? Czyżby się jednak okazało, że Plus to faktycznie najgorsza sieć w Polsce?
Czyli jednak widać, że niektórzy pomimo wyśmiewania mnie przyznają mi rację. :shock:
Dobrze wiedzieć

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106262  autor: habish
 07 lis 2020, 16:25
@iphoneski, ale nie bardzo wiem o co Tobie chodzi teraz.
Jeśli chodzi Ci o brak nowych stacji, to przecież przyznałem Mixiorkowi rację.
"Inni cały czas coś robią, dodają technologie, bajery (bardziej lub mniej potrzebne) a Plus robi wyłącznie tyle ile musi." - przecież takie teksty ja czytam tutaj już od lat... wątek zazwyczaj kończy się twierdzeniem - a w Plusie nie ma VoLTE!
Później następuje weryfikacja, i wpadają oczywiście nic nie znaczące testy speedtest.pl czy https://www.syspab.eu/wp-content/upload ... -final.pdf
I różnica między budującym jak nikt inny, wdrażającym wszystkie nowinki Play, a nic nie robiącym Plusem wynosi 0,5Mbps lub 10pkt, w sumie nie wiadomo w którą stronę?
Skoro Plus nic nie robi, to wychodzi na to że Play rozpoczął demontaż swojej infrastruktury, bo jak inaczej to wyjaśnić?

@PiotrZet, znawca rynku telko na podstawie komentarzy na Facebooku :smt005

f0ku5 / ostatnich parę postów z wątku technicznego o Plusie musiałem przenieść tutaj. Proszę, nie róbcie offtopu w wątkach technicznych.
  • Strona 173 z 179
  • 1
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 179
  • 1
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 179