DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 15 z 179
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 179
 #992655  autor: marcin19883
 09 maja 2018, 15:39
piotrzet pisze:Czego na 15 Mb/s nie zrobisz swobodnie? Bo na 3 Mb/s nawet filmu w 1080p nie oglądniesz bez ładowania. Ośmieszył to się play tym że przez tyle lat nie ładowali w siec a reklamy.
Nie rozumiesz. 3Mbps są tylko w roamingu, którego już prawie nie ma, bo mi np. już w 99% łączy z własnymi masztami. Z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej.
 #992656  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 15:40
Tak właśnie widać szczególnie po fb jak jest co raz lepiej :lol: Tyle ile narzekań na sieć, internet czy połączenia nie ma w żadnej innej sieci co w play. Zresztą skoro tak się poprawili to czemu od lat są na ostatnim miejscu w speedtestach i innych testach sieci? Widać po ostatnim rankingu że dalej pierwsze miejsce ale od końca. Owszem zwiększyli nakłady na sieć ale pod tym względem do Orange i T-Mobile jeszcze daleko. Nie wspominając o ofercie, którą mają ostatnio najgorszą.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 15:50 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992658  autor: maniek89
 09 maja 2018, 15:50
Zobacz ile pomiarów przeprowadzają użytkownicy Play, a ile T-mobile? W ostatnim zestawieniu jest to 45 tys. w T-M do prawie 90 tys w Play. W play i pochodnych transferowana jest nieporównywalnie większa ilość danych, co ma wpływ na obciążenia.
 #992662  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 16:09
Testy nie są odzwierciedleniem tego ile danych jest konsumowanych w każdej sieci. Zwykły Kowalski nie testuje ani nie szuka aplikacji do testów jak internet mu działa dobrze i wszystko ładuje się szybko. Podaj dane dotyczące konsumpcji danych w każdej z tych sieci to wtedy możemy to porównać, a nie na podstawie ilości testów.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992664  autor: umcusumc
 09 maja 2018, 16:25
Przecież i tak wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. U mnie jest Play, długo, długo nic, potem Plus, T-mobile i na szarym końcu Orange. Za granicą zero problemów z połączeniami czy prędkością internetu. W pracy też jestem zadowolony z Play, bo w końcu mam HD-Voice i LTE, a nie beznadziejną jakość połączenia w Plusie i tracenie zasięgu w windzie. Faktem jest, że jak byłem w Plusie, to zdarzało się często, że korzystałem z neta udostępnionego przez żonę w Play. Było to strasznie irytujące. A i tak wiadomo, że każdy operator ma swoje zalety i wady. Ja od T-mobile i Orange trzymam się z daleka. O T-mobile ciągle słyszę od kolegi (w skrócie: miesiąc bez reklamacji miesiącem straconym - co przy mojej krótkiej przygodzie z tym opem również mnie spotkało), a z Orange mam nie po drodze, ponieważ prostą sprawę załatwiałem 3 miesiące z powodu burdelu w ich papierach. Tylko w Plusie i Play nigdy niczego nie musiałem reklamować. Stąd dla mnie wybór jest prosty.

Co do fejsa, to akurat marny przykład, ponieważ tam ludzie wylewają swoje żale na wszystkich operatorów bez wyjątku.

Najbardziej mnie dziwi jednak narzekanie np. na prędkość internetu ludzi, którzy nie korzystają z Play. Albo byli kiedyś, a w Play naprawdę sporo się zmieniło w ciągu ostatniego pół roku (czy nawet blisko roku). No ale w końcu lepiej dla mnie, że taki gość zapycha łącze innego opa :) W każdym razie, SOA nr 1: u mnie działa :) , a prędkości powyżej 100 Mbps w szczycie są nieosiągalne dla innych opów (dla innych oscylują raczej od 4 do max 35-40 Mbps). I z tym optymistycznym akcentem idę przygotować basen do sezonu :) )
 #992665  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 16:30
Zgodzę się z tym, bo u mnie play również ma najlepsze prędkości koło 100 Mb/s natomiast T-Mobile koło 50 Mb/s i inni również pododnie ale niestety w obecnej chwili oferta nie powala i w wielu lokalizacjach mają jeszcze problem przykład to np Jędrzejów który tydzień temu sprawdziłem. Co do fb owszem natomiast spójrz na co są te narzekania w przypadku play większość to zasięg i sieć gdzie w orange czy konkurencji tych postów jest najmniej to o czymś świadczy. Zgodzę się także, że play zmienił w ostatnim czasie sporo ale pod względem zasięgu daleko mu jeszcze do innych sieci. Mieli g i żeby dorównać konkurencji trochę musi upłynąć nie postawią od razu wszystkiego na raz o tak. Co do prędkości w play tak samo znajdę ci sytuacje odwrotne.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992666  autor: maniek89
 09 maja 2018, 16:59
piotrzet pisze:Podaj dane dotyczące konsumpcji danych w każdej z tych sieci to wtedy możemy to porównać, a nie na podstawie ilości testów.
Takie dane były podawane przez Telepolis, poszukaj.
 #992670  autor: bxx1
 09 maja 2018, 17:59
Co do Jędrzejowa w lte2600 w dzień spokojnie wyciągałem 80 mb.Mają 4 btsy,testowałem pozostałe lokalizacje i na lte 1800 spokojnie osiągało tam 50/60 mb,te 50/60 też osiągam u siebie.Np teraz na lte 1800 mam 38/10mb.Są światłowody,i tak jak umnie bardzo dużo osób jest w play,i play strasznie kuleje.Jadąc od siebie do Kielc przez 60 km full zasieg lte.Także tutaj networks wymiata.Najwięcej bts,ów,a najmniej play.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 18:05 przez bxx1, łącznie zmieniany 2 razy.
 #992671  autor: iphoneski
 09 maja 2018, 18:04
@piotrzet Ale poczytaj sobie te wpisy z FB, błąd błędem poganiany i tyle, albo kogoś tyłek boli bo umowy nie czytał i teraz pretensje bo net zwalnia. A co do testów to t-m mają częściej ludzie bogatsi, których stać na dobry sprzęt i testy są lepsze, a w przypadku play cały czas jest mit taniości, więc tam zbyt dużo IP X albo s9 pewnie nie ma. Napisałem nawet komentarz, w którym odpowiedziałem ci na warszawskiej testy, ale dyskusja już się tutaj rozwinęła więc nie będę go całego wklejał. Ale go skrócę żeby nie było, że uciekam od odpowiedzi.
Bez przesady że play tak leży w tych testach, t-m wypadł lepiej ale play miał pobieranie ok 30 mega, t-m ok 50. nie chce mi sie tego szukać. A jednak play klientów ma więcej. Każdy z nich 100 mega przekroczył w najwyższej prędkości, więc usługi i tu i tu są zadawalające. No i inne testy też nie dają jakieś wielkiej przewagi, jedynie zestawienie połączenia wyszło lepiej, bo play nie ma VoLTE, ale do końca czerwca będzie miał.
 #992675  autor: maniek89
 09 maja 2018, 18:29
piotrzet pisze: Owszem były podawane ale nie w przypadku T-Mobile więc nie można zrobić takiego porównania.
Jak widać, szacować nikt jeszcze nie zabronił: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/w-20 ... 38021.html. Zadaj sobie pytanie, dlaczego T-mobile nie przekazał Telepolis dokładnych danych? Może zwyczajnie nie mieli się czym chwalić?

Choćbyś zapierał się rękoma i nogami, nie ma szans, by T-mobile transferował choć zbliżoną ilość danych co P4, bo ofertowo pod tym względem T-mobile dopiero zaczęło nadrabiać okres wieloletniego zaniedbania oferty. Nawet Orange się obudził, a kiedyś rzecznik w czasie, kiedy Play zaczął dawać pokaźne jak na tamte czasy paczki danych, wówczas twierdził, że ich Klienci nie potrzebują Internetu w telefonie.
Play jest obciążony, bo tam się po prostu infrastruktury używa. Rozwinęli się szybciej niż zdołali pokryć zapotrzebowanie Klientów i to jest ich główna bolączka.
 #992683  autor: iphoneski
 09 maja 2018, 19:02
maniek89 pisze:
Choćbyś zapierał się rękoma i nogami, nie ma szans, by T-mobile transferował choć zbliżoną ilość danych co P4, bo ofertowo pod tym względem T-mobile dopiero zaczęło nadrabiać okres wieloletniego zaniedbania oferty.
Play jest obciążony, bo tam się po prostu infrastruktury używa. Rozwinęli się szybciej niż zdołali pokryć zapotrzebowanie Klientów i to jest ich główna bolączka.
A w gronie moich znajomych spora część użytkowników T-Mobile to po prostu osoby starsze, które kiedyś przyszły do tej sieci gdy była to era i już tak zostali. Oni z Internetu w telefonie raczej w ogóle nie korzystają, ewentualnie jakaś nawigacja, trochę przeglądarki i może jedno zdjęcie w miesiącu na Facebooka. W play chyba nie znam żadnej starszej osoby, no może jakbym trochę pomyślał to kilka by się znalazło. Głównie to są ludzie młodzi, dla których internet to chleb powszedni i 10 gb w miesiącu to średnie użycie, a bywa o wiele więcej.
 #992698  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 20:08
Wszyscy piszą domysły, a żadnych danych konkretnych czyli norma jak to w play zawsze wszystko pięknie w reklamie, a już jak się kupiło to wiadomo jak to działało. Mnie nie interesują wasze odczucia tylko konkretne dane to co wy piszecie nic warte nie jest gdyż to tylko wróżenie. No chyba, że wasi znajomi to cała populacja Polski i każdego znacie. To tak samo jak ja bym sobie napisał tmobile jest najlepszą siecią bo są zawsze pierwsi w speedtestach, a wiadomo, że te testy mogą być tylko podglądowe, a nie decydują, która sieć jest najlepsza. Oferta internetu domowego nie jest od dzisiaj, aplikacje w telefonie również więc konsumpcja danych wzrosła. Ile? To wiadomo tylko w % do poprzednich kwartałów. Co do obciążenia play to jest tylko ich wina mają na sporej ilości stacji 4 częstotliwości czemu nie ma 4CA i modulacji 256 QAM? Niby rozbudowują ale nie patrzą na pojemność sieci a to jest obecnie ważny parametr no ale jak się przez lata leżało z zasięgiem i liczyło na RK no to tak jest teraz trzeba stawiać nadajniki, a nie zwiększać pojemność sieci. A już najbardziej śmieszmy mnie te ich informacje o nowych lokalizacjach z LTE dodadzą kilka miejscowości i się chwalą tylko czym? Tym że 3 lata za późno budują swoją sieć czy jak? Tak jak mówię play wygląda tylko dobrze w reklamie i nic więcej. Przynajmniej na ten moment

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992700  autor: iphoneski
 09 maja 2018, 20:23
Ale jakoś teraz jeden z forumowiczów wysłał ciekawe info. Można odznaczyć na stronie speedtest testy z roamingu i wychodzi macierzysty play, w rankingu mobilnym 2 miejsce, zaraz za t-m. Wpisałem moje miasto czyli Bydgoszcz i też 2 miejsce, prawie tyle co t-m, trzeci plus, ostatni Orange. Dobrze, że można tak zrobić teraz, bo to pokazuje prawdziwe wyniki działania danej sieci bez sztucznych ograniczeń.
 #992701  autor: marcin19883
 09 maja 2018, 20:27
W speedtesty to chyba tylko tu na forum ludzie się bawią. Większość moich znajomych i rodzina ma Playa i ma gdzieś prędkość. Byleby działały aplikacje.
Play ma przez roaming zaniżoną prędkość.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 20:30 przez marcin19883, łącznie zmieniany 2 razy.
 #992703  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 20:29
Szkoda, że testów nie przeprowadził RFBenchmark takich jak w Warszawie wtedy zobaczylibyśmy ile faktycznie jest warta sieć w twoim mieście bo jak wiadomo w Warszawie leżą. Nawet plus ich wyprzedził, który ostatnio robi bardzo mało. Co do tych danych wskoczyli z 3 miejsca zobaczymy jak długo będą na 2. Wystarczyło spojrzeć na poprzednie miesiące. I na to co zwracałem uwagę to pojemność sieci T-Mobile testuje już stacje z 590 Mb/s a play co ma dalej 3CA i to nawet nie wiem czy mają modulację 256QAM. A to w obecnych czasach jest najważniejszy parametr.
marcin19883
W speedtesty bawią się ci co im coś tnie, którzy są w większości albo zapaleńcy z takich forów jak my co mają trochę pojęcia o sieciach komórkowych.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992706  autor: iphoneski
 09 maja 2018, 20:35
I jak wpiszesz teraz Warszawa i wyłączysz roaming to speedtest pokrywa się kolejnością z tamtymi testami RF, ale ja nie mieszkam w Warszawie :)
Mogę potwierdzić Bydgoszcz, czyli to co ja sam zweryfikowałem.
 #992708  autor: marcin19883
 09 maja 2018, 20:48
piotrzet pisze:play co ma dalej 3CA i to nawet nie wiem czy mają modulację 256QAM. A to w obecnych czasach jest najważniejszy parametr.
Żeby modulacja 256QAM zadziałała, trzeba mieć bardzo dobry zasięg. Co na wsiach mija się z celem, bo nie zawsze jest się blisko nadajnika. A kto wie, czy Play później tego nie wprowadzi. A druga sprawa, to brak tanich słuchawek, które to obsługują. Jednak większość osób ma telefony do 1000zł w porywach :-)
 #992712  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 20:59
iphoneski
Ja mówię o testdrive a nie o testach które są wykonywane przez użytkowników. A tam play jest jak zwykle na ostatnim miejscu. Ten test faktycznie pokazuje kto ma jaką sieć, bo bada praktycznie każdy parametr.
marcin19883
Ale czy ja napisałem,żeby taką modulację uruchamiać na wsi? Najbardziej nadaje się to w miatach, a tam i więcej osób ma telefony, które to obsługują. Zresztą kiedyś LTE też było w małej ilości urządzeń ale to nie powód żeby nie wprowadzić tego jak najszybciej. Świetnym przykładem jest VoLTE, którego w ogóle mieli nie uruchamiać a tu co jeszcze z miesiąc i ma być o ile się nie opóźnią.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992713  autor: Pawrzes
 09 maja 2018, 21:12
piorzet, ciebie nie interesują fakty bo jesteś zaślepiony w T-Mobile i wszyscy widzą od dawna na różnych forach. W każdej reklamie każda sieć wygląda najlepiej tylko kto ma najskuteczniejsze reklamy? Na pewno nie T-Mobile które zraziło do siebie miliony klientów i żaden kupiony co roku pseudocertyfikat "Best in test" nic im nie pomoże dopóki to jest najgorzej skonfigurowana sieć z sypiącą się platformą i masą reklamacji klientów. Co to mają wspólnego z pojemnością nowinki wprowadzane od niedawna albo 4CA na kilkunastu testowych stacjach? Jaki % urządzeń jest w stanie z nich skorzystać obecnie? Nawet nie wiesz jaki sprzęt jest zamontowany w Play i jakie rozwiązania są nieoficjalnie testowane więc nie wypowiadaj się. Ważniejsze jest dynamiczne zarządzanie pasmami którego twój operator nie posiada. Pokaż mi w N! 6-sektorowe stacje w każdym paśmie jakie ma Play a takie zapewniają nie tylko podwójną pojemność ale też lepszy zasięg. Play buduje sieć od 11 lat i tylko w jednym roku nie budowali a lokalizacji własnych stacji decydowany statystyki ruchu w roamingu i własnej sieci na danym terenie. Teraz jest etap - budowy własnej samowystarczalnej sieci w całym kraju więc daj dokończyć P4 budowę sieci, nawet na terenach gdzie Play nie ma żadnych klientów. Ile stacji miała twoja sieć po takim czasie i jakie technologie na nich były przy znacznie droższych cenach za usługi? W jednym z testów Play jako jedyny miał w Warszawie 100% udanych połączeń ale ty takich danych nie chcesz celowo widzieć, ciągle doszukujesz się jakiś ułomności sieci której nie jesteś klientem...

Pozdrawiam
  • Strona 15 z 179
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 179
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 179