DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 89 z 179
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 179
 #1061496  autor: spotify
 04 sty 2019, 16:03
umcusumc pisze:
04 sty 2019, 15:47
Play z przed chwili z Pl Defilad:
Strasznie słabo w Play. Ale czy myslicie, że ludzie na telefonach zwrócą na to uwagę? To są prędkości podobne jak w roamingu. FB działa, strony się otwierają, komunikatory działają. Czy Kowalskiemu więcej coś do szczęścia potrzebne? I tak otrzymasz informację, że jest zadowolony z sieci.
 #1061499  autor: umcusumc
 04 sty 2019, 16:24
jarekt pisze:
04 sty 2019, 16:00
Magiczne miejsce ten Plac Defilad :).
Jest takich miejsc więcej z takimi dużymi różnicami (oczywiście pomijając peryferia stolicy)?
A może w całej Warszawie są takie dziwne (mocno różniące się) wyniki wśród operatorów?
Różnie to bywa. Uśredniając Play ma gorsze wyniki, choć nie aż tak drastycznie jak na Pl Defilad. Powiedzmy, że tam gdzie w N! mamy 100 Mbps, w Play będzie 30-70 Mbps. Na pewno na Ursynowie Play odstaje od N!, choć również nie aż tak bardzo jak w centrum.

I w tym momencie zacząłem się zastanawiać, jak bardzo musiałby być wysycony nadajnik, żeby VoLTE zaczęło szwankować. Ktoś coś? Chyba spytam we właściwym wątku ;)
 #1061723  autor: iphoneski
 06 sty 2019, 14:15
spotify pisze:
04 sty 2019, 16:03
umcusumc pisze:
04 sty 2019, 15:47
Play z przed chwili z Pl Defilad:
Strasznie słabo w Play. Ale czy myslicie, że ludzie na telefonach zwrócą na to uwagę? To są prędkości podobne jak w roamingu. FB działa, strony się otwierają, komunikatory działają. Czy Kowalskiemu więcej coś do szczęścia potrzebne? I tak otrzymasz informację, że jest zadowolony z sieci.
No tak, bo internet ma działać i tyle. Użytkownik, który te testy robił pisał, że nawet Netflix działa. To po co więcej? Żeby speedtesty pstrykać i chwalić się nimi na forum? Jak chcesz spory plik pobrać to wtedy to widzisz ale do zwykłego użytku te prędkości nie są straszne.
 #1061724  autor: piotrzet
 06 sty 2019, 14:22
iphoneski
Jak chcesz pobrać spory plik to po pierwsze nie robisz tego przy tych śmiesznych limitach, po drugie jak ktoś pobiera 100-200 GB to nie wiem czy 1 Gb/s go zaspokoi.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061835  autor: iphoneski
 07 sty 2019, 09:52
Wiesz, ja czasem muszę pobrać 1 albo 1,5 GB z danych z karty głosowej także tu prędkości są potrzebne żebym godzinami nie czekał. Ale to są wyjątkowe sytuacje a odkąd kupiłem router żeby nie marnować baterii w telefonie na udostępnianie neta do komputera takich sytuacji jest jeszcze mniej. Ogólnie jeśli prędkości pozwalają na bezproblemowe oglądanie video to nie ma jakiejś strasznej tragedii, chociaż jak chcą w tamtej okolicy konkurować ofertami Data to powinni coś z tymi prędkościami zrobić.
 #1062012  autor: iphoneski
 08 sty 2019, 22:51
Ale pamiętajmy, że oni głównie reklamują się w kanałach Polsatu. Czyli to tak jakbym płacił sam sobie gdy wyciągam swoje własne piwo ze swojej własnej lodówki.
 #1062031  autor: piotrzet
 09 sty 2019, 09:36
iphoneski
Owszem jednak ja pisałem o czymś innym, a nie, że płacą sami sobie.


https://twitter.com/RzecznikOrange/stat ... 4300088320
Żenada. Lepiej niech pochwalą się lokalizacjami, które w ogóle nie mają dostępu do internetu albo mają zapchaną sieć, a nie takimi niewiarygodnymi testami. Jeszcze jakby jedna sieć wygrała w obu testach, a tak to tylko dla tych co mają pojęcie pokazują ile są te testy warte.
Po za tym, żeby Witek się nie zdziwił, bo wiadomo jak to jest w tych wynikach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1062788  autor: piotrzet
 17 sty 2019, 14:52
iphoneski pisze:
17 sty 2019, 09:58
Gdyby tak za pomocą tego można było włączać i wyłączać RK na kartach to bym się chyba w tym zakochał :)
Już niedługo miejmy nadzieję, że jak wyłączą RK i będą mieli w końcu swoją sieć to będzie to działać jak należy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1062884  autor: spotify
 18 sty 2019, 14:38
iphoneski pisze:
18 sty 2019, 13:37
Co nazywasz przereklamowanym badziewiem?
Netflix a co? Jak zaczynali to mieli świetne seriale, filmy itd. Im więcej ludzi mają tym większy badziew nam dostarczają. Jadą po równi pochyłej jak HBO.
Oczywiście teraz na czasie bo Witek ogląda serial a Play ma pół roku za darmo.....Ehh

@jarekt - pytanie czy w ogóle były brane pod uwagę inne badzieiwa. Bo z sieci mobilnych jest tylko Plus i Play, które nie mają ogóle stacjonarnego łącza (brak Orange i Tmobile mobilnych w tabelce, jak również innych sieci stacjonarnych)
Nie wiadomo co jest wytyczną i co testowali bo nie widziałem raportu w pdf.
Jeśli jest Tmobile i Orange poza 10-stką to ok - są słabi. Ale nie ma gwarancji, czy w ogóle byli brani pod uwagę. Może tylko wybrali sobie 10 dostawców i zrobili z tego testy?
 #1062917  autor: iphoneski
 18 sty 2019, 19:35
@spotify A co byś chciał, Premiery kinowe jeszcze przed narodzinami reżysera? Wiesz np że polski serial HBO „ślepnąc od świateł” odniósł taki sukces w Europie, że trafił do USA? „Czarne lustro” Netflix zbiera oceny 10/10 od recenzentów. I co ma to do oferty Play? Miałem już tam konto zanim Play w ogóle wpadł na pomysł wprowadzenia tego do oferty, a ten serial, który Witek ogląda jest średni nawiasem mówiąc. Ty masz chyba jakiś problem - serwisy VOD badziewie, sieci komórkowe w Polsce badziewie... Może pomyślisz o urlopie?
 #1062927  autor: spotify
 18 sty 2019, 20:50
I to jakaś rewelacja? Jeden serial za abo opłacane? Mam na myśli standardowe kwoty, które się płaci a nie promocje z kapsli.
Netflix nie ma dzisiaj nic ciekawego do zaoferowania. Świetne seriale były kiedyś. House of Cards, Narcos (teraz kontynuacja leci ale już inna historia, wątki, aktorzy), Stranger Things (jeszcze leci). Ale to się zaczęło kilka lat temu. Serial "Czarne lustro" słyszałem że dobry ale jeszcze nie oglądałem. Na pewno nie ma 10/10 wg recenzantów. To kolejny serial który leci od lat.
Obecnie Netflix nic nie ma ciekawego poza jakąś jaskółką w serialu. Ludzie się na to rzucają a potem jacy są światowi bo mają Netflixa (w sumie wczoraj przykład Gruszki z Witkiem, gdzie pierniczą że dzisiaj polska rodzina po 21 ogląda Netflixa..... Co za ściema i wredny marketing aby tylko produkt sprzedać).
Jak chciał Netflix zawojować na rynku to robił świetne seriale i filmy. Teraz filmy to 99% chłam, który człowiek zapomina po obejrzeniu lub nawet nie obejrzy do końca.
HBO ma jeszcze też seriale - Detective, Games of Thron itd. Ale również kiedyś był świetny a teraz wałkują wszystko na okrągło to samo. Dla mnie mogą nie istnieć. Płacić za to coś?
Niech dadzą abo w rozsądnej cenie jako połączenie Netflixa, HBO, ABC, SHOWTIME, NBC itd - to mógłbym się na taki pakiet skusić, bo wzajemnie się uzupełniają. A samo Netflix czy HBO - słabo.
Dla mnie to badziewia, które nie są warte ceny. Jeszcze jak Netflix wprowadzi zasady jak Spotify w przypadku pakietu rodzinnego to już w ogóle nieopłacalne.

I dlatego zadałem pytanie - dlaczego tylko Play i Plus jako mobilne sieci występują w tym rankingu? I dlaczego się wszyscy tym podniecają, zwłaszcza Playowcy? Plus wg tego rankingu (przypominam skansen) niewiele wolniejszy i jakoś zieloni nie podniecają się jak dzieci gwiazdką.



PS Żadna siec w Polsce nie jest idealna. A nie, że są badziewiami. Nigdy tego nie użyłem. Tobie już zwracałem uwagę - nie broń na siłę usług Play jak i ich sieci. Pisałem że Showmax to shit, to broniłeś. I co się z nim stało? W każdym temacie, tu czy na głównej - jakaś uwaga w kierunku Play (sieci, oferty, usług) a Ty już sie udzielasz jako obrońca. Playowcy mają jakaś manię bronienia usług Play na siłę, który sam na siłę wciska rzeczy ludziom niepotrzebne. Showmaxy, Netflixy itd. Ludzie w cudzysłowiu dostają za darmo na jakiś czas (w kwocie abonamentu) i się cieszą. Ale w Polsce zawsze za darmo to i ocet słodki.
  • Strona 89 z 179
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 179
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 179