DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 79 z 179
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 179
 #1028627  autor: JFK2016
 26 paź 2018, 00:55
iphoneski pisze:@umcusumc Czy ty trochę nie przesadzasz? Ja tu żadnej pogardy nie widzę, po prostu zwróciliśmy z @Piotrzet uwage na to, że ta oferta to jakościowe dno.
Nie wiem po co się gościu spinasz jak to target nie dla Ciebie, nie dla mnie, ale obracając się w bardzo dużej grupie ludzi (nie pracuję w opiece społeczej, ani w innym segmięcie socjal...) i spokojnie 2/3 użytkowników mogłaby przejść na A2 bez zauważenia jakich kolwiek zmian w jakości połączeń (część nie zna oferty, część nie potrafi poruszać się ze swoimi danymi w sieci, część jest uwiązana umowami na "byle jakie" aparaty w których nie ma obsługi HDV...).
iphoneski pisze: Ale zachwycanie się (na forum Telko) siecią, która jakościowo nie prezentuje nic tylko dlatego, że kosztuje grosze to chyba lekka przesada. Bo jakie są zalety a2 poza ceną?
Działa lepiej od Play w RK i nie ma tutaj nad czym dyskutować. Zachwycać się też niema czym, poza największą uniwersalnością: ktoś nie korzysta z pakietów data, nie włącza, nie płaci bez sensu (jak spora grupa użytkowników sieci komórkowych), ktoś nie chce rozmów no-limit, nie włącza nie płaci (może mieć sam pakiet data, a jak krótko rozmawia to się rozlicza po stawce). Oferta jest na razie bezkonkurencyjna i systematycznie przybywa klientów (największym problemem w jej dystrybucji jest opcja tylko on-line, nie do przeskoczenia przez wielu bez pomocy osób trzecich, inne sposoby zabiłyby jednak niską cenę).
iphoneski pisze:Usług dodatkowych brak, porządnej jakości brak, BOK w weekend nie działa, pierwszy lejek po 5GB, nawet karty jakościowo gorsze. To powinna być ostateczność, gdy nie masz możliwości kupna oferty w porządnej sieci a nie alternatywa dla W4.
Ty nie wiesz o czym piszesz, od W4 to ta oferta jest do 300% tańsza a nie o 5zł (za 10zł jest full no-limit na wszystkie polskie nr-stacjonarne i komórkowe), pełny pakiet usług dodatkowych tj. tylko w ofertach abonamentowych! W prepaid nalepiej wypada z usługami dodatkowymi Play- ile kosztuje no-limit stacjonarne/komórkowe w prepaid P4?
 #1028654  autor: MobileMaster
 26 paź 2018, 11:00
piotrzet pisze:Gdzie ja z pogardą traktuję taką ofertę? Napisałem, że nie jest to najlepsza oferta na rynku pomimo tego, że niektórzy ją wychwalają.
Pod względem cenowym jest jedną z najlepszych, a atrakcyjność oferty weryfikuje rynek, a to że jest popularna przecież potwierdzają statystki przenoszenia numerów. Więc brak HD voice najwyraźniej im nie przeszkadza, a ty po prostu przeceniasz potrzeby ludzi i patrzysz przez pryzmat swoich wymagań.
iphoneski pisze:@umcusumc Czy ty trochę nie przesadzasz? Ja tu żadnej pogardy nie widzę, po prostu zwróciliśmy z @Piotrzet uwage na to, że ta oferta to jakościowe dno.
Moim zdaniem ma racje, a ty z @piotrzet po prostu nie jesteście targetem tej oferty i wam te braki mogą przeszkadzać, a innym jest to obojętne albo nawet nie wiedzą co to HDV.
 #1028663  autor: goral2099
 26 paź 2018, 12:02
A2, obok Orange, ma oprócz fajnych cen i fajnej obsługi on-line jeszcze jedną sporą, jak dla mnie zaletę, której ani Play, ani T nie posiada. Mianowicie aplikację VoWiFi. Sieci niestety nie kwapią się z szerszym udostępnianiem tej usługi i jest to bardzo świetne rozwiązanie. Jest masa telfonów, które obsługiwałyby rozmowy po WiFi, niestety z powodów biznesowych nikomu na tym nie zależy. A tu taki mały ukłon w stronę użytkowników. :)
 #1028679  autor: piotrzet
 26 paź 2018, 13:45
Co mi po VoWiFi z którego korzysta się sporadycznie jak nie ma HDV? I do tego VoLTE? Czyli rozmowa po WiFi musi zostać zerwana jeśli nie będzie zasięgu WiFi.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1028681  autor: umcusumc
 26 paź 2018, 14:02
@Piotrzet Jak zrozumiesz, że świat nie kręci się wyłącznie wokół Ciebie, a ludzie są różni i mają odmienne potrzeby, to będzie można dyskusję rozpocząć na nowo. Inaczej jest to bezsensowne bicie piany, ponieważ nie umiesz myśleć nieszablonowo.
 #1028890  autor: spotify
 27 paź 2018, 14:54
pakierhakierxd pisze:Nie jest to jakiś problem jak zerwie rozmowę,dzwonię ponownie ;) .Tak mam w Playu jak chodzę po domu.
Znam to z autopsji. Wielu ludziom nie zależy na jakości. Oni chcą tanią ofertę za byle co, byle można dzwonić, pisać smsy. W końcu Play z niskimi cenami bez swoich nadajników od uruchomienia sieci nałapał klientów.
 #1028894  autor: Pabloeq
 27 paź 2018, 15:19
spotify pisze:W końcu Play z niskimi cenami bez swoich nadajników od uruchomienia sieci nałapał klientów.
A "składali się" na te niskie ceny play dzwoniący do play w tamtym czasie za 75gr./min. gdzie już wszyscy inni mieli bodajże 29gr. To był przykład jak działały niesymetryczne MTRy....
I co z tego wyszło? Miał być inkubator dla play jak mówiła jedna pani prezes urzędu, a wyszedł? Roaming krajowy.
 #1028909  autor: SACZI
 27 paź 2018, 17:05
pakierhakierxd pisze:Nie jest to jakiś problem jak zerwie rozmowę,dzwonię ponownie ;) .Tak mam w Playu jak chodzę po domu.
I Ciebie to naprawdę nie rusza ... ?
Dla mnie byłby to podstawowy argument do zmiany sieci!
 #1028910  autor: iphoneski
 27 paź 2018, 17:07
Pabloeq pisze:
spotify pisze:W końcu Play z niskimi cenami bez swoich nadajników od uruchomienia sieci nałapał klientów.
A "składali się" na te niskie ceny play dzwoniący do play w tamtym czasie za 75gr./min. gdzie już wszyscy inni mieli bodajże 29gr. To był przykład jak działały niesymetryczne MTRy....
I co z tego wyszło? Miał być inkubator dla play jak mówiła jedna pani prezes urzędu, a wyszedł? Roaming krajowy.
To niestety prawda, play zamiast z tej kasy budować sieć robił reklamy, wojował cenami itd. To ma teraz conajmniej 2 skutki. Pierwszy to budowa sieci po 11 latach a drugi to ujemny bilans przenośności numerów, bo Janusze z nakrętek nie zostali wierni gdy play uświadomił sobie, że może kiedyś wreszcie warto zacząć zarabiać. A najbardziej śmieszy mnie jak play tłumaczy że nie mogli szybciej budować bo protesty itp. A teraz nagle można tysiąc stacji w rok postawić?
@SACZI gdybyś uważnie czytał forum to byś wiedział, że w domu tego użytkownika nie działa dobrze żadna sieć.
 #1028920  autor: spotify
 27 paź 2018, 18:49
@iphoneski
Jest wiele czynników, które Play olał. Pierwsze chciał opierać swój biznes na roamingu najdłużej jak się da. Sam ogólnie "rozpowszechnił" w Polsce LTE (4G ULTRA itd) chociaż wiadomo, że Plus miał pierwszy. Póki wchodziły w rachubę głównie połączenia po RK, to się biznes kręcił. Gdy trzeba teraz dane w RK przepychać (wiadomo w RK data kosztuje zdecydowanie więcej) to się biznes nie kręci i trzeba budować sieć. Gdyby robili to regularnie, dzisiaj wystarczyło by kilkadziesiąt stacji na uzupełnienie dziur zasięgowych a nie budowanie na pałę ponad 2,5k stacji w ciągu trzech lat.
Już samo jest śmieszne, że nie potrafią wyłączyć RK w miastach tylko na razie to testują.
Poprzedni prezesio też wiedział, kiedy z tonącego okrętu uciec. Wyniki finansowe obecnie Play nie są kolorowe. Itd etc

W każdym razie - @iphoneski. Skończyłem testy Play i kartę wczoraj wyrzuciłem fioletowych do kosza. Nie mam zamiaru tej sieci ruszać przed około 2 lata, bo już mam podpisaną umowę gdzie indziej.
Po kilku dniach hurra optymizmu z mojej strony (w niektórych lokalizacjach na prawdę działa wyśmienicie) przyszło zderzenie z rzeczywistością:
1) Dziury w miastach, gdzie trzeba używać RK
2) Wpadanie w RK w miastach z niewiadomej przyczyny, mimo zasięgu macierzystego (pewnie sieć macierzysta "zapchana" więc obciążenie przerzuca na RK)
3) Problem z połączeniami, nawet na sieci macierzystej (większe obciążenia i czasami nie wrzuci do RK)
4) Zasięg wyspowy poza miastami i to cholerstwo RK
5) I wiele wiele innych problemów.

Play nadaje się na używanie na co dzień tylko i wyłącznie w większym mieście. Jak mi znajomi tłumaczą rezygnację z Play na rzecz nju czy Plusha głownie z powodu działania sieci, to daje to do myślenia. Zwłaszcza jak przenoszą z nowoczesnej sieci Play do skansenu Plusa.
Może za dwa lata będzie lepiej ale obecnie jest słabo, nawet na tle "nic nierobiącego" Plusa.
@Mixiorek miał rację - nawet aktywny streaming w Play to jakaś pomyłka. Sprawdzałem - nie działa, głównie jak wpadniemy w RK. A czasami nawet na sieci macierzystej (sic!)

@Saczi. Niektórym ludziom to zwisa. Dla nich się liczą tylko rachunki. Mam takich znajomych również. Co z tego że mogę mieć w najlepszej sieci najlepszą jakość połączeń Volte itp jak do nich dzwonie i tak mi połączenia zrywa (nie z mojej winy) bo oni mają to gdzieś.

Tyle w temacie. Na razie przerwa od pisania postów.
 #1033917  autor: Morvius
 07 lis 2018, 03:28
Panowie ja rozumiem, że temat jest dosyć kontrowersyjny, ale pamiętajcie, na siłę ani poprzez osobiste dogryzki dyskusji nie prowadzimy. Moje prywatne upomnienie do Was.

:smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #1034599  autor: piotrzet
 09 lis 2018, 11:18
No przecież podobno te rankingi są mało ważne podobno? To w końcu jak to jest? :lol: Z tego co pamiętam to nawet ty chyba naskakiwałeś na mnie jak to można w ogóle tutaj umieszczać :lol:
Ostatnio zmieniony 09 lis 2018, 11:20 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Piotrzet, prosze bez sarkazmu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1034600  autor: iphoneski
 09 lis 2018, 11:25
Nie podobno tylko są mało ważne. Dodałem jako ciekawostkę po prostu. I nie przypominam sobie żebym na ciebie naskakiwał w tej kwestii bo sam to już kilka razy tu wstawiałem.
 #1034604  autor: piotrzet
 09 lis 2018, 11:36
Po za tym czy różnice są takie małe w przypadku LTE+3G brakuje 2,69 Mb/s do 1 miejsca, w przypadku LTE 3,39 Mb/ w porównaniu do zeszłego miesiąca różnica się nie zmniejszyła, a zwiększyła kolejno LTE+3G 1,93, a LTE 4,7 tutaj akurat poprawa.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1042479  autor: JFK2016
 10 lis 2018, 17:37
piotrzet pisze:No przecież podobno te rankingi są mało ważne podobno? To w końcu jak to jest?
To są na dziś najbardziej miarodajne w ujęciu globalnym sprawdziany sieci "mobilnych" (innych, lepszych po prostu nie ma), a to że u "Heńka w miejscowości x" jest na odwrót, OT taka specyfika sieci "mobilnych" (one są stacjonarne, usługa jest mobilna).
 #1042480  autor: Pabloeq
 10 lis 2018, 17:42
piotrzet pisze:No przecież podobno te rankingi są mało ważne podobno? To w końcu jak to jest? :lol:
To jest bardzo proste, rankingi są zawsze nieważne jak na 1 i 2 miejscu jest T mobile i Orange.
Jak jakimś cudem podskoczy z ostatniego miejsca plus lub plej to wtedy są ważne i potrzebne, albo jak zmniejszy się tempo zapóźnienia sieci skansenu ZSZ lub wydmuszki plej do pozostałych - wtedy rankingi są ważne i potrzebne.
  • Strona 79 z 179
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 179
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 179