DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 92 z 179
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 179
 #1065369  autor: iphoneski
 16 lut 2019, 18:18
A ja to mam takie pytanie. Bo skoro wyniki Play są tak dobre bo są robione na pustych stacjach to kto te testy robi skoro stacje są puste? Może krasnoludki te testy robią albo fanatycy Play szukają nowych stacji po kraju żeby zrobić tysiąc testów? Takie szukanie argumentów na siłę, bo N nie wygrywa to trzeba coś znaleźć i teraz jest argument pustych stacji, za rok będzie pewnie fałszowanie testów albo jeszcze coś ciekawszego.
 #1065373  autor: JFK2016
 16 lut 2019, 19:26
piotrzet pisze:
16 lut 2019, 15:18
Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Gdzie napisałem, że w Play robią tylko na flagowcach?
Najpierw sam siebie zrozum a nie pouczaj kogoś, o jakiś powtarzalnych testach mogą mogą pisać klienci data, bo klienci voice z kilkoma GB danych, to osiągnięciu klika razy wyników 170Mbps mogą mieć zablokowany dostęp.
piotrzet pisze:
16 lut 2019, 15:18
Napisałem, że żeby to było wiarygodne każdy musiałby mieć flagowca pokroju S9 żeby nie ograniczać prędkości z powodu urządzenia końcowego.
Co Ty za bzdury wypisujesz, o jakości sieci nie decyduje sam speed-jest jej wartością dodaną w LTE-A kosztem jakości połączenia, opóźnień i wiadomo że żaden operator nie pozwoli w dzień na obciążenie sieci przez 1 usera na poziomie 170Mbps (albo nie zwróci na niego uwagi-bo i tak bardzo szybko wykorzysta dostępny pakiet, albo go przytnie swoimi mechanizmami FUP/QoS jeżeli pakiet jest nielimitowany).
piotrzet pisze:
16 lut 2019, 15:18
No ja wiem, że tobie drive testy nie odpowiadają, bo tam oprócz parametru prędkości mierzone są także inne i w nich również Play wtedy słabo wypadł.
Te Twoje drive testy-są nie wiele warte, obrazują jakiś promil sieci, równie dobrze każdy z nas może sobie zrobić lepszy drive u siebie w realu (i taki zawsze powinien robić przed zakupem abonamentu data).
piotrzet pisze:
16 lut 2019, 15:18
Bo sieć mobilna to nie tylko internet ale i również połączenia. Co mi po super hiper prędkościach przy śmiesznych pakietach?
Testy prędkości to ważna informacja dla abonentów data, zwłaszcza dla tych co się często poruszają po kraju. Pakietami w voice nikt się nie będzie przejmował-dziś te abonamenty są o połowę niższe od abonamentów data (podobnie jak usługami HD-voice, VoLTE, gdyż jak z pytamy abonentów to interesuje się nimi margines użytkowników sieci).
piotrzet pisze:
16 lut 2019, 15:18
Ja nie decyduję kto co bierze na poważnie a kto nie, ale jak na razie na forum to tylko ty się nimi podniecasz. ;)
Były fajne wyniki jak T-Mobile był pierwszy w testach, teraz już nie są fajne, ja się nimi tak jak Ty nie podniecam-nigdy ich wyników nie zamieszczałem, co nie zmienia faktu że są najbardziej miarodajne w ujęciu ogólnym, innych po prostu nie ma (są techniczne raporty UKE).
 #1065401  autor: piotrzet
 16 lut 2019, 23:04
JFK2016 pisze:
16 lut 2019, 19:26
Były fajne wyniki jak T-Mobile był pierwszy w testach, teraz już nie są fajne, ja się nimi tak jak Ty nie podniecam-nigdy ich wyników nie zamieszczałem, co nie zmienia faktu że są najbardziej miarodajne w ujęciu ogólnym, innych po prostu nie ma (są techniczne raporty UKE).
A od kiedy to T-Mobile nie jest pierwszy? :lol: Bo ja widzę, że co miesiąc dalej są na 1 miejscu lub wymieniają się z Orange czyli tak jak było do tej pory. Jednie dwa razy udało się być Playowi 1 w jednej kategorii. Po za tym Play ile razy był pierwszy, a ile T-Mobile? I dziwnym trafem od dawna tak piszę, że nie są wiarygodne ale ty oczywiście twierdzisz, że od czasu kiedy T-Mobile nie jest pierwszy tyle, że on dalej jest :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1065407  autor: Kryniczanin
 17 lut 2019, 05:59
Zauważ, że jak W3 ogarnia od lat sieci mobilne na wioskach i Play nie było to z reguły mają prędkości dość średnia. Pojawi się Play, którego nie było. Pojawi się Play po którym lata wiatr jeszcze bo nikt nie ich nie obciąża. Wtedy jest jasne, że ok 2500 stacji postawionych w ciągu ostatnich dwóch lat, głównie na terenach na których nie istnieli wcześniej powoduje zawyżenie prędkości.
Człowieku przykład z wczoraj wioska Łabowa - stacja Play maszt od 2010 bądź 2011 droga krajowa 75. Dołożone L2600 (sam bylem w szoku) na nim prędkość dl 130mb/s agregacja by pewnie w wersji B1+B3+B7 z 250mb/s pękło - nie sprawdzałem...Więc nie opowiadaj o tym, że ludzie nie wiedza co to Play jak prawie od dekady mają maszt.

A ja to mam takie pytanie. Bo skoro wyniki Play są tak dobre bo są robione na pustych stacjach to kto te testy robi skoro stacje są puste? Może krasnoludki te testy robią albo fanatycy Play szukają nowych stacji po kraju żeby zrobić tysiąc testów?
Play ma najwięcej testów a T najmniej idąc tym tokiem rozumowania T ma najmniej testów bo ich fanatycy boją się je wykonywać by T nie spadło za Plusa:-)

Tak też można to podsumować :-)
 #1065413  autor: piotrzet
 17 lut 2019, 09:35
Kryniczanin
Skoro Play ma najwięcej testów również można napisać, że ludzie, którzy mają prędkości ponad 100 Mb/s testują po kilka razy dziennie aby podbić średnią. ;)

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1065420  autor: Kryniczanin
 17 lut 2019, 11:43
Jasne, ale to tak samo wiarygodne jak to, że następna połowa testów w T-Mobile miała by 0,01 dl i 0,01 up prędkości. Czyli prędkości T należy podzielić przez 2.
 #1065424  autor: piotrzet
 17 lut 2019, 12:48
Te to wiadomo. Ale test drive przeprowadzane np już przez RFBenchmark są najbardziej wiarygodne. Szkoda tylko że nikt nie testuje sieci w innych miastach a tylko Warszawie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1065426  autor: iphoneski
 17 lut 2019, 13:32
piotrzet pisze:
16 lut 2019, 23:04
JFK2016 pisze:
16 lut 2019, 19:26
Były fajne wyniki jak T-Mobile był pierwszy w testach, teraz już nie są fajne, ja się nimi tak jak Ty nie podniecam-nigdy ich wyników nie zamieszczałem, co nie zmienia faktu że są najbardziej miarodajne w ujęciu ogólnym, innych po prostu nie ma (są techniczne raporty UKE).
A od kiedy to T-Mobile nie jest pierwszy? :lol: Bo ja widzę, że co miesiąc dalej są na 1 miejscu lub wymieniają się z Orange czyli tak jak było do tej pory. Jednie dwa razy udało się być Playowi 1 w jednej kategorii. Po za tym Play ile razy był pierwszy, a ile T-Mobile? I dziwnym trafem od dawna tak piszę, że nie są wiarygodne ale ty oczywiście twierdzisz, że od czasu kiedy T-Mobile nie jest pierwszy tyle, że on dalej jest :lol:
Np w rankingu ogólnym speedtest gdy przesuniesz sieci stacjonarne i dojedziesz do mobilnych.
 #1066762  autor: iphoneski
 04 mar 2019, 14:52
Tradycyjnie wstawiam najnowsze podsumowanie, szybko im poszło w tym miesiącu
https://www.speedtest.pl/wiadomosci/ran ... luty-2019/
@zwariowany.kurczak Ale operatorom to pasuje bo mają potem czym się chwalić. Oczywiście Plusa nie dotyczy ;)
 #1066770  autor: piotrzet
 04 mar 2019, 17:54
Aż patrzeć jak Play zacznie się reklamować jako najlepsza sieć ;)
Inna sprawa że zaskoczenia żadnego nie ma i ciekawe jak wypadną w RFBenchmak. Swoja drogą mogliby powtórzyć tzw drive test w Warszawie ciekawe jak by to tam faktycznie wyglądało, bo niestety na inne miejsca to raczej nie ma co liczyć.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1066773  autor: Kryniczanin
 04 mar 2019, 18:38
Wyniki są bardzo ciekawe. Nie dlatego, że Play prowadzi bez RK (to było do przewidzenia), ale to, że Play wyprzedził orange nawet licząc RK. Różnica to błąd statystyczny, ale tego się nie spodziewałem.
 #1066782  autor: spotify
 04 mar 2019, 19:29
Play zasuwa z budową i nie bierze jeńców.
N! się ociaga jak sójka za morze i nie może dołożyć do swoich stacji co najmniej L2100.
Play budując stacje stawia co najmniej 3 pasma LTE i średnia rośnie. N! się opiernicza (na razie zrobili tylko większe aglomeracje)
I tak to wygląda.
Już nie wspomnę, że L2600 w N! nie daje tyle co 2600 w Play, nawet w miastach.

BTW Jestem ciekaw, jakby wyglądał wynik TM gdyby karciarze nie mieli przycinki do 15Mb/s? Skoro testuje się Play bez kagańca (roamingu) to jestem ciekaw tych wyników.
Zaskakują duże pingi w TM, nie tylko większe od O ale i nawet od Play.
 #1066784  autor: piotrzet
 04 mar 2019, 19:36
N! z refarmingiem się bardzo ociąga o ile zeszły rok bardzo ładnie o tyle ten słabo. Zrobione po za miastami i to największymi tylko Zakopane i kilka miejscowości nad morzem. A średnie miasta typu Kielce, Częstochowa, Radom itd dalej na wspólnym 1800. Z drugiej strony wydaje mi się, że Play będzie miał i tak jeszcze większą różnicę. Stacje na wsiach czy mało obciążone w mieście mające ponad 100 Mb/s dużo podniosą średnią, a w N! taka prawda jak jest 40-50 Mb/s to nikt nie będzie tego rozbudowywał o kolejne pasma czy modulacje.
Szkoda, że Plus marnuje tyle pasma gdyby to miał Play mielibyśmy z tego o wiele lepszy pożytek.
Kryniczanin
70 Mb/s to nie 15 ;)
A tak btw te ograniczenia w Play to np w taryfie na kartę od nowa też są? Chciałbym po testować to 5G Ready i nie wiem, którą ofertę wybrać.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1066785  autor: jarekt
 04 mar 2019, 19:43
W tej chwili (od 1 lutego do 30 kwietnia) jest w Play darmowe 30GB na 3 miesiące dla każdego i sporo osób odpaliło ten bonus w taryfie PnKRWK, w której jest darmowe RWK. Także masz w tej taryfie 30GB na 3 miesiące i nic nie musisz ładować (ale to akurat jest standard w Play od lat).

Ale ta taryfa ma ograniczenie do 7Mbit/s i te 30 GB właśnie hula maksymalnie z taką prędkością.

Więc od 1 lutego wyniki w Play są wyjątkowo ZANIŻONE i takie będą do końca kwietnia. Nie przeszkodziło to jednak Play'owi być na 1 miejscu i to nawet łącznie z uwzględnieniem limitu 3Mbit/s w roamingu krajowym.

Znacznie lepsza jest do tych darmowych 30GB taryfa OdN, w której konto jest ważne minimum rok od ostatniej aktywności, nie ma limitu prędkości i dodatkowo jest SD, no ale nie wszystkie ludziska się znają.
Lub taryfa rbmSMpl, w której też nie ma limitu prędkości, RWK jest za 5zł ale jest za to lejek cennikowy gdy skończy się pakiet (w OdN i PnKRWK kasa schodzi z konta gdy te 30GB się skończy i nie mamy innego pakietu).
Ostatnio zmieniony 04 mar 2019, 21:39 przez jarekt, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Strona 92 z 179
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 179
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 179