DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 178 z 179
  • 1
  • 175
  • 176
  • 177
  • 178
  • 179
 #1149314  autor: babciagienia1p
 05 maja 2023, 11:57
@maniek357
Teoretycznie jest jak piszesz, ale skoro @groverr sygnalizuje, że ma już Play w abo, zakładam że nie przeszkadza mu zrzucanie rozmów i transmisji do RK (dla mnie jest to okrutnie irytujące), więc myślę że szukanie lepszego operatora nic nie da.
No, ale niech szuka... Wszystko zależy od lokalizacji, w których przemieszcza się.
Oczywiście, ze względów wolnościowych, sugeruję przejście do ofert na kartę.
Najważniejsze - niech przetestuje innych operatorów przed decyzją o zmianie.
Karlos20 pisze:
05 maja 2023, 11:45
Można w Obsłudze Klienta uruchomić usługę "Trzymuj preferencje sieci". Lecz w moim wypadku nie pomogła - nadal wyrzucało mnie z roamingu krajowego Orange na rzecz fatalnie działającego macierzystego Playa (w Malborku nadal transmisja danych jest żałośnie wolna - nic z tym nie chcą zrobić).

Dajże spokój. W Malborku masz specyficzną sytuację. Ona nie przekłada się na cały kraj. Akurat u mnie - jak widzę zrzucanie Play do RK Orange, dostaję białej gorączki. Takie g... się robi.
Jedyne rozwiązanie- zgłosić wyłączenie RK na infolinii Playa, ale nie zawsze potrafią skutecznie wyłączyć...
 #1149317  autor: Karlos20
 05 maja 2023, 12:11
babciagienia1p: ja bym chciał, aby mnie wyrzucało na RK Orange, w wielu miejscach może poprawić sytuację z transmisją danych (o jakość połączeń bym się nie martwił, bo jest VoLTE/VoWiFi).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149318  autor: iphoneski
 05 maja 2023, 12:18
@babciagienia1p
Ale co cię w tym irytuje? Przecież nie ma już lejka 3 mega i rozmowy lecą w VoLTE, więc dla klienta nie ma praktycznie żadnej różnicy po jakiej sieci działa. Oczywiście poza przypadkami, o których pisałem wcześniej.
 #1149331  autor: 7xx654465
 05 maja 2023, 16:11
PLAY mocno miesza w konfiguracji, u mnie najlepiej było, jak można było korzystać RK T-M, ustawiałem sobie ręcznie i trzymało się cały czas, obecnie jak ustawie Orange to i tak wyrzuci i pokazuje brak sieci/nie zależnie od modelu telefonu/ automatyczne skacze raz Play, raz O, i przychodzą smsy o próbie połączenia.
 #1149334  autor: matias55
 05 maja 2023, 18:22
Tak. W Play obecnie nic nie daje zmiana operatora ręcznie. Zawsze robi sobie co chce. Wybieram sieć macierzystą i tak wpada do Orange przy słabszym zasięgu, potem wybieram sobie Orange to i tak potrafi wskoczyć sieć macierzysta.
 #1149337  autor: iphoneski
 05 maja 2023, 18:30
Z drugiej strony nie ma się co dziwić, że preferują sieć macierzystą - nie po to wywalają tyle Forsy na budowę, żeby jeszcze za RK płacić. Gdy miałem tam główny numer to RK wyłączyłem całkowicie, bo wtedy to działało całkiem od czapy - mijałem stacje własne z kompletami LTE, a telefon siedział w RK T-M z prędkością 3 mega na 3G. A jakie było zdziwienie jaki Play zasięg ma fajny, bo przy włączonym mijałem granice miasta i już roaming.
 #1149395  autor: DEVI_UI
 06 maja 2023, 17:05
Karlos20 pisze:
05 maja 2023, 11:45
Można w Obsłudze Klienta uruchomić usługę "Trzymuj preferencje sieci". Lecz w moim wypadku nie pomogła - nadal wyrzucało mnie z roamingu krajowego Orange na rzecz fatalnie działającego macierzystego Playa (w Malborku nadal transmisja danych jest żałośnie wolna - nic z tym nie chcą zrobić).
Potwierdzam, jest fatalnie. Na wjeździe do miasta od wschodniej strony sytuację może jedynie podtrzymywać stacja przy Piaskowej na kominie. Teraz chodzi ona i tak znacznie gorzej niż jeszcze półtora roku temu. Jakość transmisji przy dworcu drastycznie spada, w centrum tragedia. Plus jest taki, że uruchomili stację na rynku, która jeszcze działa dobrze. Zobaczymy co będzie za rok, za dwa lata.

https://www.speedtest.net/android/8093068941.png
https://ibb.co/C26MPQX - 4CA L2600+2100+1800+800 Play MIMO 4x4 - LUB1012
:-)
 #1163050  autor: Karlos20
 11 sty 2024, 00:04
waflewryju: myślisz, że mamy szklane kule? Kup 4 startery po 5 zł, włóż do telefonu i testuj.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1167144  autor: jaceknowak
 27 lut 2024, 12:55
Co do jakości samej usługi, to wiele zależy od lokalizacji, odległości od BTS, konkretnego BTS, itp. Natomiast ja mogę się podzielić doświadczeniem, że Play zdecydowanie odstaje na minus pod względem blokowania SIMów. Moje doświadczenia są takie, że Play jest super o ile *NIE* korzystasz z usług. Jak zaczynasz korzystać (asymetrycznie, generując interconnect fee) to blokują SIMa. To ich w moich oczach zupełnie dyskwalifikuje.
 #1167473  autor: Ruben
 04 mar 2024, 06:50
waflewryju pisze:
10 sty 2024, 15:49
Ktoś może z Lublina?
Które sieci sprawują się najlepiej w tym mieście?
W samym mieście każdy operator ma dobry zasięg ale na pewno znajdą się miejsca, gdzie jeden ma lepszy zasięg a inny może nie mieć prawie wcale. Wszystko zależy od konkretnej lokalizacji.
  • Strona 178 z 179
  • 1
  • 175
  • 176
  • 177
  • 178
  • 179
  • 1
  • 175
  • 176
  • 177
  • 178
  • 179