DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 178 z 179
  • 1
  • 175
  • 176
  • 177
  • 178
  • 179
 #1146007  autor: matias55
 19 mar 2023, 21:09
Jak obecnie w PLUSIE przedstawia się jakość połączeń i ogólnie całej sieci? Przejrzałem, że u mnie w Lubelskim tam gdzie obecnie jestem nadajniki Plusa są w podobnych lokalizacjach co T-Mobile. Co myślicie?
 #1146045  autor: habish
 20 mar 2023, 18:42
matias55 pisze:
19 mar 2023, 21:09
Jak obecnie w PLUSIE przedstawia się jakość połączeń i ogólnie całej sieci? Przejrzałem, że u mnie w Lubelskim tam gdzie obecnie jestem nadajniki Plusa są w podobnych lokalizacjach co T-Mobile. Co myślicie?
Przetestuj i daj znać :D
 #1146050  autor: matias55
 20 mar 2023, 19:14
iphoneski pisze:
20 mar 2023, 15:04
@matias55
O jakości (a raczej niejakości) Plusa pisaliśmy już na forum wielokrotnie i bes sensu powtarzać setny ras to samo.
Wątki dość stare wszystko odnosi się do braku VoLTE, certyfikacji, zastój w budowie BTS-ów, brak EVS. Mi zależy na tym, czy 3G mocno odbiega jakością od tego, co było w T-Mobile.
 #1149096  autor: marjan0101
 30 kwie 2023, 08:56
Jestem wieloletnim klientem Play, ale myślę nad przejściem do T-M. Nie narzekam, w Play mam volte i vowifi, które działa bez zarzutu, internet też działa bez zarzutu. Czytałem jakieś wpisy sprzed roku z negatywnymi opiniami na temat volte w T-M i o problemach ze strumieniowaniem filmów w wyższej rozdzielczości niż FHD, a do tego z obcinaniem transmisji internetu mobilnego nawet w ofercie nolimit.
Czy ktoś z klientów T-M może się podzielić swoimi doświadczeniami, zależy mi na opinii kogoś kto jest z nimi dłużej, bo 30 dni to mało na miarodajne testy.
miesięcznie zużywam pomiędzy 200 a 300 GB internetu.
 #1149115  autor: babciagienia1p
 30 kwie 2023, 15:03
@marjan0101
Obcinania transmisji już nie ma. Za to bywa naturalne ograniczenie ze względu na obciążenia BTS-ów. Wszystko zależy od lokalizacji.
Nie ma też lepszych priorytetów w transmisji. Jedyny wyjątek - Supernet Video, ale to kończąca się oferta.
Pojawiły się też problemy z zasięgiem, prędkościami oraz VoLTE. W związku z bezmyślnym wyłączaniem standardu 3G, na porządku dziennym jest zrzucanie do 2G.
Jeśli w Twojej lokalizacji Play działa bez zarzutu, wstrzymałabym się ze zmianą. Najlepiej potestuj sobie sieć T-Mobile w taryfie Go! Jest w niej nieustająca bezpłatna promocja 45 GB na +7 dni, co daje ponad 180 GB miesięcznie.
 #1149302  autor: groverr
 04 maja 2023, 23:17
Witam . Może pytanie śmieszne lub absurdalne ,ale kończy mi się abonament z sieci Play i zastanawiam się nad zmianą . To że mam juz telefon s23U więc nie potrzebuję oferty z tele. Jak wypadają inne sieci na tle 5g czy LTE RCS VoLTE?? Rozchodzi się o łapanie sieci jak o pobieranie . Ostatnio czytałem że Orange ma dobrą obsługę jeżeli rozchodzi się o e-sim ale z zasięgiem podobno lipa ,a co za tym idzie drenaż baterii Która sieć ma najszybszą sieć w pobieraniu ..Dzięki pozdrawiam
 #1149305  autor: babciagienia1p
 05 maja 2023, 02:56
@groverr
Nie ma czegoś takiego jak najlepsza sieć pod względem zasięgu i prędkości w skali całej Polski. Nie wierz nikomu kto pisze, że sieć X jest najlepsza. Nieraz jest to brak wiedzy. Zazwyczaj - wyrafinowana próba szeptanego marketingu i wywierania wpływu. Czasami opłacana przez operatora (stała pensja w przypadku własnych pracowników, umowa-zlecenie w przypadku zewnętrznych influencerów).
Znam lokalizacje, gdzie najlepszy jest Play, znam lokalizacje gdzie najlepszy jest T-Mobile, znam lokalizacje, gdzie bezkonkurencyjny jest Plus. Wszystko zależy od konkretnego miejsca, charakterystyki BTS-ów, warunków terenowych, liczby użytkowników.
Skoro wiesz już jak w Twoich lokalizacjach zachowuje się Play, kup sobie startery pozostałych operatorów (Orange, T-Mobile, Plus/Plush) i przetestuj w różnych, własnych, miejscach i różnych porach doby.
 #1149308  autor: iphoneski
 05 maja 2023, 09:55
groverr pisze:
04 maja 2023, 23:17
Ostatnio czytałem że Orange ma dobrą obsługę jeżeli rozchodzi się o e-sim ale z zasięgiem podobno lipa
Nie wiem co ty czytasz i gdzie to robisz, ale sumarycznie wspólna sieć Orange+T-Mobile oferuje obecnie najlepszy zasięg i prędkościami przeważnie też wygrywają. Oczywiście jest to średnia i nie działa to tak w każdym miejscu kraju, dlatego warto mieć też kartę innego operatora jako rezerwa. Np ja mam główny numer w Orange a dodatkowy w Play, dzięki czemu zasięg mam praktycznie zawsze. No tylko trzeba pogodzić sie z koniecznością utrzymywania dwóch numerów, co dla niektórych jest już problemem.
 #1149310  autor: maniek357
 05 maja 2023, 10:28
Akurat mając Playa, w miejscach o słabym zasięgu macierzystym wpada nam RK Orange, więc tak naprawdę mamy zasięg dwóch sieci (a de facto trzech, bo zasięg T-Mobile właściwie pokrywa się z zasięgiem Orange). Także pod względem czysto zasięgowym Play wypada wg mnie najlepiej na ten moment (umowa roamingowa z Orange jest chyba do 2025 roku). Pod względem prędkości to tak jak pisali przedmówcy - pozostają testy na kartach głównych operatorów.
 #1149311  autor: iphoneski
 05 maja 2023, 10:34
Tylko trzeba pamiętać, że w mocno przeciążonych obszarach karty w RK będą spychane na szary koniec. Osobiście doświadczyłem tego w górach - niby miałem zasięg, a zadzwonić nawet nie mogłem. Oczywiście na karcie macierzystej również szału nie było, no ale połączenia jednak szły. Podobnie może być choćby na lotnisku, na którym Play nie dorobił się własnej stacji.
 #1149313  autor: Karlos20
 05 maja 2023, 11:45
Można w Obsłudze Klienta uruchomić usługę "Trzymuj preferencje sieci". Lecz w moim wypadku nie pomogła - nadal wyrzucało mnie z roamingu krajowego Orange na rzecz fatalnie działającego macierzystego Playa (w Malborku nadal transmisja danych jest żałośnie wolna - nic z tym nie chcą zrobić).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149314  autor: babciagienia1p
 05 maja 2023, 11:57
@maniek357
Teoretycznie jest jak piszesz, ale skoro @groverr sygnalizuje, że ma już Play w abo, zakładam że nie przeszkadza mu zrzucanie rozmów i transmisji do RK (dla mnie jest to okrutnie irytujące), więc myślę że szukanie lepszego operatora nic nie da.
No, ale niech szuka... Wszystko zależy od lokalizacji, w których przemieszcza się.
Oczywiście, ze względów wolnościowych, sugeruję przejście do ofert na kartę.
Najważniejsze - niech przetestuje innych operatorów przed decyzją o zmianie.
Karlos20 pisze:
05 maja 2023, 11:45
Można w Obsłudze Klienta uruchomić usługę "Trzymuj preferencje sieci". Lecz w moim wypadku nie pomogła - nadal wyrzucało mnie z roamingu krajowego Orange na rzecz fatalnie działającego macierzystego Playa (w Malborku nadal transmisja danych jest żałośnie wolna - nic z tym nie chcą zrobić).

Dajże spokój. W Malborku masz specyficzną sytuację. Ona nie przekłada się na cały kraj. Akurat u mnie - jak widzę zrzucanie Play do RK Orange, dostaję białej gorączki. Takie g... się robi.
Jedyne rozwiązanie- zgłosić wyłączenie RK na infolinii Playa, ale nie zawsze potrafią skutecznie wyłączyć...
 #1149317  autor: Karlos20
 05 maja 2023, 12:11
babciagienia1p: ja bym chciał, aby mnie wyrzucało na RK Orange, w wielu miejscach może poprawić sytuację z transmisją danych (o jakość połączeń bym się nie martwił, bo jest VoLTE/VoWiFi).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1149318  autor: iphoneski
 05 maja 2023, 12:18
@babciagienia1p
Ale co cię w tym irytuje? Przecież nie ma już lejka 3 mega i rozmowy lecą w VoLTE, więc dla klienta nie ma praktycznie żadnej różnicy po jakiej sieci działa. Oczywiście poza przypadkami, o których pisałem wcześniej.
  • Strona 178 z 179
  • 1
  • 175
  • 176
  • 177
  • 178
  • 179
  • 1
  • 175
  • 176
  • 177
  • 178
  • 179