DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 14 z 179
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 179
 #992552  autor: adacomp
 08 maja 2018, 22:32
spotify pisze:
marcin19883 pisze:Gdzie np. w T-mobile jest 15Mbps, Play ma 7Mbps.
Fioletowi przycinają prędkości w prepaid?? :shock:
A to T-Mobile takie złe tylko jest.....
Play w niektórych taryfach prepaid przycina do 7Mbit/s tak samo jak bonusy.
T-M przycina w całym prepaidzie do 15Mbit/s a domyślnie nawet LTE tam nie ma aktywnego.
 #992558  autor: spotify
 08 maja 2018, 22:47
Czy domyślnie nie ma aktywnego LTE to nie wiem. Chociaż ostatnio mój kuzyn zamówił starter przez stronę T-Mobile i miał LTE od razu.

@Patryk
Sądząc po komentarzach na telepolis i innych portalach tego typu można sądzić, że tylko niemiecka sieć jest zła i niedobra bo przycina prędkości. Nic o Play nie wspominają. 15Mb/s to prędkość gdzie można nawet spokojnie ciągnąć 4K. Nawet 10 Mb/s do telefonu starczy. Ale 7Mb/s jakie daje Play i o którym się dowiedziałem właśnie kilka godzin to już dno.
Nawet takie Orange podaje, że ich telewizja potrzebuje ok 10Mb/s do dobrej jakości oglądania. Więc z czym do ludzi z 7Mb/s (no już o 3Mb/s w roamingu nie wspomnę, bo się nie kopie leżącego)??!!

W Tmobile na karte brakuje tylko WoWifi oraz VoLTE. Prędkość do 15Mb/s na telefon jest z dużą górką komfortowe do używania. Ale jak wiadomo, w Polsce Janusze biznesu pewnie by chcieli ją wykorzystywać jako kartę do internetu czyli jako modem. I stąd pewnie hejt na przycinanie prędkości przez magentową sieć.
 #992562  autor: Pawrzes
 08 maja 2018, 23:15
Ograniczenie jest tylko w starych taryfach wprowadzonych kiedy jeszcze LTE nie istniało! W obecnych taryfach jak np. Formuła czy OdNowa nie ma żadnego ograniczenia - wyjątkiem jest tylko taryfa Rok Ważności Konta.

Pozdrawiam
 #992567  autor: Pabloeq
 08 maja 2018, 23:43
adacomp pisze:T-M przycina w całym prepaidzie do 15Mbit/s a domyślnie nawet LTE tam nie ma aktywnego.
Prędkość przycina bo ma głupi dział marketingu, chronią swoją sieć przed klientami i płacą za to cenę ich najmniejszej liczby.
Jakoś Orange nie stosuje takich ograniczeń w swoim prepaidzie i widać różnicę w pobieraniu większych plików, ograniczenie Tmob do 15Mbps to jest taki 'komfort' przez małe 'k". W praktyce poprostu trwa dłużej ładowanie większych rzeczy.

Bzdurą jest że LTE "tam nie ma domyślnie aktywnego" Chyba ci się z plusem pomyliło, to w plusie w prepaidzie trzeba sobie "usługę LTE" włączyć kodem.
W T mobile jak masz nową kartę, ja jeszcze na micro ale USIM miałem normalnie od ręki dostęp do ich LTE.
 #992569  autor: adacomp
 09 maja 2018, 00:11
Przeniosłem 5 numerów z innej sieci do T-M Frii w promocji 90dnizadarmo.pl w T-M między Majem 2017 a Lutym 2018 i na każdej z nich nie było aktywnego LTE.
Dopiero po kontakcie z BOA konsul mi LTE aktywował na każdej karcie.

Co ma format karty i czy jest USIM.
Wszystkie karty MNP były 3w1 (mini-micro-nano) oraz USIM.
 #992571  autor: spotify
 09 maja 2018, 00:31
Pabloeq pisze: Prędkość przycina bo ma głupi dział marketingu, chronią swoją sieć przed klientami i płacą za to cenę ich najmniejszej liczby.
Jakoś Orange nie stosuje takich ograniczeń w swoim prepaidzie i widać różnicę w pobieraniu większych plików, ograniczenie Tmob do 15Mbps to jest taki 'komfort' przez małe 'k". W praktyce poprostu trwa dłużej ładowanie większych rzeczy.
Głupi dział marketingu? :-)

Przypominam - telefon komórkowy to urządzenie mobilne do kontaktu ze światem. Kiedyś służyło do dzwonienia i pisanie smsów. Od ery smartfonów służy do korzystania z komunikatorów, przeglądania internetu, odbierania poczty, oglądanie youtube itp. Przy prędkości 15Mb/s w Tmobile możesz nawet na małym telefonie ogladać YT o jakości 4K (w sumie bez sensu bo większość ma telefony maks FHD).
Więc o jakich my dużych plikach mówimy? Programy w Appstore lub Google Play? Bo się ściągnie 8,3s później jak w Orange?

Mamy XXIw i do ściągania dużych plików służy komputer lub sieć Wi-FI, do której można podłączyć telefon.
A po drugie - stękają niektórzy na 15MB/s a w tym temacie się niektórzy podniecają prędkościami 1Mb/s po wyklepaniu pakietu i też im starcza. A 3Mb/s w roamingu to już prędkość światła bo "pozwala mi nawet na oglądanie FHD"
Ludzie nie popadajcie w paranoje. 15Mb/s jest aż nadto dla telefonu komórkowego. To nie taryfa internetowa, tylko taryfa głosowa z pakietem danych. Chcesz mieć lepszego neta, kup sobie taryfę internetową lub weź ofertę postpaid.

Dział marketingu w TMobile nie jest głupi. Jest bardzo mądry. I dobrze, że nie mają Januszy w tej sieci, gdzie głownie siedzą w sieci pomarańczowej albo fioletowej.
Tylko Polak zawsze musi przekombinować. Mieć wszystko za 1zł.
 #992574  autor: marcin19883
 09 maja 2018, 01:38
spotify pisze:
marcin19883 pisze:Gdzie np. w T-mobile jest 15Mbps, Play ma 7Mbps.
Fioletowi przycinają prędkości w prepaid?? :shock:
A to T-Mobile takie złe tylko jest.....
Play przycina jak masz bonus 50GB na 5 miesięcy. Obecnie 20GB na 2 miesiące. W fakcie ten sam bonus nie jest przycinany Obrazek
T-Mobile to porażka. Nie przez przycinanie neta do 15MB, ale system bilingowy. Nie można też nic ustawić online jak u innych np blokadę premium rozmowy, SMS, MMS, stop spam itp.
 #992602  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 09:37
Co do ograniczenia 15 Mb/s nie dość że jest to wystarczające do telefonu to oprócz tego ta oferta kosztuje 25zł i można w niej każdej chwili zrezygnować. Rozumiem, że takie zastrzeżenia mogłyby być przy abonamencie ale nie tak taniej ofercie na kartę. Widać Janusze nie dość że dostają pół darmo to jeszcze im nie pasuje to że mają ograniczenie, które właściwie nic nie ogranicza, bo przecież im należy się wszystko za najniższą cenę. Ciekawe, że takich narzekań nie ma przy play gdzie ograniczenie 3 Mb/s już ogranicza całkiem sporo rzeczy. Tym bardziej, że jak na razie wiadomo zasięg play nie powala.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992626  autor: marcin19883
 09 maja 2018, 13:13
Play ma ograniczenie w roamingu 3Mbps!!!, Czyli to nie to samo. Na swoich nadajnikach nie ma ograniczeń!! Tylko i wyłącznie T-MOBILE ośmiesza się dając ograniczenie na swoich nadajnikach.
 #992630  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 13:30
Czego na 15 Mb/s nie zrobisz swobodnie? Bo na 3 Mb/s nawet filmu w 1080p nie oglądniesz bez ładowania. Ośmieszył to się play tym że przez tyle lat nie ładowali w siec a reklamy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992635  autor: iphoneski
 09 maja 2018, 13:53
piotrzet pisze:Czego na 15 Mb/s nie zrobisz swobodnie? Bo na 3 Mb/s nawet filmu w 1080p nie oglądniesz bez ładowania. Ośmieszył to się play tym że przez tyle lat nie ładowali w siec a reklamy.
Np nie pobierzesz szybko ze sklepu aplikacji o wadze 200 mega i więcej, nie udostępnisz tego neta do wygodnego korzystania kilku znajomym na wyjeździe itp. Ja tak właśnie używam smartfona, do pobierania maili 1 gb i prędkość 3g ci wystarczy. Co do reklam i braku inwestycji pełna zgoda. A 3 mega jak wspomniał Marcin jest w roamingu, czyli gdy nie ma zasięgu play, czyli jak egzystujesz w mieście a nie na jakimś odludziu nawet tego nie poczujesz. A teraz nawet na odludziach pojawia się zasięg.
 #992641  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 14:36
Po pierwsze obecnie mamy tak niskie ceny, że większość ma te 10 GB po drugie skoro masz zamiar pakiet 10 GB udostępniać innym to na ile on starczy? 2-3 dni i po pakiecie tym bardziej że piszesz kilku osobom. Po trzecie ile razy w miesiącu pobierasz aplikacje 200 mb i więcej? Po czwarte różnica w pobieraniu pliku o wielkości 1 GB między 15 a 50 Mb/s to około 7 sekund to naprawdę duża strata czasu. Wszystko to co wymieniłeś ma znaczenie przy necie domowym czy ogólnie mobilnym a nie na telefonie. Co do zasięgu play w miastach jest z nim problem a co dopiero po za miastami. Zresztą widać po speedtestach ostatnie miejsce to znikąd się nie bierze.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992647  autor: iphoneski
 09 maja 2018, 15:09
Po pierwsze nie chodziło mi o cenę, tylko o to, że jak mam używać Internetu w telefonie do ściągania poczty
i przeglądania sieci to 1 GB spokojnie starczy.
Po drugie udostępniam go na wyjazdach, czyli to właśnie jest jakieś dwa trzy dni, a jak się skończy to składamy się na przywrócenie prędkości, jak na kilka osób to wychodzi grosze.
Po trzecie nie wiem ile razy, nie będę tego specjalnie liczył, 4 na pewno.
Po czwarte nie wiem jak ci wyszło 7 sekund. Plik 5 gb na 15 mega ściągam w 50 minut, na ok 55 jakieś 15. Wychodzi 35 minut różnicy, dzieląc to na 5 masz 7 minut a nie sekund, subtelna różnica :)
A po piąte w jakim mieście play nie ma zasięgu? Bywam w wielu miastach i zasięg mam. A co uważam o tych wszystkich średnich testach już ci kiedyś pisałem, A ty też Widzisz tylko to co chcesz widzieć, bo nie zauważyłeś na przykład, że w teście stacjonarnym są teraz na drugim miejscu, jeśli liczyć mobilnych, zaraz za T-Mobile, a w rankingu Netflix byli najlepsi.
 #992650  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 15:18
Mając na myśli zasięg miałem na myśli zapchane nadajniki faktycznie nie doprecyzowałem. Jeśli chcesz sprawdzić polecam np Jędzrzejów. Ostatnio byłem T-Mobile działa spokojnie w okolicach 40-50 Mb/s to samo Orange Plus trochę gorzej ale Play to nieporozumienie poniżej 3 Mb/s ale co się dziwić jak konkurencja na tym samym obszarze ma po 6-7 nadajników a play 2. Co z tego że play ma taki wynik przy wifi jak w komórkach leży? I to od dawna. Zresztą różnica mała nie jest bo ponad 2 Mb/s do tego T-Mobile ma ponad 5000 testów więcej. Zresztą nie muszę chyba przypominać testu sieci w Warszawie wykonanego przez RFBenchmark? Tam nie tylko prędkość netu się liczyła ale też inne parametry i tak samo play leżał. W sieć inwestują owszem ale na razie jest to za mało aby tego operatora można było brać pod uwagę kupując usługę Voice+Data zresztą jak ktoś chce zastąpić nimi internet domowy to też nie bo mają max śmieszne 100 GB co w tych czasach jest ilością małą.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992655  autor: marcin19883
 09 maja 2018, 15:39
piotrzet pisze:Czego na 15 Mb/s nie zrobisz swobodnie? Bo na 3 Mb/s nawet filmu w 1080p nie oglądniesz bez ładowania. Ośmieszył to się play tym że przez tyle lat nie ładowali w siec a reklamy.
Nie rozumiesz. 3Mbps są tylko w roamingu, którego już prawie nie ma, bo mi np. już w 99% łączy z własnymi masztami. Z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej.
 #992656  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 15:40
Tak właśnie widać szczególnie po fb jak jest co raz lepiej :lol: Tyle ile narzekań na sieć, internet czy połączenia nie ma w żadnej innej sieci co w play. Zresztą skoro tak się poprawili to czemu od lat są na ostatnim miejscu w speedtestach i innych testach sieci? Widać po ostatnim rankingu że dalej pierwsze miejsce ale od końca. Owszem zwiększyli nakłady na sieć ale pod tym względem do Orange i T-Mobile jeszcze daleko. Nie wspominając o ofercie, którą mają ostatnio najgorszą.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 15:50 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992658  autor: maniek89
 09 maja 2018, 15:50
Zobacz ile pomiarów przeprowadzają użytkownicy Play, a ile T-mobile? W ostatnim zestawieniu jest to 45 tys. w T-M do prawie 90 tys w Play. W play i pochodnych transferowana jest nieporównywalnie większa ilość danych, co ma wpływ na obciążenia.
 #992662  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 16:09
Testy nie są odzwierciedleniem tego ile danych jest konsumowanych w każdej sieci. Zwykły Kowalski nie testuje ani nie szuka aplikacji do testów jak internet mu działa dobrze i wszystko ładuje się szybko. Podaj dane dotyczące konsumpcji danych w każdej z tych sieci to wtedy możemy to porównać, a nie na podstawie ilości testów.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992664  autor: umcusumc
 09 maja 2018, 16:25
Przecież i tak wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. U mnie jest Play, długo, długo nic, potem Plus, T-mobile i na szarym końcu Orange. Za granicą zero problemów z połączeniami czy prędkością internetu. W pracy też jestem zadowolony z Play, bo w końcu mam HD-Voice i LTE, a nie beznadziejną jakość połączenia w Plusie i tracenie zasięgu w windzie. Faktem jest, że jak byłem w Plusie, to zdarzało się często, że korzystałem z neta udostępnionego przez żonę w Play. Było to strasznie irytujące. A i tak wiadomo, że każdy operator ma swoje zalety i wady. Ja od T-mobile i Orange trzymam się z daleka. O T-mobile ciągle słyszę od kolegi (w skrócie: miesiąc bez reklamacji miesiącem straconym - co przy mojej krótkiej przygodzie z tym opem również mnie spotkało), a z Orange mam nie po drodze, ponieważ prostą sprawę załatwiałem 3 miesiące z powodu burdelu w ich papierach. Tylko w Plusie i Play nigdy niczego nie musiałem reklamować. Stąd dla mnie wybór jest prosty.

Co do fejsa, to akurat marny przykład, ponieważ tam ludzie wylewają swoje żale na wszystkich operatorów bez wyjątku.

Najbardziej mnie dziwi jednak narzekanie np. na prędkość internetu ludzi, którzy nie korzystają z Play. Albo byli kiedyś, a w Play naprawdę sporo się zmieniło w ciągu ostatniego pół roku (czy nawet blisko roku). No ale w końcu lepiej dla mnie, że taki gość zapycha łącze innego opa :) W każdym razie, SOA nr 1: u mnie działa :) , a prędkości powyżej 100 Mbps w szczycie są nieosiągalne dla innych opów (dla innych oscylują raczej od 4 do max 35-40 Mbps). I z tym optymistycznym akcentem idę przygotować basen do sezonu :) )
  • Strona 14 z 179
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 179
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 179