DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 121 z 179
  • 1
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 179
 #1076996  autor: JFK2016
 24 lip 2019, 23:03
piotrzet pisze:
24 lip 2019, 19:13
W takim razie widać, że dalej lubią sobie wypisywać takie banialuki. Nic się w tym względzie nie zmieniło.
Oczywiście, "świetnych wyników" Orange w "internecie mobilnym" nie zauważyłeś?! Oj w Plusie to widoczne jest 13tys./1,8mln, a w Orange (N) ubytek rok do roku ponad 200tys.
Kod: Zaznacz cały
 Internet mobilny:2Q 2018 -1,104	2Q 2019-0,895 
:!: :!: :!:
 #1076998  autor: spotify
 24 lip 2019, 23:24
JFK2016 pisze:
23 lip 2019, 19:49
T-Mobile ma od miesiąca ofertę łączoną i pustki w salonach. :mrgreen: :mrgreen:
JFK i jego kocopoły :mrgreen: :mrgreen:
Siedzisz codziennie pod salonem TM i sprawdzasz? Monitorujesz każdy salon TM?
Akurat teraz ludzie w okresie urlopowym nie mają co innego jak siedzieć w salonie? Może są na wyjazdach?
Akurat teraz wszystkim się umowy kończą u innych i mogą z dnia na dzień przenieść się do TM?
Nasłuchujesz wszystkie rozmowy z BOK TM i wiesz ile umów podpisali?
Przez miesiąc od wprowadzenia oferty chcesz 1mln nowych umów?
Czy ta oferta to konkurencja 1:1 do Plusa czy Orange?

Chłopie ostatnio takie kocopoły piszesz, że nie idzie czytać. Na siłę bronisz jakimiś absurdalnymi danymi sieć zieloną. Chyba sobie tylko próbujesz udowodnić, że masz usługi w Plusie i codziennie przed lustrem wmawiasz sobie, że nie jesteś osłem?
JFK2016 pisze:
23 lip 2019, 19:49
Nigdzie nie zjechała, ma bdb wyniki finansowe i się rozwija, a takie bzdety to możesz wypisywać na około razem z Piotrusiem. :lol: .
Świetne wyniki? :mrgreen:
Czytałeś chociaż to?
https://www.telko.in/maszty-i-wieze-na-sprzedaz-cz-2
JFK2016 pisze:
24 lip 2019, 23:03
Oczywiście, "świetnych wyników" Orange w "internecie mobilnym" nie zauważyłeś?! Oj w Plusie to widoczne jest 13tys./1,8mln, a w Orange (N) ubytek rok do roku ponad 200tys.
Orange ma FTTH czego nie ma Plus!
Czy chociaż założyłeś opcję, że ludzie dostali dostęp do FTTH i zrezygnowali z mobilnego?
Ile Plus ma klientów po kablu/światełku?
https://gsmonline.pl/artykuly/orange-wyniki-ii-kw-2019
 #1077001  autor: Remington
 24 lip 2019, 23:27
To Ty przesadziłeś pisząc o innowacjach. Operator ma dostarczać sprawną sieć - nie, nie 2G tylko zgodną z aktualnym poziomem rozwoju danej technologii. Plus nie oferuje VoLTE czy WiFiCalling, podobnie jak np. przekierowań w prepaidach (Orange również) i niektórym może tych usług słusznie brakować. Jednak takich osób jest garstka, zdecydowana większość nie zna bowiem choćby połowy możliwości swoich telefonów.

Ale innowacje to nie broszka operatorów, bo innowacyjne usługi oraz multimedia dostarczają dostawcy poszczególnych treści, usług itp. VoLTE, WiFiCalling, poczta głosowa czy przekierowania były innowacjami kiedyś, dziś są po prostu zwykłymi usługami. Natomiast sam dostęp do internetu, usług głosowych czy SMS-ów to zwyczajne commodity, jak prąd w gniazdku, woda w kranie czy internet z kabla.
 #1077009  autor: spotify
 25 lip 2019, 00:10
iphoneski pisze:
24 lip 2019, 19:09
Tylko z jednym się zgadzam. Plus ma 66% liczby nadajników N a ani zasięg ani pojemność nie jest tak przeważająco lepsza.
Racja, wg tego portalu żadna sieć nie działa.
Natomiast - pokrycie kraju N! ma zdecydowanie lepsze. Większa ilość stacji to głównie przewaga N! w miastach, gdzie Plus nie ma startu.
Na prowincjach Plusa ratuje 20MHz w LTE1800, które z racji PEM sieje mocniej. Więc w takich terenach z reguły Plus ma przewagę pojemnościową ale nie zawsze pokryciową.
Jeśli N! chce walczyć z Plusem na łąkach i polach to musi zagęścić siatkę nadajników. Wtedy jest sens dokładania L2100/L1800 w N! z racji PEM, które obecnie nie pokryje tak terenu jak L1800 w Plusie. Samo L800 w N!, które pokrywa więcej Polski niż L900 Plusa (N! ma więcej stacji) to niestety daje zasięg ale brak pojemności.

To samo z Play. Satelitami swoimi nie pokryją całej Polski i każdej dziury.
Play buduje głównie sieć na zasadzie stacji parasolowych, co jak wiadomo ma wady (zalety również bo mocno sieje i sektor daleko świeci) w stosunku do niskich masztów N!, które dają pokrycie( bo mają stacji więcej) i pojemność ale nie sieją daleko. Całkowite przeciwieństwa. W obu przypadkach są korzyści i straty.

Na pewno najlepszym rozwiązaniem jest pokrycie niskimi stacjami w ogromnej ilości, co robi N! ale im jeszcze wiele brakuje stacji w terenach wiejskich.
I stąd masz jak byk - 14 tys stacji wg gsm.biz na pokrycie kraju aby na terenach wiejskich mieć tak jak w mieście.

W każdym razie - każdy ma swój pomysł na biznes. Plus nie bije się w mieście, stąd ma tam wylane i pilnuje terenów wiejskich, z których ma hajs. N! się skupia głównie na mieście, zwłaszcza TM. A Play obecnie - chce skończyć z RK.
A później się zobaczy. N! może zaatakować prowincje, Play może zacząć iść drogą N! i zagęszczać siatkę niższymi stacjami itd. Opcji jest wiele i każdy z opów może w kazdej chwili zmienić swój biznesplan, jeśli tylko poczuje zapach kasy ;)
 #1077017  autor: piotrzet
 25 lip 2019, 08:29
JFK2016
A czy wydaje mi się czy dyskusja była na temat T-M i Plusa, a nie Orange?
Po za tym Orange traci mobilny ze względu na to też, że ma ofertę FTTH, kto o normalnych zmysłach weźmie LTE zamiast FTTH?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077028  autor: jarekt
 25 lip 2019, 10:56
Potwierdzam, T-Mobile to "najlepsza" sieć:
Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Ministerstwo Finansów największym płatnikiem CIT w 2018 roku wśród telekomów była spółka P4, operator sieci Play, która zapłaciła w ubiegłym roku 234,4 mln zł podatku oraz Polkomtel – 140,8 mln zł. W przypadku Orange ta kwota wyniosła blisko 15,5 mln zł, a T-Mobile nie zapłacił ani złotówki, bo wykazał stratę w wysokości ponad 9 mln zł. Stratę w wysokości około 990 tys. zł raportowała też Netia.
Pewnie T-Mobile rezygnuje z roamingu krajowego, budują na potęgę i na gwałt setki czy tysiące stacji, aby w końcu mieć własną sieć, no to koszta rosną drastycznie, dochód spada na pysk i mamy stratę. A nie, czekaj...
 #1077033  autor: iphoneski
 25 lip 2019, 11:34
@spotify Nie mieszaj pokrycia z pojemnością. Jeżdżę trochę po kraju i zwykle mam możliwość korzystać z kart różnych operatorów. Biorąc pod uwagę ilość stacji N nie widzę jakiejś ogromnej różnicy pomiędzy pokryciem N i Plusa. Są miejsca gdzie bez Plusa ani rusz, tak samo N, są też takie gdzie nikt nie ma startu do Play. Gdyby Pluz miał liczbę stacji N to zasięg byłby chyba w każdej piwnicy. Dlatego właśnie uważam, że projekt N to kasa wywalona w błoto bez większego przemyślenia projektu. W miastach też nie jest tak różowo wszędzie. Było na forum o priorytetach na 2600 i stacje zatkane pod korek a stacja bez tego pasma stoi pusta.
 #1077066  autor: spotify
 25 lip 2019, 16:37
AlfredoUssr pisze:
25 lip 2019, 09:59
T-Mobile PL radzi sobie świetnie: https://www.telko.in/najwiekszy-podatek ... lacil-play
Też mi nowość :-)
Szukanie sensacji. Każdy operator miał w swojej historii brak płacenia podatku
https://gsmonline.pl/artykuly/podatek-d ... -komorkowi
https://bezprawnik.pl/podatki-operatorow-2017/




iphoneski pisze:
25 lip 2019, 11:34
Jeżdżę trochę po kraju i zwykle mam możliwość korzystać z kart różnych operatorów.
Nie tyle co ja i nie tyle gadasz co ja. U mnie telefon i rozmowy to główne narzędzie pracy.
Wierz mi - miałem Plusa, mam O i TM. Od czasu do czasu używam Play i N! ma najlepsze pokrycie. I jak niżej:
Są miejsca gdzie bez Plusa ani rusz, tak samo N, są też takie gdzie nikt nie ma startu do Play.

Już pisaliśmy o tym nie raz. Są miejsca gdzie jest tylko jeden operator a reszty nie ma. A P4 jak wiadomo głównie budował tam gdzie nikogo nie było a tam gdzie byli inni był RK. Nie ma i nie będzie operatora, który ma lub będzie mieć zasięg w każdym miejscu.
My mówimy o pokryciu kraju ogólnie, gdzie nadal do N! nie ma nikt startu.
Gdyby Pluz miał liczbę stacji N to zasięg byłby chyba w każdej piwnicy.
Nie i nie. Po pierwsze Plusa nie stać na to. Po drugie - musiałby skręcić moce bo zakłócenia. Po trzecie - pewnie uważasz, że Play z 9.5tys stacjami będzie miał lepszy zasięg niż wszyscy pozostali :mrgreen:
Dlatego właśnie uważam, że projekt N to kasa wywalona w błoto bez większego przemyślenia projektu.
Jak już wielu o tym pisało, w N! brakuje szlifu odnośnie konfiguracji. Gdyby to ogarnęli, to by pozamiatali wszystkich. I tu masz rację, ponieważ nie potrafią wykorzystać potencjału a przede wszystkim przewagi. Mam wrażenie, że Ci najlepsi radiowcy już dawno emigrowali na zachód za lepszą kasą.
Zresztą Plus i Play nie są lepsi w konfigurowaniu sieci. Ich ratują głównie parasole z dalekim zasięgiem. A konfiguracja również leży.
Nie ma idealnej sieci w Polsce i nie będzie. Ceny są u nas za niskie aby inwestować na maksa.
 #1077068  autor: matek451
 25 lip 2019, 17:06
Po dziesiątkach postów gościa z Gdyni o tym jak to sieć Play w Gdyni leży i kwiczy przyszedł czas na rzetelną informacje i sprostowanie tych farmazonów, wystarczy zapoznać się z wpisem kolegi z Oksywia http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... 41#p595241 A Gdynianin zaraz napisze że autor testów jest mało wiarygodny bo tylko on a przede wszystkim jego znajomi mogą być autorytetami w ocenie Play.
 #1077070  autor: iphoneski
 25 lip 2019, 17:11
@spotify wyobraź sobie, że taki Plus dostaje dofinansowanie choćby z UE, może wydać ile chce, jedyny warunek to pokrycie 99,8% Polski. Mogę się założyć, że nie potrzebowaliby 11 tysięcy stacji żeby to osiągnąć. N ma wiele dubli stacji, które sobie stoją, bo teren trudny, a jak się spółka rozpadnie każdy będzie tam zasięg miał. A tam gdzie zasięgu nie było dalej nie ma bo kilka km dalej stoją dwie stacje obok siebie i obsługują wiatr bo klientów aż tak dużo nie ma. I tak, biorąc pod uwagę pokrycie Play gdy było ok 5000 stacji, 6000 i 7000 mam podstawy twierdzić, że przy 9500 będą mieli pokrycie lepsze albo podobne jak N. Chociaż dla poprawy pojemności pewnie dojdzie do 10000 ale na pewno nie 11300 i ciągła budowa.
 #1077071  autor: spotify
 25 lip 2019, 17:54
matek451 pisze:
25 lip 2019, 17:06
Po dziesiątkach postów gościa z Gdyni o tym jak to sieć Play w Gdyni leży i kwiczy przyszedł czas na rzetelną informacje i sprostowanie tych farmazonów
Ale z Ciebie śmieszny typ :lol: :lol:
Jedna lokalizacja i Play najlepszy na świecie :mrgreen:
To teraz zadanie domowe dla Ciebie gościu z łódzkiego
Cofnij się kilka postów w tył, poczytaj uważnie i ze zrozumieniem!
O tej części Gdyni pisałem. Podobnie jest na Oksywiu na ul. Dickmana.
I powtórzę co tam napisałem - tam rządzi Play.
A Ty nawet nie wiesz z jakich powodów i jaka dokładnie tam jest zabudowa i kto mieszka i ile ludzi.

Reprezentujesz właśnie takich cebulaków, gdzie racji nie mają a jak tylko coś się sprawdzi z Waszym tokiem myślenia to szukają sensacji i jeszcze próbują drugą stronę oczernić. A prawda jest taka, że się ośmieszają.
wyobraź sobie, że taki Plus dostaje dofinansowanie choćby z UE, może wydać ile chce, jedyny warunek to pokrycie 99,8% Polski.
Niech Solorz najpierw zapłaci ponad 12mld długu, który ma w bankach.
N ma wiele dubli stacji, które sobie stoją, bo teren trudny, a jak się spółka rozpadnie każdy będzie tam zasięg miał.
Spółka się nie rozpadnie. Poczytaj w odpowiednim temacie.
A tam gdzie zasięgu nie było dalej nie ma bo kilka km dalej stoją dwie stacje obok siebie i obsługują wiatr bo klientów aż tak dużo nie ma.
To akurat właśnie dotyczy Play, który z reguły ma stacje tam gdzie lata wiatr i tam teraz buduje sieć.
No i ile ma stacji na budynkach lub obiektach typu toi toi ?
Chociaż dla poprawy pojemności pewnie dojdzie do 10000 ale na pewno nie 11300 i ciągła budowa.
I dalej bieda. Parasole mają problem z doświetlają indoor. I Play z czasem będzie właśnie budował niższe stacje oraz obecne parasole będzie obniżał z budowaniem kolejnych stacji.
W3 tak pokrywało w Polsce zasięgiem kraj - przez parasole. Byle było szybko i tanio.
Odnośnie niskich stacji jakie stosuje N! też było w odpowiednim temacie i tylko taka budowa daje najlepsze efekty.
Tylko jak napisałem wyżej - nie potrafią tego wykorzystać.

I skończyłem bo nie chce mi się tego wałkować w koło Macieja. Wszystko na ten temat już było pisane wiele razy
 #1077079  autor: matek451
 25 lip 2019, 19:32
Jak brakuje ci argumentów to wyzywasz innych od cebulaków, jesteś tu od lat znany ze swojego samouwielbienia i teorii wyssanych z palca. Jak mantrę powtarzasz że jeździsz po kraju i pracujesz telefonem więc najlepiej wiesz wszystko o wszystkich sieciach i wszędzie. A tak naprawdę to jesteś zakompleksionym wyrobnikiem jakiejś firmy który próbuje się dowartościować na tym forum. Twoje wypociny tutaj są nikomu niepotrzebne, stanowisz tutaj swoisty koloryt w toczeniu sporów ze wszystkimi i o wszystko.Zapraszam cię na inne fachowe fora ale tam nie będziesz bił piany jak tutaj, na nich trzeba mieć wiedzę i być merytorycznie przygotowanym, tam swoimi wojażami po Polsce z kilkoma telefonami nie zaimponujesz. Te twoje głupawe teorie o parasolach, BTS-ach Play na których hula wiatr , ich obniżaniu, BTS-ach na toi toi etc to żenada.
Inni użytkownicy w Gdyni nie potwierdzają tych twoich rewelacji o Play, podobnie jak bzdur że w 2018 roku Play na Kaszubach postawił coś około 10 stacji. Wiarygodność twoja i twoich znajomków nie warta jest funta kłaków, jak każdego fantasty na siłę robiącego z siebie wyrocznię w temacie GSM.
 #1077084  autor: iphoneski
 25 lip 2019, 20:21
Ja tam trochę się z tym zgadzam. Obecnie jest Taka propaganda i ciśnienie na to 5G żeby teraz zaraz już, wypisywanie głupot że jak nie wprowadzimy to za moment nie będzie internetu, jak będzie 5G to będzie wszystko a jak nie wprowadzimy nie będzie nic i niczego itd. No i tak zaczynam się zastanawiać dlaczego tak strasznie wszyscy chcą mnie przekonywać o fajności tego... A jak nie wiadomo o co chodzi to...
 #1077089  autor: spotify
 25 lip 2019, 21:11
matek451 pisze:
25 lip 2019, 19:32
Jak brakuje ci argumentów to wyzywasz innych od cebulaków, jesteś tu od lat znany ze swojego samouwielbienia i teorii wyssanych z palca.
Chłopie.
To Ty próbujesz coś udowodnić i pokazujesz jakim to specem jesteś.
Jeśli ktoś podważa działanie Play to uważasz takiego gościa za oszołoma.
Najpierw bijesz do mnie a gdy odpowiadam w podobnym tonie to od razu wielce urażony.
Więc naucz się w końcu czytać i nie próbuj mi tutaj wymyślać, że pisze farmazony.
Chciałeś zabłysnąć a Ci nie wyszło.
Proszę, zobacz sobie bo widzę, że masz problem ze znalezieniem
viewtopic.php?f=3&t=92416&sid=0bd8903aa ... start=2265

Nie próbuj podważać moich wpisów, bo nie piszę z nieba. Mi daleko do pisania kocopołów. A jak czegoś nie wiem, to się pytam. I nie uznaje się w przeciwieństwie do Ciebie za Alfę i Omegę.
Jak mantrę powtarzasz że jeździsz po kraju i pracujesz telefonem więc najlepiej wiesz wszystko o wszystkich sieciach i wszędzie. A tak naprawdę to jesteś zakompleksionym wyrobnikiem jakiejś firmy który próbuje się dowartościować na tym forum.

Odezwał sie specjalista, który siedzi z komputerkiem przed nosem i z mapą bts.
Ja opisuje sieci z autopsji a nie w teorii.
Akurat wiem gdzie u mnie działa Play dobrze a gdzie jest bryndza.
Oczywiście nie znam każdego cm2 Trójmiasta ale wiem jak wygląda ogólnie w większej skali działanie operatorów.
Jeśli mam chwalić Play to chwalę. I robiłem to nie raz i pewnie jeszcze nie raz będę to robić. A jak zasługują na naganę to zasługują. Podobnie jak na inne sieci narzekam. Wiele już wpisów negatywnych na temat N! i ich "konfiguracji" również napisałem
Twoje wypociny tutaj są nikomu niepotrzebne, stanowisz tutaj swoisty koloryt w toczeniu sporów ze wszystkimi i o wszystko.Zapraszam cię na inne fachowe fora

Fachowe fora? :mrgreen:
Bez kabli i elektroda to fachowe fora?
Weź zejdź na ziemię.
Na elektrodzie dla przykładu widziałem właśnie jacy się tam fachowcy odzywają na temat sprzętu AGD, TV czy nawet antywirusa na kompie. Smiech na sali.
ale tam nie będziesz bił piany jak tutaj, na nich trzeba mieć wiedzę i być merytorycznie przygotowanym
I podpowiadać zza komputerka jak dana sieć działa w każdym miejscu w Polsce :)
Te twoje głupawe teorie o parasolach, BTS-ach Play na których hula wiatr , ich obniżaniu, BTS-ach na toi toi etc to żenada.
Głupawe teorie? O tym już był wątek nie raz. Więc chyba Tobie brakuje informacji
A nie hula wiatr? Masz niżej jak wyglądały Kaszuby i na pewno wszyscy wcześniej byli w Play aby korzystać z RK ? :mrgreen: (i dotyczy to wielu regionów w Polsce)
Dla przypomnienia - bo chyba wielu o tym zapomniało - w RK nie działa internet mobilny!!!
Ludzie z umowami wiążącymi nie przechodzą setkami teraz z dnia na dzień do Play bo im stację postawił.
Tu nie trzeba być Einsteinem żeby dodać 2+2 i nie wiedzieć, że na nowych stacjach na łąkach i polach Play ma przeciągi. Ruch do czasu wybudowania stacji P4 zbierał W3 i w wielu miejscach przez umowy jeszcze nadal zbiera.
A BTSy parasolowe to stara metoda budowy sieci. Tak robiła IDEA, Plus i ERA. Najprostszy i najszybszy sposób zbudowania zasięgu swojej sieci.
Najlepiej buduje to obecnie N! (niskie stacje i wiele stacji) ale u nich niestety leży wykorzystanie tej przewagi, głównie przez nieumiejętną konfigurację. I oczywiście only L800 na prowincji, co dla mnie jako użytkownika telefonu jest wystarczające (pokrycie jest i to najlepsze w Polsce mimo wielu krzykaczy tutaj na forum, że jest inaczej) ale dla kogoś, który ma tylko taką możliwość neta - niestety masakra.
Ale takie mamy sieci. Nie ma idealnej. Mimo to nadal złotym środkiem jest N!.
A problem polega na tym, że te firmy chcą zarabiać a przy taki niskich stawkach jakie mamy za usługi mobilne trzeba ciąć koszty.
Play teraz to najmocniej odczuwa, bo zaczął wojnę cenową a teraz się musi budować. Jako pierwszy zaczął z cenami jechać obecnie w górę.
To tak jak z MVNO - wejdzie coś na rynek, zepsuje ceny a później pakuje manaty.
Inni użytkownicy w Gdyni nie potwierdzają tych twoich rewelacji o Play
Nie? A znasz np. RicoEx z Gdyni, który w końcu po działaniu fioletu w Gdyni spasował i zamienił na inną sieć
podobnie jak bzdur że w 2018 roku Play na Kaszubach postawił coś około 10 stacji.

Napisałem około 10 głównie w kontekście, że wcześniej była porażka.
Więc dla Twojej wiadomości kilka z ostatniego roku, góra dwóch - czyli od czasu jak Play wystartował z budową swojej sieci (wg miejscowości)
1) Glincz
2) Borcz
3) Egiertowo
4) Gołubie
5) Grabowo Kościerskie
6) Stężyca
7) Sulęczyno
8) Mściszewice
9) Pieski
10) Rokity
11) Jasień
12) Parchowo

To nie wszystkie (jeszcze z 3-4 bym znalazł bez większego szukania) ale napisałem z grubsza około 10 stacji. Po to tylko aby zwrócić uwagę, że wcześniej była porażka przez duże P. Nawet nazwałbym to MASAKRĄ bo bez RK tam Playa nie było praktycznie wcale. I dopiero teraz zasięgiem są podobni do N!. I dlatego mnie nie dziwi poprawa P4 w tych okolicach i nie dziwi jak ktoś tam pojedzie i jest pod wrażeniem. I mało tego - również o tym pisałem, że zrobili tam świetną robotę w odpowiednim temacie.
I to dotyczy wielu regionów w Polsce obecnie, gdzie Play stawia swoje stacje i od powstania tej sieci w końcu ludzi mają zasięg macierzysty.
Ale oczywiście Ty z łódzkiego wiesz lepiej bo siedzisz przed komputerem. I tak siedzisz, że później nic nie wiesz. Albo wpadniesz po rozbudowie Play w jakiś region (oczywiście nie wcześniej bo po co) i jesteś podniecony jak nastolatek Wampem.
Przypomnę - kuzyn wybrał Plusa a Ty nie znając nawet warunków brzegowych jego wyboru już chciałeś zabłysnąć i wbić szpilę aby podważyć decyzję (oczywiście nie moją ale oberwało się mnie)
Ostatnio zmieniony 25 lip 2019, 22:21 przez spotify, łącznie zmieniany 6 razy.
 #1077091  autor: JFK2016
 25 lip 2019, 21:21
surface123 pisze:
24 lip 2019, 21:14
Zasieg z d... , mało gdzie nowe pasma, BTSy, brak volte, wificalling.
Ma to co powinien mieć-świetnie działający internet na terenach gdzie taki internet nie ma alternatyw, lub ma również u pozostałych opów GSM (z pełną dostępnością publicznych IP, nawet u operatorów wirtualnych działajacych na tej sieci), nie wiem jak u innych lecz np. w Orange VoLTE nie jest usługą powszechną-działa jedynie na kilkudziesięciu wspieranych aparatach , także nawet nie warto o niej pisać. W Łodzi Plus działa najsłabiej (testowałem przed chwilą na modemie cat.18), jest to jednak kilkanaście Mbps, na smartfonie spokojnie wystarczające, usługę internetową to klienci mają w sieciach kablowych już od 20zł/m-c, jak chcą więcej u "mobilnego opa" to kupi sobie w Play lub T-Mobile (w Orange jest transfer około 50Mbps, gdyż operator nie szalał przy rozstaniu z LTE1800 i L2600 nie świeci na każdym okolicznym BTS-jak w Play i T-Mobile, na telefonie jest i tak z dużym zapasem, w Play taki transfer jest na gołym L2600 i to dużo stabilniej na modemie domowym). Niestety takie inwestycje kosztują, a klienci nie chcą płacić więcej (przykład Play jest najbardziej wymownym-wszystko się spinało na bardzo ograniczonej sieci w miastach, gdy trzeba teraz sieć rozbudowywać zasięg i ponosić koszty usługi drożeją, zresztą po cichu u pozostałych też będą-darmowa cebula się skończyła, ale jeszcze przez lata będzie odbijać się to czkawką przyzwyczajenia że coś może być ciągle za free...).
spotify pisze:
24 lip 2019, 23:24
JFK i jego kocopoły :mrgreen: :mrgreen:
Siedzisz codziennie pod salonem TM i sprawdzasz? Monitorujesz każdy salon TM?
To są Twoje kocopoły i nie zamierzam ich ci zabierać :lol: (ty latasz po salonach-także tylko cię zacytowałem :D ).
spotify pisze:
24 lip 2019, 23:24
Chyba sobie tylko próbujesz udowodnić, że masz usługi w Plusie i codziennie przed lustrem wmawiasz sobie, że nie jesteś osłem?
Chyba zauważyłeś przed lustrem że masz "kopyta zamiast nóg", :mrgreen: :mrgreen: , ja mam większość usług w Orange-coś "ala oferta łączona", mam najtaniej i najefektywniej skonfigurowaną ofertę do moich potrzeb (w poprzednich 2 latach to 3 nr voice z 20GB miałem prawie za free-za 6-pak browaru w Biedronce), w Plusie mam tylko internet z którego osobiście nie korzystam-działa świetnie :), podobnie jak usługi Orange ale tylko w mieście), nie no mam jeszcze dodatkowo nr służbowy w Plusie, za którego używanie nie płacę-za to wiem jak działa ta sieć w identycznych warunkach w porównaniu do Orange-dual-sim.
spotify pisze:
24 lip 2019, 23:24
Świetne wyniki? :mrgreen:
Czytałeś chociaż to?
https://www.telko.in/maszty-i-wieze-na-sprzedaz-cz-2
To są zwyczajne pomysły i sposoby na optymalizację podatkową, myślę że po wyborach gdy ponownie zostanie potwierdzony mandat obecnej ekipy, potrzebna będzie kasa na obietnice wyborcze, po VAT wezmą się w końcu i skończą z tą patologią (już jest bliżej niż dalej :D ).
spotify pisze:
24 lip 2019, 23:24
Orange ma FTTH czego nie ma Plus!
Czy chociaż założyłeś opcję, że ludzie dostali dostęp do FTTH i zrezygnowali z mobilnego?
Nie wiem "czy pracujesz dla TVN czy TVP", ale dobry jesteś-świetnie próbujesz przykryć te kiepskie dane Orange -209tys. abonentów "internetu mobilnego" na rzecz +35tys. nowych klientów światłowodu-dramat (w sumie wg Twoich standardów podzielą sobie to światełko na kilku i będzie fajnie :mrgreen: :mrgreen: ). Plus ma ofertę światłowodową nie będę tutaj spamował i linkował, teraz mnie zaskoczyłeś swoimi brakami w tej tematyce. :roll:
Orange za to ma świetne wyniki w prepaid (ze względu na zawartość oferty).
piotrzet pisze:
25 lip 2019, 08:29
A czy wydaje mi się czy dyskusja była na temat T-M i Plusa, a nie Orange?
Po za tym Orange traci mobilny ze względu na to też, że ma ofertę FTTH, kto o normalnych zmysłach weźmie LTE zamiast FTTH?
Piszę o wszystkich obiektywnie i takich jak Ty i kolega wyżej to boli-próbowaliście wmówić ludziom że T-Mobile jest najlepsze wszędzie, a jest w tej chwili najsłabsze, dużo słabsze niż Orange,(o tym przejściu z LTE na światłowód patrz wyżej-piękna piramida przejścia, niczym Amber-Gold). :lol: :lol:
Plus jest słaby w miastach i zamiata ogon, tu nie ma nad czym dyskutować, ale uśredniając to nie można pisać o jakimś skansenie, Play ma najbardziej spójną sieć (wiadomo najnowsza) i pojemnościowo też jest grubo, ma jeszcze spore braki w zasięgu i sporo do zrobienia, jednakże T-Mobile poza miastami ma więcej roboty (zwłaszcza że oferta internetowa z przed 2 lat była adresowana głównie w te obszary).
iphoneski pisze:
25 lip 2019, 20:21
Ja tam trochę się z tym zgadzam. Obecnie jest Taka propaganda i ciśnienie na to 5G żeby teraz zaraz już, wypisywanie głupot że jak nie wprowadzimy to za moment nie będzie internetu, jak będzie 5G to będzie wszystko a jak nie wprowadzimy nie będzie nic i niczego itd. No i tak zaczynam się zastanawiać dlaczego tak strasznie wszyscy chcą mnie przekonywać o fajności tego... A jak nie wiadomo o co chodzi to...
Ja tutaj nawet nie wnikając w problemy medyczne, w tematyce 5G wyjątkowo zgadzam się z @spotify i widzę większe zagrożenie w kontroli, inwigilacji społeczeństwa, zagrożeniach demokracji i kontrolą swobód obywatelskich (jak w jakimś kraju pojawi się totalitaryzm/dyktatura nie będzie można jej obalić...). :!: :!: :!:
 #1077092  autor: spotify
 25 lip 2019, 21:43
JFK2016 pisze:
25 lip 2019, 21:21
To są Twoje kocopoły i nie zamierzam ich ci zabierać :lol: (ty latasz po salonach-także tylko cię zacytowałem :D ).
A to było tylko informacyjnie :-) Byłem w największym centrum w Trójmieście, czyli gdyńska Riviera i napisałem co zaobserwowałem :mrgreen:
A nie że wszędzie jest tak samo :)
Nie wiem "czy pracujesz dla TVN czy TVP", ale dobry jesteś-świetnie próbujesz przykryć te kiepskie dane Orange -209tys. abonentów "internetu mobilnego" na rzecz +35tys. nowych klientów światłowodu-dramat
No chyba to do Ciebie informacje kolego :mrgreen:
Podałeś wyniki rok do roku jeśli chodzi o mobilny
A FTTH jest podany za 2 kw.
Baza klientów usług światłowodowych w ujęciu rocznym zwiększyła się o 52%, dzięki 35 tys. przyłączeń netto w 2 kw. (o 3 tys. mniej niż rok wcześniej)
Poza tym O ma inny target ludzi a światełko czy też kabel rozbudowują jeszcze inni operatorzy.
W Plusie masz na mysli Netie? Eee - to jeszcze czas zanim coś z tym zrobią.
Orange za to ma świetne wyniki w prepaid
Ma świetne wyniki w postpaid. Tyle co TM i niewiele mniej niż Plus w ogóle klientów.
10,040 mln!
w Orange VoLTE nie jest usługą powszechną-działa jedynie na kilkudziesięciu wspieranych aparatach , także nawet nie warto o niej pisać.
Przypomnę, że HDVoice w Plus też był na końcu, jak już inni z VOLTE zaczynali :-)
Ja tutaj nawet nie wnikając w problemy medyczne, w tematyce 5G wyjątkowo zgadzam się z @spotify i widzę większe zagrożenie w kontroli, inwigilacji społeczeństwa, zagrożeniach demokracji i kontrolą swobód obywatelskich (jak w jakimś kraju pojawi się totalitaryzm/dyktatura nie będzie można jej obalić...). :!: :!: :!:
Nie wierzę :mrgreen: Jednak w czymś się zgadzamy :-)
 #1077097  autor: matek451
 25 lip 2019, 22:26
@spotify vel nicki pod jakimi tu produkowałeś się wcześniej, ty sadzisz że jesteś "gwiazdą " na tym forum, ot taki mistrz własnego podwórka. Twój "autorytet "jest ogólnie znany od dawna. Powtarzasz w kółko to samo , "mistrzu kierownicy". Tworzysz teorie na własny użytek, których nikt tu nie kupuje. Ty swoich ocen i osadów operatorów nie popierasz żadnymi konkretnymi testami i wynikami a jedynie piszesz o własnych , subiektywnych odczuciach i obserwacjach.
Nie interesuje mnie ani nikogo tutaj co wybiera twój kuzyn czy znajomi za twoimi "poradami". Nie moje małpy nie mój cyrk. Nie mnie prosili o pomoc. Niech żałują.
A tak przy okazji nie znasz nikogo z bez-kabli a szkoda bo tam paru gości nauczyłoby cię czegoś o sprzęcie, technologii GSM itp, itd, choć osobiście sadzę że dla ciebie to za trudne. Ty uwielbiasz podróże po Polsce a potem tą beletrystykę która uprawiasz tutaj od lat, ot taki z ciebie bajkopisarz chętnie dzielący się wrażeniami z trasy. Jedni opisują przyrodę , zabytki spotkanych , ciekawych ludzi a ty na siłę chcesz udowodnić wzsystkim tutaj że N! jest naj a operatorzy na P już nie.
Tylko kogo to tak naprawdę interesuje, kto to poza naszym wąskim gronem to czyta i bierze na poważnie? Nikt. Stąd zaproszenie na inne fora, w każdej twórczości liczy się publika a tej ci wyraźnie brakuje. Wypłyń na szerokie wody internetu z tymi parasolami, masztami na toi toi. Spełnisz się wtedy całkowicie.
No i nie uważam że jak ktoś krytykuje Play to jest oszołomem , wystarczy zajrzeć na ich forum. Za to że napisałem wiele razy prawdę o spółce P4 dostałem dawno temu bana na https://forumplay.pl/, także na blogu, gdzie zostałem bohaterem jednego wpisu Gruszki https://blogplay.pl/2015/10/hejt/
A zainteresowani wiedzą że teraz piszę tam pod innym nickiem i ich nie oszczędzam tam gdzie dają przysłowiowej d.....
  • Strona 121 z 179
  • 1
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 179
  • 1
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 179