DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 175 z 179
  • 1
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 177
  • 179
 #1106279  autor: matek451
 07 lis 2020, 20:11
Panowie nie licytujcie się skargami i opiniami klientów, 99% z nich nie ma pojęcia jak działa sieć mobilna, tak samo jak migracjami między operatorami bo nikt z nich nie kieruje się niczym innym jak ceną no i tym co zobaczą w reklamach. Irracjonalne czynniki są bez znaczenia dla nas więc używanie ich jako argumenty w dyskusjach między nami jest po prostu śmieszne.
 #1106280  autor: iphoneski
 07 lis 2020, 20:18
A czego się w tym wątku spodziewałeś? Tu zazwyczaj tak jest. A gdy zaczyna się jakaś ciekawa dyskusja to wjeżdżają argumenty w stylu „komentarze na Facebooku” albo „ciekawe czemu nikt nie marnuje 100GB miesięcznie żeby spamować internet speedtestami”.
 #1106281  autor: piotrzet
 07 lis 2020, 21:05
iphoneski
Jak zwykle dopisujesz coś czego ktoś nie napisał. Gdzie napisałem, że w innych sieciach nie ma narzekań na cokolwiek? Przeczytaj ze zrozumieniem moje posty to będziesz wiedział o co chodzi, a nie wmawiaj mi po raz już któryś, że napisałem coś czego wcale nie napisałem.
Co do speedtestów czekam w takim razie na inne narzędzie do porównywania sieci komórkowych niż speedtest. Jestem bardzo ciekaw jakie wskażesz. Co do samych speedtestów wiadomo wyników tych które są publikowane miesięcznie nie ma co brać gdyż są po prostu zaniżone u każdego. Fakty natomiast pokazują, że gdy weźmie się urządzenia które mają wsparcie min 3CA itd co pisałem wcześniej różnica między takim Plusem a T-M sięga już prawie 30 Mb/s. Rozumiem, że to dla ciebie jest mało?
Szkoda, że tylko żaden portal takich nie publikuje. Oczywiście nie byłyby dalej bardzo miarodajne ale już bardziej niż to co jest obecnie, bo wtedy jedynym ograniczeniem byłaby ewentualnie oferta, a nie sam terminal.
Po za tym kto ci karze czy komuś marnować jakieś GB na speedtesty? Kolejny raz dopisujesz coś co nie ma miejsca, a później dziwisz się, że nie ma konkretnej dyskusji.
Skoro habish tak wszystko zna w Plusie co jest i jak niech poda konkretne liczby na temat stacji tak jak robi to konkurencja czyli ile stacji ma odpalone 2CA, 3CA, 4CA niech poda liczbę stacji z L2600 wtedy zobaczymy jak wygląda faktyczna rozbudowa sieci Plus.
Kolejny przykład czemu Plus jest za konkurencją to już wielokrotnie poruszany temat VoLTE i VoWiFi.
Kolejny przykład to brak certyfikacji Apple i właściwie flagowych urządzeń od Samsunga wspierających 5G 2600 w tej sieci. Chcesz flagowy model Samsunga zapomnij o 5G w Plusie. To samo z Apple. Ok Apple jest może i łakome na kasę jak wszyscy i wymaga tej certyfikacji ale czemu Plus tak się od tego odcina co nie zależy im na klientach? Tym bardziej takich. Nie znam może dokładnych danych sprzedażowych tego modelu gdzie kto kupuje. Ale wątpię aby większość kupowała te telefony w sklepie od razu za gotówkę a nie u operatora z ofertą.
Oferta internetu niby z 5G tylko co z tego jak śmieszne pakiety danych i do tego FUP. Play ma o wiele mniej pasma w 5G, a jakoś ofertę 500 GB potrafił zaprezentować w Plusie o takich ilościach z pełną prędkością możesz pomarzyć.
To co mi po tych 400 Mb/s nawet które da się osiągnąć? Na oglądanie na speedtestach czy jak, bo realnie tej prędkości to w żaden sposób oprócz pobierania plików nie da się wykorzystać.
Plus w reklamach 5G chwali się graniem w chmurze. Właśnie testowo korzystałem przez miesiąc z Geforce Now prędkość wystarczy 50 Mb/s do najlepszej jakości ilość GB nawet 20 GB przez godzinę. Ten śmieszny pakiet 200 GB można wykorzystać w ciągu jednego dnia grania jak ktoś jest zapalonym graczem, a nie ma dobrego internetu. To ja się pytam gdzie jest ta przewaga nad konkurencją o której tak tutaj niektórzy piszą? Jak tutaj problemy są z podstawowymi rzeczami, a co dopiero mówić o 5G.

P.S Wy chcecie, żeby dyskutować konkretnie to nie obrażajcie mnie albo wyśmiewajcie pod każdym postem to wtedy będzie rzeczowa dyskusja. Tym czasem dzisiaj tutaj kilka osób napisało dokładnie to samo co ja i jakoś nie widziałem czegoś takiego jak w stosunku do mnie. A to żeście sobie umyślili, że ja tak uwielbiam ten T-M i w ogóle żadnych wad nie widzę to sorki ale co jak co poczytajcie moje posty i jeśli coś nie działa to od razu o tym piszę. Takie są fakty. A to, że T-M, a właściwie i Orange wypada w wielu aspektach najlepiej to sorki ale nie moja wina. Dokładnie taki sam byłby mój stosunek gdyby to Play robił czy Plus.
Pamiętam czasy gdy Play nie miał sieci, a zdobywał klientów ciekawe, że wtedy takich obrońców tej sieci nie było, a wszyscy co pisali że Play to wydmuszka bez sieci mieli przyklask i nikt na to uwagi nie zwracał. Ale jak się coś źle o Plusie napisze to ojej nie do pomyślenia jak można źle napisać o takiej "porządnej" sieci jak Plus.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106282  autor: iphoneski
 07 lis 2020, 21:10
piotrzet pisze:
07 lis 2020, 21:05
iphoneski
Jak zwykle dopisujesz coś czego ktoś nie napisał. Gdzie napisałem, że w innych sieciach nie ma narzekań na cokolwiek? Przeczytaj ze zrozumieniem moje posty to będziesz wiedział o co chodzi, a nie wmawiaj mi po raz już któryś, że napisałem coś czego wcale nie napisałem.
A gdzie ja wzmiankowałem ciebie? Wskaż mi ten fragment a nie zarzucaj, że napisałem coś czego nie napisałem. Szach i Mat :D
 #1106283  autor: piotrzet
 07 lis 2020, 21:13
A kto tu pisał o postach na fb? Chyba pierwszy o tym zacząłem. Czyż nie? Naprawdę nie rób tutaj z użytkowników głupków, bo dokładnie wiadomo, że chodziło w tym poście o mnie.

To jest niby ta twoja rzeczowa i konkretna dyskusja?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106286  autor: iphoneski
 07 lis 2020, 22:12
Ale potem inni się do nich odnosili, więc nie ma pewności o kim pisałem. Jeśli nie uznajesz nadinterpretacji i czytania między wierszami w swoich postach to nie rób tego u innych. No chyba, że wyznajesz zasadę równych i równiejszych ;)
 #1106288  autor: JFK2016
 07 lis 2020, 23:05
habish pisze:
07 lis 2020, 13:53

Słyszałeś o optymalizacji warstwy radowej oraz transportowej?
"Po taniości i byle jak" - idealnie pasuje jako slogan budowlańców sieci Play.
Nowa stacja Play, na start tylko z UL2100, kolejne pasma dokładane za kilka miesięcy - któż by śmiał nazwać to budową sieci na raty, nie ma opcji, na raty tylko w Plusie!
Według pozwoleń Play ma tam radiolinie 2x 494Mbps, to jest światłowód? Może Radiowód?
Stacja N! ma radiolinię zapewnioną przez Orange.
Piekiełko za 3..2..1... dla Ciebie BTSearch jest święte, ja lubię klikać w linki sieci transportowej ;-)
Play jest budowane 2 rok po taniości, a tu wow bo wreszcie się pojawił sygnał i jest wielkie halo bo działa szybciej od konkurencji. Różnica jest taka że staje Plusa korzystają z tej infrastruktury prawie dekadę, czasami więcej, a tutaj buduje się nową badziewną infrastrukturę i udowadnia że tj. super (nowe nadajniki w terenie pokrywają zasięgiem często kilkanaście km i wszystkie budowane dziś poza terenami przygranicznymi i głębokim lasem powinny mieć komplet pasm/nie wyłączanych w nocy (i nie piszcie mi jaka to niska propagacja jest L2600, bo ona jest niska w miejskim zaszumionym środowisku, na prowincji zasięg jest 2,3 razy większy). Tym co wypisuje @matek451 i @ piotrzet nie ma co się przejmować (oni każde zdanie zaczynają od tego jaki ten Plus fatalny, a Play to musi działać super nawet gdy w rzeczywistości ledwie dyszy). Generalnie nerwowi się robią w związku z rozwojem "5G" Plusa.
 #1106291  autor: piotrzet
 08 lis 2020, 09:11
Jak na razie to żadnego rozwoju 5G Plusa nie ma. 100 stacji jak było na starcie tak jest teraz. Po za tym z czego mam być nerwowy z tego, że Plus w końcu udostępnia sieć jaką inni mają po LTE? Nie bądź śmieszny.
Różnica taka, że z LTE może na razie korzystać więcej osób niż z 5G. A rekordy sieci przy pustej sieci były na początku. Teraz już więcej osób z tego korzysta i prędkości maleją co widać w kolejnych testach nawet sponsorowanych.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2020, 09:16 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106293  autor: piotrzet
 08 lis 2020, 09:20
Ja mówię o tym co jest obecnie uruchomione, a nie w planach. Konkurencja też ma w planach uruchomienie 5G na paśmie 3,5 GHz i też mam o tym pisać już?
Do końca roku ma być to uruchomione. O ile się nie przedłuży. Zobaczymy czy będzie tego więcej niż stacji 4CA u konkurencji, które pozwalają osiągać podobne prędkości.
Po za tym słyszałem, że chcesz kupić kartę Plusa i testować to 5G. Czemu nagle już nie chcesz? A no tak Apple nie dało certyfikacji Plusowi. Ciekawe za ile klienci tych urządzeń będą mogli z tego skorzystać i kiedy Plus wdroży do obsługi jakieś flagowce, a nie te Huaweie co usług Google nie mają.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106294  autor: iphoneski
 08 lis 2020, 09:23
No ale to chyba nie wina Plusa, że państwo działa tak sprawnie, że jeszcze pozwoleń nie dostali.
Kartę Plusa mam już od pół roku jakoś, niestety dalej będzie leżała bezczynnie.
 #1106295  autor: piotrzet
 08 lis 2020, 09:32
Dziwne konkurencja od kilku miesięcy dodaje kolejne pozwolenia na 5G 2100, a Plus na 5G 2600 "nie umie"? Dziwne, bardzo dziwne.
Doskonale wiadomo, że będą chcieli przebić 1600 stacji w N!. Tylko, że niestety tam już czekają kolejne na uruchomienie, a dokładniej na ruch Plusa zapewne i jego ilość stacji. Przecież pierwsze co Plus mówił to uruchomimy Warszawę i okolicę, a tu się okazało jakiś czas temu, że inne miasta również. Czyli czy 5G ma mniejsze prędkości czy nie to Plus się go obawia. A wiesz czemu? Dla Kowalskiego nie będzie działać, że Plus ma najszybsze 5G już niektórzy wiedzą jakie szybkie ma LTE. Tylko będą patrzeć na zasięg. I dlatego w Plusie przyszło jeszcze uruchomienie tych kolejnych stacji w innych miastach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106297  autor: harys
 08 lis 2020, 09:37
piotrzet pisze:
08 lis 2020, 09:20
Ja mówię o tym co jest obecnie uruchomione, a nie w planach. Konkurencja też ma w planach uruchomienie 5G na paśmie 3,5 GHz i też mam o tym pisać już?
Ile stacji NR2600 ma zintegrowanych Plus, a ile NR3500 jest u pozostałych?

To już nie są plany. To fizycznie wisi na stacjach, też u Ciebie w Kielcach. I w Radomiu, Siedlcach czy Ciechanowie.
Ciekawe kiedy w takie mniejsze miejscowości wjedzie NR3500 czy chociaż 2100.
 #1106299  autor: piotrzet
 08 lis 2020, 09:46
Doskonale wiem o tym, że stacji 3,5 GHz jeszcze nie ma. W tym porównaniu chodziło mi bardziej o to, że skoro nie ma fizycznie odpalonej stacji to znaczy jak by jej nie było. Na maszcie może wisieć różny sprzęt tylko co z tego jak nie działa? Co mnie to obchodzi co tam wisi jak nie działa?
Jeśli chcesz wiedzieć to w obecnej chwili na 5G 2100 w małych miejscowościach już są. Będzie na pewno prędzej niż 5G 2600.
Przykładowe pozwolenia na stacje 5G w małych miejscowościach to: Sienna, Sopotnia Mała, Grywałd, Łukowica itd.
Co do Kielc to ile lokalizacji jest do odpalenia z 5G w Plusie?
Bo na pewno LTE w Plusie nie jest tak wyposażone jak LTE w N! I to nie tylko w tym mieście.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106300  autor: harys
 08 lis 2020, 09:59
Pisałeś o planach.Jeśli wisi to znaczy że nie jest w planach. Chyba logiczne.
Jesteś znawca rynku telko. Zgadnij jaka jest max odległość używalności nr3500 od stacji bazowej w idealnych warunkach na zewnątrz?
 #1106301  autor: piotrzet
 08 lis 2020, 10:09
A plan to nie uruchomienie w przyszłości? Nawet jeśli graty są na stacji i nie działa to dalej jest to plan, a nie zadanie wykonane. Jak wykonasz pół swojej pracy to wykonałeś ją czy dalej to plan? Oczywiście, że plan do wykonania.
Pytałem ile stacji Plus ma 5G w Kielcach do odpalenia?
Nie jestem żadnym znawcą. Sieci komórkowe to dla mnie hobby. Ani nie mam wykształcenia w tym kierunku, ani żadnych podstaw. Wszystka więdzę mam z forów i stron.
Jeśli zasięg pasma 3,5 GHz jest mizerny to kolejny plus dla N! Dużo lokalizacji. Będa idealnie jak znalazł do tego pasma. Chociaż podejrzewam, że i tak siatkę dlatego pasma trzeba będzie zagęścić.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106302  autor: matek451
 08 lis 2020, 10:14
A jaka B41 w zasięgu indooor, testowałeś ? Ja sprawdzałem Plusa w ŁODZI i na N41 na zewnątrz przy 500m od BTS-a w zabudowie miejskiej wywalało mnie do LTE1800. Na czym więc klienci 5G Plusa będą korzystać w domu, to podstawowe pytanie i dotyczy to ogólnie też N1DSS u pozostałych. Wszystkie testy prędkości z reguły są wykonywane na zewnatrz, jakoś nikt nie pokusił się o indoor bo wtedy chwalić się już za bardzo nie ma czym.
 #1106303  autor: piotrzet
 08 lis 2020, 10:28
Testy z teraz pierwszy w domu drugi przy oknie.
Obrazek
Obrazek
Edit. Trzeci na dworze z widocznością stacji.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 lis 2020, 10:35 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106305  autor: habish
 08 lis 2020, 10:33
matek451 pisze:
08 lis 2020, 10:14
A jaka B41 w zasięgu indooor, testowałeś ? Ja sprawdzałem Plusa w ŁODZI i na N41 na zewnątrz przy 500m od BTS-a w zabudowie miejskiej wywalało mnie do LTE1800. Na czym więc klienci 5G Plusa będą korzystać w domu, to podstawowe pytanie i dotyczy to ogólnie też N1DSS u pozostałych. Wszystkie testy prędkości z reguły są wykonywane na zewnatrz, jakoś nikt nie pokusił się o indoor bo wtedy chwalić się już za bardzo nie ma czym.
Bądź spokojny, Zygmunt na bank już produkuje ODU-IDU 5G. 😎
 #1106306  autor: harys
 08 lis 2020, 10:37
500m indoor to bardzo dobry wynik. 3500 ma taki zasięg outdoor. 2600 ma już 1500m outdoor, danych dla 2100 nie mam, ale na pewno jest jeszcze sporo lepiej.
Dlatego wbrew temu co tu piszecie protezy 5G na DSS nie są takie złe. Nie ma wyjścia, trzeba iść na 5G w niższych bandach, a że nie ma na czym to trzeba kombinować z DSS.
@piotrzet przejedź się po okolicy i sprawdz ile.
A ja Ci powiem czy dobrze ;)
  • Strona 175 z 179
  • 1
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 177
  • 179
  • 1
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 177
  • 179