DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 174 z 179
  • 1
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 179
 #1106243  autor: matek451
 07 lis 2020, 11:10
@habish jest po prostu nadal nędza i tyle, to pudrowanie syfa a nie uczciwa modernizacja, pasmo jak się marnowało marnuje dalej a zawrotne 10-15Mb/s jak wczoraj wieczorem w 3 CC CA to na tle konkurencji żenada. W Plusie ciagle się na coś czeka, inni operatorzy po prostu uruchamiają i działa, tak jak napisał @Mixiorek wszystko po taniości i byle jak, nic wg. jakiegoś sensownego tylko ciagle w chaosie i na raty. Plus wisi na maszcie PLAY gdzie ten m światełko, obok N! też z takim dosyłem tylko Plus na radiolinii.
 #1106257  autor: habish
 07 lis 2020, 13:53
@Mixiorek, racja, Play ma już około 500 stacji więcej, w końcu będzie trzeba ruszyć dupę :-)

@matek451, Twoje konto przejął mój ulubieniec z Kielc, czy po prostu stałeś się jeszcze większym maruderem niż byłeś?
Słyszałeś o optymalizacji warstwy radowej oraz transportowej?
"Po taniości i byle jak" - idealnie pasuje jako slogan budowlańców sieci Play.
Nowa stacja Play, na start tylko z UL2100, kolejne pasma dokładane za kilka miesięcy - któż by śmiał nazwać to budową sieci na raty, nie ma opcji, na raty tylko w Plusie!
Według pozwoleń Play ma tam radiolinie 2x 494Mbps, to jest światłowód? Może Radiowód?
Stacja N! ma radiolinię zapewnioną przez Orange.
Piekiełko za 3..2..1... dla Ciebie BTSearch jest święte, ja lubię klikać w linki sieci transportowej ;-)
 #1106260  autor: iphoneski
 07 lis 2020, 15:36
@habish
Wybacz ale argument „a u was biją murzynów” to dość słaba taktyka. Idąc tym tropem w N mogliby nic nie robić, bo mają obecnie najlepszy zasięg w Polsce i najwięcej stacji a jednak pojawiają się nowe.
W Plusie jest taktyka maksymalizacji zysków przy minimalizacji kosztów i to jest coraz bardziej widoczne niestety. Inni cały czas coś robią, dodają technologie, bajery (bardziej lub mniej potrzebne) a Plus robi wyłącznie tyle ile musi. I o ile teraz jest spoko, bo są klienci i jest kasa o tyle za jakiś czas może już być problem, bo ludzie zaczną te różnice zauważać. I jeśli ja spotkałem się z opiniami totalnie nietechnicznych osób, że w tym Plusie jest coraz gorzej to strach pomyśleć co uważają bardziej techniczni. I wg mnie właśnie po to było 5G 2600 i nakłady na materiały twórców z YT i portali technologicznych, by pokazać „dalej jesteśmy liderami, Mamy najlepsze 5G, nikt tego w Polsce nie ma”.
Zygmunt jest świetnym strategiem finansowym i generalnie chciałbym potrafić tak jak on robić forsę, ale trzeba też pamiętać, że pycha zawsze kroczy przed upadkiem.
 #1106261  autor: piotrzet
 07 lis 2020, 15:41
Hmm tak się zastanawiam piszę dokładnie to samo od miesięcy może nie dokładnie takimi słowami i jestem albo wyzywany albo wyśmiewany. Tutaj piszą to samo inne osoby i jest ok dość dziwne. No ale cóż widać niektórzy nie potrafią przyjąć do wiadomości smutnej prawdy o sieci Plus. Chodzi o maksymalizację zysków minimalizację nakładów i to widać. Wystarczy spojrzeć co się dzieje na fb dzięki takiemu podejściu. Pod każdym postem większość i to znaczna większość postów odnosi się do problemów z siecią, a to zasięgiem albo prędkościami. Żadna inna sieć w Polsce takich narzekań na sieć co Plus nie ma. Jestem bardzo ciekaw kto to wyjaśni? Czyżby się jednak okazało, że Plus to faktycznie najgorsza sieć w Polsce?
Czyli jednak widać, że niektórzy pomimo wyśmiewania mnie przyznają mi rację. :shock:
Dobrze wiedzieć

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106262  autor: habish
 07 lis 2020, 16:25
@iphoneski, ale nie bardzo wiem o co Tobie chodzi teraz.
Jeśli chodzi Ci o brak nowych stacji, to przecież przyznałem Mixiorkowi rację.
"Inni cały czas coś robią, dodają technologie, bajery (bardziej lub mniej potrzebne) a Plus robi wyłącznie tyle ile musi." - przecież takie teksty ja czytam tutaj już od lat... wątek zazwyczaj kończy się twierdzeniem - a w Plusie nie ma VoLTE!
Później następuje weryfikacja, i wpadają oczywiście nic nie znaczące testy speedtest.pl czy https://www.syspab.eu/wp-content/upload ... -final.pdf
I różnica między budującym jak nikt inny, wdrażającym wszystkie nowinki Play, a nic nie robiącym Plusem wynosi 0,5Mbps lub 10pkt, w sumie nie wiadomo w którą stronę?
Skoro Plus nic nie robi, to wychodzi na to że Play rozpoczął demontaż swojej infrastruktury, bo jak inaczej to wyjaśnić?

@PiotrZet, znawca rynku telko na podstawie komentarzy na Facebooku :smt005

f0ku5 / ostatnich parę postów z wątku technicznego o Plusie musiałem przenieść tutaj. Proszę, nie róbcie offtopu w wątkach technicznych.
 #1106264  autor: iphoneski
 07 lis 2020, 16:38
@habish
Fakt, mogłem zacytować bo zrobiłem trochę niejasności.
Chodziło mi o przykład stacji Play z UL2100 na starcie i radio zamiast światła i o to, że nie jest to dobry argument żeby uznawać część dosyłów Plusa jako wystarczające.
Co do VoLTE i speedtest to niestety tak to wygląda w dyskusjach, bo niektórzy po prostu dyskutować nie potrafią. Nie zmienia to faktu, że tego jest niestety więcej. Przykład z ostatnich dni - brak certyfikacji Apple i w konsekwencji brak dostępu do 5G na iPhone. Ktoś ma abo w Plusie, kupuje telefon za 5000 i nie może korzystać. Można się z polityką Apple zgadzać albo i nie (ja uważam że są za i przeciw ich restrykcji) ale fakt nadal pozostaje faktem, że Plus jako jedyna sieć w Polsce 5G dla ludzi z iPhone oferować nie będzie.
 #1106265  autor: piotrzet
 07 lis 2020, 16:47
habish
No płakać to powinieneś ale raczej nie ze śmiechu. Skoro Plus ma sieć nie odstającą od innych to ciekawe skąd tyle osób narzekających na tą sieć? A tak pewno zaraz dowiemy się, że to inne sieci albo nawet nie inne a T-Mobile wynajęło do pisania takich komentarzy. Ciekawe, bo nawet na forum Plusa trudno szukać super prędkości na speedtestach, mało kto je tam wstawia. Aż dziwne taka super sieć i gdzie te rekordy prędkości?
Wszędzie narzekają na sieć na fb, na forach ale habish twierdzi to nic. Klienci racji nie mają, a komentarze są napisane tak po prostu i bez powodu. Przecież to na pewno trolle sobie tak piszą i nabijają po kilkaset komentarzy o problemach z siecią.
Naprawdę nie kompromituj się już ;)

A co do speedtestów, które poruszyłeś. To wygląda to tak. Speedtest.pl nie wiem jak można brać pod uwagę skoro jest to test na wszystkich urządzeniach, a więc terminal może być ograniczeniem nie sieć. Sam speedtest.pl przy okazji testów 5G opublikował porównanie LTE na telefonach min 3CA, MIMO 4x4 i 256QAM. Różnica nie wynosiła kilka Mb/s. Dla T-M wynik to 63 Mb/s dla Plusa 36 Mb/s różnica więc wynosi dokładnie 27 Mb/s ale pewno powiesz, że to mało.
Co do tych opłacanych testów przez operatorów P3 przez T-M, czy te Orange nawet nie wiem co to za firma. Po pierwsze to jest w nim bład i to znaczny Xperia XZ2 nie obsługuje agregacji 4 pasm w T-M i w Plusie i Play o czym pisałem ale oczywiście też uznasz to za mało istotne zapewnie. (Swoją drogą nie dziwne, że wybrali ten model przewaga 1 pasama w CA to sporo) Po drugie jeśli patrząc na te nowniki typu VoLTE, EVS itd uważasz, że np różnica w czasie zestawienia połączenia jest mała to udaj się do podstawówki i popraw matematykę. Różnica także w jakości połaczeń MOS nie jest mała. Także nie wiem czy te nowinki to mało czy dużo. Kwestia potrzeb.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106269  autor: habish
 07 lis 2020, 17:23
@iphoneski, czyli Play też buduje na raty czy nie? Temat Apple, no cóż, może któraś aktualizacja iOS odblokuje funkcje 5G.

@piotrzet, tego się nawet nie chce czytać, a gdzie jeszcze komentować :-)
Oczywiście że klienci mają rację, tu masz potwierdzenie: https://www.plus.pl/news/art-8459-plus- ... rtale-2020
Z niecierpliwością czekam na komercyjne VoLTE w Plusie, w końcu przestaniesz o tym notorycznie spamować.
 #1106270  autor: iphoneski
 07 lis 2020, 17:32
Play tak buduje ze względu na rozmach tej budowy - ciężko tyle inwestycji jednocześnie ogarniać, więc takie przypadki się zdarzają. Były nawet stacje z samym 900 żeby tylko klepnąć start stacji. Plus nie ma takiego problemu - oni nie budują niemal tysiąca stacji rocznie.
Co do Apple to może kiedyś odblokują, a może nie odblokują. O ile czytasz czasem moje posty powinieneś zauważyć, że nie lubię teoretyzować a oceniam stan na tu i teraz. A tu i teraz osobiście jestem wkur... zniesmaczony stanem faktycznym.
 #1106272  autor: piotrzet
 07 lis 2020, 17:36
habish
W czym potwierdzenie? To, że przychodzą nowi, którzy nie mieli wcześniej możliwości testowania sieci Plusa i nie mają pojęcia o tym jak w wielu lokalizacjach działa a raczej nie działa? No tutaj to fakt pojechałeś po bandzie. Ale mnie to wyśmiałeś za to, że przytaczam opinię klientów którzy korzystają już jaki czas z tej sieci, a jak się ma do tego do tych co w ogóle pojęcia nie mają?

Co do VoLTE to nie strasz bo się z*****. Już było na początku tego roku, że Plus max do marca uruchomi VoLTE, a mamy już listopad. VoLTE jak nie było tak dalej nie ma. Już nie długo będzie można dodać kolejny rok do daty kiedy twierdzili, że prowadzą testy. Po za tym tyle lat testów, a z tego co pamiętam to użytkownicy, którzy mają dostęp do VoLTE w testach chyba dalej EVS nie mają. Tyle lat testów i nawet nie potrafią wprowadzić kompletnie całości, którą konkurencja ma już kilka lat. Śmiech na sali :lol:
No i co z VoWiFi w telefonie, a nie śmiesznej aplikacji o tym to już w ogóle głucho. Na to to chyba trzeba będzie czekać dziesięciolecia chociaż VoLTE już też się do tego zbliża :lol:

iphoneski
"Były nawet stacje z samym 900 żeby tylko klepnąć start stacji."
Było żeby kompromitacji w przekazie marketingowym i tylko po to.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106275  autor: matek451
 07 lis 2020, 18:18
@habish ty wiesz lepiej co u mnie działa na BTS-ach i jaki jest do nich dosył, do tego te twoje teksty o optymalizacji itp, itd jakbym słuchał kogoś z korpo , coś w tym jest, czuję ze jest drugie dno. Fakty są dla Plusa nieugięte, u mnie dołożenie 20MHz pasma na LTE2600 zmieniło niewiele, szału jak nie było tak nie ma, spodziewałem się ze 45MHz na stacji zrobi robotę i poza szczytem będzie co porównać z konkurencją a jest słabiutko ale ja przecież marudzę a powinienem walić do PLUSA jak w dym tysiace tak robią a oni na bank się znają na tym lepiej.
Tak Play stawia tez takie golce ale przynajmniej je buduje i ma pole do dalszego manewru, Plus praktycznie nic nie buduje bo nowych lokalizacji ma jak na lekarstwo a prace na starych stacjach wymuszone bo już dalej nie dało rady tego ciągnąć, tu @Mixiorek czy @Iponeski trafili w sedno.
I to jest zasadnicza różnica miedzy operatorami którzy póki co maja dużo mniej lokalizacji od N! W końcowym rozrachunku za jakiś czas okaże się kto z nich poszedł właściwą drogą.
Argumenty typu rankingi speedtest czy linki do biuletynu Plusa to możesz na forum Plusa wrzucać bo tutaj nikogo nie interesują.
No i jak to jest z tym dosyłem w Plusie, skoro masz informacje z pierwszej ręki, Play chwali się ilością stacji na światełku a jak to wygląda w Plusie? Bo na razie to krytykujesz ludzi z btsearch.pl , za chwilę pewnie i z Poznania czy nawet @Izura, wykaż się konkretami bo od dawna rzucasz ogólniki, skrywasz się za niedopowiedzeniami i uważasz że wiesz najlepiej.
 #1106276  autor: habish
 07 lis 2020, 19:33
matek451 pisze:
07 lis 2020, 18:18
Bo na razie to krytykujesz ludzi z btsearch.pl , za chwilę pewnie i z Poznania czy nawet @Izura, wykaż się konkretami bo od dawna rzucasz ogólniki, skrywasz się za niedopowiedzeniami i uważasz że wiesz najlepiej.
Jeszcze Pana Boga dopisz do tej urojonej listy ludzi których krytykuję.
Speedtesty wiadomo że są be od kiedy Playowi pozostała walka o 3 miejsce z Plusem.
Link do biura prasowego był dedykowany dla Piotra - bzdura za bzdurę.
Jakie Ty konkrety chcesz wiedzieć?
 #1106277  autor: piotrzet
 07 lis 2020, 19:41
Aha czyli klienci, którzy skarżą się na działanie sieci dla habisha to bzdura. No to widać pracuje w Plusie, bo dla nich ci klienci to też bzdura i dlatego nie rozbudowują sieci.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106278  autor: iphoneski
 07 lis 2020, 19:47
Ciekawe na działanie jakiej sieci klienci się nie skarżą. Jakoś nie widzę pieśni pochwalnych na cześć jakiejkolwiek z W4.
Znaczy zdarzają się na temat jednej i to dość często, ale tej myśli może nie będę kontynuował...
 #1106279  autor: matek451
 07 lis 2020, 20:11
Panowie nie licytujcie się skargami i opiniami klientów, 99% z nich nie ma pojęcia jak działa sieć mobilna, tak samo jak migracjami między operatorami bo nikt z nich nie kieruje się niczym innym jak ceną no i tym co zobaczą w reklamach. Irracjonalne czynniki są bez znaczenia dla nas więc używanie ich jako argumenty w dyskusjach między nami jest po prostu śmieszne.
 #1106280  autor: iphoneski
 07 lis 2020, 20:18
A czego się w tym wątku spodziewałeś? Tu zazwyczaj tak jest. A gdy zaczyna się jakaś ciekawa dyskusja to wjeżdżają argumenty w stylu „komentarze na Facebooku” albo „ciekawe czemu nikt nie marnuje 100GB miesięcznie żeby spamować internet speedtestami”.
 #1106281  autor: piotrzet
 07 lis 2020, 21:05
iphoneski
Jak zwykle dopisujesz coś czego ktoś nie napisał. Gdzie napisałem, że w innych sieciach nie ma narzekań na cokolwiek? Przeczytaj ze zrozumieniem moje posty to będziesz wiedział o co chodzi, a nie wmawiaj mi po raz już któryś, że napisałem coś czego wcale nie napisałem.
Co do speedtestów czekam w takim razie na inne narzędzie do porównywania sieci komórkowych niż speedtest. Jestem bardzo ciekaw jakie wskażesz. Co do samych speedtestów wiadomo wyników tych które są publikowane miesięcznie nie ma co brać gdyż są po prostu zaniżone u każdego. Fakty natomiast pokazują, że gdy weźmie się urządzenia które mają wsparcie min 3CA itd co pisałem wcześniej różnica między takim Plusem a T-M sięga już prawie 30 Mb/s. Rozumiem, że to dla ciebie jest mało?
Szkoda, że tylko żaden portal takich nie publikuje. Oczywiście nie byłyby dalej bardzo miarodajne ale już bardziej niż to co jest obecnie, bo wtedy jedynym ograniczeniem byłaby ewentualnie oferta, a nie sam terminal.
Po za tym kto ci karze czy komuś marnować jakieś GB na speedtesty? Kolejny raz dopisujesz coś co nie ma miejsca, a później dziwisz się, że nie ma konkretnej dyskusji.
Skoro habish tak wszystko zna w Plusie co jest i jak niech poda konkretne liczby na temat stacji tak jak robi to konkurencja czyli ile stacji ma odpalone 2CA, 3CA, 4CA niech poda liczbę stacji z L2600 wtedy zobaczymy jak wygląda faktyczna rozbudowa sieci Plus.
Kolejny przykład czemu Plus jest za konkurencją to już wielokrotnie poruszany temat VoLTE i VoWiFi.
Kolejny przykład to brak certyfikacji Apple i właściwie flagowych urządzeń od Samsunga wspierających 5G 2600 w tej sieci. Chcesz flagowy model Samsunga zapomnij o 5G w Plusie. To samo z Apple. Ok Apple jest może i łakome na kasę jak wszyscy i wymaga tej certyfikacji ale czemu Plus tak się od tego odcina co nie zależy im na klientach? Tym bardziej takich. Nie znam może dokładnych danych sprzedażowych tego modelu gdzie kto kupuje. Ale wątpię aby większość kupowała te telefony w sklepie od razu za gotówkę a nie u operatora z ofertą.
Oferta internetu niby z 5G tylko co z tego jak śmieszne pakiety danych i do tego FUP. Play ma o wiele mniej pasma w 5G, a jakoś ofertę 500 GB potrafił zaprezentować w Plusie o takich ilościach z pełną prędkością możesz pomarzyć.
To co mi po tych 400 Mb/s nawet które da się osiągnąć? Na oglądanie na speedtestach czy jak, bo realnie tej prędkości to w żaden sposób oprócz pobierania plików nie da się wykorzystać.
Plus w reklamach 5G chwali się graniem w chmurze. Właśnie testowo korzystałem przez miesiąc z Geforce Now prędkość wystarczy 50 Mb/s do najlepszej jakości ilość GB nawet 20 GB przez godzinę. Ten śmieszny pakiet 200 GB można wykorzystać w ciągu jednego dnia grania jak ktoś jest zapalonym graczem, a nie ma dobrego internetu. To ja się pytam gdzie jest ta przewaga nad konkurencją o której tak tutaj niektórzy piszą? Jak tutaj problemy są z podstawowymi rzeczami, a co dopiero mówić o 5G.

P.S Wy chcecie, żeby dyskutować konkretnie to nie obrażajcie mnie albo wyśmiewajcie pod każdym postem to wtedy będzie rzeczowa dyskusja. Tym czasem dzisiaj tutaj kilka osób napisało dokładnie to samo co ja i jakoś nie widziałem czegoś takiego jak w stosunku do mnie. A to żeście sobie umyślili, że ja tak uwielbiam ten T-M i w ogóle żadnych wad nie widzę to sorki ale co jak co poczytajcie moje posty i jeśli coś nie działa to od razu o tym piszę. Takie są fakty. A to, że T-M, a właściwie i Orange wypada w wielu aspektach najlepiej to sorki ale nie moja wina. Dokładnie taki sam byłby mój stosunek gdyby to Play robił czy Plus.
Pamiętam czasy gdy Play nie miał sieci, a zdobywał klientów ciekawe, że wtedy takich obrońców tej sieci nie było, a wszyscy co pisali że Play to wydmuszka bez sieci mieli przyklask i nikt na to uwagi nie zwracał. Ale jak się coś źle o Plusie napisze to ojej nie do pomyślenia jak można źle napisać o takiej "porządnej" sieci jak Plus.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106282  autor: iphoneski
 07 lis 2020, 21:10
piotrzet pisze:
07 lis 2020, 21:05
iphoneski
Jak zwykle dopisujesz coś czego ktoś nie napisał. Gdzie napisałem, że w innych sieciach nie ma narzekań na cokolwiek? Przeczytaj ze zrozumieniem moje posty to będziesz wiedział o co chodzi, a nie wmawiaj mi po raz już któryś, że napisałem coś czego wcale nie napisałem.
A gdzie ja wzmiankowałem ciebie? Wskaż mi ten fragment a nie zarzucaj, że napisałem coś czego nie napisałem. Szach i Mat :D
 #1106283  autor: piotrzet
 07 lis 2020, 21:13
A kto tu pisał o postach na fb? Chyba pierwszy o tym zacząłem. Czyż nie? Naprawdę nie rób tutaj z użytkowników głupków, bo dokładnie wiadomo, że chodziło w tym poście o mnie.

To jest niby ta twoja rzeczowa i konkretna dyskusja?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 174 z 179
  • 1
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 179
  • 1
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 176
  • 179