DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 169 z 179
  • 1
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 179
 #1104952  autor: piotrzet
 17 paź 2020, 15:47
Kryniczanin
Oczywiście o ile kiedyś było pełno lokalizacji L800 only tak teraz już jest ich co raz mniej. I nawet na wsi niektóre lokalizacje dostają 4CA czy 3CA.
Po ostatnim komunikacie liczba stacji w T-M ogólnie to 11 500 w tym z CA: 9660 w tym 4CA 3500, 4000 3CA z wyliczeń zatem wynika liczba stacji 2CA 2160, bez agregacji lub w ogóle bez LTE 1840, a jeszcze chyba na początku 2020 było ich w okolicach 3000. Mam nadzieję, że po ogłoszeniu wyników T-M lub Orange poda aktualne dane po 3Q2020.

Dość ciekawe, że Plus ma niby taką super sieć, a nigdy nie podaje konkretnych liczb odnośnie stacji tak jak tutaj. Takie wartości najlepiej oddają stan rozbudowy sieci w Polsce. Tym bardziej, jeśli są podawane przy wynikach finansowych za każdy kwartał.
Wiadomo, że na pewno wszystkie stacje do 4CA rozbudowane na pewno nie będą, bo jest to nie opłacalne przede wszystkim niepotrzebne. W Kielcach większość stacji ma 4CA niektóre mają 2CA i się nudzą i masz wyniki ponad 100 Mb/s nawet w godzinach wieczornych.

Oczywiście jest wiele do zrobienia jeszcze szczególnie w na wschodzie kraju czy w górach, których zresztą sam podajesz przykłady i to jest kwestia czasu jak się to stanie.

muchakk
Ale czym dowartościowywać? Tym, że wstawiają np testy w jakiś miastach plus do tego speedtesty z tych lokalizacji? Przecież to pokazanie jak działa sieć w danym miejscu i danej porze.
A co do wyników to nawet na plus forum gdzie jest specjalny wątek i tam większość nawet 100 Mb/s nie przekracza. I to na flagowych urządzeniach.
Co do chwalenia się też wynikami to dla takich osób jak tutaj na forum jeśli ktoś kupuje smartfona z wyższej pólki to logiczne, że pokazuje co się da na nim wyciągnąć. Jak sobie kupisz Ferrari to rozumiem, że też nie będziesz sprawdzał jego możliwości na torze tylko będziesz jeździł po mieście 50 km/h?

Gdyby Plus działał tak jak większość tutaj opisuje szczególnie najwięksi fanatycy to właśnie by wstawiali takie wyniki żeby zamknąć innym usta. W końcu to jest najlepszy argument. A tym czasem widzimy jakieś nawet nie 3 cyfrowe wyniki. Tak samo ty skoro sieć działa tak dobrze to czemu nie wstawiłeś wyniku z dzisiaj tylko z września? Skoro działa dobrze to i działała dobrze we wrześniu i dzisiaj, a ty wstawiasz wyniki z przed miesiąca. Pochwal się tym co wyciąga w twojej lokalizacji w danym momencie. Zobaczymy jakie będą prędkości.
Jeszcze wstawiasz wyniki z nocy 12:58 PM czyli chwilę przed 1.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104953  autor: iphoneski
 17 paź 2020, 15:49
@muchakk
Pełna zgoda - większość ludzi ma ciekawsze rzeczy do roboty i pomysły na wykorzystanie transferu niż marnowanie kilkudziesięciu gigabajtów na pstrykanie testów co 5 minut.
Ja wrzucam maksymalnie kilka w roku gdy trafi się jakaś wyjątkowo pusta albo wyjątkowo obciążona stacja i takie testy Plusa na forum są też. Teraz pewnie będę miał trochę więcej gdy zacznę testować 5G, po miesiącu mi się znudzi i wróci do normy.
 #1104955  autor: piotrzet
 17 paź 2020, 15:58
iphoneski
Zauważ, że ja też testów co 5 min nie wrzucam tylko ciekawostki. A to ile da się wyciągnąć z 4CA przy pustej stacji, a to przy innej konfiguracji. Inni np wstawiają speedtesty jak wygląda stacja najbardziej obciążona. I jakoś to się dzieje w Play, Orange czy T-Mobile. Dziwnym trafem speedtestów z Plusa jak na lekarstwo. Ciekawe dlaczego?
Po za tym nigdy nie było tak, że jechałem specjalnie pod jakąś stację żeby robić speedtesty jestem cykam wyjdzie coś fajnego wrzucam. Jeśli wychodzi jakaś norma to nawet nie zawracam głowy żeby wstawić.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104956  autor: muchakk
 17 paź 2020, 16:15
piotrzet pisze:
17 paź 2020, 15:58
Jeśli wychodzi jakaś norma to nawet nie zawracam głowy żeby wstawić.
Wychodzi na to, że u klientów PLUSa zawsze wychodzi norma więc nie wrzucają testu.


Test z lublina faktycznie ma miesiąc, ale wrzuciłem go bo odnosiłem sie do konkretnej sytuacji jak ktoś tutaj ryczał, że w centrum lublina PLUS tak źle działa.


Zresztą co by nie mówić PLUS jest dla osób które cenią sobie stabilność sieci. Nie ma jaj tak jak u innych gdzie co chwile się coś dzieje. Tutaj może czasami transmisja działa wolno, ale stabilnie. Ty natomiast widzę co chwile narzekasz na volte czy voWIFI w T-mobile w odpowiednim wątku. W plusie tych usług oficjalnie nie ma, ale zapewne nie bez powodu.
 #1104957  autor: matek451
 17 paź 2020, 16:18
@muchakk nie wstawi bo by musiał ponownie jechać pod BTS w Lublinie na Szpitalu gdzie ma TDD2600+FDD2600+1800+900 i zrobić kolejny poranny test, bliżej ma ten wymieniony w Przemyslu więc jutro rano ma szanse na kolejny test z dużymi prędkościami. Tak buduje się opinie o sieci Plusa w Lublinie czy Przemyślu, celowo wybrając stacje węzłowe na światłowodzie a testy pod nimi mają udowadniać ze Plus nie odstaje od konkurencji. Pytanie a jak centrum Lublina, nadal bez agregacji pasm pojemnościowych LTE?
 #1104958  autor: piotrzet
 17 paź 2020, 16:22
muchakk
Z tego co pamiętam to dyskusja była o Łodzi ale może mi coś umknęło.

Co do rzekomej stabilności sieci Plusa skoro działa wszędzie podobnie to rozumiem, ze z prędkością do 2 Mb/s? Bo jak się tak wchodzi na fb i patrzy co ludzie wstawiają to wychodzi, że stabilnie to tam jest do 2 Mb/s. Oczywiście idąc tym co ty piszesz.
Swoją drogą tyle narzekania na sieć w Plusie to jeszcze nigdzie nie widziałem. Ponad 50% jak nie więcej komentarzy odnosi się do fatalnie działającego internetu czy fatalnego zasięgu. Dziwne, bo u konkurencji tak nie ma. Oczywiście takie posty się zdarzają ale ich ilość jest znacznie mniejsza niż w Plusie.
Jest fajny test na jednym z portali z Jeleniej Góry widać jak sieć Plusa kuleje szczególnie w porównaniu do N!.
Szkoda, że tylko nie ma testów z innych miast wtedy może by inne osoby nie miały już żadnych kontrargumetnów.
Bo tak jak ktoś nie ma dowodów to trudno się sprzeczać, a w takich testach widać jak na dłoni.

Co do narzekania na VoLTE i VoWiFi to co jak co ale ja od dawna nie narzekałem. Problemy owszem były ale zgłaszałem to jako odnotowanie faktu, a nie że u mnie występują również.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104959  autor: muchakk
 17 paź 2020, 16:34
Proszę specjalnie dla was test zrobiony teraz. Jak widzicie po uploadzie nie stoje pod stajacją, a sama stacja jest dość daleko ode mnie:
https://www.speedtest.net/result/a/6622060495

Nie wciągajcie mnie w tą dziecinną zabawe w speedtesty. Dla mnie usługa działa dobrze, nie mam powodów do narzekania. Na dniach postaram się zrobić test z T-mobile'a w tej samej lokalizacji co w/w speedtest a zobaczycie jak fajnie działa N! w tej lokalizacji :D
 #1104960  autor: piotrzet
 17 paź 2020, 16:37
A konkrety co do tej stacji? Co uruchomione? Na jakim urządzeniu testujesz? Jaka lokalizacja stacji?

Po za tym to żadna dziecinna zabawa w jaki sposób użytkownicy jak my bez profesjonalnego sprzętu możemy sprawdzić działanie sieci?
Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, 16:39 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104961  autor: muchakk
 17 paź 2020, 16:39
Testuje jak widać na realme x50 5G. W trakcie testu L900+L1800+L2600. Sygnał nie jest jakiś mega dobry bo stacja jest kilka km ode mnie i sam netmonitor to tez potwierdza.
 #1104962  autor: piotrzet
 17 paź 2020, 16:40
W takim razie podziel się scrennami z netmonitora. Oczywiście dane, które uważasz, że mogłby odnaleźć twoją lokalizację możesz zamazać.

Po za tym słaby upload nie musi oznaczać wcale dużej odległosci od stacji. Widać to po testach w JG gdzie Plus miał 3 krotnie gorszą średnią od innych.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104965  autor: habish
 17 paź 2020, 17:02
muchakk pisze:
17 paź 2020, 16:39
Testuje jak widać na realme x50 5G. W trakcie testu L900+L1800+L2600. Sygnał nie jest jakiś mega dobry bo stacja jest kilka km ode mnie i sam netmonitor to tez potwierdza.
Mogłeś dać sobie spokój z aplikacjami typu Netmonitor, w dłuższej perspektywie jednak robią bałagan w telefonie. Ja w głównym telefonie nie mam żadnych aplikacji tego typu, mam do tego drugi telefon.
 #1104968  autor: JFK2016
 17 paź 2020, 18:03
matek451 pisze:
16 paź 2020, 22:58
Kolego jaki pierwszy test na LTE1800, ja stację bazową BT31255 mam pod nosem a na WF830 w którym siedzi karta PLUSA mam ma stałe wymuszone LTE1800 a sygnał idealny, lokalizacja typowa dla przedmieść, kolejna stacja bazowa 3km dalej ,
To że Ty pokazywałeś testy Plusa wmawiając userom że tj. LTE1800 z idealnymi wskaźnikami sygnału i uploadem poniżej 10Mbps to wiem o nich doskonale, ja to nie target do takich testów-jw nie ma opcji że przy idealnych warunkach sygnału upload jest poniżej 20Mbps na 20MHz pasma i małym zapotrzebowaniu na wysyłanie danych (chyba że ma się lejek w ramach FUP-ale tutaj było absolutne zaprzeczenie), kiedyś na Trzepaku miałem takiego adwersarza i to z Łodzi który próbował wmówić wszystkim na przykładzie Play że internet LTE działa z prędkością DL0,5Mbps/UL0,2-0,3 Mbps(może na L800 w jakiejś piwnicy lub tunelu miejskim).
matek451 pisze:
16 paź 2020, 22:58
no i jak Plus ma priorytet na prowincję jak twierdzisz to czemu jest tak słabo.
W korporacji zadania są podzielone, a Ty formalnie jesteś w Łodzi (pewnie gdyby nie było przesunięcia granic miasta lata temu wstecz, to już dawno miałbyś światłowód z dofinansowań EU, jak tj. w pobliżu innych mniejszych miast regionu- że wszystkie wioski wokół miast mają sieci światłowodowe z dofinansowań dla terenów wiejskich).
matek451 pisze:
16 paź 2020, 22:58
A na wspomnianych forach to stanowiłeś/ stanowisz koloryt jak na Trzepaku , tam jakoś się z tym wychwalaniem pod niebiosa Plusa nie przebiłeś, brakowało argumentów.
Zero argumentów merytorycznych, tylko atak ad personam, piszesz o sobie i empatii administracji nad Tobą (bo siedzisz tam i się udzielasz po 16h/dzień). Na Trzepaku to jestem wrogiem nr 1 bo uwaliłem biznes nie jednego kiepskiego WISP, pokazywałem userom jak sprawdzać jakość połączenia sieciowego, pokazywałem stabilność sieci LTE (na przykładzie Plusa/Orange/Play), przeliczałem realne zużycie danych (rykoszetem i tak najbardziej dostał ADSL-łącza 1-6Mbps których było wówczas mnóstwo a abonament brutto 80 zeta miesiąc w pakiecie często za kilkanaście razy zerwane połączenie w ciągu doby). Internet/Google żył wówczas stereotypami-że kabel zawsze jest super, ba nawet dziś sam się jeszcze z tym zderzasz.
iphoneski pisze:
16 paź 2020, 23:09
Akurat Play ostatnio na prowincji wiele zrobił zapewniając zasięg w miejscach, gdzie wielkim gigantom przez 26 lat się nie chciało. I tych miejsc jest coraz więcej, gdzie alvo Play albo dzwonić za stodołę.
Play bez LTE2600 to słabe rozwiązanie, do tego dochodzą marne radiolinie i stacje wiejskie z L800/L1800 to mogą być fajne gdy startują i mało kto z nich korzysta. Do voice mogą być ok, ale na takich terenach jest duży apetyt na taryfy data, takich knotów nie powinno się budować w 3 dekadzie XXI wieku.
Plus nie szalał z modernizacją i w miastach do 2019 roku niewiele się działo, ale już 2019 rok, ten rok następują proporcjonalne zmiany (a z "5G" to był szach/mat , konkurencja bez licytacji częstotliwości może zrobić jedynie kleksa :D ).
 #1104970  autor: iphoneski
 17 paź 2020, 18:25
JFK2016 pisze:
17 paź 2020, 18:03
iphoneski pisze:
16 paź 2020, 23:09
Akurat Play ostatnio na prowincji wiele zrobił zapewniając zasięg w miejscach, gdzie wielkim gigantom przez 26 lat się nie chciało. I tych miejsc jest coraz więcej, gdzie alvo Play albo dzwonić za stodołę.
Play bez LTE2600 to słabe rozwiązanie, do tego dochodzą marne radiolinie i stacje wiejskie z L800/L1800 to mogą być fajne gdy startują i mało kto z nich korzysta. Do voice mogą być ok, ale na takich terenach jest duży apetyt na taryfy data, takich knotów nie powinno się budować w 3 dekadzie XXI wieku.

Akurat wiejski standard Play to 800+1800+2100 a nie 800+1800, więc 25:30 MHz pasma na start a gdy jest potrzeba 2600 też się pojawia. A wybór lokalizacji jest świetny - zamiast rywalizować tam, gdzie już wszyscy mają zasięg zrobić nadajnik blisko jakiejś zasięgowej dziury i tan sprzedawać oferty a po pół roku do roku wynająć miejsce na maszcie innemu operatorowi.
Plus....(a z "5G" to był szach/mat , konkurencja bez licytacji częstotliwości może zrobić jedynie kleksa :D ).
Sam pomysł i wykorzystanie pasma świetny, pytanie jak to się będzie rozwijać i ile stacji powstanie. A przede wszystkim czy Plus zbuduje sobie przewagę zasięgową przed rozdzieleniem częstotliwości pod 5G, bo jeśli nie to N szybko zrobi użytek z nabytych pasm i siatka 11 tysięcy stacji szybko pokaże pazury. Tak czy inaczej Plus ma teraz swoje 5 minut, ciekawe czy z tego skorzysta i znowu zobaczymy starego dobrego Plusa, który wyznacza standardy, czy może będzie tak jak teraz - inwestycja dopiero gdy inaczej już się nie da.
 #1104973  autor: matek451
 17 paź 2020, 18:53
Kolejny raz zarzucasz mi manipulacje w testach Plusa bo wynik jest dla niego tragiczny, korzystam z zewnetrznego CPE LTE WF830 z karta Plusa i mam na nim RSRP -69dBm, RSRQ -12dB a SINR 25dB dla LTE1800 co przekłada sie teraz na takie wyniki https://www.speedtest.pl/wynik/262072478 , słabe więc szukasz dziury w całym bo nie mozesz przyjąć do wiadomości ze stacja Plusa z dosyłem radiolinią 187Mb/s, bez LTE2600 z góry jest skazana na porażkę. W przypadku Łodzi obecne cirka 30 lokalizacji z tym pasmem to przyrost o 200% w ostatnim półroczu więc dla nieznających tematu to mega rozbudowa.100 pokazowych stacji 5G po 9 latach odłogu na TDD2600 to faktycznie szach mat, oby się nie skończyło jak wcześniej z planami Plusa, oszałamiająca liczba pozwoleń 2072 na LTE2600, z czego działa może z 3/4 bo Plus się tym jakoś nie chwali jak tymi na 5G , taka ilość z LTE2600 w końcu 2020 roku to śmiech z własnych klientów, konkurencja potrafiła to zrobić szybciej, lepiej i na dużo większej ilości stacji i z wyprzedzeniem a nie jak Plus z nożem na gardle co zauważył już kolega powyżej. A poza miastami Plus posiada tez wiele stacji z LTE900 na 5MHz pasma i to dopiero jest padlina, przy tym te LTE1800+800 Playa to wypas, nawet N! z gołym L800 działa lepiej.
 #1104974  autor: piotrzet
 17 paź 2020, 18:58
Dokładnie niech Plus w końcu podzieli sie informacją na ilu stacjach odpalił L2600 lub ile stacji ma min 40 MHz, bo jak doskonale widać nigdy takich informacji nie przekazali. Jestem bardzo ciekaw czemu? Bo jak doskonale wszyscy pamiętają przy okazji wyników liczba stacji z L900 była podana, a o L2600 cisza jak makiem zasiał.

Jeśli jest tak dobrze jak niektórzy tutaj opisują to dawno byłaby taka informacja. Ale jak widać nie ma się czym chwalić to siedzą cicho.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104975  autor: JFK2016
 17 paź 2020, 19:15
matek451 pisze:
17 paź 2020, 18:53
Kolejny raz zarzucasz mi manipulacje w testach Plusa bo wynik jest dla niego tragiczny, korzystam z zewnetrznego CPE LTE WF830 z karta Plusa i mam na nim RSRP -69dBm, RSRQ -12dB a SINR 25dB dla LTE1800 co przekłada sie teraz na takie wyniki https://www.speedtest.pl/wynik/262072478 , słabe więc szukasz dziury w całym bo nie mozesz przyjąć do wiadomości ze stacja Plusa z dosyłem radiolinią 187Mb/s, bez LTE2600 z góry jest skazana na porażkę.
A bynajmniej 2 prawdziwy speedtest :) , przecież masz odpowiedź- że BTS wymaga gruntownej modernizacji (nawet bez L2600 szkielet jest do wymiany do L1800+L900+HSPA+). Skoro masz mieć dołożone L2600 to musi takowa nastąpić.
matek451 pisze:
17 paź 2020, 18:53
A poza miastami Plus posiada tez wiele stacji z LTE900 na 5MHz pasma i to dopiero jest padlina, przy tym te LTE1800+800 Playa to wypas, nawet N! z gołym L800 działa lepiej.
Tia, mogą być to stacje "doświetlające" lub przygraniczne, działające pewnie ze 20 lat, a nie nówki "nie śmigane"-nie ma czym się chwalić (zresztą może i lepiej, skoro L2600 w nocy gaśnie :D ).
 #1104976  autor: piotrzet
 17 paź 2020, 19:20
" (zresztą może i lepiej, skoro L2600 w nocy gaśnie :D )."
Gdybyś trochę czytał to byś wiedział, że po pierwsze L2600 nie jest wyłączane na stacjach wszędzie, a po drugie gdy ruch na stacji w godzinach wyłączenia rośnie wtedy to pasmo powraca. Tak jest w N! niestety nie wiem jak jest w Play tutaj już musiałaby się wypowiedzieć jakaś osoba, która korzysta z tej sieci.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104977  autor: JFK2016
 17 paź 2020, 19:30
piotrzet pisze:
17 paź 2020, 19:20
Gdybyś trochę czytał to byś wiedział, że po pierwsze L2600 nie jest wyłączane na stacjach wszędzie, a po drugie gdy ruch na stacji w godzinach wyłączenia rośnie wtedy to pasmo powraca. Tak jest w N!
Kogo Ty chcesz pouczać-stań przed lusterkiem, czyste L2600 Orange Obrazek, ja nie mam takich fobi ja Ty wobec Plusa.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, 19:46 przez JFK2016, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1104978  autor: 3G
 17 paź 2020, 19:36
Dzisiaj zostanę fanbojem Plusa, no trudno, niech hejterzy przyczepiają łatkę :lol:
Była prośba o speedtesty...

Piaseczno BT11015 Fabryczna
Obrazek

BT11030 Przeszkoda
Obrazek

BT16061 Urzut
Obrazek

BT11027 Nadarzyn
Obrazek

BT11982 Lesznowola
Obrazek

BT31048 Kowiesy - w przeciwieństwie do powyższych stacja bez L2600
Obrazek

To są testy w czasie jazdy S8.

Nie, wyników z 2 ani 3 z przodu o tej porze nie mam, takie rzeczy tylko w Erze :lol: Rano owszem:
Obrazek
Nie pamiętam która to stacja, chyba Urzut, ale przynajmniej ze dwie stacje w Piasecznie też tak chodzą rano.

Oczywiście to są tylko przykłady fajnie działających stacji. Jasne, że bywa słabo miejscami, ale nie tylko w Plusie. Oto teraz pewna wioska pod Skierniewicami, wewnątrz domu jednorodzinnego, parter:

Obrazek

Obrazek

Playa tutaj nie ma, karty Orange chwilowo nie posiadam.
matek451 pisze:
17 paź 2020, 18:53
Plus posiada tez wiele stacji z LTE900 na 5MHz pasma i to dopiero jest padlina, przy tym te LTE1800+800 Playa to wypas, nawet N! z gołym L800 działa lepiej.
Ile jest takich stacji w woj. łódzkim?

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
  • Strona 169 z 179
  • 1
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 179
  • 1
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • 179