DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 146 z 179
  • 1
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 148
  • 179
 #1085365  autor: Karlos20
 10 gru 2019, 19:09
Orange daje na 3 dni, więc trochę lipnie.
Plus daje różne promocje, np. darmowe bilety na wydarzenia czy zniżkę na HBO GO czy rabaty na usługi łączone. Dawali też neta dla Abo z okazji wysokiej lokaty polskich siatkarzy na mistrzostwach Europy.
Warto wspomnieć, że T miał w Mix i Pepaid 2 promocje doładowań 50% więcej za konkretną kwotę doładowania. Ale czas docenić też obecnych Abonentów kontraktowych dając im np. zniżkę 10% do najbliższej faktury. Koszty takiej zniżki nie byłyby wyższe, niż dając prepaidowcom połowę tego co wpłacą. Z drugiej strony Prepaid musi mieć jakieś promocje, bo mamy tam wolność ofertową + migrację do innej sieci nawet w 1 dzień. Nie oszukujmy się, T-Mobile szuka jakiegokolwiek ekstra kasy od kartowców, bo zresztą sama ta sieć mocno zmniejszyła bazę klientów bez umowy.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 19:11 przez Karlos20, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085366  autor: matek451
 10 gru 2019, 19:10
Na dziś prawdziwą promocję to ma tylko T-Mobile, no limit za parę złotych na pre-paid nie pozostawia złudzeń. Nawet mimo przyciętego DL można sobie poszaleć. Pozostali operatorzy niczym nie zaskakują. Play robi sobie żarty z klientów abonamentowych różnicując ich i nagradzają ochłapami wybranych. Plus to już tradycyjnie tylko bonus zł przy doładowaniu i nic wiecej. Zygmunt oszczedza transfer jak moze. Orange już się narozdawał przy okazji meczow reprezentacji.
 #1085367  autor: piotrzet
 10 gru 2019, 19:12
Window pisze:
10 gru 2019, 19:07
piotrzet pisze:
10 gru 2019, 19:07
A czy Plus daje GB dla abonamentu?
Najczęściej dla Abo i na kartę daje Orange
Ale ty porównywałeś Plusa z T-Mobile, a nie z Orange.
Więc odpowiedź jasna. Lepsze promo dla abo są w T-Mobile.
A Orange ile promocji miał dla klientów obecnych w abonamencie?

Karlos20
Nie wiem czym wiesz ale T-M od dawna idzie w abo, a nie prepaid. I to widać. Dali GB na 5 dni żeby nie było, że dbają tylko o jeden rynek jak konkurencja. Nikt nie będzie dawał rabatów na abonament dla wszystkich. Chyba, że sam założysz sieć i zaproponujesz takie. Ważne, że dają cokolwiek i z sensem, a nie jak konkurencja wcale albo na 3 dni pakiet.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 19:15 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085368  autor: iphoneski
 10 gru 2019, 19:13
Zacznijny od tego, że bonus to prezent, którego nikt nie musi dawać. A generalnie bez przerwy narzekanie bo albo za mało albo za krótko, albo dla wybranych albo coś jeszcze innego. Tak dla informacji: jeśli komuś się bonus nie podoba nie ma przymusu korzystania z niego, ja np nie brałem trzęsionych GB z Play bo dla mnie to słaba opcja i jakoś nie narzekam.
 #1085369  autor: Karlos20
 10 gru 2019, 19:16
Ja w Orange Flex bonus mogę spieniężyć, bo za polecanie jest czysta kasa - 50 zł. I to nie jest bonus na usługi komórkowe, tylko na konto bankowe, wydam na co tylko chce. To jest unikalna opcja. Wiadomo, jest ograniczenie na max 10 poleconych osób od jednego konta, ale łańcuszek się stworzy i ludzie po obu stronach kasę dostaną. Rzecz jasna odbyło się to redukcją bonusów w ofercie np. Free na Kartę. Coś za coś.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085370  autor: Window
 10 gru 2019, 19:18
Play mnie tym dzisiejszym starterem fana za 25 zł rozśmieszył. i ta odpowiedź Krzysztofa Sylwerskiego
Tak, jest bonus 15 GB, a do tego wizerunek Twórców na okładce i dedykacja w środku. Jak nazwa wskazuje jest to starter fana, który będzie mógł taką okładkę oderwać i zatrzymać na pamiątkę.
Poza tym pakiet 15 GB de facto w prezencie (jak słusznie zauważyłeś) to mało? A cena jest taka sama jak standardowej oferty :)
Dziwne że Gimpera nie ma
 #1085371  autor: piotrzet
 10 gru 2019, 19:19
iphoneski
Dokładnie. Masz rację.
Ale jeśli porównujemy same bonusy to można już je między sieciami porównywać kto daje lepsze. A tutaj widzmy tylko narzekania jaki to T-M zły bo dał internet bez limitu, a nie rabat na abonament, a co dała konkurencja? Play 100 GB dla wybranych reszta jak do tej pory nic.

Karlos20
Tylko, że Flex to nie główna oferta sieci Orange. Gdyby nie abo nie byłoby Flexa. A jak Orange docenia tych co zostali złapani na umowę? W ogóle. Także jednak wolę dostać cokolwiek niż nic.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085372  autor: Karlos20
 10 gru 2019, 19:25
W tym wypadku starter ma też ciekawą właściwość. Mało konkurencyjną ofertę SOLO M, ale z ciekawą opcją. Pakiet jest odnawialny, a jego skuteczne przedłużenie wydłuża ważność konta o 30 dni, czyli wychodzące i ważność usługi jest taka sama. Dobre dla tych, którzy ładują niższymi kwotami w taryfie z darmówkami do Play, bo inne taryfy mają inne ważności konta za doładowania.
Piotrzet: Flex daje kasę za polecenie nie od razu, tylko za pierwsze odnowienie planu, więc defacto za udane testy oferty. I przypomnę: 50 zł nawet x10. Na wszystko co chcesz, nie tylko na usługi komórkowe. Tak teraz działają też fintechy i inne firmy. Najważniejsze, mają jedną z korzystniejszych ofert na rynku, bez umowy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085373  autor: piotrzet
 10 gru 2019, 19:28
Mają Flexa owszem. Jest bezkonkurencyjny owszem. Tylko gdyby nie te 10,128 mln klientów abo to Flexa by nie było. I tych klientów mają w nosie, bo mają umowy to dopóki się nie skończą to i tak nie zrezygnują.
Jak odpływ do Flexa też będzie zbyt duży to oferta też zniknie z rynku, a abonament nie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085409  autor: iphoneski
 11 gru 2019, 12:50
Teraz już chyba nie wyłączają, przy ostatnim pakiecie było chyba info o numerach firmowych.Moja karta T już zapycha sieć :)
W sumie dziwna sprawa, bo konto miało być ważne 14 dni a wskoczył rok, ale nie będę tego zgłaszał, jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza ;)
Chciałem używać jej jako główny net przez te 14 dni skoro za darmo ale niestety u mnie mimo obecności wielu nadajników z kompletami N w dzień działa tak sobie, a wieczorami przy dobrych wiatrach jest 1 mega także będzie chyba tylko na wyjazd w weekend a w tygodniu zostanę na kablu.
 #1085449  autor: iphoneski
 11 gru 2019, 19:52
Stacja na Ujejskiego 75 w Bydgoszczy. Sprawdzane na routerze kategorii 4 czyli słaby i na iPhone XR z 4CA i efekt jest podobny. T-M wypada trochę lepiej od Orange ale i tak nie ma startu do Play gdzie nawet wieczorami 70 mega to nie problem.
 #1085451  autor: iphoneski
 11 gru 2019, 19:59
Niestety nie zagłębiłem się w temat przed zakupem i kupiłem jakiegoś Alcatela za grosze, w którym nic nie można zrobić. Będzie trzeba kupić jakiś Huawei i na nim się pobawić.
 #1085454  autor: iphoneski
 11 gru 2019, 20:23
Wymuszanie pasm przydałoby się raczej do zbierania danych do bazy, skoro przy agregacji cudów nie ma to przy wymuszeniach raczej też wiele bym nie osiągnął. Będzie trzeba chyba zgłosić to do techników T/O żeby zbadali temat, bo raczej mało prawdopodobne żeby było aż tylu klientów N, którzy zapychają stację w porównaniu do Play. To nawet Plus na L900 te 6 mega wyciąga.
 #1085456  autor: iphoneski
 11 gru 2019, 20:27
Wiadomo, w iPhone widzisz pasmo główne a agregowane sprawdzasz w innym okienku. Rano działa poprawnie - w O wyciągam ok 60 mega, w T z oczywistych względów nie mogę tego sprawdzić, mam maksymalne 15 na które pozwala lejek.
  • Strona 146 z 179
  • 1
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 148
  • 179
  • 1
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 148
  • 179