DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 94 z 179
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 179
 #1067177  autor: piotrzet
 09 mar 2019, 16:05
Wszystko zależy od lokalizacji. Ja mam max 3CA po prostu nie mam odpowiedniego sprzętu do 4CA. Zresztą stacje w Kielcach jak na razie same 3CA. Więc nawet nie miałbym gdzie testować. Moje testy też było o porze w której większość ludzi jest w pracy. Nie wiem jak stacja wygląda wieczorem. Ogólnie w Kielcach Orange i T-Mobile pod względem zasięgu jak i prędkości wyglądają bardzo dobrze. Jedynie przydałaby się dodatkowa stacja w okolicach ulicy Sandomierkiej przy salonie Suzuki i zwiększenie częstotliwości na Gwarków 1 co miało nastąpić w listopadzie zeszłego roku. W Warszawie pomimo stacji podobnych jak do tej u nas nawet 200 Mb/s nie uda ci się przekroczyć.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1067181  autor: iphoneski
 09 mar 2019, 16:35
Muszę w tygodniu podejść do stacji, O których wiem, że są puste. Korciło mnie nawet, żeby dzisiaj to zrobić ale nie będę w tej ulewie stał i testów robił :)
Narazie mam darmowe 6GB za zarejestrowanie numeru a potem się zasili jakieś 10 zl.
 #1067433  autor: piotrzet
 12 mar 2019, 21:25
matek451
Jak na razie to Play sam sobie dowala. Konsultanci, którzy wmawiają klientom że telefony LTE-A są gotowe na 5G, czy wspomniany router który jak się wybierze pokazuje tylko te oferty w których wymieniłem, a w innych trzeba go szukać. Co zresztą pokazałem. Sami sobie dowalili nawet ja tego nie musiałem robić ;)

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1067437  autor: matek451
 12 mar 2019, 22:07
A Jak masz uwagi na temat Play, 5G Ready , konsultantów, strony internetowej itp, itd to się użalaj tutaj https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 9&start=15 Po to stworzono ten temat. Ale przy okazji napisz też co cię boli w T-mobile i że ten operator oferuje wykastrowane routery Huawei w nędznej ofercie sprzętowej.

Dział zaktualizowany. M
 #1067442  autor: Ubinoob
 12 mar 2019, 23:57
Mattte pisze:
12 mar 2019, 20:42
Dzięki za uzupełnienie. Oczywiście pisałem to w kontekście open peering'u, gdzie UPC nie uczestniczy. Sesja BGP Play<>UPC, raczej nie ma uzasadnienia, szczególnie z uwagi na politykę UPC w tej kwestii.
Co do OPL, to oczywiście peeruje się, ale nie za darmo :)
Generalnie nie ma co tak brać tej polityki peeringowej UPC sztywno, bo mają sesje z niektórymi mimo braku spełnienia tych zasad, więc da się. Po prostu muszą mieć wyraźną korzyść/powód. Nie jest to w każdym razie taki beton jak Orange. Tam to nie wolno tego nazywać peeringiem tylko tranzytem. Jedyne co można to zestawić sobie z nimi vlana (i kupić tranzyt za grubą kasę), a generalnie na przełączniku ich nie ma (w odróżnieniu od UPC, które jest, ale selektywnie wybiera peery).

No, ale koniec OT, bo to temat o Play a nie o kablowych. Sam Play wyjścia na świat nie ma tragicznego. Jest w IX'ach i peeruje otwarcie, ma zapiętą Telię i Cogenta + wspomaga się ATMAN'em. Na streamie o "5G ready" ktoś zarzucił Playowi, że nie mają w swojej sieci serwerów cache Netflixa. Szczerze mówiąc póki styki z jednej i drugiej strony dają radę to kogo to obchodzi? Mogą sobie przepychać ruch jak chcą, szczególnie że tu pingi nie grają aż takiej roli. Niektórzy chyba szukają dziury w całym i w sumie Witek całkiem sensownie na to odpowiedział.
 #1067446  autor: JFK2016
 13 mar 2019, 01:26
spotify pisze:
07 mar 2019, 23:52
Plus podobnie jak Play - brak gęstej siatki i nie dzieli sygnału z jednej anteny (pomijam przypadki, gdzie zdarzają się takie stacje ale to kilka w całej Polsce
Cd. stygmatyzowania, Plus w mojej części miasta ma bardzo gęstą siatkę stacji (nie ustępuje N) z tym że L2600 świeci z daleka jako jedyna stacja z tym pasmem, w N jest lepiej-nie wiele lepiej (dołożyli L2100 na pobliskich nadajnikach, zamiast iść na całość i dołożyć L2600, tj. duże miasto i liczy się też marketing), w Play na każdej stacji w moim otoczeniu L2600 jest już od kilku lat (mimo tego że do listopada 2018 r. to pasmo było tak zajechane, że praktycznie nie użyteczne-to pewna specyfika Łodzi, nie będę się na ten temat rozpisywał..., samo L2600 w dużej aglomeracji przy zaszumionym eterze lubi z automatu przejmować duży ruch...).
spotify pisze:
07 mar 2019, 23:52
Co do L2600. Racja, by się przydało w N! w wielu miejscach. Ale nie mają takiej konieczności. Wyobraź sobie teraz Play przed ich 5G Ready i bez L2600 (to aż 20Mhz w tej sieci). Spuchnięte na maksa. L2600 dawało ich stacjom drugie życie. W P4 L2100/L1800 w większości przypadków jest zapchane (ilością userów, ilością przepychanych danych itd). U mnie w domu Play nie istnieje, jeśli nie złapie L2600, zarówno w dzień jak i wieczorami. Bez L2600 w dzień jakieś 7-8Mb/s, wieczorami z wysiłkiem powyżej 1,5Mb/s. Dopiero L2600 wieczorem w okolicach 40Mb/s, w dzień nawet 70Mb/s. W N! nie ma takich problemów na L1800/L2100 jak w Play. (dla przykładu N! w dzień bez L2600 około 40Mb/s, wieczorem między 15 a 20. Z L2600 odpowiednio - ok 60Mb/s, ok 30-35Mb/s). I tak jest w wielu miejscach w moim mieście, i tak jest w wielu miastach w Polsce, gdzie można wyczytać w komentarzach na portalach telekomunikacyjnych.
Żebyśmy się zrozumieli u mnie na pojedynczych pasmach Orange działa o wiele lepiej od Play (Play przewala dużo większy ruch-ilość danych), lecz w testach i rankingach z modemami LTE-A zawsze przegra.
spotify pisze:
07 mar 2019, 23:52
Warto wspomnieć, że Play wprowadził pierwszy CA. A również musiał, żeby jego HOTSPOTY nie zapłonęły. N! jakoś sobie radził z L1800 na wspólnym 15Mhz, gdzie Play już był po dołożeniu L2100. Później L1800/L2100 nie dawało rady, to doszło CA. A później mamy L800 i L2600 i kolejne zwiększenie pojemności. Itd.
Oj, bardzo słabo znasz rynek data, czytając to widzę że zawężasz go do klientów z perspektywy smartfona-to nie ci klienci generują największy ruch, lecz klienci internetu. Zdajesz sobie sprawę że do 2014 roku Play miał najwięcej klientów data, a ruch jaki przerzucał przez swoją sieć (wówczas już nie rozwijaną sieć) był porównywalny z siecią Plusa.
spotify pisze:
07 mar 2019, 23:52
Pomijam nowe stacje na wioskach na wypasie, bo tam nie ma dużego obciązenia na ich stacjach jakie do tej pory ogarniało głównie W3. Trzeba również wziąć pod uwagę, ze Play startuje z TV po sieci mobilnej i te tereny właśnie, gdzie Play nie istniał to target na TV i net mobilny.
Może jak dołożą do oferty publiczny IP, to na takich terenach, tam gdzie konkurencja będzie niedomagać znajdą chętnych (nie będzie to łatwe-raz konkurencja nie łatwo odda klientów, dwa ceny i oferta data w Play ciekawe/konkurencyjne nie są...).
spotify pisze:
07 mar 2019, 23:52
Zwróć uwagę, że Play wyciągnął obecnie wszystko co może pod LTE. Cały arsenał poszedł w ruch, w tym 5G Ready. Play obecnie ma najmniej zasobów na voice z wszystkich operatorów. I dopiero (wiem, że to tylko głupie testy ale zawsze jakieś odniesienie) wyprzedza N! (niewiele ale jednak) w speedtestach. A N! jeszcze nie skończył z L2100 i wiele stacji nie ma L2600.
Tak, ale w ciągu najbliższych miesięcy ten dystans będą zwiększać.
spotify pisze:
07 mar 2019, 23:52
Żaden operator w tym Play nie będzie stawiał stacji i inwestował na maksa, jeśli po takiej stacji ma latać wiatr. Kazdy liczy kasę. Myślisz, że P4 ma kasy jak lodu i robi to żeby zabłysnąc na rynku? :mrgreen:
Zrobili co musieli, a teraz wykorzystają to marketingowo. Inwestycja się musi zwrócić. Nic za darmo nie ma.
PS Nie wspominam, że obecnie gdy Play zaczął budować swoją sieć, usługi również zaczał cenowo budować w górę. Ale na maszty trzeba zarobić.
Po co ma to robić-w 2019?! Gdzie stacje/oprogramowanie raportuje użycie nadajników, lokalizację klientów z umowami etc. Co do cen i oferty w Play to każdy trzeźwy widzi jak jest. :)
marcin19883 pisze:
11 mar 2019, 23:47
Niski ping jest ważniejszy niż prędkość. Dużo razy się o tym przekonałem, robiąc kilka rzeczy naraz z pobieraniem w tle. Orange pomimo gorszego zasięgu, chodzi płynniej niż Play przy przeglądaniu stron u mnie
Nie przesadzajmy, do gier tak, do reszty usług może być spokojnie 2-cyfrowy, ważne aby był powtarzalny. ;-)
mikkel07 pisze:
12 mar 2019, 12:39
Co do tego Netgara z paczką 50GB :lol: :lol: :lol: Wczoraj zrobiłem 2 speed testy w Orange B7+B1+B3+B20 w QAM256 i 550MB nie ma :-D
Nie no sprzęt mają spoko, ofertę do użytku z tego typu produktami LTE-A formalnie też- 1TB/200zł m-c, tylko Orange dysponuje podobną w ofercie dla firm, no można jeszcze do tego dołączyć ofertę T-Mobile domowy 60Mbps? Co do reszty ofert to wymierne jest użycie tego typu sprzętu tam gdzie sieć operatora niedomaga i trzeba się posiłkować kilkoma pasmami, QAM256, MIMOx2/4.
 #1067521  autor: spotify
 13 mar 2019, 21:36
JFK2016 pisze:
13 mar 2019, 01:26
samo L2600 w dużej aglomeracji przy zaszumionym eterze lubi z automatu przejmować duży ruch...)
Dziwisz się, skoro w tym paśmie Play ma aż 20Mhz (czyli tyle ile łącznie w L2100 i L1800 (bez dynamicznego przydzielania pasma które dzieli z DCS))
Żebyśmy się zrozumieli u mnie na pojedynczych pasmach Orange działa o wiele lepiej od Play (Play przewala dużo większy ruch-ilość danych), lecz w testach i rankingach z modemami LTE-A zawsze przegra.
W Play robotę robi L2600 w miastach. Aż 20Mhz!!! A że sieją to dość mocno, bo L2100 i L1800 często zapchane, więc przy LTE-A daje radę.
Oj, bardzo słabo znasz rynek data, czytając to widzę że zawężasz go do klientów z perspektywy smartfona-to nie ci klienci generują największy ruch, lecz klienci internetu. Zdajesz sobie sprawę że do 2014 roku Play miał najwięcej klientów data, a ruch jaki przerzucał przez swoją sieć (wówczas już nie rozwijaną sieć) był porównywalny z siecią Plusa.

Doczytaj dokładnie bo napisałem o tym :wink: Ilość przewalanych danych w Play robi swoje (chociaż i tak do końca im nie wierzę osobiście, bo fioletowi zawsze lubią podkoloryzowywać wszelkie statystyki)
Tak, ale w ciągu najbliższych miesięcy ten dystans będą zwiększać.

Nie będzie a jeśli tak, to chwilowo. Marketingowo speedtesty rozpoczął wykorzystywania właśnie Play. Gdy spadli na koniec, nabrali wody w usta i siedzieli cicho. Obecnie znowu wrócili na szczyt i znowu to samo. Ale N! ma jeszcze L2100, L1800 i L2600. Plus też ma co dostawiać. Play z reguły ma już komplet na swoich stacjach. Z czasem nawet nowe stacje w Play dostaną obciążenia.
To się z czasem wyrówna i z racji dużej ilości przepychanych danych jeszcze przed wprowadzeniem 5G Play spadnie i to mocno.
Mixiorek pisze:
13 mar 2019, 12:41
Dawać te 200 nowych stacji w aglomeracji warszawskiej bo póki co to są jaja!
U mnie co najmniej z 20 stacji potrzebne tez jest. I tak jest pewnie jeszcze w wielu miastach, gdzie stacji Play brakuje. Do tego tereny wiejskie. A limit został tylko 2,5 tys do wybudowania. Więc nie bądź taki zachłanny :mrgreen:
 #1067523  autor: iphoneski
 13 mar 2019, 22:24
spotify pisze:
13 mar 2019, 21:36
N! ma jeszcze L2100, L1800 i L2600. Plus też ma co dostawiać.
Mieć co dostawiać a to dostawiać to dwie różne sprawy. Poza tym N ma też zapchane albo zapychające się komplety. Prawda jest taka i hejtowanie tego nie zmieni, że Play daje co może a reszta daje co musi.
 #1067524  autor: spotify
 13 mar 2019, 22:29
Prawda jest taka, że się mylisz i jak zwykle bronisz na siłe. Nic nowego.
Tu nie ma żadnego hejtowania. Zawsze dotykanie prawdy sieci P4 nazywa się trolowaniem albo hejtowaniem. Stara śpiewka obrońców tej sieci.
N! nie ma zapchanych kompletów. Podaj mi chociaż jedną stację, gdzie jest L800/L1800/L2100/L2600 w N!, które nie wyrabia. Może jedno pasmo jest zapchane ale nie przy agregacji.
 #1067527  autor: iphoneski
 13 mar 2019, 22:40
Będę miał dłużej kartę O to z chęcią ci podam, chociaż pewnie stwierdzisz, że testy w kopalni robiłem żeby specjalnie złe wyszły. Narazie wiem tyle, że przy komplecie pasm O przez tydzień nie udało mi się przekroczyć 100 mega a w Play robię to bez problemu. Jeśli dodamy wzrost ruchu Data to nie mam wątpliwości która sieć się szybciej zatka.
Obecnie jedyna przewaga N to zasięg, ale to też się zmieni i albo to zaakceptujesz albo będziesz dalej pisał farmazony (obstawiam to drugie).
@moderacja prośba o przeniesienie tego do wątku o najlepszej sieci żeby tu syfu nie robić.
 #1067531  autor: JFK2016
 14 mar 2019, 00:16
spotify pisze:
13 mar 2019, 21:36
Dziwisz się, skoro w tym paśmie Play ma aż 20Mhz (czyli tyle ile łącznie w L2100 i L1800 (bez dynamicznego przydzielania pasma które dzieli z DCS))
Identycznie miałem w Orange (pisałem o tym wcześniej tutaj)-że na pustym L1800 z full zasięgiem z automatu modem łączył się z innym nadajnikiem z L2600 ze słabym/średnim zasięgiem uzyskując 2-3 razy niższe transfery.
spotify pisze:
13 mar 2019, 21:36
W Play robotę robi L2600 w miastach. Aż 20Mhz!!! A że sieją to dość mocno, bo L2100 i L1800 często zapchane, więc przy LTE-A daje radę.
Nie chciałbym się wypowiadać jak jest w innych miastach w Play, bo u mnie w tej chwili można korzystać z internetu na każdym paśmie tego operatora, zapewne większa siatka stacji by się przydała (gdyby chcieli walczyć o speedtesty-ale jak wiesz że nie o to chodzi, cash..., także nie mają ciśnienia). Do 01.11.2018 to właśnie L2100 było najbardziej niezawodnym pasmem (najrzadziej agregowane przez modemo-routery). Wiele się zmieniło w tym czasie w Play, część użytkowników może nie zauważyła, ale to co było do listopada za free, dziś kosztuje 200zł/m-c. :)
spotify pisze:
13 mar 2019, 21:36
To się z czasem wyrówna i z racji dużej ilości przepychanych danych jeszcze przed wprowadzeniem 5G Play spadnie i to mocno.
Nie sądzę, Orange w miastach jest w kropce (to że sieć świetnie działa, nie da przychodów), wkrótce będzie musiała zmodyfikować ofertę internetową aby zachęcić do nowych aktywacji (teraz swoje "5 minut" w ofercie data ma T-M). Play będzie napędzać marketing, bez wygłupów z rozdawnictwem sieć nie tąpnie, a to że się dziś śmiejemy z tych ich 5G-redy, może okazać się alternatywą dla sieci 5G na długie lata (gdyby powtórzyć nr z licytacją L800, to ta sieć 5G zbankrutowałaby po roku).
 #1067539  autor: lordbyd
 14 mar 2019, 07:37
Identycznie miałem w Orange (pisałem o tym wcześniej tutaj)-że na pustym L1800 z full zasięgiem z automatu modem łączył się z innym nadajnikiem z L2600 ze słabym/średnim zasięgiem uzyskując 2-3 razy niższe transfery.
Mam tak do tej pory :)
Pisaliśmy już o tej przypadłości kilkukrotnie.
W Bydgoszczy rekordowy "zasięg" L2600 ma stacja N! przy ulicy Kujawskiej (wieża kratownicowa TVP).
Odebrałem z niej sygnał L2600 w odległości 1,7 [km] - w mieszkaniu na trzecim piętrze. Wszystkie stacje "bliższe" bez L2600 są niestety ignorowane.
 #1067542  autor: piotrzet
 14 mar 2019, 08:43
Wszyscy podniecają sie speedtestami, a tu wystarczy wybrać się do centrum Warszawy, Krakowa, Katowic i widać jaką Play ma tam świetną sieć. To jest dopiero kpina żeby centrum tych dużych miast były tak zapchane. Po za tym wiele razy było to poruszane Play nie ma piko, N! ma w galeriach czy biurowcach robi to robotę. Play skończy budowanie sieci rok po refarmingu w N! zobaczymy jak to będzie wyglądać wtedy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1067594  autor: spotify
 14 mar 2019, 21:16
iphoneski pisze:
13 mar 2019, 22:40
Będę miał dłużej kartę O to z chęcią ci podam, chociaż pewnie stwierdzisz, że testy w kopalni robiłem żeby specjalnie złe wyszły.
Widzisz, musisz szukać stacji na siłę, gdzie w przypadku Play tego problemu z szukaniem nie ma. To jest ta różnica.
Po drugie - są stacje w N! z only L800 albo L800/L1800 i się zapychają. Ale nie ma stacji w N!, gdzie z kompletem pasm osiagasz 1-2Mb/s co się w Play zdarza i to nie rzadko.
Narazie wiem tyle, że przy komplecie pasm O przez tydzień nie udało mi się przekroczyć 100 mega a w Play robię to bez problemu. Jeśli dodamy wzrost ruchu Data to nie mam wątpliwości która sieć się szybciej zatka.
Jeśli twierdzisz, że prędkość jest miernikiem zapchania to sorry. Zwłaszcza przy prędkościach rzędu 100Mb/s. Wzrost data będzie u każdego operatora. Tylko który na większości stacji ma komplet pasm i już nie wyrabia? No właśnie Play.
Ty musisz zrozumieć, że N! ma większą siatkę stacji głównie w miastach, nie ma na stacjach kompletu pasm i jeszcze ma zapas. Już pomijam, że mniej danych leci przez O czy TM niż w Play.
Obecnie jedyna przewaga N to zasięg, ale to też się zmieni i albo to zaakceptujesz albo będziesz dalej pisał farmazony (obstawiam to drugie).

Farmazony to Ty wypisujesz. Ostatnio pisałeś , że 1Mb/s starczy do neta. Teraz Play przyśpieszył, postawil trochę nowych stacji w Twojej okolicy i już zmiana frontu z Twojej strony. Powtarzam, N! ma zasięg, więcej stacji, budują nowe stacje (oczywiście nie w takiej ilości jak Play bo nie musi) lub dowieszają się do innych i nie mają jeszcze całego arsenału LTE na swoich stacjach jak sieć P4. P4 już się wypstrykał z pasm i dzisiaj ma najmniej pasma na voice z wszystkich operatorów. N! ma jeszcze zapas. Tu tylko pozostaje pytanie, czy będą ze strony N! dokładać kolejne pasma na LTE (czyli rozbudowywać swoją sieć) czy osiądą na laurach.

Więc spokojnie. Nie denerwuj się tak. Masz chyba jakiś kompleks albo jesteś uwrażliwiony. Jak sie znajdzie tylko wpis na forum lub na głównej wytykający błędy lub ułomności sieci P4, to walczysz jak obrońca Westerplatte podczas ataku Niemców.
Nie jestem przywiązany do żadnej sieci i mnie to rybka. Staram się oceniać wszystkich opów jako potencjalny ich klient. Cena nie gra roli ale działanie sieci (już nie wspomnę o duperelach typu Neflix, Tidal czy innych co operatorzy dają by owinąć swoje ułomności w kolorowy papierek)
JFK2016 pisze:
14 mar 2019, 00:16
Nie chciałbym się wypowiadać jak jest w innych miastach w Play, bo u mnie w tej chwili można korzystać z internetu na każdym paśmie tego operatora, zapewne większa siatka stacji by się przydała (gdyby chcieli walczyć o speedtesty-ale jak wiesz że nie o to chodzi, cash..., także nie mają ciśnienia).
Przecież oni już to stosują. Zależy im na rankingu jak nikomu innemu. Świadczą o tym wpisy Witka i Gruszki na ćwierkaczu. Im mocno zależy na tym rankingu, bo inwestują sieć, mają pseudo 5G więc chcą napędzić to marketingowo.
Nie sądzę, Orange w miastach jest w kropce (to że sieć świetnie działa, nie da przychodów
Już pisałem wielokrotnie. Orange ma światełko, co ich oczkiem w głowie i to daje im większe przychody.

@iphoneski ma rację. Proszę o przeniesienie tych postów, bo temat zboczył za mocno od tematu głównego.
 #1067598  autor: iphoneski
 14 mar 2019, 21:25
@spotify nie muszę szukać, po prostu karta O jest u mnie od tygodnia i dlatego muszę jeszcze trochę testów zrobić żeby wyrobić sobie opinię, ja nie hejtuję bo lubię tylko zwykle mam ku temu powody.
A skoro 4CA działa gorzej niż 3CA to wniosek jest jeden.
Jeden mega od biedy wystarczy I ta opinia się nie zmieniła, ale cały czas jest to prędkość po świadomym wykorzystaniu transferu a nie akceptowalna maksymalna prędkość, którą na nadajniku oferuje sieć.
  • Strona 94 z 179
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 179
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 179