DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 135 z 179
  • 1
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 137
  • 179
 #1079135  autor: habish
 24 sie 2019, 09:55
Kryniczanin pisze:
24 sie 2019, 08:47
Ciągle to samo...VoLTE, WIFI Calling jakby to miało choć 1% wpływ na jakość użytkowania...Masz jakąś podnietę jak wymawiasz te nazwy czy co?
Nie czytasz konkurencyjnych portali? Nie widziałeś jakiego błazna tam z siebie robi?
Na szczęście dni tego cyrku już są policzone :smt006
 #1079140  autor: Kryniczanin
 24 sie 2019, 11:02
Wiem, że policzone:-) To znaczy teraz katarynka będzie grać o Iphone i o tym , że są na początku drogi, T-Mobile ma trzyletnie doświadczenie i tak dalej i tak dalej.

Korzystam z Lajt Mobile nie mam VoLTE i VoWIFI w ich ofercie, za to mam największy zasięg w okolicy, dużo większe prędkości niż w T-Mobile. Do tego umowę bezterminową, 30GB i krajowy NO LIMIT za 21,99. Nie wiąże się na dwa lata by na wyświetlaczu zobaczyć dwie ikonki bo i tak je widzą mając drugą kartę PLAY w słuchawce.

Tak w ogóle za kilka dni forum ekonomiczne w Krynicy i mimo lipcowego reframingu sieci N nie ma się czym chwalić...

N jedna stacja obejmująca deptak LTE 45mhz
Play jedna stacja obejmująca deptak - jest ona zdecydowanie najbliżej i idealnie sieje na miejsce obrad LTE 47,6mhz do tego stacja przedwczoraj i wczoraj doprowadzana do stanu 5GR.
Plus dwie stacje obejmujące deptak idealnie symetrycznie z jednej i drugiej strony na nich łącznie 50mhz LTE
 #1079149  autor: piotrzet
 24 sie 2019, 12:26
Kryniczanin
Widać nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Wątek nazywa się "Która sieć jest najlepsza i dlaczego?", a nie czy Kowalski wie co to VoLTE czy VoWiFi. Równie dobrze 90% nie wie co to 2G i 3G i co też to są nie znaczące usługi? Czy jak? Bo nie bardzo rozumiem takie tłumaczenie, że Kowalski nie wie co to jest.
Usługa w T-Mobile działa kiepsko w Orange jest okrojona jedynie w Play działa bez zarzutów.
Widać nie korzystałeś z tej usługi ani w Play ani w T-M od jakiegoś czasu to właśnie role się odwróciły w T-M działa jak należy, a w Play się sypie dotyczy to zarówno VoLTE jak i VoWiFi.
Wystarczy wyjść z domu wyjechać 10km poza granice administracyjne Kielc o 20:00 i wtedy spróbować skorzystać z N w wersji only LTE 800. Lepiej mieć stabilne dl 40 mb w Plusie niż 0,5mb w T-Mobile.
W Plusie nawet za miasto nie trzeba wyjeżdżać aby skorzystać z zapchanego L1800. W Plusie stabilne 40 Mb/s? :lol: A skąd takie bzdury? Bo nie bardzo wiem

A co do uruchomienia VoWiFi w Plusie to ładnych kilka lat słychać o tym, a testy jak były tak dalej są :lol: Także lepiej dopóki tego nie wprowadzą faktycznie radziłbym się powstrzymać z komentarzami podobnymi do @habish.
N jedna stacja obejmująca deptak LTE 45mhz
Play jedna stacja obejmująca deptak - jest ona zdecydowanie najbliżej i idealnie sieje na miejsce obrad LTE 47,6mhz do tego stacja przedwczoraj i wczoraj doprowadzana do stanu 5GR.
Plus dwie stacje obejmujące deptak idealnie symetrycznie z jednej i drugiej strony na nich łącznie 50mhz LTE
I tak powinna w wykonaniu Plusa wyglądać cała sieć, a nie kilka lokalizacji w kraju w końcu od T-M czy Orange transferują znaczenie więcej danych.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1079154  autor: Kryniczanin
 24 sie 2019, 13:33
Widać nie korzystałeś z tej usługi ani w Play ani w T-M od jakiegoś czasu to właśnie role się odwróciły w T-M działa jak należy, a w Play się sypie dotyczy to zarówno VoLTE jak i VoWiFi.
Tak tak a Kopernik była kobietą. W Play można mieć zarzut, że słabo trzyma VoLTE - fakt, w T-Mobile trzyma do zerwania połączenia. Masz większą szansę na trójkącik z Shakirą i Beyonce niż na zrzut do 3G albo niżej.

VoWIFI Play - korzystam cały czas żadnych problemów, w T-Mobile tylko bulgot w słuchawce i ciągłe problemy.
I tak powinna w wykonaniu Plusa wyglądać cała sieć, a nie kilka lokalizacji w kraju w końcu od T-M czy Orange transferują znaczenie więcej danych.
Ciekawe czy ten wspaniały różowy T-Mobile jakby miał tyle danych transferować co Play i Plus by w ogóle wytrzymał....

Niech T-Mobile spojrzy na prowincje u Plusa i się uczy - tak się stawia i buduje sieć.

Ty naprawdę myślisz, ze tymi pustymi banialukami o "najlepszej sieci", "hiper nowoczesnych technologiach" i tak dalej i tak dalej przekonasz kogoś.

Typowy Polak, chce zadzwonić, wysłać sms/mms, sprawdzić pocztę, pooglądać youtube, coś przeglądnąć w internecie i tyle. Nie interesuje go co to VoLTE, VoWIFi i tak dalej.

Dla typowego Polaka Plus działa zdecydowanie lepiej od T-Mobile bo:

Różnica w prędkości internetu w mieście nie jest do zauważenia.
Różnica prędkości na prowincji jest zdecydowanie na korzyść Plusa, podobnie jak pokrycie.
Polak wie co to Cyfrowy Polsat i bardzo często ma od nich TV. Wiąże się na wiele umów z różnymi okresami długości czyli sam wkopuje się w wieki w jednej sieci.
 #1079156  autor: spotify
 24 sie 2019, 13:54
Kryniczanin pisze:
24 sie 2019, 08:47
Wifi Calling jest przydatne np. poza UE, ale dla typowego użytkownika w kraju nie ma żadnego znaczenia. Usługa w T-Mobile działa kiepsko w Orange jest okrojona jedynie w Play działa bez zarzutów.
Jakie Ty piszesz bzdury!!!
WifiCalling jakbyś poczytał forum, głównie dla wyznawców sieci P4 jest najważniejszą usługą. A przede wszystkim wysyłanie smsów.
To nie dziwne, bo klienci tej sieci przez ostatnie lata do tego się przyzwyczaili ze względu na kiepskie pokrycie przez P4 a dzięki temu mieli zbawienie.
Dwa. Usługa WifiCalling obecnie to właśnie najwięcej problemów ma w sieci P4 (znowu odsyłam do forum).
Walić, że Orange ma okrojoną usługę. Po ich problemach na początku obecnie to najbardziej jest stabilne z wszystkich sieci.
Także nie są to usługi które są niezbędne każdemu. Zwłaszcza, że 99,9% użytkowników sieci komórkowych nawet nie wie co to jest.
Pisze to koleś, który punktuje wszystkie sieci za brak nowinek w stosunku do Play.
Pisze to koleś, który do niedawna za brak tych usług nazywał Plusa największym skansenem.
Pisze to koleś, który chwali sieć P4 za każdą nowinkę śmiejąc sie z pozostałych sieci, że Play jest wzorem? (co w sumie jest nieprawdą ale zaślepienie to zaślepienie)
Czy to nie nazywa się hipokryzja?
W Play można mieć zarzut, że słabo trzyma VoLTE - fakt, w T-Mobile trzyma do zerwania połączenia.
Na forum ludzie narzekają głównie właśnie na działanie VOLTE w Play a nie na TM a wg Kryniczanina jest odwrotnie :-) Już pisałem 150 razy - nie ma problemów z H/O z VOLTE do 3G zarówno w Orange jak i w TM. A jak są, to sporadycznie i mniejsze od problemów w Play.
 #1079159  autor: Kryniczanin
 24 sie 2019, 14:11
Zrozumcie w końcu że duża część Polaków korzysta z telefonów LTE cat.4 w porywach do LTE cat.6 dla nich Plus przez szerokość pasma po 20mhz w dwóch pasmach zawsze będą działać najlepiej.

Kończę dyskusję z wami. Jesteście tak oderwani od rzeczywistości jak politycy którzy widzą rzeczywistość zza przyciemnianych okien limuzyny.
 #1079161  autor: Dorotea
 24 sie 2019, 14:26
Kryniczanin pisze:
24 sie 2019, 08:47
Wystarczy wyjść z domu wyjechać 10km poza granice administracyjne Kielc
Często mi się zdarza i np. trasa Odrowążek - Odrowąż, zasięg Play znika lub jest szczątkowy, ale uparcie trzyma się sieci macierzystej, trzeba ręcznie przełączać :)
Ostatnio zmieniony 24 sie 2019, 15:59 przez Dorotea, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1079162  autor: piotrzet
 24 sie 2019, 15:29
Kryniczanin
Oderwany od rzeczywistości to jesteś ale ty. I co z tego, że Plus ma te 20 MHz pasma jak w wielu lokalizacjach jest zapchane, że nawet 5 Mb/s nie można przekroczyć, a większość stacji to 25MHz czyli 20 MHz 1800 i 5 MHz 900. Owszem gdyby Plus miał stacje 20+20+5 wtedy miałoby to sens gdyby jeszcze było w całej sieci wdrożone balansowanie ruchem, a tak mamy sieć w której pomimo największych zapasów pasma jest ona najbardziej zapchana.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1079170  autor: JFK2016
 24 sie 2019, 19:42
matek451 pisze:
24 sie 2019, 00:03
skompromitowałeś się pokazując CID BTS-a LTE2600 z Pabianic jako nowy w Łodzi.
Ja to nie ty że jeździłeś nawet na Kaszuby żeby udowadniać jak "świetnie" działa Play, screen pełny, także można porównać go do położenia BTS pozostałych sieci. A ile tj. BTS w Łodzi Plusa z L2600 to tylko będę cytował zgadnij kogo? Ja nie biegam za BTS-ami
Kod: Zaznacz cały
 A tym LTE2600 z jednego z 2 BTS-ów Plusa w łodzi to co chcesz udowodnić? Że Plus ma sieć LTE2600 w tym mieście 
, co do wartości testu też posłużę się cytatem
Kod: Zaznacz cały
  DL na poziomie 4-6MB/s czyli około 32-48Mb/s. W Play niski UL a więc parametry sygnału zapewne słabe...  Plus z BT31125 oddalonego o 300m... 
, proponuję następnym razem do testu Plusa użyć modemu USB/LTE owiniętego kilkoma warstwami folii aluminiowej, będzie jeszcze bardziej "wiarygodnie". A Plus jest po prostu "świetny", jeszcze odpali 2 BTS-y z L2600 i pokryje całe miasto (marnujesz się tutaj, możesz zrobić wielką karierę w polityce...).
matek451 pisze:
24 sie 2019, 00:03
A co do mojego speedtestu Plusa to te twoje bajki ze DL na LTE1800 powinien być 2x większy to pobożne życzenia.
Nie download, lecz upload-akurat tutaj nie o tego się czepiałem, mój błąd (upload zawsze jest mniej obciążony i pokazuje jak na dłoni poprawność działania linku radiowego).
 #1079173  autor: piotrzet
 24 sie 2019, 20:02
Karierę w polityce to ty możesz robić według pozwoleń na całą Łódź Plus ma aż 5 pozwoleń na LTE2600 konkurencja ponad 30 razy więcej. Nie ma co Plus faktycznie ma super sieć w Łodzi zresztą nie tylko tam.
Plus to w ogóle przekroczył 1000 stacji z odpalonym L2600? Czy nawet do takiej liczby (śmiesznej) nie potrafią dojść?
A nie zapomniałem przecież w miastach to nie ma czym obciążać sieci, bo ludzie tylko selfie wysyłają :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1079178  autor: matek451
 24 sie 2019, 20:18
Na Kaszuby jeżdżę bo mam tam córkę i zięcia a nie o to by testować Play. Popisałeś się fejkiem o rozbudowie Plusa o LTE2600 w Łodzi i pokazałeś CID BTS-a z Pabianic który działa od dawna. Na temat planów LTE2600 w Łodzi korzysta się z wiarygodnych źródeł https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=10 ... BA#p250956 Do 2 działających wczesniej doszły dwa kolejne, jeden na Brodatego ma pozwolenie a 3 kolejne są w planach. Postęp iście expresowy jak na takie miasto.
Na temat speedtestów szkoda czasu na dyskusję z tobą, ty wiesz lepiej jaki mam sygnał na WF830 z BT31255 i jaki DL/UL z niego.
 #1079205  autor: JFK2016
 25 sie 2019, 16:32
matek451 pisze:
24 sie 2019, 20:18
Popisałeś się fejkiem o rozbudowie Plusa o LTE2600 w Łodzi i pokazałeś CID BTS-a z Pabianic który działa od dawna.
Screen z modemu Fritz wewnątrz domu (mieszkam blisko osiedla studenckiego na Politechniki), tu nie ma żadnych kombinacji w stylu twojego speedtest na którym powinno być co najmniej 30Mbps na upload, taki wynik to może masz ale na L900. Może coś być z identyfikacją BTS, ale absolutnie nie wierzę w odbiór wewnątrz domu L2600 z odległości 12km. Tym bardziej że to L2600 z Pabianic to wykrywałem wcześniej przy bdb pogodzie z podobnymi wskaźnikami sygnału z tą różnicą że przy użyciu anteny zewnętrznej o zysku 14dB ustawionej na Rusałkę (lecz absolutnie z niego nie dało się korzystać). To już z okolic centrum na Wólczańskiej 55/59 przy kilka razy bliższej odległości i świetnemu położeniu BTS z L2600 nawet śladu bez anteny, natomiast przy jej użyciu (19dB) fajnie można korzystać na download spokojnie w szczycie 30Mbps, niestety upload słaby poniżej 10Mbps (nie używam obecnie karty internetowej Plusa, bo sprawdził bym dokładniej skąd ten sygnał-ustawiając antenę w tamtym kierunku).
matek451 pisze:
24 sie 2019, 20:18
korzysta się z wiarygodnych źródeł https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=10 ... BA#p250956
Ty korzystasz z wiarygodnych i próbowałeś mi wmawiać że nie mam na działce L2600 w Plusie z nadajnika "Sielecka Góra" (jest od dawna, w ciągu minionego roku także Orange, a być może działa już Play z L2600-nie jestem obecnie tam, ale takie były plany).
 #1079207  autor: matek451
 25 sie 2019, 16:57
Skoro pochwaliłeś się nową lokalizacją LTE2600 z "Łodzi" i pokazałeś CID BTS-a to podaj adres tej "nowości' z Plusa, to nie jest pudelek tylko fachowe forum i nikogo nie interesuje w co ty wierzysz tylko konkrety
. Nie zwalaj winy na modem( co to za Fritz), identyfikację itp,itd
A co do źródła danych o sieci Plusa to akurat forum Plusa jest wiarygodne. A o tym wsiowym LTE 2600 piszesz n-ty raz.
PS. Co to za 'cudowna" antena o zysku 19dBi? Poleć ją gościowi z Elektrody skoro to taka potęga. Plus dziś szaleje https://www.speedtest.net/result/8531591260
 #1079210  autor: JFK2016
 25 sie 2019, 18:12
matek451 pisze:
25 sie 2019, 16:57
Skoro pochwaliłeś się nową lokalizacją LTE2600 z "Łodzi" i pokazałeś CID BTS-a to podaj adres tej "nowości' z Plusa, to nie jest pudelek tylko fachowe forum i nikogo nie interesuje w co ty wierzysz tylko konkrety
.
To był lakoniczny wpis-screen z modemu, nawet gdyby działał w najbliższej okolicy i tak bym z niego nie skorzystał, bo użytkuję obecnie ofertę Orange (nawet się nie zastanawiałem/szukałem w jakiej okolicy działa, w identyfikację Pabianic nie wierzę, nawet w idealnych warunkach to mało prawdopodobne, a co dopiero w mieście). Poza tym twoim kryterium fachowego forum tj. wszechobecna cenzura, Telepolis jest be ...
matek451 pisze:
25 sie 2019, 16:57
A o tym wsiowym LTE 2600 piszesz n-ty raz.
Wiocha identyczna jak twoja w granicach administracyjnych miasta Łodzi, widocznie tam mają więcej wypłacalnych klientów bo L2600 świeci od lat.
matek451 pisze:
25 sie 2019, 16:57
PS. Co to za 'cudowna" antena o zysku 19dBi?
Mars, rozbieralna, nie produkowana już od lat ze względu na koszta.
 #1079212  autor: matek451
 25 sie 2019, 18:32
Kolego, podjarałeś się jak pokazało ci nowy CID z LTE2600Plusa i wrzuciłeś fejka. To są Pabianice z Kościoła Kolbego czy ci sie to podoba czy nie. W Łodzi LTE2600 to nadal tylko 4 BTS-y na pokaz i nic więcej, twój Plus dba o klientów na wiochach a nie w wielkich miastach, te olewa po całości. A anteny Mars i to nawet teraz MIMO2x2 na 23-2,7GHz są dostępne tylko nie u nas , Dipol teraz to handluje chłamem z Chin a szkoda bo taka MIMO2x2 bez kabli kosztuje 60-70Euro czyli cena OK.
 #1079504  autor: Kryniczanin
 29 sie 2019, 17:44
O jej czyżby stało się to co mówiłem od lat - kiepska niedoinwestowana infrastruktura ze szkieletem na LTE 800 nie wytrzymała?

Dla porównania Plus w 2014 wprowadził power LTE i do dzisiaj są jego klony w ofercie.
 #1079505  autor: piotrzet
 29 sie 2019, 17:51
Tylko jak ma się power LTE do oferty internetu domowego? Bo z tego co wiem to power LTE to jedna wielka nie wiadoma w kwestii pobieranych danych w miesiącu. Nikt nawet 300GB nie gwarantuje. Dziwne też że nie piszesz o sieci z największą konsumpcja danych, która opiera się głównie na stacjach 25 MHz a liczba stacji z L2600 nie przekracza nawet 1000. To jest doperio niedoinwestowania sieć pomimo również najlepszych wyników finansowych z pośród wszystkich operatorów w Polsce. A sieć jest zapchana już od ładnych kilkunastu miesięcy i w tej kwestii nic się nie dzieje. A o braku Volte czy vowifi które od kilku lat jest w fazie testów to już nawet nie będę wspominał bo to jest dopiero parodia.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1079506  autor: Kryniczanin
 29 sie 2019, 17:57
Przez długie lata z innymi wyznawcami T-Mobile w kółku słyszeliśmy mniej więcej"T-Mobile ma tak fantastyczną sieć, że nic się nie stanie".

Nawet dwóch lat nie wytrzymali. Najpierw w czerwcu wprowadzili lokalizację - co miało sens o co nie było sensu się kłócić bo domowy to domowy. Minęły dwa miesiące od tej zmiany, teraz całkowite odejście. Kto ostatnio w dwa miesiące wycofywał się ze sztandarowej oferty...Nie przypominam sobie...

Co do Plusa. Jakby T-Mobile miał tyle danych do przewalenia co Plus i Play to by było ciekawe. Udany speedtest - tylko o 3 w nocy.
  • Strona 135 z 179
  • 1
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 137
  • 179
  • 1
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 137
  • 179