DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 84 z 179
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 179
 #1060516  autor: spotify
 28 gru 2018, 18:27
iphoneski pisze:
28 gru 2018, 18:21
Ogólnie ostatnio jest trochę burdel z pasmami na nowych stacjach, podejrzewam, że chcą na szybko te 7000 dobić a od stycznia do wiosny gdy przez warunki pogodowe budowania będzie trochę mniej będą robić porządki i uruchamiać resztę pasm.
Lub opcja nr2. Wyniki Play zwłaszcza na giełdzie nie są optymistyczne, więc jak się nie zgadza kasa, to idą oszczędności. Tam gdzie muszą to komplet pasm a gdzie nie muszą - robią wybiórczo. Podobnie jak N!
 #1060517  autor: Barciur
 28 gru 2018, 18:30
Ktoś tu kiedyś mówił, że wiele z tych stacji na btsearchu to pikokomórki więc nic nie warte. Ale jednak, dzisiaj byłem w centrum handlowym gdzie N! i Plus mają pikokomórki a Play nie ma. Po wejściu od razu siłą sygnału gorzej jak 110, a im dalej od drzwi to -125 i gorzej. Mimo tego, kresek połowa na telefonie, internet nieużywalny, UMTS na poziomie -110 i nie da się rozmawiać, ale telefon wykrywa zasięg więć na roaming się nie przesiadł. Musiałem manualnie przejść na roaming krajowy i wtedy wszystko hulało. Tak więc takie sytuacje rzeczy też są jednak dla sieci istotne ;)

Swoją drogą, czy przy tak słabym sygnale nie powinno mnie automatycznie przerzucić na RK?
 #1060518  autor: iphoneski
 28 gru 2018, 18:32
@spotify To jest raczej mniej prawdopodobne, bo jeszcze samo U900 by pasowało ale 2 pasma lte bez pasma do głosu jest kompletnie bez sensu. A na tej stacji co wczoraj news na telepolis był jest niby 2G tylko a to już kompletna paranoja by była gdyby tak to zostawili.
@Barciur Przełączanie na RK to w ogóle zagadka i chyba u każdego to inaczej działa, kwestia konfiguracja karty chyba.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2018, 18:36 przez iphoneski, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1060519  autor: abberline
 28 gru 2018, 18:35
Barciur pisze:
28 gru 2018, 18:30
Swoją drogą, czy przy tak słabym sygnale nie powinno mnie automatycznie przerzucić na RK?
W spoczynku nie ale przy próbie wykonania połączenia już raczej tak.
 #1060520  autor: Kryniczanin
 28 gru 2018, 18:43
Powiem Ci na tle N tego co jest na stacji nie jest biednie w wykonaniu Play, bo N ma G900/U900/L800, ale brak 1800 mnie zdziwił.
 #1060521  autor: abberline
 28 gru 2018, 18:48
W jednej z wiosek w powiecie koszalińskim od września działa stacja czterosektorowa jedynie z U900 i L800.
 #1060522  autor: Kryniczanin
 28 gru 2018, 18:54
Taka ciekawostka - dokładnie nad moim niebem jest granica "klastrów" sieci : LAC/TAC 204 to Nowy Sącz w Play a 299 to Krynica.

Lata temu jakoś do 2014 nie było Krynicy osobnej - podczas dodawania LTE zrobili nowy "klaster" 299 jest od od Krynicy z Tyliczem przez Muszynę i Andrzejówkę do Żegiestowa. Piwniczna to znów 204.
 #1060524  autor: kozien70
 28 gru 2018, 19:36
Mixiorek pisze:
28 gru 2018, 10:45
- kolejne podejście pod Stokłosy: Warszawa, Romockiego 9. Oby tym razem czarne ninja nie storpedowały instalacji
To budynek usługowy, nie bloki jak poprzednio. Jest zatem szansa, że nikt nie oprotestuje. No chyba, że mieszkańcy budynków obok, w które ta stacja będzie świecić...
Budynek dużo niższy, niż wcześniejsze oprotestowane 10piętrowce obok, ale gdy się nie ma co się lubi...
Barciur pisze:
28 gru 2018, 18:30
Ktoś tu kiedyś mówił, że wiele z tych stacji na btsearchu to pikokomórki więc nic nie warte. Ale jednak, dzisiaj byłem w centrum handlowym gdzie N! i Plus mają pikokomórki a Play nie ma.
Miałem o tym samym dziś napisać. Wszystkie instalacje wewnątrzbudynkowe, pikokomórki itp. mają również dużą wartość dla działania sieci. I tutaj niestety, ale Play ma jeszcze duużo do nadrobienia względem W3. Zawsze o tym myślę, jadąc w Krakowie tunelem KST, gdzie Play nie ma żadnego zasięgu, a N! ma 2G, 3G oraz LTE i to z agregacją :-)
 #1060560  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 11:05
Jeśli tak jest to nic tylko klaskać i gratulować - późno, ale lepiej niż wcale.

P.s. Hejterzy czas start - tylko 7000, przecież zasięgu dalej nie ma poza centrum, dowieszali się do innych, nic nie budowali, małe śmieszne stacje na zgłoszenia i tak dalej i tak dalej:-)
 #1060565  autor: iphoneski
 29 gru 2018, 11:25
Kryniczanin pisze:
29 gru 2018, 11:05
Hejterzy czas start - tylko 7000, przecież zasięgu dalej nie ma poza centrum, dowieszali się do innych, nic nie budowali, małe śmieszne stacje na zgłoszenia i tak dalej i tak dalej:-)
Nie zachęcaj bo znowu syf się zrobi ;)
Ale w sumie dziwne że jeszcze się nie chwalą jeśli faktycznie jest to prawda i jest już 7000.
 #1060569  autor: marcin19883
 29 gru 2018, 13:45
Nowy wykaz pozwoleń i znowu widzę jak N! się podpina do Playa. Jednak boją się stracić pokrycie i negocjują. Play stawia maszty, gdzie nikogo nie ma i czeka aż ktoś do nich przyjdzie z prośbą o podpięcie 😀 Słabo tylko widzę Plusa. Oni budują swoje maszty obok, bo miejsca nie ma dla nich.
 #1060570  autor: iphoneski
 29 gru 2018, 13:52
Szczerze ja na miejscu Play bym właśnie na to liczył, bo zanim znajdziesz tyle klientów żeby się budowa zwróciła to trochę potrwa a tak to leci pewna kasa od N. I chyba trochę tak jest, wystarczy popatrzeć ile Play pokrył miejsc gdzie N albo nie miało zasięgu albo był czysto teoretyczny.
 #1060574  autor: spotify
 29 gru 2018, 14:40
marcin19883 pisze:
29 gru 2018, 13:45
Nowy wykaz pozwoleń i znowu widzę jak N! się podpina do Playa. Jednak boją się stracić pokrycie i negocjują. Play stawia maszty, gdzie nikogo nie ma i czeka aż ktoś do nich przyjdzie z prośbą o podpięcie
A co się dziwisz. Play również się podpina gdzie nie może postawić stacji a N! na rękę. Po co walczyć o nową stację, jak Play odwali za nich robotę. Najważniejsze że jest współpraca i nie powstaje milion stacji obok siebie.
Poza tym pisałem wiele razy - N! nie chce się obudzić w nocniku i nie sprzeda tak łatwo skóry. Czarny koń P4 stawia stacje i chce pokryć Polskę ale to nie oznacza, że będzie nr 1. N! broni nie składa.
Kryniczanin pisze:
29 gru 2018, 11:05
P.s. Hejterzy czas start - tylko 7000, przecież zasięgu dalej nie ma poza centrum, dowieszali się do innych, nic nie budowali, małe śmieszne stacje na zgłoszenia i tak dalej i tak dalej:-)
Można napisać w drugą stronę. Klakierzy czas start. To wasz teraz pokarm. Sieć wydmuszka w końcu staje się poważną siecią ;) Ale do najlepszych jeszcze brakuje, bo RK nadal potrzebne.

A na poważnie. @iphoneski ma rację. Nie bądź dzieckiem @Kryniczanin. Niech budują. Lepiej dla nas, lepiej dla klientów.
Jestem natomiast bardziej krytyczny. Te 7 tys stacji jest na siłe. Byle oznaczyć postawienie i pochwalić się na Twiterze jacy oni super nie chcą. Na forum można tu poczytać,że ostatnie stacje P4 są tylko po to by się statystyki im zgadzały. Maszty na odpiernicz, byle sztuka była.
I będąc dalej krytycznym, śmiejecie się z Plusa, że to skanses i tylko "idioci" tam podpisują umowę kierując się reklamami "lyder technologiczny"
A sami łykacie fioletową propagandę, która sie wszystkim chwali. 7 tys stacji, które ostatnio na odpiernicz budowane, czy też - raz wyskoczyli z testach speedtestów i od razu sekta zadowolona. To tylko ostatnie przykłady. Żadna inne sieć nie inwestuje tyle w marketing szeptany jak sieć fioletowa i nie chwali się aż w takim stopniu (nawet TMobile, który często za to jest negowany a dlatego bo sam P4 im szpilki wbija gdzie się da)
Masakra ogólnie.
Niech się budują i chwała im za to, że w końcu! Lepiej późno jak wcale. Szkoda tylko że tak późno.
iphoneski pisze:
29 gru 2018, 13:52
I chyba trochę tak jest, wystarczy popatrzeć ile Play pokrył miejsc gdzie N albo nie miało zasięgu albo był czysto teoretyczny.
Ile jest jeszcze miejsc (bardzo wiele), gdzie N! jest od lat ale Play ani widu ani słychu ;)
 #1060578  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 14:54
Jestem natomiast bardziej krytyczny. Te 7 tys stacji jest na siłe. Byle oznaczyć postawienie i pochwalić się na Twiterze jacy oni super nie chcą. Na forum można tu poczytać,że ostatnie stacje P4 są tylko po to by się statystyki im zgadzały. Maszty na odpiernicz, byle sztuka była.
Zgadzam się, że jadą na propagandzie. Jednak do Plusa i T-Mobile im daleko...

Plus wyłączył LTE 800 pozostawiając ludzi bez zasięgu nie mówiąc o tym a tu wyskakują z propagandowym tekstem o rozpoczęciu budowy sieci o LTE 2600 Aero 2.

T-Mobile 2,5 roku temu odpaliło agregację na jednej stacji w kraju(!) - od razu propaganda, że startuję - w tym czasie Play miał większość sieci już z agregację 1800+2100.
A sami łykacie fioletową propagandę, która sie wszystkim chwali. 7 tys stacji, które ostatnio na odpiernicz budowane,
Masz rację choćby u mnie brak LTE 1800, ale jestem pewny, że za jakiś czas dojdzie. To nie Plus gdzie od 2006 mamy setki stacji GSM 900 + U2100 nic z tym nie robimy, nie mamy planów - ogólnie ciesz się Plusiaku, że to jeszcze działa. U mnie w mieście Plus ma 3 takie stacje...Miasto koło 12000 mieszkańców...

Play to nie T-Mobile czy Orange gdzie stacje GSM 900 bez niczego więcej się zdarzają. Ja w sąsiedniej gminie mam dwa takie cuda.

P.s. już mam potwierdzenie od WItka, że na moim potworku będzie LTE 1800.

Więc tak : stacja Orange

N nadaje GSM 900/U900/L800

a gość Play...
docelowo
DCS 1800/U900/U2100/LTE 800/1800/2100.
 #1060580  autor: spotify
 29 gru 2018, 15:32
Kryniczanin pisze:
29 gru 2018, 14:54
Zgadzam się, że jadą na propagandzie. Jednak do Plusa i T-Mobile im daleko...
Oj przestań pisać takie brednie. Żadna sieć nie dorówna Play w propagandzie. Wszystkim daleko i to bardzo. Która sieć robi 15 konferencji rocznie? Która sieć ma blog, swój kanał na YT, kilku naganiaczy na Twiterze (Witek, Grucha itd)??? Już nie wspomnę o naganiaczach na portalach czy w sieciach społecznościowych. Tylko Play! Im w sianiu propagandy nikt nie dorówna. Każda pierdoła i zaraz news.
Kiedyś Madonna powiedziała "chcesz być popularny, rób wszystko aby o Tobie mówili i pisali" I tak robi Play od lat i cały czas. Były czasy, że człowiek się bał lodówkę otworzyć. Nawet jak kasę z bankomatu wypłacałem to z gotówką wychodziły ulotki Play......
Ostatni przykład i jakie słodkie pierdzenie.....
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... YXm_iiqV5M
Nie da sie tego słuchać.

Im co najwyżej próbuje dorównać Orange (ostatnio coraz więcej newsów i ich sieci, wpisy Wojtka itd). TMobile od czasu do czasu wyda jakiegoś newsa. Plus ostatnio nic nie robi poza reklamami w TV (ale tutaj każda sieć sie reklamuje) bo nie ma czym się chwalić.
Play to nie T-Mobile czy Orange gdzie stacje GSM 900 bez niczego więcej się zdarzają. Ja w sąsiedniej gminie mam dwa takie cuda.
Najwidoczniej mogą sobie pozwolić. Ile takich stacji jest w Polsce? Góra 5% czyli przy ok 12 tys stacji jest to ok 500-600 stacji (pewnie i tak napisałem z dużym zapasem ilość w górę). Play obecnie ma dopiero 7tys i to jeszcze ostatnie tego roku (ok 200szt) wybrakowane.
Play był budowany od samego początku jako hotspot przez stacje typu parasol. Im więcej zgarnąć jedną stacją, resztę niech pociągnie roaming. Obecnie nie wszystkie stacje robi full wypas, bo więcej stacji, większe pokrycie, większa pojemność i oszczędności też. Tam gdzie ma większą ilość stacji nie buduje wieżowca ale już niższe stacje. Parasole zdarzają się jeszcze tam gdzie ich w ogóle nie było. Bo jakbyś zauważył ta sieć leci na kredycie i to grubym. Większym niż firma jest warta.

Uważam, że dobrze iż idą do przodu. Okaże się po 2020r. Na początku pisałem, że jak N! przyśpi to ich Play wyprzedzi. Natomiast widzę, że N! nie składa broni i Play moim zdaniem nr 1 nie będzie (choć niektórzy z sekty by tak chcieli a Ty nawet już ich nazywasz nr 1 :D). Twoja miejscowość to nie cała Polska. Ale na pewno P4 będzie bardzo blisko N!.
Myślisz dlaczego ciągle Grucha czy Witek wbijają szpilę N! a najczęściej TMobile? Bo to jest dla nich benchmark.

Tylko ciekawe co z Plusem?! Bo słabo to widzę. TDD2600 to za mało, bo mają za rzadką siatkę nadajników.
 #1060581  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 15:45
Oj przestań pisać takie brednie. Żadna sieć nie dorówna Play w propagandzie.
Zabawny jesteś - Plus ma choćby swoją własną TV Ibisza latającego z tabletem i mówiącego jak zarąbiście Plusowe LTE działa w studiu TV, do tego co chwilę reklamy we własnej TV :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Najwidoczniej mogą sobie pozwolić.
Nooo oferować wspaniałą ofertę z netem z prędkości światła EDGE...

Natomiast widzę, że N! nie składa broni i Play moim zdaniem nr 1 nie będzie (choć niektórzy z sekty by tak chcieli a Ty nawet już ich nazywasz nr 1 :D).
Jakościowo i konfiguracyjnie Play pokonuje N. Tu masz dwa przykłady.

Dynamiczne dzielenie klientów na pasma. Raz jestem w U2100, raz w U900 na telefonie 3G nawet 100m od stacji. Owszem w N po podziale 900 jest lepiej - ale do play brakuje. Na szczęście czasy -113dBm się skończyły w N.

To samo w LTE raz jestem w band 1, raz 3 a raz 7 pod stację. W N do usr.... śmierci siedzę w band 7 (zwłaszcza Orange) no bo band 3 jest wspólny przecież w 80% kraju, a band 1 raczkuje.

Taka konfiguracje Play to wzór do naśladowania.

Halset życzę Tobie jak i sobie w przyszłym roku kolejnego 1000 stacji i nie tylko Play :mrgreen:
 #1060583  autor: OmnibusTelko
 29 gru 2018, 16:13
Najlepsza jest radość Playowiczów gdy Play postawi stację na jakiejś wiosce i osiąga tam mega prędkości, znacznie wyższe od konkurencji.
Zapominają tylko o tym że nikt w okolicy nie ma Play Internet czyli taryfy data najmocniej obciążająca sieć, a posiadacze taryf głosowych, od lat w roamingu krajowym wiedzą ze bez WiFi ani rusz...
Musi to latać skoro nikt nie korzysta ze stacji!
Poczekajmy rok, dwa...
 #1060584  autor: klaudia123
 29 gru 2018, 16:23
Można wiedzieć gdzie ten wasz super play, ma te 7 czy 9 tys. nadajników? U mnie jak 2 szt. są od 5 lat... tak są. Miasto 40 tys. osób, wejdź do garażu z 5/5 nagle no signal... Macie swoje play.
Oni chyba mają najbardziej różowe okulary i marketing.

choć obecnie WoWiFi i GSM robi robotę.
 #1060587  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 16:36
Zapominają tylko o tym że nikt w okolicy nie ma Play Internet czyli taryfy data najmocniej obciążająca sieć, a posiadacze taryf głosowych, od lat w roamingu krajowym wiedzą ze bez WiFi ani rusz...
Musi to latać skoro nikt nie korzysta ze stacji!
Poczekajmy rok, dwa...
Powtórzę kolejny raz może do Was dotrze. Typowa stacja Play na wsi ma 10 w przyszłości do 15mhz LTE 1800 (z opcją dynamicznego podziału z DCS), 10mhz LTE 2100 i 5mhz LTE 800.

Typowa stacja N ma 10mhz LTE 800 i nic więcej.

Także o pojemność nie ma co się martwić.
  • Strona 84 z 179
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 179
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 179