DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 100 z 179
  • 1
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 179
 #1068984  autor: matek451
 03 kwie 2019, 08:42
Tu przykład że nie zawsze refarming i modernizacja sieci NetWorks sa w stanie zapewnić normalny internet LTE http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... 49#p590849 Toruń już dawno po modernizacji, BTS na Cergii na 4 pasmach LTE i taka porażka. Co ciekawe w poblizu kilka innych BTS-ów N! z kompletem pasm LTE. Widać ze to rejon gdzie klientów Orange i T-mobile nie brakuje i ciągna ile fabryka daje i pozwala.
 #1069010  autor: Robin560
 03 kwie 2019, 15:12
U mnie (Bielsko-Biała) N! ostatnio uruchomiło LTE 2100Mhz i faktycznie prędkości są lepsze między 60Mbit/s a 140Mbit/s, ale zasięg jest nadal nieco słabszy niż play szczególnie w centrum play cały czas LTE a N! czasami do H+ przechodzi. poza miastem z reguły N! lepiej sobie radzi lepsze pokrycie LTE ale są miejscowości które nie mają zasięgu N! szczątkowe H+ a play full LTE 1800Mhz

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1069490  autor: spotify
 13 kwie 2019, 13:10
matek451 pisze:
03 kwie 2019, 08:42
Tu przykład że nie zawsze refarming i modernizacja sieci NetWorks sa w stanie zapewnić normalny internet LTE http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... 49#p590849 Toruń już dawno po modernizacji, BTS na Cergii na 4 pasmach LTE i taka porażka. Co ciekawe w poblizu kilka innych BTS-ów N! z kompletem pasm LTE. Widać ze to rejon gdzie klientów Orange i T-mobile nie brakuje i ciągna ile fabryka daje i pozwala.
Nie ma tam konta, więc nie widzę zdjęć ale z treści wynika, że jednak to nie jest problem po stronie N!. Jeszcze takich prędkości w miastach jakich w Play się osiąga N! nie uzyskuje - czyli takich marnych.

@Kryniczanin, @iphoneski a przede wszystkim @piotrzet.
Przestańcie się ośmieszać.
@piotrzet - N! też idealne nie jest. W wielu miejscach już w Polsce Play pokazał, że można lepiej.
@Kryniczanin, @iphoneski @matek451
Super, że Play buduje sieć. Od początku roku ponad 100 nowych lokalizacji. Od ponad dwóch lat ponad 2,5tys (czyli ponad połowa swojej infry jaką mieli przez ponad 10 lat czyli 5tys z kawałkiem). Podniecaniem się, że budują tyle stacji to jest śmieszne. Skoro nie robili tego przez lata to teraz muszą nadrabiać. Oczywiście skala robi wrażenie ale sami są sobie winni.
Stacje Play są charakterystyczne, od razu się rzucają w oczy. Ale nadal ta sieć nie zapewnia zasięgu w wielu rejonach w Polsce a nawet - CO ZA WSTYD!!!! - w dużych miastach, gdzie musi się wspomagać RK. Jeżdżenia po Polsce z Play wygląda tak: Play, RK, Play. RK itd.
Nie chce mi się wymieniać miejsc w Trójmieście, które przez tylko 2 ostatnie tygodnie się nazbierały, gdzie Playa net klęka albo nie ma go wcale w eterze. I takich miast jest wiele, bo Play nadal z RK korzysta i nie wyłączył bo nie może.

NIE MA IDEALNEJ SIECI W POLSCE i każda ma swoje za uszami i wady. Ale nadal N! pozwala na to, że można praktycznie w całej Polsce z niej korzystać i nie trzeba mieć wszystkich kart operatorów. Więc nadal "rządzi" o ile można to nazwać rządzeniem z ich wszystkimi wadami. Ale niestety czy stety na razie inne sieci mają większe ułomności (może Play im zagrozi jak pokryje cały kraj, bo ma największy potencjał i pokazał, że można lepiej w wielu miejscach) aby im zagrozić w skali kraju.

Mnie śmieszy najbardziej, że klakierzy z sieci Play od lat twierdzą, że Play to najlepsza sieć w Polsce, nawet gdy miała 2,5 tys stacji mniej (które postawili w dwa ostatnie lata) i miała jeszcze więcej dziur. Co za hipokryzja! A teraz się podniecają, ze przejadą jakąś cześć Polski i nie muszą korzystać z RK albo muszą ale bardzo rzadko. :mrgreen: I jeszcze się cieszą jak Polacy po odzyskaniu niepodległości.

Wiem, że prawda boli ale mimo wszystko jakbyście faktów nie przekręcali na swój sposób nadal Play nie rządzi. Jakość operatorów nadal wygląda tak (jeśli nikt nie patrzy na poruszanie się tylko i wyłącznie wokól własnego komina jako najważniejszy argument)
1. TMobile. 2. Orange. 3. Play 4. Plus (chociaż w niektórych miastach to Plus nawet miażdzy Play, który nadal musi mieć RK albo klęka od obciążenia)
I nadal nie ma takiej sieci, która miażdzy pozostałych i można ją proponować z zamkniętymi oczami.
Po 2021 może być całkiem inaczej, jeśli Play będzie robił to dobrze jak robi teraz i ostatni na podium może wskoczyć na najwyższe miejsce. Ale to też zależy jak do tego podejdzie N!, bo na razie słabo reagują a dowieszanie do nowo wybudowanych stacji Play na prowincji only L800 to za mało.
 #1069503  autor: spotify
 13 kwie 2019, 15:41
Sorki za post pod postem ale chciałbym rozpocząć nowy wątek


Mnie zastanawia jedna rzecz, która dzieje się w Europie. Liberty Global sprzedaje wszystko Vodafone. Poza jednym krajem (Austria) wszędzie znane UPC kupuje Vodafone i zazwyczaj tam, gdzie Vodafone już jest.
Play gdy dwa razy ogłaszał swoją sprzedaż, Vodafone było zainteresowane kupnem. Niestety nie chciał sieci z długami i to bez zasięgu ogólnopolskiego. Długi jeszcze były do zaakceptowania ale problem był jeszcze z wysypaniem wielu milionów na budowę sieci.
Czy czasami nie zbliżamy się do momentu, gdy Vodafone siegnie po Liberty Global w Polsce czyli UPC i nie łyknie PLAY z ich infrą już wybudowaną?
To jest nieuniknione bo konsolidacja trwa w Europie i Liberty Global raczej się wycofuje z Europy. A Polskie UPC albo łyknie Play albo TMobile. A jak wiadomo, gdzie dwóch się bije (czyli tylko o tym słyszymy - Play UPC albo UPC Play albo TM UPC) to trzeci skorzysta. Vodafone już miał istnieć na naszym rynku, gdyby nie Solorz.
Mnie tylko zastanawia przyszłość N!, bo Orange w Polsce zostanie. Ciekawe co z TMobile.....
 #1069504  autor: iphoneski
 13 kwie 2019, 17:08
spotify pisze:
13 kwie 2019, 13:10
Play wygląda tak: Play, RK, Play. RK itd.
Tak jest przy aktywnym RK a nawet gorzej bo jak wpadniesz w zasięg innej sieci to już nie wypadniesz tak łatwo. Od wyłączenia tej protezy zrobiłem już 3 trasy i w samochodzie nie miałem braku zasięgu. Za niedługo pojadę prawdopodobnie do Krakowa z Bydgoszczy o ile coś się nie zmieni to zobaczymy jak na takiej długiej trasie będzie. Do Wrocławia i Gdyni wyjazdy już praktycznie pewne także będzie gdzie testować.
Co do twojego rankingu to pierwsze miejsce dla T zgoda pod względem ogólnopolskim ale drugie dla O stanowcze nie. Może z zasięgiem O radzi sobie lepiej od Play ale jeśli chodzi o stabilność i wygodę korzystania to wg mnie jest to jakieś nieporozumienie. Zrobiłem już trzy podejścia do tej sieci i dalej jest słabo.
A co do Vodafone: nie znam się specjalnie na giełdzie ale jak teraz Play jest jako spółka akcyjna to chyba nie można sobie tak kupić tylko by musieli być jako akcjonariusz i wykupić większość akcji spółki? Właśnie dlatego Play na giełdę wszedł bo nikt ich kupić nie chciał.
 #1069508  autor: spotify
 13 kwie 2019, 17:53
Nie mam na myśli głównych szlaków czyli ekspresówek czy autostrad. Na S7 nowo budowanej w Play przydałoby się jeszcze z dwie stacje żeby nie mieć dziury w zasięgu (RK to dla mnie dziura ).
A1 od Gdańska do Torunia - zasięg Play macierzysty jest. (czasami wpada się do 3G ale rzadko). Dalej w kierunku Łodzi na A1 jakieś tam stacje budowali, więc może już pokryte (pytanie tylko czy normalnym zasięgiem czy szczątkowym). Więc do Krakowa z Bydgoszczy głownymi szlakami nie powinno być problemu (ja z Gdyni do Zakopca na Orange nie miałem problemów w ogóle).
Od Bydgoszczy do A1 dużo pomogła teraz budowana ekspresówka, dzięki której wszyscy operatorzy zyskali przez wycięcie lasów. Więc Bydgoszcz Gdynia - nie ma problemów z zasięgiem Play.
Tutaj, jeśli chodzi o w/w szlaki oraz inne większe w Polsce, to ostatnie dwa lata wiele zmieniło. Wcześniej to była BIEDA przez duże B, jak tylko wyjechałeś z wielkiego miasta. Typowy zasięg wyspowy sieci P4.
Np Żukowo Kościerzyna, czy Kościerzyna - Chojnice - mało w którym miejscu miałeś zasięg macierzysty sieci Play.

Głownie Play ma problemy na innych szklakach głównych albo mniej uczęszczanych. Tam jeszcze brakuje zasięgu sporo i zasięg jest wyspowy. W miastach też mają braki.
Orange w stosunku do TM jeśli chodzi o neta to idzie w łeb/łeb bo zalezy od regionu. W jednym lepiej TM (mniejsze obciążenie) a w innym O. O ma tylko większe problemy z połączeniami, przynajmniej u mnie. Chociaż można wyczytać, że np. w Krakowie jest podobnie.
Natomiast mój znajomy zmienił z O na Play w Wawie. Nawet do końca umowy nie czekał i ją zerwał bo już go szlag trafiał na działanie sieci Play. Wrócił do O.

Nie takie numery słyszeliśmy o zakupach. Era też miała kilku właścicieli. A Play na giełdzie się pojawił bo musiał.

Mnie się podoba obecna rozbudowa Play. Robią to z rozmachem i budują głownie stacje na prowincjach. Czekam aż zaczną w Trójmieście dostawiać stacje. Jak tylko to zrobią, to z miłą chęcią mogę ich wziąć pod uwagę, ponieważ jak na razie P4 nie ma startu do W3.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2019, 18:38 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1069510  autor: iphoneski
 13 kwie 2019, 18:38
@spotify Nie chodzi mi o prędkości O bo tu generalnie jak porównywałem z Play to raz jedni raz drudzy wygrywali. W O zdarza się zamrożenie transmisji i pasek postępu stoi, w 3G często nic się wczytywać w trasie nie chciało i musiałem czekać na LTE. No i zdarzają im się przerwy w dostępie do usług. Nie już takie awarie jak kiedyś że kilka godzin nie działało ale wieczorami przerwa kilkanaście minut to nic nadzwyczajnego. Jakość połączeń to już w ogóle słabizna wg mnie. Osobiście najlepiej mi się gada Play:Play albo Play:T i odwrotnie. Oczywiście Play zasięg własny, jak jest VOLTE to już w ogóle jest czysto. Jeśli mnie Play zdąży zdenerwować do końca umowy to w T przybędzie 1 klient więcej ale do Orange nie ma mowy.
 #1069512  autor: spotify
 13 kwie 2019, 18:43
To napisz do @marcina, który na Kaszubach ma co chwilę problemy z działaniem Play i jego awariami :D
To pewnie też zależy od regionu. W Play w 3city zdarzają się również zamrożone sesje, brak możliwości nawet wyszukania treści na YT albo problemy z rozmowami przez komunikatory. Takie przeciążenie mają.
Chociaż nie pierwszy jesteś, który mówi o mrożeniu sesji w O i mnie się na służbowym też zdarzają. Takich problemów w TM nie ma. Porównywałem neta TM do O głownie przez prędkości jakie można uzyskać na speedteście.
Jakość połączeń w O po VoLTE oraz 3G jest bardzo dobra i nawet lepsza jak w Play (głosniej, wyraźniej - znajomi też to potwierdzają po przeniesieniu z P4 do O lub odwrotnie). Problem się zdarza, gdy spadniemy do 2G.

Śmiać mi się chce jeszcze z innego powodu. Jak Play był tańszy o wiele od W3 to nikt na sieć nie narzekał. Każdy był zadowolony. Gdy Play zdrożał, od razu wszyscy jej ułomności znaleźli (wtedy Play ma słabą jakość) i przenoszą numery do innych sieci. A co najciekawsze - właśnie teraz, gdy Play się buduje i dopiero po ostatnich 2 lat świadczy usługi na akceptowalnym poziomie (nowe stacje itd) Ale i tak ludzie odchodzą i wracają do W3 bo CCC - cena czyni cuda :-)
Chociaż są nadal tacy, co od kilku lat twierdzą, że Play jest najlepszy, nawet gdy miał poniżej 5 tys własnych lokalizacji.
 #1069516  autor: iphoneski
 13 kwie 2019, 19:22
Dokładnie, cena robi robotę. Teraz wszyscy idą do a2 itp bo za grosze jest. A to, że w tej sieci więcej nie działa niż działa to już tam trudno. Mi tam się to podoba, w samej Bydgoszczy kilka lokalizacji się odetkało jak sobie Janusze poszły ssać gdzie indziej. Muszę jeszcze sprawdzić jak w okolicach placu poznańskiego bo tam było baardzo słabo.
 #1069523  autor: iphoneski
 13 kwie 2019, 19:44
Gimbom to rodzice pewnie oferty rodzinne kupują. Mnie to bardziej irytowało że ja płacę normalnie abonament jak człowiek i nie mogę meczu obejrzeć bo ktoś sobie za darmo ściąga cały internet. Teraz na szczęście jest to ogarniane i dobrze. Oby tylko nie przesadzili. O ile usunięcie darmowego neta można zrozumieć o tyle usunięcie internetu za 45 zł i oferowanie 100GB w karcie za 50 zł to już przesada. Skoro zrobili miejsce w sieci mogliby poprawić ofertę.
 #1069524  autor: spotify
 13 kwie 2019, 19:53
iphoneski pisze:
13 kwie 2019, 19:44
Gimbom to rodzice pewnie oferty rodzinne kupują. Mnie to bardziej irytowało że ja płacę normalnie abonament jak człowiek i nie mogę meczu obejrzeć bo ktoś sobie za darmo ściąga cały internet. . Skoro zrobili miejsce w sieci mogliby poprawić ofertę.
Ale to już dawno było informowane, że Play jest zapchany. Tylko klakierzy tej sieci pisali, że wręcz przeciwnie i zakrzywiali rzeczywistość. Rozbudowa sieci w Play, 5GReady oraz trochę mniej klientów dało im trochę oddechu w mieście.
Wątpie w poprawione oferty. Teraz będą ponosić koszty własnej większej infry. Teraz potrzebują hajs na kolejna rozbudowę i na kolejne kredyty. I teraz chcą zarabiać.
A poprawa ofert spowoduje kolejny nawrót ssaczy z innych sieci, których część odeszła do lepszych ofert cenowych.
 #1069525  autor: iphoneski
 13 kwie 2019, 20:00
Nie chodzi mi o to żeby znowu robić tanie oferty ale poprawiać obecne. Np 20GB podstawy w Abo zamiast 10, albo lejek 2 mega zamiast 1, a w internecie coś na wzór nju albo plush czyli im dłużej jesteś w sieci tym więcej danych dostajesz. Bo teraz oferta Play wygląda dość kiepsko. No i jeszcze 500GB w ofercie internetowej bo jak komuś 300 nie starczy to 1000 raczej nie kupi tylko pójdzie gdzie indziej. Jak tak dalej pójdzie to może być jak było w T - sieć zrobią tylko nie będzie komu jej używać.
 #1069526  autor: spotify
 13 kwie 2019, 20:22
iphoneski pisze:
13 kwie 2019, 20:00
Jak tak dalej pójdzie to może być jak było w T - sieć zrobią tylko nie będzie komu jej używać.
Od dawna trąbie, że Polsce głownie liczy się cena a nie jakość. Dlatego mnie "nienawidzą" użytkownicy sieci P4. :mrgreen:

Oferty obecnie są bardzo podobne czyli ok 50zł za no limit. Mnie ratuje w TM social media oraz muzyka bez limitu (gdzie gnębie obecnie Apple Music). Bez tego sam Spotify by mi cały pakiet zabrał, ponieważ słucham bardzo dużo muzyki (jak często jestem w trasie po Polsce to muzyka jak lekarstwo). Dlatego ograniczyłem Spotify tylko do Radar Premier, Odkryj w tym tygodniu oraz New Music Friday. Reszta na Apple Music. Docelowo pewnie ze Spotify zrezygnuje jak tylko Apple nauczy się tego co słucham ;), bo osobiście uważam, że Apple Music jest zdecydowanie lepszy od Spotify a do tego fajnie się na Iphonie integruje z ekosystemem. No i jakość muzyki wg mnie na ALAC jest lepsza przy 256kb/s niż OGG Spotify z 320kb/s.

Na razie nikt się nie wychyla z opów więc tak zostaje.
Do tego trzeba kasę zbierać na Mhz pod 5G.
Oferty typu nju czy Plush rządza obecnie (chodzi mi dobrą cenę i dobrej jakości infra) ale RBM niewiele im ustępuje. Heyah to jakaś pomyłka. I dzięki temu Play jeszcze tak słabo nie wygląda jak TM jeśli chodzi o oferty.
PS Marka Heyah świetnie rozpoznawalna w Polsce a tak marnieje. Nie wiem dlaczego Helmuty z nią nic nie robią. Przecież to paranoja.....
 #1069529  autor: piotrzet
 13 kwie 2019, 20:56
spotify
Pełna zgoda. Ja nie mówiłem o tym że N! Jest super i naj bo nie jest. Chodziło mi tutaj o zwrócenie uwagi na to jak niektóre osoby wychwalaja play pomimo tego że nie ma o co. O tamtej lokalizacji o której była dyskusja na tym samym obszarze było 6 nadajników n a play 3 i żadnych nowych lokalizacji. A tutaj wychwalania Play nie było końca bo mieli komplet. No i cóż po tym komplecie jak zasięg dużo mniejszy?
Po za tym Orange i T-Mobile niby maja wspólna sieć ale działanie jest ich zupełnie inne co też dla niektórych jest nie oczywiste
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2019, 20:59 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 100 z 179
  • 1
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 179
  • 1
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 179