DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 154 z 179
  • 1
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • 156
  • 179
 #1088054  autor: iphoneski
 15 sty 2020, 14:46
Przy każdej promocji będą poszkodowani klienci. Bo np z jakiej racji są otwarte okna na kanały sportowe na platformach tv podczas gdy ja za to płacę? Też powinni odliczyć mi te darmowe dni od abonamentu a tego nie robią.
 #1088058  autor: piotrzet
 15 sty 2020, 15:08
Karlos20 pisze:
15 sty 2020, 14:33
Piotrzet: i dziwisz się, że w tym wypadku promocja negatywnie wpływa na klientów nielimitowanego neta w opcji do 60 mega (nie mówiąc o małej niesprawiedliwości cenowej [14 dni za free vs 45/55/65 zł mies. za abo]). Bo to jest niebywałe, że w tej samej lokalizacji prepaid z promocji ma ciągle wahania między 14 a 16 mbps, a abonamentowa wersja NI prędkości niekiedy ma poniżej 10 mbps w godzinach szczytu - teraz jest sporo lepiej, bo promo jest aktywne już u znacznie mniejszej ilości osób (promo wygaśnie w połowie stycznia u reszty), a w wielu regionach są ferie zimowe.
Ale czy ty wiesz co oznacza słowo promocja? Hejtujesz 14 dni internetu bez limitu za darmo, bo jak się czują klienci, którzy za taki internet płacą ponad 40zł. Na tym właśnie polegają promocje. Dokładnie o tym wspomniał iphoneski tylko, że o kanałach w TV. Nie widzę problemu nie trzeba podpisywać umów można cały czas jechać na promkach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1088061  autor: piotrzet
 15 sty 2020, 15:34
Play zaczyna ostatnio coraz bardziej przypominać T-Mobile kilka lat temu. Próbują wyciągnąć od klientów coraz więcej kasy, a usługi ograniczają. Jestem ciekaw kiedy się opamiętają? Czy jak zmniejszą bazę bardziej niż T-Mobile czy wcześniej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1088063  autor: iphoneski
 15 sty 2020, 15:46
piotrzet pisze:
15 sty 2020, 15:08
nie trzeba podpisywać umów można cały czas jechać na promkach.
Dokładnie, jak ktoś siedzi na bezrobociu w domu może sobie cały dzień szukać promocji, przenosić numery dla bonusów, rejestrować karty za 5 zł, zamawiać darmowe startery itd. Większość ludzi, mających umowę ma gdzieś te promocje bo po pierwsze nie mają czasu tego śledzić a po drugie i tak by im się nie chciało dla kilku zł oszczędności. Właśnie dlatego operatorzy wirtualni mają tylko kawałeczek rynku, bo zabiegani ludzie wolą przejść się do salonu, złożyć 2 podpisy i korzystać zamiast porównywać oferty, zamówić takie a2, wziąć cały dzień urlopu żeby czekać na kuriera który przyjedzie albo nie a w przypadku awarii karty najpierw czekać na rozpatrzenie zgłoszenia a potem 2 dni oczekiwania aż duplikat przyjedzie kurierem. I wtedy 2 dni bez telefonu a numer podany w robocie, w szkole u dzieciaków, w firmie ochroniarskiej pilnującej domu albo biura itd.
Jestem ciekaw kiedy się opamiętają? Czy jak zmniejszą bazę bardziej niż T-Mobile czy wcześniej.
Wtedy gdy zyski im spadną. Zobacz że niby tracą klientów a przychodów nigdy nie mieli takich jak teraz. Play ma teraz akcjonariuszy i musi wykazywać zyski a nie bazę kart bo to nikogo nie interesuje. Będą tylko wreszcie musieli zmienić trochę target, bo gwiazdki z reklam nie przekonają ludzi z grubszymi portfelami, bo ci ludzie są zbyt zajęci żeby śledzić kto tam teraz jest na topie.
 #1088068  autor: Window
 15 sty 2020, 16:30
iphoneski pisze:
15 sty 2020, 15:46
piotrzet pisze:
15 sty 2020, 15:08
nie trzeba podpisywać umów można cały czas jechać na promkach.
Dokładnie, jak ktoś siedzi na bezrobociu w domu może sobie cały dzień szukać promocji, przenosić numery dla bonusów, rejestrować karty za 5 zł, zamawiać darmowe startery itd. Większość ludzi, mających umowę ma gdzieś te promocje bo po pierwsze nie mają czasu tego śledzić a po drugie i tak by im się nie chciało dla kilku zł oszczędności. Właśnie dlatego operatorzy wirtualni mają tylko kawałeczek rynku, bo zabiegani ludzie wolą przejść się do salonu, złożyć 2 podpisy i korzystać zamiast porównywać oferty, zamówić takie a2, wziąć cały dzień urlopu żeby czekać na kuriera który przyjedzie albo nie a w przypadku awarii karty najpierw czekać na rozpatrzenie zgłoszenia a potem 2 dni oczekiwania aż duplikat przyjedzie kurierem. I wtedy 2 dni bez telefonu a numer podany w robocie, w szkole u dzieciaków, w firmie ochroniarskiej pilnującej domu albo biura itd.
Jestem ciekaw kiedy się opamiętają? Czy jak zmniejszą bazę bardziej niż T-Mobile czy wcześniej.
Wtedy gdy zyski im spadną. Zobacz że niby tracą klientów a przychodów nigdy nie mieli takich jak teraz. Play ma teraz akcjonariuszy i musi wykazywać zyski a nie bazę kart bo to nikogo nie interesuje. Będą tylko wreszcie musieli zmienić trochę target, bo gwiazdki z reklam nie przekonają ludzi z grubszymi portfelami, bo ci ludzie są zbyt zajęci żeby śledzić kto tam teraz jest na topie.
To tak samo można oglądać HBO Go na próbę i zmieniać co dwa tygodnie kartę albo Co 90 dni zmieniać kartę na Spotify Bo ZA Darmo i według mnie to jest nie wygodne ale dla BezrobotnegoBolaka to jest dobra idea Według mnie najbardziej idealne wydaje się Orange FLEX wszystko się samo odnawia a nie musisz co mc płacić rachunku i ma się więcej GB w porównaniu do Abonamentu
 #1088070  autor: iphoneski
 15 sty 2020, 16:41
Właśnie tak - tylko ci, którzy nie mają kompletnie nic do roboty mogą się tak bawić, cała reszta po prostu kupuje usługi i za nie płaci. W necie można nawet znaleźć strony gdzie ludzie pokazują w jakim banku założyć konto żeby dostać 50 albo 80 zł na start. Ostatnio gdzieś widziałem listę z chyba pięcioma bankami które dawały po 50 zł (łącznie 250 zł za założenie konta). To kto normalny założy sobie 5 kont bankowych, wykorzysta te złotówki a potem będzie te wszystkie konta i karty likwidował? Przecież odstanie w kolejkach i wypisanie papierów potrzebnych do zamknięcia kont w tylu bankach to cały dzień licząc dojazdy.
 #1088096  autor: marcin19883
 15 sty 2020, 20:21
iphoneski pisze:
15 sty 2020, 16:41
W necie można nawet znaleźć strony gdzie ludzie pokazują w jakim banku założyć konto żeby dostać 50 albo 80 zł na start.
Są kruczki, że należy ileś tam złotych wydać w ciągu miesiąca, czy przelać na konto określoną sumę, żeby to dostać. Nie ma nic za free.
a potem będzie te wszystkie konta i karty likwidował? Przecież odstanie w kolejkach i wypisanie papierów potrzebnych do zamknięcia kont w tylu bankach to cały dzień licząc dojazdy.
Chyba długo konta nie miałeś, bo już od jakiegoś czasu, można pozamykać wszystko przez bankowość internetową, email lub telefonicznie.
 #1088097  autor: iphoneski
 15 sty 2020, 20:25
Są, ale to masz wszystko opisane w tych poradnikach. A jak i tak nie robisz nic innego to co za problem przelewać te kilka zł albo zapłacić tymi kartami zamiast użyć własnej.
 #1088606  autor: JFK2016
 22 sty 2020, 22:11
piotrzet pisze:
22 sty 2020, 13:24
https://gsmonline.pl/artykuly/kara-dla- ... -streaming
"UOKiK nałożył na Polkomtel karę ponad 50 mln zł."
Akurat ww przypadku bdb decyzja-szkoda tylko że czas oczekiwania na nią tak długi, należałoby go skrócić optymalnie tak ze 4 razy.
piotrzet pisze:
22 sty 2020, 13:24
Ciekawe kiedy wezmą się za ich internet bez limitu.
Internet jest bez limitu z progami prędkości FUP-oferta dostępna na rynku od 6 lat, także znana przez konsumentów, najtańsza obecnie w relacji do zawartości danych w abonamencie. A cóż to się nagle obudziłeś? Po zmianach w internecie domowym w T-Mobile nikt nie chce kupić tego dostępu od nich?! :mrgreen:
 #1088622  autor: piotrzet
 23 sty 2020, 09:28
O tym, że Plus wprowadza w błąd przy ofercie internetu mobilnego piszę od dawna. To żadna nowość jakbyś nie zauważył. Po za tym dzięki takim zapisom równie dobrze Plus może limitować internet po skończeniu pakietu i nikt im nie może nic zrobić.
Po za tym czemu jasno w regulaminie nie mogą określić limitu danych, a ewentualnie dawać więcej zależnie od lokalizacji? Zawsze lepsze coś takiego niż to co jest teraz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1088731  autor: iphoneski
 25 sty 2020, 15:34
Kraków i zasięg
W Listopadzie pisałem o okolicach gdzie N nie ma praktycznie zasięgu a Play dobrze sobie radził. Teraz mieszkam na początku Curie Skłodowskiej i całe szczęście, że mam kartę Orange bo Play ma jedną kreskę zasięgu a internet praktycznie nie istnieje. Naprawdę operatorzy nie mogą porządnie zrobić tak kluczowego miasta w kraju porządnie?
 #1088734  autor: Kryniczanin
 25 sty 2020, 16:15
Kraków i zasięg
W Listopadzie pisałem o okolicach gdzie N nie ma praktycznie zasięgu a Play dobrze sobie radził. Teraz mieszkam na początku Curie Skłodowskiej i całe szczęście, że mam kartę Orange bo Play ma jedną kreskę zasięgu a internet praktycznie nie istnieje. Naprawdę operatorzy nie mogą porządnie zrobić tak kluczowego miasta w kraju porządnie?
Teraz moje narzekania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

W czwartek kupiłem mieszkanie w najlepszej lokalizacji w Krynicy (dla tubylca - nie przyjezdnego). Zasięg w całym bloku ma tylko Play bo ma stację oddaloną o 400m na szpitalu. N i Plus mają szczątki LTE 800/900, U900 i GSM 900. W Piwnicy i na parterze tylko Play w wyborze sieci.
 #1088759  autor: spotify
 26 sty 2020, 02:21
iphoneski pisze:
25 sty 2020, 15:34
Naprawdę operatorzy nie mogą porządnie zrobić tak kluczowego miasta w kraju porządnie?
Tak jest w każdym mieście bez wyjątku, gdzie jeden operator w danym miejscu ma wypas a inny brak lub zasięg szczątkowy. I w każdym mieście takie miejsca znajdziesz.
Z tym, ze jeden operator ma takich sytuacji mniej a inny więcej
Kryniczanin pisze:
25 sty 2020, 16:15
W czwartek kupiłem mieszkanie w najlepszej lokalizacji w Krynicy
W najlepszej sieci i najlepsza lokalizacja :mrgreen:
Ty to jesteś najlepszy w ogóle :mrgreen:
  • Strona 154 z 179
  • 1
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • 156
  • 179
  • 1
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • 156
  • 179