DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 141 z 179
  • 1
  • 139
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 179
 #1081988  autor: iphoneski
 10 paź 2019, 22:35
Ja rozumiem doskonale, oglądam Polsat Sport i Polsat News.
Ale to nie zmienia faktu, że u nas ludzie patrzą albo na cenę albo na reklamy z gwiazdami a jakość nie ma znaczenia. Na bieżąco mam możliwość korzystać z kart Plusa a im więcej korzystam tym mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że dla jakości ludzie tam nie idą.
Napiszę to jeszcze raz: Zygmunt doskonale rozumie nasz rynek i na tym polu go szanuję, bo on doskonale wie jak zarabiać. Jednakże tu rozważamy zagadnienie najlepszej sieci a Plus pod wieloma względami najlepszy nie jest.
 #1081993  autor: Kryniczanin
 11 paź 2019, 01:29
Ale to nie zmienia faktu, że u nas ludzie patrzą albo na cenę albo na reklamy z gwiazdami a jakość nie ma znaczenia.
Noooo jeśli wyznacznikiem jakości ma być operator który miał za ścianą DC płonący sklep to naprawdę wolę już zaufać jakiemuś celebrycie w reklamie.
 #1082003  autor: piotrzet
 11 paź 2019, 09:00
iphoneski
Plus robi dokładnie to samo co kilka lat temu Play. Mają dobrych ludzi skoro zauważyli, że w Polsce nie liczy się jakość sieci, a reklama.
Play odkąd zaczął inwestować w sieć to ilość reklam spadała i to znacznie szczególnie w TV i to widać.

Kryniczanin
Swoją drogą jestem ciekaw jakby Plus zachował się w przypadku pożaru swojego DC, bo jeśli na powrót usług klienci musieliby czekać ile na uruchomienie VoWiFi to byłoby ciekawie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082013  autor: OmnibusTelko
 11 paź 2019, 10:33
Taaa, dokładnie to samo, przecież Play również posiada własną telewizję i brokera reklamowego więc przekładał pieniądze z jednej kieszeni do drugiej. 😒

"Co by było gdyby..."
Nikt nie ma takiej wiedzy, natomiast każdy wie że TM trzyma serwery w kurniku.
 #1082014  autor: piotrzet
 11 paź 2019, 10:44
Gdzie napisałem, że Play finansuje tak samo reklamy jak Plus?
Z tego co widzę to napisałem, że Plus obrał dokładnie tą samą drogę co Play kiedyś. Czyli zamiast inwestycji w sieć jest inwestycja w reklamy. Fakt masz rację, że Plus przenosi tylko kasę między spółkami dlatego też mamy takie rzeczy, że w Polsacie podczas jednego bloku leci nie raz 3-4 reklamy Plusa. W Play nie było nawet to możliwe jak większość kasy ładowali w reklamy.
Ale w sieć również jak Play kasy nie ładują co widać wszędzie.
T-M trzyma serwery w kurniku, Plus od kilku lat nie umie uruchomić VoWiFi itd można wymieniać każdej sieci podobnych rzeczy kilka.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082026  autor: iphoneski
 11 paź 2019, 15:54
Sprawdziłem właśnie działanie sieci na Warszawie zachodniej.
Play: Obrazek
Orange:
Obrazek
Play wypadł słabiej ale bez przesady że nie da się z neta korzystać, taka prędkość w zupełności wystarczy żeby na dworcu coś sprawdzić. Dzwonić i pisać także można.
 #1082027  autor: piotrzet
 11 paź 2019, 16:25
Ale nie przypominam sobie żeby ktoś pisał, że na zachodnim nie da się korzystać z internetu w Play. Był wątek o biurowcu obok zachodniego z tego co pamiętam. I najważniejsze jak wygląda Centralna i "Patelnia"?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082118  autor: iphoneski
 13 paź 2019, 17:11
Dziś miałem więcej czasu na warszawskich dworcach.
Centralny:
Play: Obrazek
Orange:
Obrazek
Wschodnia:
Play:
Obrazek
Orange: Obrazek
W sieci wszędzie takie narzekanie, że z Play w Warszawie to praktycznie w ogóle nie da się korzystać a okazuje się, że jakoś można.
 #1082129  autor: iphoneski
 13 paź 2019, 19:32
Do podawania aktualnych prędkości jest odpowiedni wątek. Dla Warszawy zrobiłem wyjątek ze względu na to, że jeden z użytkowników często twierdzi, że Play w Warszawie nie istnieje ze względu na mizerną ilość nadajników. Dodatkowo kiedyś był post, gdzie zwracano uwage na słabe działanie Play przy Warszawie Zachodniej. Byłem, miałem czas to sprawdziłem.
  • Strona 141 z 179
  • 1
  • 139
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 179
  • 1
  • 139
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 179