DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 119 z 179
  • 1
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 179
 #1076829  autor: iphoneski
 23 lip 2019, 14:13
@spotify A ten samsunt ma chociaż wifi calling? Bo jeśli ma to nie będzie aż tak źle. O sieć po wyłączeniu RK raczej się nie martwię, skoro Plus ma podobne pokrycie do N posiadając mniej niż 8000 stacji Play z 9500 tym bardziej sobie poradzi. No i zawsze zostaje dodanie następnych sektorów tak jak to robi Plus i masz po 5 sektorów na stacjach. Ostatnio na GSM.biz czytałem o drugiej stacji Play na tym samym maszcie. Zrobili tak ze względu na obciążenie.
 #1076837  autor: spotify
 23 lip 2019, 15:53
iphoneski pisze:
23 lip 2019, 11:30
Teraz ceny są podobne do cen konkurencji dlatego więcej ludzi zaczyna na Play narzekać bo skoro płaci tyle co u reszty to chce mieć normalne usługi a nie RK z ograniczeniami.
@spotify A ten samsunt ma chociaż wifi calling?
Mieszasz. :-) Jak to mają niestety we krwi użytkownicy sieci fioletowej.
RK jest złe ale WifiCalling ok?
WifiCalling to usługa niepewna. Dzisiaj działa, jutro może się krzaczyć.
Do WifiCalling trzeba mieć stabilny net. Co innego zasięg Wifi w mieszkaniu, co innego w domu.
Zarówno WifiCalling jak i RK to jeden diabeł i nie zastąpi zasięgu sieci macierzystej.
No i zawsze zostaje dodanie następnych sektorów tak jak to robi Plus i masz po 5 sektorów na stacjach.
Nie zawsze i wszędzie. Zależy od nośności stacji. A wiemy dobrze, jakie "stacje" przed budową stawiał Play.
W jednych miejscach się uda, w innych nie.
Akurat to dotyczy wszystkich operatorów z tymi dodatkowymi sektorami itd.
 #1076838  autor: piotrzet
 23 lip 2019, 16:01
Wiadomo, że nie zastąpi ale przynajmniej jest jakimś wyjściem w przypadku braku zasięgu macierzystego. Lepiej mieć wybór niż nie mieć go wcale.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076839  autor: iphoneski
 23 lip 2019, 16:15
@spotify Co ty mi tu porównujesz RK do wifi calling? Po wifi jesf normalna jakość połączeń a internet chyva każdy w domu ma. A to, że może się wysypać to żaden argument - normalna stacja też może się wysypać np po silnym wietrze może się dosył uszkodzić, jak były wichury 2 lata temu chyba to wiele stacji miało problemy. Od Koronowa do Sempulna zasięgu nie miałem na kilku kartach.
 #1076842  autor: spotify
 23 lip 2019, 16:41
piotrzet pisze:
23 lip 2019, 16:01
Wiadomo, że nie zastąpi ale przynajmniej jest jakimś wyjściem w przypadku braku zasięgu macierzystego. Lepiej mieć wybór niż nie mieć go wcale.
No więc właśnie. Z tym się można użerać od czasu do czasu a nie przez cały okres umowy.
Mógł wziąć coś innego a zaoszczędził ok 8zł co miesiąc. Zrozumiałbym różnice np. 30zł.
iphoneski pisze:
23 lip 2019, 16:15
@spotify Co ty mi tu porównujesz RK do wifi calling? Po wifi jesf normalna jakość połączeń a internet chyva każdy w domu ma.
Napisałem, co innego zasięg wifi w mieszkaniu a co innego w 2 piętrowym domku.
Jakość połączeń? Ile lat użytkownicy sieci w P4 wciskali kit, że w RK jest super jakość i nie gorsza a nawet lepsza niż na macierzystym Orange Plusie czy TM (do dzisiaj pamiętam wpisy @Kryniczanina z takimi stwierdzeniami :lol: )? Teraz będą tłumaczyć, że WifiCalling jest lepszy od RK do czasu wybudowania sieci przez Play.

Jak ktoś ma sieć Play zawsze znajdzie wytłumaczenie - wybór operatora roamingu, wificalling, satelita okołoziemska, stacja na księżycu - zawsze coś, co powoduje żeby wytłumaczyć wybór.
Ludzie w W3 nie muszą mieć takich wyborów. Biorą kartę SIM, wkładają do telefonu i niczym się nie muszą martwić. A tym bardziej ciągle grzebać w telefonie jak jakaś mumia, bo wpadł w RK (jeśli jeszcze o zgrozo nie w tego co miał) i trzeba wrócić do macierzystej itd. Jeszcze nie tak dawno było odświeżanie karty SIM, przypisywania do nadajnika i jakiś inne wynalazki ;)

Na koniec tego kolejnego wątku co się ciągnie jak czekoladowa krówka......
Znajomy mógł wybrać za kilka złotych więcej święty spokój. Wybrał RK i WifiCalling, gdzie RK zaraz się może skończyć a WifiCalling to jak plaster na pękniętą ścianę.
Ale nie moje zoo, nie moje małpy.
 #1076846  autor: iphoneski
 23 lip 2019, 17:02
Następny nie ma na parterze domu wzmacniacza wifi? To jak choćby w salonie Netflixa oglądać? Nie rozumiem takich ludzi. U kolegi mimo światłowodu korzystam z własnego neta bo szkoda mu kilka zł na repeater żeby po włożeniu telefonu do kieszeni w jadalni nie uciekał zasięg wifi. Jak kiedyś tam zostałem bo wyjechał a jacyś robotnicy mieli przyjść szlag mnie trafiał bo nawet telefonem nie mogłem zmienić głośności YT z telewizora bo kilka sekund opóźnienia. Nie odpowiadam za to co pisali albo piszą inni użytkownicy. Osobiście w domu wolę korzystać z połączeń po wifi zamiast po sieci bo zużywa to mniej baterii i jakoś w słuchawce telefonu nie słyszę różnicy. HD V jest, opóźnień nie ma, połączenia są prawidłowo zestawiane a gdy wychodzę przerzuca mnie do VOLTE.
 #1076858  autor: piotrzet
 23 lip 2019, 18:41
A co mi da wzmacniacz sygnału WiFI przy VoWiFi? Bo nie bardzo wiem. To nie jest jak ze skakaniem ze stacji na stację. Połączenie zerwie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076864  autor: JFK2016
 23 lip 2019, 19:49
spotify pisze:
22 lip 2019, 23:02
N! rządzi zasięgiem i pokryciem kraju w LTE. To miałem na myśli.
Nie ma czegoś takiego dla klienta końcowego jak sieć N !!! Są 4 sieci z własną infrastrukturą oraz wirtualni operatorzy. Spółka N jest bytem powołanym do dzielenia kosztów utrzymania infrastruktury i nawet patrząc na sumaryczną ilość działających w niej BTS i zasięgu obu sieci (Orange/T-Mobile)tj. mówienie o powszechnej "biedzie" czyli działających na tych BTS-ach U900 i L800, cała reszta pasm jest autonomiczna dla Orange i T-Mobile i nie jest żadną wzajemną kopią!
spotify pisze:
22 lip 2019, 23:02
Skończ również o tej prowincji i z tym LTE1800 w Plusie.
Oceniam sieci globalnie jako całość w Polsce a nie jakieś wiochy. Co mnie wiochy interesują?
Ta prowincja tj. ponad 50% powierzchni kraju, z około 30% użytkowników sieci, ale dziś nie są ludzie uwiązani do miejsca na stałe (z tym że klientów data-na których się dziś najwięcej zarabia są zupełnie inne proporcje).Wyłączając prowincje to Play nie musiał rozbudowywać sieci (problem nad którym "tyle trzepiesz piany") i już w zeszłym roku był nr 1 z "2 krokami" przed pozostałą 3-ką, nad Plusem pewnie 3-ma.
spotify pisze:
22 lip 2019, 23:02
Kiedyś była najlepsza i za czasów Solorza zjechała po równi pochyłej....
Nigdzie nie zjechała, ma bdb wyniki finansowe i się rozwija, a takie bzdety to możesz wypisywać na około razem z Piotrusiem. :lol: .
spotify pisze:
23 lip 2019, 13:44
PS Notabene - w Play i Orange kolejki. TM i Plus - pustki.
Piszesz pierdoły. Plus ma CP i SmartDOM, czego nie miał TM. Ludzie biorą głównie usługi wiązane i patrzą ile płacą za usługi. Dlatego TM nie zagrozil Solorzowi. Podobnie będzie z Play, jesli nie będzie miał alternatywy na Plusa. Nikt nie będzie płacił za necika u innego operatora, skoro w pakiecie wychodzi mu zdecydowanie taniej.
Tutaj to się już położyłem ze śmiechu :lol: , T-Mobile ma od miesiąca ofertę łączoną i pustki w salonach. :mrgreen: :mrgreen:
 #1076867  autor: piotrzet
 23 lip 2019, 19:54
JFK2016
Uwielbiam jak wypisujesz te bzdury. Tylko się pośmiać można.
Na forum wszędzie gdzie tylko można wyczytać o sieciach wszyscy, że Plus najgorszy ten, że najlepszy.
Puste salony to ja widzę u każdego, a dziwnym trafem zyskują numery i numery są ogólnie przenoszone. Cóż to za fenomen? :lol:
Naprawdę takich bzdur jak ty to na forum chyba nikt nie wypisuje, a najlepsza, że Plus to sieć, która się rozwija. Taa? Naprawdę?
Sieć, która się rozwija a podstawowych usług VoLTE, VoWiFi, które są od kilku lat w testach nie ma :lol:
Super rozwój. Tylko pogratulować.
5G w tej sieci gdzie mamy testy? Wszyscy już testują, a w Plusie cisza. Ale spokojnie jak będzie jak z testami VoLTE czy VoWiFi to 5G w Plusie zobaczmy może przy dobrych wiatrach w 2025 roku :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1076869  autor: iphoneski
 23 lip 2019, 20:28
@matek451 To co proponujesz? Nie każdy ma ochotę wydawać mnóstwo kasy na zaawansowane urządzenia a jeśli dobrze zrobisz to na repeaterach możesz całkiem dobrze działać. No ale oczywiście nie chodzi tu tylko o nazwę sieci i hasło żeby działało płynnie.
  • Strona 119 z 179
  • 1
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 179
  • 1
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 179