DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 16 z 179
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 179
 #992703  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 20:29
Szkoda, że testów nie przeprowadził RFBenchmark takich jak w Warszawie wtedy zobaczylibyśmy ile faktycznie jest warta sieć w twoim mieście bo jak wiadomo w Warszawie leżą. Nawet plus ich wyprzedził, który ostatnio robi bardzo mało. Co do tych danych wskoczyli z 3 miejsca zobaczymy jak długo będą na 2. Wystarczyło spojrzeć na poprzednie miesiące. I na to co zwracałem uwagę to pojemność sieci T-Mobile testuje już stacje z 590 Mb/s a play co ma dalej 3CA i to nawet nie wiem czy mają modulację 256QAM. A to w obecnych czasach jest najważniejszy parametr.
marcin19883
W speedtesty bawią się ci co im coś tnie, którzy są w większości albo zapaleńcy z takich forów jak my co mają trochę pojęcia o sieciach komórkowych.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992706  autor: iphoneski
 09 maja 2018, 20:35
I jak wpiszesz teraz Warszawa i wyłączysz roaming to speedtest pokrywa się kolejnością z tamtymi testami RF, ale ja nie mieszkam w Warszawie :)
Mogę potwierdzić Bydgoszcz, czyli to co ja sam zweryfikowałem.
 #992708  autor: marcin19883
 09 maja 2018, 20:48
piotrzet pisze:play co ma dalej 3CA i to nawet nie wiem czy mają modulację 256QAM. A to w obecnych czasach jest najważniejszy parametr.
Żeby modulacja 256QAM zadziałała, trzeba mieć bardzo dobry zasięg. Co na wsiach mija się z celem, bo nie zawsze jest się blisko nadajnika. A kto wie, czy Play później tego nie wprowadzi. A druga sprawa, to brak tanich słuchawek, które to obsługują. Jednak większość osób ma telefony do 1000zł w porywach :-)
 #992712  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 20:59
iphoneski
Ja mówię o testdrive a nie o testach które są wykonywane przez użytkowników. A tam play jest jak zwykle na ostatnim miejscu. Ten test faktycznie pokazuje kto ma jaką sieć, bo bada praktycznie każdy parametr.
marcin19883
Ale czy ja napisałem,żeby taką modulację uruchamiać na wsi? Najbardziej nadaje się to w miatach, a tam i więcej osób ma telefony, które to obsługują. Zresztą kiedyś LTE też było w małej ilości urządzeń ale to nie powód żeby nie wprowadzić tego jak najszybciej. Świetnym przykładem jest VoLTE, którego w ogóle mieli nie uruchamiać a tu co jeszcze z miesiąc i ma być o ile się nie opóźnią.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992713  autor: Pawrzes
 09 maja 2018, 21:12
piorzet, ciebie nie interesują fakty bo jesteś zaślepiony w T-Mobile i wszyscy widzą od dawna na różnych forach. W każdej reklamie każda sieć wygląda najlepiej tylko kto ma najskuteczniejsze reklamy? Na pewno nie T-Mobile które zraziło do siebie miliony klientów i żaden kupiony co roku pseudocertyfikat "Best in test" nic im nie pomoże dopóki to jest najgorzej skonfigurowana sieć z sypiącą się platformą i masą reklamacji klientów. Co to mają wspólnego z pojemnością nowinki wprowadzane od niedawna albo 4CA na kilkunastu testowych stacjach? Jaki % urządzeń jest w stanie z nich skorzystać obecnie? Nawet nie wiesz jaki sprzęt jest zamontowany w Play i jakie rozwiązania są nieoficjalnie testowane więc nie wypowiadaj się. Ważniejsze jest dynamiczne zarządzanie pasmami którego twój operator nie posiada. Pokaż mi w N! 6-sektorowe stacje w każdym paśmie jakie ma Play a takie zapewniają nie tylko podwójną pojemność ale też lepszy zasięg. Play buduje sieć od 11 lat i tylko w jednym roku nie budowali a lokalizacji własnych stacji decydowany statystyki ruchu w roamingu i własnej sieci na danym terenie. Teraz jest etap - budowy własnej samowystarczalnej sieci w całym kraju więc daj dokończyć P4 budowę sieci, nawet na terenach gdzie Play nie ma żadnych klientów. Ile stacji miała twoja sieć po takim czasie i jakie technologie na nich były przy znacznie droższych cenach za usługi? W jednym z testów Play jako jedyny miał w Warszawie 100% udanych połączeń ale ty takich danych nie chcesz celowo widzieć, ciągle doszukujesz się jakiś ułomności sieci której nie jesteś klientem...

Pozdrawiam
 #992715  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 21:27
Skoro play taki świetny to czemu w mapie zasięgu piszą że 3G to 4G? To jest dopiero wprowadzanie klientów w błąd. Co do testu, który poruszyłeś skoro taki play świetny to czemu miał ostatnie miejsce ze stratą do pierwszego ponad 120 punktów? Podałeś jeden parametr w którym play był lepszy a co z resztą? Czemu nic nie napiszesz o wskaźniku zerwanych połączeń którego w plusie ani tmobile w ogóle nie było tylko podajesz te dane które są wygodne dla ciebie a nie wszystkie. Cóż z tego że wszystkie połączenia się powiodły jak niektóre zostały zerwane? Gdyby play był taki super jak opisujesz to co uważasz że byłby ostatni w testach? Nic nie mówiłem tak samo o teście na zlecenie tmobile a ty go przywołujesz po co skoro podobno jest kupiony i niewiarygodny? Gdyby testowali coś na pewno by się tym pochwalili jak tym że uruchomili kilka nowych stacji. A z tym że nie mam akurat masz pecha bo mam kartę do netu o czym pisałem wcześniej i właśnie pisałem co i jak wypada. Także najpierw może dokładnie zapoznaj się z tym co piszę, a później dopiero komentuj. Tak pięknie jak play to nic w reklamach nie wygląda. Tylko oni potrafią zmieniać nazwy że niby coś innego tak jak z 3G tak samo jest z LTE. Zwykły Kowalski zobaczy o LTE Ultra to na pewno lepsze niż LTE Advanced tylko że nie wie że to jest dokładnie to samo i to niekoniecznie bo inne sieci dają więcej.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992718  autor: spotify
 09 maja 2018, 21:36
Pawrzes pisze:piorzet, ciebie nie interesują fakty bo jesteś zaślepiony w T-Mobile i wszyscy widzą od dawna na różnych forach.
Jedno zdanie z boku. Przygadał kocioł garnkowi. Napisał to ktoś, który się nakręca każdą nową stację Play, przemilcza ich wady (11 lat na rynku w XXIw to powinni już dawno mieć zasięg ogólnopolski) a w N! badając Orange, pierwszy wytyka ich błędy.

Porównywanie na zasadzie takiej że Play jest badany w roamingu.....A skąd wiadomo, ile karciarzy z przyciętą prędkością do 15Mb/s w TMobile nie zaniża średniej?
A skąd wiadomo, na ile roaming w Wawie pozwolił Play mieć 100% skuteczności połączeń?

Pisanie, że w TMobile mają lepsze słuchawki to też śmiech na sali. Młodzież się bawi nowymi modelami i to młodzież siedzi w Play. W tej sieci jest najwięcej nowych modeli telefonów.
Ważniejsze jest dynamiczne zarządzanie pasmami którego twój operator nie posiada.
To jest jedyny plus tej sieci, który wyróżnia ich z pozostałych. Ale musieli, bo nawet roaming ich nie ratował z obciążenia.
Pokaż mi w N! 6-sektorowe stacje w każdym paśmie jakie ma Play a takie zapewniają nie tylko podwójną pojemność ale też lepszy zasięg.
Nie musieli i nie muszą. To Play jest budowany na zasadzie hotspotów od samego początku. I dalej to stosuje.
Ile stacji miała twoja sieć po takim czasie i jakie technologie na nich były przy znacznie droższych cenach za usługi?

Po 11 latach w Polsce wszystkie sieci miały większy zasięg niż obecnie ma Play. Ewentualnie Idea/Orange była porównywalna.

Z tematu się wyłączyłem, bo pisze dwóch broniąc Play jak ostatniego bastionu i do tego używając śmiesznych dziecinnych argumentów. Są słabi a nawet najsłabsi z wszystkich opów i jak na razie jest tylko nadzieja że przynajmniej zbliżą się do innych.
 #992721  autor: Morvius
 09 maja 2018, 21:39
Proszę was o to abyście nie docinali sobie wzajemnie tylko wyrażali swoje opinie wprost. Prywatne wywody zostawcie sobie do rozmów PW.

Wysłane z mojego S7 EDGE przy użyciu Tapatalka

Klasyczny obserwator wątku.
 #992725  autor: marcin19883
 09 maja 2018, 21:49
Każdy pisze z własnego doświadczenia, to nie wymysły z głowy. Nikt nikogo nie broni. U mnie jak narazie Play rządzi prędkością LTE, za nim jest N! a na końcu Plus. :-) Nie każdy mieszka w Warszawie.
 #992727  autor: iphoneski
 09 maja 2018, 22:00
No i wreszcie Pawrzes :)

@piotrzet nie chciałbym cię obrażać czy coś, ale trochę zaślepiony jesteś. Przytaczasz te testy, które są po twojej myśli, tego RF uparłeś się ostro, bo tam twój t-m wygral.
Jak przytoczyłem testy z Bydgoszczy to jednak speedtest juz nie taki dobry, bo play nie jest ostatni, No i teoria się wali. A poza tym czepiasz się, że ktoś przytoczył coś o czym nie wspominałeś, a sam czepiasz się czegoś, co było 6 lat temu.

@spotify nie wiem co robiłeś w 2008 roku ale ja wtedy byłem abonentem ery i dostałem od nich płytkę z reklamami. Możesz mi wierzyć albo nie, ale 12 lat po starcie era miała o wiele gorszy zasięg niż play teraz. Mógłbym ci to nawet wysłać w jakimś pliku, ale chyba co do tego są jeszcze jakieś prawa autorskie, więc ewentualnie w wiadomości prywatnej. Pewnie najstarsi Użytkownicy pamiętają o czym piszę,era wysłała swoim użytkownikom płytę DVD i papierowe katalogi ze swoimi ofertami.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2018, 22:42 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: post pod postem
 #992729  autor: piotrzet
 09 maja 2018, 22:09
Znowu sobie dopisujesz coś czego nie ma. Mówiłem od początku że testy te które są nie są w żaden sposób miarodajne bo nie są wykonywane na tych samych urządzeniach itd test który przytoczylem jest najbardziej wiarygodny bo jest wykonywany tak samo na tym samym ale oczywiście tobie to przeszkadza bo play jest w nim na ostatnim miejscu. Po za tym w tym teście nie jest mierzona tylko prędkość ale i inne ważne parametry których zwykły speed test nie pokazuje a są tak samo ważne o ile nie ważniejsze.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992730  autor: Morvius
 09 maja 2018, 22:09
iphoneski pisze:@spotify nie wiem co robiłeś w 2008 roku ale ja wtedy byłem abonentem ery i dostałem od nich płytkę z reklamami. Możesz mi wierzyć albo nie, ale 12 lat po starcie era miała o wiele gorszy zasięg niż play teraz. Mógłbym ci to nawet wysłać w jakimś pliku, ale chyba co do tego są jeszcze jakieś prawa autorskie, więc ewentualnie w wiadomości prywatnej. Pewnie najstarsi Użytkownicy pamiętają o czym piszę,era wysłała swoim użytkownikom płytę DVD i papierowe katalogi ze swoimi ofertami.
Płyty również Orange (Idea POP) rozdawało i też piosenki na nich były ;) gdzieś wśród rzeczy, które dawno są zapomniane leżą takie fanty i czekają na wspominki :)

Wysłane z mojego S7 EDGE przy użyciu Tapatalka

Klasyczny obserwator wątku.
 #992731  autor: goral2099
 09 maja 2018, 22:13
Skoro play taki świetny to czemu w mapie zasięgu piszą że 3G to 4G? To jest dopiero wprowadzanie klientów w błąd.
piotrzet: Z tego samego powodu T nazywa swoją sieć LTE 4G. Markieting. A nie powinno, bo nie spełnia ona wymagań 4G.

https://pl.wikipedia.org/wiki/IMT-Advanced
 #992732  autor: iphoneski
 09 maja 2018, 22:19
Morvius pisze:
iphoneski pisze:@spotify nie wiem co robiłeś w 2008 roku ale ja wtedy byłem abonentem ery i dostałem od nich płytkę z reklamami. Możesz mi wierzyć albo nie, ale 12 lat po starcie era miała o wiele gorszy zasięg niż play teraz. Mógłbym ci to nawet wysłać w jakimś pliku, ale chyba co do tego są jeszcze jakieś prawa autorskie, więc ewentualnie w wiadomości prywatnej. Pewnie najstarsi Użytkownicy pamiętają o czym piszę,era wysłała swoim użytkownikom płytę DVD i papierowe katalogi ze swoimi ofertami.
Płyty również Orange (Idea POP) rozdawało i też piosenki na nich były ;) gdzieś wśród rzeczy, które dawno są zapomniane leżą takie fanty i czekają na wspominki :)

Wysłane z mojego S7 EDGE przy użyciu Tapatalka
O widzisz, tego akurat nie dostałem. Może dobrym pomysłem byłoby założyć taki temat?
@piotrzet Albo nie rozumiesz, albo udajesz. Nikt tych testów nie kwestionuje, bardziej chodzi o to, że przytaczasz te, które tobie idealnie pasują. Poza tym człowiek który ;jak się domyślam) pracuje dla play wie trochę więcej od ciebie, zwykłego użytkownika. No chyba, że posiadłeś całą wiedzę świata to przepraszam.
 #992734  autor: Pawrzes
 09 maja 2018, 22:27
Halset, Boże... To mam się być zły, że powstają nowe stacje i koło mnie powstaje kolejna? Cieszą mnie inwestycje każdej sieci. Ja przemilczam wady? Boli cię obiektywizm? Znam wady Play i ich nie ukrywam, zresztą te wady jak np. lejek 3 Mb/s w RK mnie nie dotyczą bo w 99,9% tam gdzie bywam Play ma już własny zasięg. Piszę jak jest w Orange lub Plusie w danych miejscach i nigdy nie oceniam w skali globalnej żadnej sieci. Gdyby Play miał tak rozłożoną siatkę stację jaki ówczesne sieci to też by miał ogólnopolski. Nie musieli tego wprowadzić ale chcieli a klienci doceniają w działaniu. Dobre, a T-Mobile kiedyś zapowiedziało takie stacje. Powiedz klientom N! w mniejszych miastach gdzie jest nadal LTE jest tylko na wspólnym przeciążonym 1800 a wyspowo dodane 800 w znikomym stopniu odciąża sieć że operator nic nie musi...

Pozdrawiam
 #992765  autor: piotrzet
 10 maja 2018, 08:38
goral2099
Tzn jakbyś mógł wyjaśnić jakich wymagań nie spełnia.
iphoneski
Przytaczam te które bardziej mi pasują? Rozmawiamy o najlepszej sieci w skali całego kraju a nie lokalizacji, a w skali całego kraju T-Mobile jest na pierwszym miejscu a play na ostatnim to dalej przytaczam te, które bardziej mi pasują? Wyjaśniałem dlaczego nie biorę testów typu speedtest pod uwagę ale ty sobie dalej coś wymyślasz więc napiszę jeszcze raz. W większości tych testów wykonują je osoby, którym coś poprostu nie działa oprócz tego wykonywane są na urządzeniach które nie mają pełnych możliwości, bo nie każdego stać na takiego S9 czy inny model z wysokiej półki. To jaki jest sens tych testów? Znikomy. TestDrive w Warszawie był przeprowadzany o tej samej porze na tych samych telefonach więc jest najbardziej wiarygodny.
Pawrzes
Co do wspólnej częstotliwości proponuję sie wybrać do Jędrzejowa są tam stacje z 1800 jedna ma 2600 i jedna 800 i problemów nie ma. Różnica jest taka że oni mają 4 stacje a play ledwo 2 cóż z tego że z kompletem pasm bodajże jak i tak są zapchane. Także to że play często uruchamia komplet to wcale nic nie znaczy skoro ma mniej stacji. Nie wspominając o trasie Warszawa-Krk samochodem gdzie w Orange, T-Mobile czy nawet w Plusie masz cały czas LTE w niektórych lokalizacjach 3G z którego można swobodnie korzystać a w play co gdyby nie RK i co chwile przełączanie to o zasięgu można pomarzyć

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992779  autor: Młody..
 10 maja 2018, 10:29
@piotrzet - Ja też mogę Ci podać kilka bardzo fajnych przykładów, gdzie N! jest najgorszym wariantem wyboru, a ich kulejąca konfiguracja, to wisienka na torcie ich syzyfowej pracy. Tylko po co?

Ten temat powinien się zakończyć po kilku postach.. T-Mobile na przemian z Orange mają najbardziej rozwinięte skrzydła w skali kraju, i na obecną chwilę jako całość zapewniają zasięg ogólnopolski.
Play mówiąc krótko - zasięgu ogólnopolskiego nadal nie ma, mają poważne dziury zasięgowe w całym kraju, wiele niepokrytych w całości dróg i tras kolejowych. Roaming krajowy jest porażką tej sieci i już dawno powinien być zastąpiony własnym zasięgiem macierzystym.
Jednak operator zobowiązał się zbliżyć własnym zasięgiem, do W3. Więc zobaczymy za te półtora roku jak będzie wyglądał zasięgowy krajobraz tej sieci. A fakty są takie, że tam gdzie Play nie odstaje pod względem infrastruktury, w większości przypadków prezentuje się najlepiej.
 #992782  autor: piotrzet
 10 maja 2018, 10:37
Owszem o tym mówie cały czas raz lepiej wypada play raz lepiej N. Ale w skali całego kraju o czym tu mowa najlepiej wypada N. W pełni się zgadzam z tym co napisałeś w swoim komentarzu. Chodź co do ostatniego zdania też nie bardzo bo są także lokalizacje w których play wypada blado a to wszystko przez to że mają mniejszą liczbę nadajników. W tym wypadku nawet nie pomoże to że mają komplet.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #992783  autor: Młody..
 10 maja 2018, 10:49
Dlatego wyraznie napisałem, że gdy nie odstaje infrastrukturą. A to nic innego jak stacje bazowe, a w drugim rzędzie ich zawartość.
  • Strona 16 z 179
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 179
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 179