DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 142 z 179
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 179
 #1082118  autor: iphoneski
 13 paź 2019, 17:11
Dziś miałem więcej czasu na warszawskich dworcach.
Centralny:
Play: Obrazek
Orange:
Obrazek
Wschodnia:
Play:
Obrazek
Orange: Obrazek
W sieci wszędzie takie narzekanie, że z Play w Warszawie to praktycznie w ogóle nie da się korzystać a okazuje się, że jakoś można.
 #1082129  autor: iphoneski
 13 paź 2019, 19:32
Do podawania aktualnych prędkości jest odpowiedni wątek. Dla Warszawy zrobiłem wyjątek ze względu na to, że jeden z użytkowników często twierdzi, że Play w Warszawie nie istnieje ze względu na mizerną ilość nadajników. Dodatkowo kiedyś był post, gdzie zwracano uwage na słabe działanie Play przy Warszawie Zachodniej. Byłem, miałem czas to sprawdziłem.
 #1082149  autor: piotrzet
 13 paź 2019, 23:01
iphoneski
Z tego co pamiętam to problem z Play w Warszawie był dokładnie w biurowcach obok zachodniego, patelni i tunelach dworca centralnego. Czy masz z tych lokalizacji speedtesty?
Po za tym testy twoje są z niedzieli czyli sieć w Warszawie nie jest obciążona jak na tygodniu. Byłem nie raz w Warszawie i to co jest w weekend, a na tygodniu to zupełnie inne rzeczy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082150  autor: iphoneski
 13 paź 2019, 23:17
O okolicach dworca zachodniego też było, chociaż głównym przekazem były te biurowce. A z okolic wstawiłem w piątek i tragedii nie było. Z centralnego robiłem dziś z peronu, trochę nie rozumiem podkreślania tych tuneli, przez nie się przechodzi i wychodzi, raczej nikt tam gier nie ściąga. Byłem w piątek i dziś ;piątek to wg mnie tydzień) i znaczących różnic nie zauważyłem. Dalej tej dyskusji nie będę kontynuować, jeśli ktoś jako zaletę braku usługi podaje argument, że skoro nie ma to przynajmniej się nie psuje to nie ma sensu rozmawiać dalej, bo to zwyczajne marnotrastwo prądu, czasu i megabajtów. N działa w Warszawie zauważalnie lepiej i to niezaprzeczalny fakt, ale internet Play nadaje się w tym mieście do używania czy to komuś pasuje czy nie.
 #1082161  autor: piotrzet
 14 paź 2019, 08:09
Ty wstawiłeś speedtesty z dworca zachodniego, a nie z biur obok ;)
A to różnica.
Co do tuneli gier nikt nie ściąga ale ile ludzi tam przechodzi i sporo używa jednak internetu więc nie bardzo rozumiem tłumaczenie.
Fakty są takie Play działa w Warszawie gorzej od N! Nieporozumieniem jest to, że w centrum ma tak mało lokalizacji i do tego bez "5G Ready" a mniejsze miejscowości mają pokrycie i prędkości przekraczają 200 Mb/s wtedy.
Także tego nie rozumiem

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082237  autor: piotrzet
 15 paź 2019, 11:12
https://www.rfbenchmark.pl/jakosc-uslug ... ieci-ikea/
Czyli standard. Plus jak zwykle na samym końcu. Ale podobno dzięki super sieci zyskują tyle w MNP ;)

I z ciekawostek IKEA wybudowała sieć indoor DAS. Każdy z operatorów miał możliwość skorzystania z niej. Jedynie jedna sieć z tego nie skorzystała. Zgadnijcie która?

Oby więcej takich testów.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082242  autor: iphoneski
 15 paź 2019, 11:21
Tak samo masz w centrum handlowym Zielone Arkady w Bydgoszczy. Play i N mają tam piko a Plus oczywiście nie. Chcesz pobrać kod rabatowy z aplikacji jakiegoś sklepu? Zapomnij albo poproś kogoś kto ma telefon w normalnej sieci.
 #1082244  autor: piotrzet
 15 paź 2019, 11:24
iphoneski
Nie znasz się. Plus ma najlepsze MNP, bo ma najlepszą sieć ;)

Zresztą nawet jak u konkurencji w którejś galerii masz problemy z zasięgiem zawsze masz VoWiFi w Plusie możesz o tym również pomarzyć. Ani piko ani VoWiFi.

Remington
Na szarym końcu akurat to oni są.
Swoją drogą dziwne, bo pamiętam testy tej samej firmy właśnie w Warszawie jeszcze T/O przed refarmingiem i Plus również był na szarym końcu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082246  autor: iphoneski
 15 paź 2019, 11:37
Nie No, VoWiFi nie jest potrzebne, w kilku punktach całości galerii przebija się użyteczny zasięg, także możesz sobie tam pójść i zadzwonić. Kiedyś jak kolega szedł żeby do mnie zadzwonić to znalazł mnie idąc. Jaka oszczędność baterii i odpoczynek od telefonu, same plusy w tym Plusie ;)

@Remington Jeśli korzystasz w określonych miejscach to możesz być sobie zadowolony. Mój telefon musi działać w wielu miejscach - Kraków, Wrocław, Katowice, Warszawa i wiele innych. Play przez wypasione stacje i N przez zagęszczenie stacji dają radę a Plus niestety nie. Chociaż w Play ostatnio są jakieś problemy na trasach o czym pisaliśmy w odpowiednim wątku.
 #1082248  autor: piotrzet
 15 paź 2019, 11:45
Ale po co chodzić jak galerie czy sklepy oferują WiFi bezpłatne i można z tego skorzystać o ile jest dobra jakość. Przykład siedzisz w kawiarni Plus nie ma zasięgu, a chcesz pogadać to bez sensu wychodzić i za chwilę wracać. Lepiej skorzystać z WiFi.

Co do reszty. Plus ma wszystkie atuty żeby mieć najlepszą sieć w Polsce i dosłownie miażdżyć konkurencję. Ale niestety widać nawet nie umieją zapewnić średniej sieci, a są najsłabsi. Swoją drogą wielka szkoda, że tyle pasma się marnuje. Gdyby O/T/Play miały możliwość skorzystania z zasobów te które ma Plus na pewno by to zrobiły.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082249  autor: iphoneski
 15 paź 2019, 12:00
@piotrzet To był sarkazm z mojej strony ;)
Wiadomo, że chodzenie po galerii żeby zadzwonić na sekundę jest bez sensu ale klienci Plusa nie mają specjalnie wyjścia.
Pisałem już to w innym wątku ale to jest chyba lepsze miejsce. Kolega z Krakowa po latach w Plusie przeniósł się do Orange i różnica jest kolosalna pod względem prędkości i jakości sieci. I może dlatego tak mało ludzi z Plusa odchodzi, bo nie mają porównania? Jak z nim gadałem to mówił, że czasem coś tam nie działało, ale myślał że tak po prostu musi być. Tak samo ja długo nie korzystałem z O i teraz, po czasie widzę duży postęp w tej sieci.
Jednak telefon na dwie karty może być przydatny ;)
 #1082250  autor: piotrzet
 15 paź 2019, 12:02
Tzn myślę, że z Plusa nie odchodzi dużo, bo są najtańsi. Dokładnie tak samo było kiedyś z Play. Sieć była kiepska ale ceny mieli niskie i stąd były takie wyniki do tego pełno reklam. I dokładnie to samo jest teraz w Plusie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082254  autor: iphoneski
 15 paź 2019, 14:17
To też ma znaczenie, ale myśle, że przyzwyczajenie też robi robotę. Zwróć uwagę ile mamy w Polsce kart a jaki procent tych kart jest przenoszony w ciągu roku. Np spora grupa ludzi, których znam nie jest w 100% zadowolona z sieci albo oferty a numeru nie przenosi. Albo nie ma czasu, albo kolejka w salonie była, albo coś wypadło gdy chcieli iść, albo w sumie to nie będą przenosić bo u innych może będzie tak samo lub gorzej. Teraz może oferty typu Flex tu pomogą bo nie trzeba stać w salonie, podpisywać dziesięciu formularzy itd.
 #1082256  autor: piotrzet
 15 paź 2019, 15:47
Tzn moim zdaniem ci co przenieśli do Play wcześniej numer będą to robić dalej im nie przeszkadza, że trzeba trochę czasu poświęcić. Każda sieć ma stałych klientów, którzy nigdy nie zmienią numeru nawet gdy oferta, zasięg itd będą najgorsze. Ale myślę, że takich osób zbyt dużo nie ma.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1082260  autor: iphoneski
 15 paź 2019, 19:02
Możliwe, chociaż nie jestem pewien. Cały czas gdzieś tam aktywny jest mit taniości Play. Ostatnio kumpel tak dumnie mi opowiadał co on ma na firmę w Play. Pokazałem mu Flex i firmową z T i już taki dumny nie był ;)
 #1082262  autor: habish
 15 paź 2019, 19:22
iphoneski pisze:
15 paź 2019, 11:21
Tak samo masz w centrum handlowym Zielone Arkady w Bydgoszczy. Play i N mają tam piko a Plus oczywiście nie. Chcesz pobrać kod rabatowy z aplikacji jakiegoś sklepu? Zapomnij albo poproś kogoś kto ma telefon w normalnej sieci.
Dlaczego kłamiesz?
  • Strona 142 z 179
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 179
  • 1
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 144
  • 179