DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 4 z 179
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 179
 #987733  autor: piotrzet
 07 kwie 2018, 20:08
Może nie stawki w górę a obciąć albo te pakiety albo prędkość. Albo np karta w cenie 25zł nie powinna mieć RLAH tylko same płatne minuty, sms i mms za granicą jak i internet.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #987734  autor: maniek89
 07 kwie 2018, 20:09
Piotrzet, nie orientuję się jak jest teraz z roamingiem, bo za granicę nie jeżdżę, ale zastanów się, ile czasu w ciągu roku spędzasz w roamingu i czy opłaca Ci się z tego tytułu siedzieć w abonamencie. Naprawdę, jeśli jeździsz za granicę w celach wypoczynkowych, mając smartfona, można korzystać z komunikatorów, voip, czy Wi-Fi Calling, a jeśli to podróże służbowe, to chyba pracodawca powinien zapewnić Ci plan taryfowy, w którym będziesz miał określone pakiety minut czy danych do wykorzystania.
Według mnie Klient abonamentowy, to klient złapany, więc przez przynajmniej dwa lata i tak będzie płacić i nie ucieknie. W prepaidzie jest o wiele większa dynamika migracji, takiego Klienta łatwiej stracić, trzeba o niego bardziej zabiegać, może dlatego jest zwyczajnie taniej.
 #987735  autor: spotify
 07 kwie 2018, 20:11
@piotrzet
Masz rację. Jakby operatorzy zaczęli podwyższać ceny to byśmy mieli zaraz kolejny KOD na ulicach.
Zacząć po prostu ograniczać usługi i skończyć z dodawaniem danych.
Tylko jak? Dzisiaj walczą o kazdego klienta bo marże są niskie.
Przyjdzie taki Virgin czy inny MVNO, wyskoczy z abonamentem z niską ceną i dużym pakietem i masz. Ludzie lecą jak pszczoły do miodu. A później kończy się tak, że taki wirtualny operator popsuje ceny na rynku i znika z rynku bo stwierdza, że dokłada do biznesu albo dla niego to nieopłacalne.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 00:34 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #987737  autor: iphoneski
 07 kwie 2018, 20:19
@spotify
Na cenę patrzyłem, gdy właśnie play słabo działał, czyli te 3 lata temu i dalej. Gdy brałem abonament to przechodziłem do nich z orange, niby takiej dobrej sieci a awarie trafiały się akurat wtedy, gdy najbardziej potrzebowałem telefonu. I przy kupnie abonamentu wybrałem najwyższy, wtedy solo L czyli tu cena nie grała już roli.
Co do twojej odpowiedzi na wpis _Schron_ to są takie zawody, gdzie zasięg być musi i internet też jest potrzebny, nie każdy na taśmie robi.
Już ostatnio kilka osób mnie pytało jak tam mi w tym play, bo gdy jedziemy gdzieś razem to czasem bywa tak, że ja na necie z play oglądam w hd mecz, a oni w Orange i plusie nie mogą strony załadować i z mojego transferu jadą. Teraz mam koniec umowy i albo dalej play, albo abo w t-mobile, chociaż w tym drugim ostatnio podobno pogorszyło się znacznie przez net domowy. Znajomy kupił i przez 2 miesiące wszystko super fajnie, a ostatnio nadajniki w okolicy ma tak zawalone, że nawet na YouTube nie wejdzie. Poczytałem fb t-m i takich ludzi jest więcej, także nie będę chyba losu kusił.
Często mam dostęp do kart W4 dlatego się wypowiadam, bo gadanie w stylu "10 lat temu byłem tu i tu więc wiem" jest dla mnie mało profesjonalne. Ale też muszę przyznać racje, przez 10 lat mało robili i to się teraz mści, bo jak byli dużo tańsi to ludzie nie marudzili, woleli mniej płacić kosztem jakości.
 #987738  autor: spotify
 07 kwie 2018, 20:32
Już ostatnio kilka osób mnie pytało jak tam mi w tym play, bo gdy jedziemy gdzieś razem to czasem bywa tak, że ja na necie z play oglądam w hd mecz, a oni w Orange i plusie nie mogą strony załadować i z mojego transferu jadą. Teraz mam koniec umowy i albo dalej play, albo abo w t-mobile, chociaż w tym drugim ostatnio podobno pogorszyło się znacznie przez net domowy.
Oczywiście odwrotnej sytuacji nie ma? Tylko zawsze inni się na Twoim Play opierają? Zgodze się, że takie sytuacje mogą wystąpić ale na pewno rzadziej jest zapchanie po stronie sieci Orange czy Tmobile. Z prostej przyczyny - Orange ma mniej ludzi a Tmobile jeszcze mniej a stacji bazowych mają prawie dwa razy więcej. Co zresztą widac po testach speedtest czy RFB.
Oczywiście że net w TMobile może się trochę przyciąć. W Polsce jak coś jest za darmo (czytaj net bez limitu danych) to sssają aż dym z zasilacza leci. Sam pewnie to wiesz po Play, gdzie do dzisiaj jest wielu w ofercie RBM.
Plus swego czasu też sobie w kolano strzelił, gdy zaczął konkurować z Neostradą. Do dzisiaj im się czkawką odbija.
Po podziale sieci N! na zasoby, co właśnie trwa będzie można coś więcej powiedzieć, która sieć, czyli Orange czy TMobile jest bardziej obciążona lub będzie bardziej obciążona. Na logikę powinna być TMobile przez net domowy ale Orange więcej w innych ofertach rozdaje danych i ma mniej zasobów radiowych. Pomarańczowych uratuje kupno 1800 od Solorza, jeśli się na to zgodzi.
Niestety Orange obecnie jako jedyny dzisiaj nie ma pasma pod 5G....Ale oni zawsze strategią byli w piwnicy.

I Orange oraz Plusowi się jeszcze odbije czkawką wpuszczanie Play na swoje LTE, ponieważ Play będzie im generować ruch i większe obciążenia oraz zwiększa sobie zasięg LTE w Polsce, jednocześnie odciąża swoje graty na masztach. I mogli wykorzystać to marketingowo W3 do przejęcia wielu ludzi, bo Play LTE zasięgiem nie grzeszy. Niestety tak jak na barkach roamingu Tmobile dobrej jakości Play stał się numerem 1, to tak na barkach LTE Orange i Plusa jeszcze bardziej zaznaczy swój udział w rynku.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 00:35 przez spotify, łącznie zmieniany 3 razy.
 #987740  autor: iphoneski
 07 kwie 2018, 20:44
Bywa też odwrotnie, ale ostatnio jakby rzadziej, w ciagu ostatniego roku były dwie takie sytuacje, a gdy inni brali net ode mnie naliczyłem na szybko 4, ale ja często wyjeżdżam i nie pamietam dokładnie wszystkiego.
Orange ma mniej ludzi ale większe pakiety netu np 50 gb w karcie, masa gb w niu, internety ze strefami domowymi, grunwaldy i jakieś bonusy jeszcze. Dlatego jak gdzieś się najedzie kupa wczasowiczów to pomarańczowi ledwo dają radę przez takie rozdawanie. Gdy jeszcze u nich byłem to przez 10 dni zużyłem jakieś 20 gb i nie zapłaciłem za to ani grosza, ale za to sieć padała w szczycie.
I po co mam kupować mobilny do roboty, skoro mam multum gb w abo telefonicznym? Udostępniasz po wifi do laptopa i jedziesz, np znajomi dziennikarze tak robią.
 #987742  autor: spotify
 07 kwie 2018, 21:00
Już ktos tu pisał o tym. W szczycie wczasowiczów, w większym skupisku ludzi czy na imprezach masowych zazwyczaj padają Play i Orangem jako jedyne albo jako pierwsze w kolejności w jakiej napisałem. To jest norma w tych sieciach. Netem domowym zaraz do nich dołączy Tmobile. Plus też pada ale w regionach mniej zurbanizowanych czyli głównie tam, gdzie walczył o klienta z Neostradą.
Orange ma mniej ludzi ale większe pakiety netu np 50 gb w karcie, masa gb w niu, internety ze strefami domowymi, grunwaldy i jakieś bonusy jeszcze.
Obydwie sieci maja w tym przypadku za uszami. Play duże pakiety danych, zazwyczaj no limit z lejkiem, pakiety w kapslach, RBM, darmowe showmaxy, duże pakiety na kartę. Orange wymieniłeś. I są to dwie największe sieci w Polsce pod względem ilości kart SIM. Dla wyobrażenia np różnica między Play a Tmobile to prawie 50%, czyli o połowę więcej ludzi w Play jak w TM (TM ok 10mln SIM, Play ok 15mln)
Orange z Play mogą sobie piątkę przybić. W taki sam sposób obciążają swoje sieci. Play niestety ma jeszcze dużo wirtualnych operatorów MVNO, NC+, Multimedia itd, więcej ludzi, podobne zasoby radiowe jak Orange (Orange z pasmami które dzierżawi od TMobile ma ciut nawet więcej)ale zdecydowanie mniej stacji bazowych od Pomarańczy. Nie ma opcji aby Orange się zapchało więcej lub bardziej niż Play, który musi obciążenie i braki zasięgowe przerzucać na roaming. Na pewno są takie miejsca gdzie Play wyrabia lepiej ale w skali kraju jest wręcz odwrotnie i to z duża przewagą Francuzów. Tym bardziej widać to po Play, że prawie wszystkie stacje ma na full wyposażone i tak nie dają rady. Fizyki nie oszukasz. Więc sorry ale koloryzowanie po Twojej stronie nie przejdzie ;)
Tmobile walczy o klienta (brak usług stacjonarnych, podobnie jak Play) i też pewnie zaraz się tam lampki czerwone zapalą. Dlatego pewnie nie chce Play na swoim LTE i pewnie dlatego wymusza od Orange podział zasobów, który z Playem na karku rykoszetem na wspólnych (prawnie należących do TMobile) pasmach uderzał w niemiecką sieć.
O Plusie nie wspomne, bo z forum widać, że tam jest ciężko jeśli chodzi o pojemność ale jakoś dają radę. Raz lepiej raz gorzej. Tylko, że zieloni mają tyle zasobów, ze zawsze mają pole do działania.
Sytuacja w N! się dużo zmieni, jak podzielą pasmo LTE1800 na dwoje, przerobią U2100 na LTE2100, podzielą U900 na każdą sieć osobno. Przy LTE800 oraz LTE2600 nabiorą na jakiś czas wiatr w żagle. Plus jak wyżej ma jeszcze wiele zasobów. A Playowi się kończą zasoby i będzie tylko gorzej, ponieważ już dzisiaj korzysta z 4 pasm pod LTE (zostaje mu jeszcze 5Mhz na 1800, 5Mhz na 2100 i ewentualnie wyłączy całkowicie 3G, pozbywając się 900Mhz. Czyli cała sieć to tylko LTE)

Na podsumowanie podpisuje się pod tym słowami.
Młody.. pisze: Obiektywnie mówiąc na obecną chwilę w skali kraju są dwaj operatorzy, którzy gwarantują optymalny zasięg i w miarę stabilny komfort korzystania z sieci - są to T-Mobile i Orange, w zależności od zapotrzebowania (np. ściana wschodnia)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 00:25 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #987747  autor: forum_tg
 07 kwie 2018, 21:17
w Play jestem od 9 lat: ws rozmów nie mam zastrzeżeń. zmiana poniędzy operatorami przebiega szybko, jakość rozmów ok. Gorzej z internetem. Porównanie Play i Orange to wg mnie przepaść.
z Orange korzystam od kilku lat, a także przed Play miałem tam główny numer. Bardzo dobry zasięg, w kilku przypadkach nawet lepszy niż P4. Internet świetnie działa, nie ma problemów z gubieniem zasięgu (czy to w trasie czy też pociągu). Zdecydowanie lepiej niż P4.
Obsługa Klienta: w P4 wielu, bardzo wielu słabych konsultantów, często nie znają promocji jakie są w sieci dla ludzi na kartę. W Orange: tragedia z rozwiązaniem umowy - łącznie z nieprzestrzeganiem przepisów. UKE przyznawało mi za każdym razem racje i dostawałem bonusy (np. darmowe rozmowy przez 2 miesiące)
 #987748  autor: w12
 07 kwie 2018, 21:19
spotify pisze: W szczycie wczasowiczów, w większym skupisku ludzi czy na imprezach masowych zazwyczaj padają Play i Orangem jako jedyne albo jako pierwsze w kolejności w jakiej napisałem. To jest norma w tych sieciach.
Bardzo niekoniecznie. Mam odwrotne wyniki obserwacji i doświadczeń. Play w moim powiecie jak i całym wybrzeżu gdańskim prezentuje się bardzo dobrze. Najgorzej jest z T-mobile.

https://www.youtube.com/watch?v=y1xfTfy3gwQ
 #987751  autor: iphoneski
 07 kwie 2018, 21:21
@spotify
Wg mojej matematyki to play ma więcej pasma pod lte. Bo 5 na 800 mhz, 10 na 1800, 10 na 2100 i 20 na 2600. Razem wyszło mi 45. W Orange masz 10 na 800, dzielone 15 z t-m na 1800 i 10 na 2600. Razem dało 35, a po podziale będzie 30 bo na 1800 bedą 10 mieli. No chyba, że nie wiem o czymś.
Ja nie koloryzuję tylko wstawiam tu swoje doświadczenia, dla mnie najlepiej jakby wszyscy poszli won z play, bo wtedy bym wszystko dla siebie miał :)
Moim zdaniem jednak orange rozdaje więcej, bo 10 gb i lejek a 50 gb ile fabryka dała robi różnicę. A SHOWMAX pobiera przecież dane z pakietu, czyli bez znaczenia czy wykorzystasz na YouTube u innych czy na SHOWMAX w play.
 #987755  autor: spotify
 07 kwie 2018, 21:36
@w12
Mam całkiem inne doświadczenia. Gdziekolwiek się udam na masową imprezę np mecz na Narodowym, koncert ostatni Depeche Mode w Ergo Arenie w Gdańsku, wakacje na półwyspie, Sunrise w Kołobrzegu itp to muszę się liczyć z tym, że zaraz w Orange będę miał padaczkę jeśli chodzi o neta. A wśród znajomych z paczki, z którymi na takie skupiska ludzi się udaje, najwcześniej zawód jest po stronie Play a za chwile w Orange lub jednocześnie. I to jest norma, bo tak jest zawsze niczym reguła. TMobile czy Plus bardzo rzadko, choć też się zdarzają padaczki. Oczywiście różowi czy Plus to nie jakieś działanie w super jakości ale w tych sieciach net jeszcze jako tako działa.
Na moją logikę. Skoro Orange i Play mają najwięcej ludzi w swoich sieciach z róznicą ok 40-50% więcej jak w plusie czy mangentowych to wcale się temu nie dziwię. Fizyki nie jesteśmy w stanie oszukać. Może gdyby każdy miał LTE Cat co najmniej 6 by tego nie odczuwał ale z reguły większość ludzi ma telefony co najwyżej LTE Cat4
Więc jeśli ktoś narzeka na Orange czy na Play na imprezach masowych, nie jestem wcale zaskoczony. Jestem zdziwiony jak ktoś narzeka w takich przypadkach tylko na Orange albo tylko na Play. Nie. Padają obydwie sieci. Po prostu dużo osób w jednym miejscu w jednej sieci i wynik znany. Nie ma internetu albo nie da się w ogóle z niego korzystać. Koniec kropka ;)
Wg mojej matematyki to play ma więcej pasma pod lte. Bo 5 na 800 mhz, 10 na 1800, 10 na 2100 i 20 na 2600. Razem wyszło mi 45. W Orange masz 10 na 800, dzielone 15 z t-m na 1800 i 10 na 2600. Razem dało 35, a po podziale będzie 30 bo na 1800 bedą 10 mieli. No chyba, że nie wiem o czymś.
Dodaj jeszcze po 10 na 2100 u Orange i TMobile oraz mają po 15 na 2600a nie 10 jak napisałeś. Czyli wychodzi po 45Mhz na LTE w Play i O ale nie ok 6 tys stacji jak Play tylko ponad 10 tys.
Ale są jeszcze inne pasma, gdzie Orange ma 6,8Mhz w 900 a przy dzierżawie np od Tmobile kilka kanałów jeszcze więcej aniżeli 5Mhz 900 Play.
Moim zdaniem jednak orange rozdaje więcej, bo 10 gb i lejek a 50 gb ile fabryka dała robi różnicę. A SHOWMAX pobiera przecież dane z pakietu, czyli bez znaczenia czy wykorzystasz na YouTube u innych czy na SHOWMAX w play.
Zrozum, ze Play rozdaje więcej, Pamiętaj że wiekszość na rynku MVNO lata po Play. itd. W końcu zużycie danych w Play wg raportów jest zdecydowanie większe niż w O.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 00:38 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #987759  autor: Remington
 07 kwie 2018, 22:09
spotify pisze:Jestem zdziwiony jak ktoś narzeka w takich przypadkach tylko na Orange albo tylko na Play, bo miał w Orange i padała na masowych imprezach a w Play tego nie ma lub nie miał. Nie. Padają obydwie sieci.
Nie ma się co dziwić. Byłem w obu sieciach, w obu bywałem na imprezach masowych (tylko Warszawa) i problemy miałem tylko w Orange. Pełny zasięg, ale nie działały rozmowy, SMS-y ani dane.
 #987760  autor: spotify
 07 kwie 2018, 22:21
@Remington
W Play byłeś 4 lata temu wg tego co pisałeś. Wiele się zmienia.
To zależy od regionu i skupiska ludzi. Mi chodziło o to, że jeśli są problemy na imprezach masowych to zawsze z reguły w sieci Orange albo Play. Zdarzają się oczywiście miejsca gdzie tylko padnie jedna z nich.
Ale nigdy nie mogłem narzekac na wysyłanie smsów czy rozmowy. Raczej jeśli chodzi o Orange to tylko data. W Playu było różnie. Ale tam za to często ratunkiem dla sieci macierzystej zapchanej jest przełączenie się na roaming ręcznie, jeśli inna siec pozwoli na wpuszczenie (wiadomo, priorytety)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 00:27 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #987761  autor: iphoneski
 07 kwie 2018, 22:40
Byłem w Orange i dzięki, albo sieć zawalona, albo nie przyznali bonusa za doładowanie i musiałem się prosic , albo awaria gdy net był mi niezbędny. Mam problemy ze wzrokiem i często bez map online bym sobie nie poradził. A w Orange kiedyś zostałem bez niczego, nawet taksówki nie mogłem zamówić bo nie widziałem adresu na budynku, a w mapie sobie nie sprawdzę, bo nie działa. Może teraz już jest lepiej, ale po prostu już im nie mogę zaufać. Jak twoje przemieszczanie się w przestrzeni miejskiej zależy od bycia online to musisz rozsądnie oferty dobierać.
 #987766  autor: spotify
 07 kwie 2018, 23:08
Przykro mi, że masz aż taką wadę wzroku :(
Awarie się wszędzie zdarzają, nawet w sieciach kablowych. I zawsze wtedy akurat, gdy tego najbardziej w tym momencie potrzebujesz. Zamulanie neta w każdej sieci uświadczyłem, gdzie pomimo pełnego zasięgu nie mogłem otworzyć nawet strony internetowej w telefonie.
Poza tym jak dobrze pamiętam, to sam przyznałeś, że z Play od początku nie byłeś zadowolony. Więc nie akceptuje takiego tłumaczenia, że jedna awaria w Orange zdecydowała o twojej zmianie :-)

W każdym razie, powtarzam się sumie ale co tam. Każda sieć ma swoje za uszami, niezaleznie od jakiej strony spojrzysz. Może się też kiedyś przeprosisz z Orange, jak ja to zrobiłem. Byłem w Idei potem latałem przez Ere Plusa TMobile Play i w końcu wróciłem z numerem głównym.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 00:32 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #987767  autor: marcin19883
 07 kwie 2018, 23:20
piotrzet pisze:Anteny są umieszczone na tej samej wysokości i rozumiem w tym samym dokładnie miejscu? Chodź właściwe to i to nie gwarantuje takiego samego sygnału.
PLAY i Networks, często stoją obok siebie. Różnica 500m w inną strone. Networks nie dorobił się lte1800. PLAY wszędzie gdzie postawi nowy nadajnik, daje komplet pasm. :) To mnie bardzo boli, że Orange i T-mobile nic na obecnych stacjach nie robią, pomimo zapchanego lte800 nie postawią lte1800.
 #987769  autor: iphoneski
 07 kwie 2018, 23:48
@spotify Gdy play mnie wnerwi kiedyś może i spróbuję znowu pomarańczy, podobno wreszcie ogarnęli te awarie, gdyby jeszcze przestali gigabajty rozdawać to może wreszcie byłoby ok. Narazie mi dobrze tu, gdzie jestem.
@marcin19883 Z tym kompletem tak nie przesadzaj, np 2600 na wiejskich stacjach nie jest zbyt często praktykowane.
Plus zanim nie uzna wyższości światłowodu nad radioliniami to mnie tam raczej nie zobaczą. No i brak wsparcia dla iPhone, nie chce mi się wszystkiego ręcznie wprowadzać. No i brak wifi calling, polubiłem bardzo tem bajer.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2018, 23:54 przez iphoneski, łącznie zmieniany 1 raz.
 #987770  autor: spotify
 07 kwie 2018, 23:52
marcin19883 pisze: To mnie bardzo boli, że Orange i T-mobile nic na obecnych stacjach nie robią, pomimo zapchanego lte800 nie postawią lte1800.
Zapewne dlatego, że dogadywanie się w pasmie LTE1800 między Orange a TMobile jest jeszcze w toku oraz w fazie testów jeśli chodzi o DCS.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 00:32 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Strona 4 z 179
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 179
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 179