DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 109 z 179
  • 1
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 179
 #1073647  autor: iphoneski
 10 cze 2019, 11:58
@piotrzet
Są ludzie którzy mając możliwość podłączenia światłowodu kupują mobilny. Po pierwsze ludzie wynajmujący mieszkania gdzie właściciel nie zgadza się na instalowanie kabli bo nie i już a po drugie jak ktoś nie ogląda dużo video w sieci może dokupić ze 100 giga do abonamentu komórkowego i wyjdzie mu taniej niż kupowanie kabla a i tak tego nie wykorzysta. Praktycznie w każdym bloku gdzie jest pełno operatorów stacjonarnych znajdziesz kilka sieci wifi z mobilnych routerów. Ja chyba przez rok też tak miałem bo częściej byłem na wyjazdach niż w domu i nie opłacało się utrzymywać łącza.
 #1073705  autor: spotify
 10 cze 2019, 20:25
piotrzet pisze:
09 cze 2019, 15:50
Limituje to lejkami, a i tak są lokalizacje w których sieć nie wyrabia.
Jeśli już tak się czepiasz tej Austrii to po pierwsze T-M ma już tam sieć 5G tak jak i w Polsce w kilku lokalizacjach, a po drugie nie nazywa tak LTE-A tylko ofertę. Także jest zasadnicza różnica co robi T-Mobile w Austrii, a tym co robi Play w Polsce. Nikt w Austrii sieci LTE-A nie nazywa 5G Ready. Jeśli serio nie widzisz różnicy to tylko pozostaje pogratulować.
Niestety.....niektórzy żyją w świecie alternatywnym i nic nie zmienisz.
WellDone pisze:
09 cze 2019, 17:52
Ja swój numer główny przenoszę na pół roku na testy do Playa.
I to jest dla mnie największy nonsensem tej sieci.
Niestety....oferty i polityka TMobile to jakaś wielka pomyłka. Są jacyś oderwani od rzeczywistości. Sam mam abo w TM, mnie starcza neta z zapasem i nie mam takich problemów ale rozumiem tych co potrzebują dodatkowy pakiet.
Nie rozumiem tego za cholerę......jak nie można kurna dokupić jakiegokolwiek pakietu!!!!
Mam nadzieję, że nie będziesz wkurzony bo ostatnio pisałeś, że Play na Andku to pomyłka.
A nju na jakiś czas nie wchodzi w rachubę? Czy aż taka różnica w działaniu u Ciebie między O a TM? (chyba masz jakiś numer w O, więc może faktycznie mieć drugi numer w innej sieci ;) )

W sumie sam się zastanawiam co po abo w TM. Chyba, że do tego czasu coś zmienią.
Play nadal u mnie to porażka. W Polsce już trochę lepiej ale nadal trochę stacji brakuje. Czekam jak na zbawienie na koniec ich budowy i poprawienie sytuacji w Gdyni. Wtedy będzie ciekawa alternatywa....
Zawsze z racji tego że mi neta starcza, pozostaje mi zostać po umowie TM na czas nieokreślony...do czasu aż poprawi się u mnie w domu Orange lub - w końcu Play się ZBUDUJE.
Chyba, że TM zrobi w końcu jakieś ludzkie abo bo oni ciągle za konkurencją - cenowo, ofertowo itd. Taka fajna Heyah kiedyś była a dzisiaj to szkoda klawiatury co z tą marką zrobili. Brak jakiejkolwiek alternatywy z ich strony i opłacalności nawet do RBM a co dopiero do Plush czy NJU
matek451 pisze:
09 cze 2019, 23:21
Na koniec Plus abonament, agregacja LTE1800+900 na E5186, prędkości 10-40Mb/s w zależności od pory dnia. ale to już jego ostatnie dni, juz mi się znudził taki internet ostatniego wyboru 200GB za 30 zł.
Coś ściemniasz :mrgreen: Przecież jeden tutaj już pisał, która sieć rządzi w Łodzi a jest lepsza od N!. A Orange to największe zło :D A Ty nawet chwalisz Orange ;)

Niestety. Tak jest z netem mobilnym i tak się rozkładają obciążenia. W jednym mieście jedna sieć puchnie, w innym inna. Albo w jednej części miasta jedna sieć wymiata a inna ledwo zipie. Itd
U mnie Play jest słaby jak barszcz bo za mało stacji a TM wygląda najlepiej. Trochę niestety też Orange ostatnio dostaje obciążeniem, bo wielu właśnie przez ułomność fioletowych u mnie traci klientów głównie na rzecz nju.
 #1073714  autor: WellDone
 10 cze 2019, 20:59
Orange mam w drugim slocie (służbowy z netem bez limitu). A bez sensu jest używać na raz Timo i Orange, więc wybór padł na Play z odblokowanym roamingiem tylko Plusa. Testuje tak od 2 tygodni i działa dobrze, w miarę szybko szybko wraca do sieci macierzystej. (Problem z trzymającym RK zdaje się występować z odblokowanymi wszystkimi opami w roamingu). Opcja w Samsungu symulacji Dual Sim Dual Active (przekierowania + połączenia oczekujące) pozwala na odebranie telefonu czy prywatnego czy służbowego praktycznie wszędzie dzięki zasięgowi 3 opów :)
Plus jako numer główny odpada, bo bez Volte i Vowifi to jakbym cofnął się w czasie o 10 lat. Jakość rozmów często jest fatalna. Orange w 2G i czasami 3G też jest problem, ale przynajmniej Volte naprawili - działa nawet lepiej niż w Timo (wificalling łączy się od razu, bez żadnych wyjątków, a Volte w końcu nie ma już drop-ów i do tego w tym miesiącu z czerwcową aktualizacją Samsungów ma wskoczyć EVS). Orange ma często sporo mniejsze transfery niż T, ale za to trzyma i agreguje o wiele częściej w górę, nawet czasami pomimo obecności L2600 agreguje L800+L1800+L2100. Dla mnie od transferów ważniejszy jest stabilny zasięg i niski ping z racji rozmów facetime / whatsup.

I jeszcze jedna rzecz jaką zauważyłem w porównaniu O vs T. 3G w timo działa o wiele lepiej, wyższe transfery i bardzo często spora różnica w zasięgu. Mam wrażenie, że ze względu na znaczną różnicę w liczbie użytkowników w O występuje zjawisko oddychania komórek czego efektem jest właśnie różnica w pokryciu.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2019, 21:55 przez WellDone, łącznie zmieniany 1 raz.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1073717  autor: spotify
 10 cze 2019, 21:14
Sprytnie przemyślane :) z tymi trzema opami :mrgreen:
Nie używam dual sima bo nie chce. Nauczyłem się, że jest czas na pracę i na odpoczynek, więc nie zawsze noszę telefon przy sobie słuzbowy ;) Wolę jak lezy na półce i czeka na swoje.
Chociaż wcześniej myslałem o prywatnym w Plusie albo w Play, skoro słuzbowy w O.

Co miejsce to inaczej. U mnie w miescie lepiej trzyma VoLTE TM ale na trasie lepiej Orange.
EVS? A Orange ma kodek EVS? Czy chodzi Ci, że będziesz mógł w Play gadać w tym kodeku?
Czyli jak widać w Twoim opisie, Orange też się trochę poprawiło głownie w LTE (np agregacja w górę) i nie masz już zastrzeżeń?
W O ja tylko widzę różnice na niekorzyść w 2G. Często nie idzie gadać (nadal bez poprawy) a jak jest już słaby zasięg w lesie (dociera np tylko szczątkowe 2G) to na TM pogadasz a w O niestety nie. No i 3G w TM dłużej trzyma niż O.

Orange ma więcej ludzi, większe obciążenia a przede wszystkim mniej zasobów radiowych (mniej Mhz) od TMobile. I to się głównie nakłada za jakość połączeń .

Zatem powodzenia z fioletowymi ;)
PS Jaka oferta na pół roku w P4?
 #1073721  autor: matek451
 10 cze 2019, 21:42
Ja na Orange nie narzekam z dwóch powodów. Pierwszy to pre-paid i 72GB na 21 dni za piątaka, drugi bo działa tak https://www.speedtest.net/result/8326293532, a T-Mobile bez limitu u sąsiada kilka razy wolniej. Play daleko z przodu a Plus na należnym mu 4 miejscu. Jak zawsze zresztą korzystam z "patologicznych" ofert na pre-paid, kiedyś przez 5lat z DIL-a za 5 zł no limit a teraz z "promocji" na Orange FREE i NbL na InK50.
 #1073722  autor: iphoneski
 10 cze 2019, 21:49
Ja mam kartę w Play i O i po dłuższych testach O działa wyraźnie gorzej. Czasami gdy oglądam jakąś transmisję na żywo potrafi się przyciąć mimo dobrego zasięgu co w play praktycznie się nie zdarza i generalnie prędkości jeśli chodzi o Bydgoszcz ale nie tylko lepsze mam w play. Orange ma oczywiście lepszy zasięg w kraju ze względu na większą liczbę stacji, no ale to w play zmienia się na bieżąco. Chciałem się do nich przenieść ale niestety przynajmniej jeśli chodzi o kartę wygląda to dość słabo. W Orange widać to rozdawnictwo gigabajtów, często przy obecności wszystkich pasm prędkości są takie sobie średnie a w play idzie o wiele szybciej. Chętnie bym też T-Mobile sprawdził, ale nie wiem jaka taryfa nie ma ograniczeń prędkości.
@spotify Ja tel służbowy lepiej wyjaśniłem. Służbowa karta jest jako Esim w iPhone. Jak siedzę w domu i nie robię nic to służbowy odbieram a jak jestem na wyjeździe prywatnym to albo wyłączam kartę albo zostawiam i odrzucam połączenia.
 #1073723  autor: WellDone
 10 cze 2019, 22:14
Nie mam problemu z służbowym w telefonie prywatnym, bo po godzinach pracy mam ustawione "nie przeszkadzać" z wyjątkiem na numery prywatne ;)
Oferta w Play to tylko RBM Siema. 3 doładowania po 100zł co 2miesiące i mam 120GB + 6 * 10 = 180GB / 6 = 30 GB na miesiąc a jak braknie to jednym kliknięciem odpalam kolejne 10GB. Zostaje na to 120zł które wykorzystuje też na rozmowy międzynarodowe. Sumarycznie płacę 50zł miesięcznie i nie muszę się z niczym szczypać. Jak Play NEXT, odpali Volte/Wifi calling, albo T-mo zrobi taką ofertę to się do nich przeniosę ;) Nigdy więcej umów terminowych. Telefony i tak kupuje w sklepie.

Co do jakości O to wszystko zależy od lokalizacji. W dużych miastach, a w takich przeważnie przebywam wszystko działa bardzo dobrze. Rozumiem i wiem, że są miejsca gdzie N! niedomaga, ale taka już specyfika współczesnych opów - ciągle w budowie. Statystycznie jednak to N! ma najlepszą sieć w kraju i peplanina, że u mnie w Krynicy działa do d@@y jest mocno infantylne...

Aha, co do EVS w Orange to mają wprowadzić to w końcu w tym miesiącu. Oczywiście nie dotyczy to roamingu w Play, bo przecież nie działa Volte w RK ;)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1073725  autor: fwitkowski17
 10 cze 2019, 22:27
iphoneski pisze:
10 cze 2019, 21:49
Ja mam kartę w Play i O i po dłuższych testach O działa wyraźnie gorzej. Czasami gdy oglądam jakąś transmisję na żywo potrafi się przyciąć mimo dobrego zasięgu co w play praktycznie się nie zdarza i generalnie prędkości jeśli chodzi o Bydgoszcz ale nie tylko lepsze mam w play. Orange ma oczywiście lepszy zasięg w kraju ze względu na większą liczbę stacji, no ale to w play zmienia się na bieżąco. Chciałem się do nich przenieść ale niestety przynajmniej jeśli chodzi o kartę wygląda to dość słabo. W Orange widać to rozdawnictwo gigabajtów, często przy obecności wszystkich pasm prędkości są takie sobie średnie a w play idzie o wiele szybciej. Chętnie bym też T-Mobile sprawdził, ale nie wiem jaka taryfa nie ma ograniczeń prędkości.
@spotify Ja tel służbowy lepiej wyjaśniłem. Służbowa karta jest jako Esim w iPhone. Jak siedzę w domu i nie robię nic to służbowy odbieram a jak jestem na wyjeździe prywatnym to albo wyłączam kartę albo zostawiam i odrzucam połączenia.
Ograniczenie prędkości tyczy się tylko pakietów nielimitowanych, więc jak kupisz nowy starter to wyłącz pakiet odnawialny i aktywuj pakiet data np. 1 GB na 0,5 roku za 5 zł, 2 GB za 13 zł na miesiąc czy 20 GB na 5 dni za 20 zł. Nie mają limitu prędkości. Taryfa internet na kartę blueconnect również nie posiada limitu prędkości - starter z "Do 111 GB po doładowaniu" na froncie na 100% nie ma żadnych ograniczeń.
 #1073731  autor: spotify
 10 cze 2019, 23:10
WellDone pisze:
10 cze 2019, 22:14
Nie mam problemu z służbowym w telefonie prywatnym, bo po godzinach pracy mam ustawione "nie przeszkadzać" z wyjątkiem na numery prywatne ;)
Nic tak nie zastąpi trzymania telefonu w domu na półce i mieć komfort psychiczny, że ze smyczą nie jesteś wszędzie.
Ponadto - na telefonie służbowym podobnie jak na lapie korzystam tylko ze spraw służbowych.
Od reszty jest wolność własna czyli prywatny komp oraz telefon.

Oferta w Play to tylko RBM Siema.
Ok, zatem powodzenia z Play. Jestem ciekaw, jak będziesz zadowolony i jaki będzie odnośnik do TM oraz do obecnego służbowego Orange
Jak Play NEXT, odpali Volte/Wifi calling, albo T-mo zrobi taką ofertę to się do nich przeniosę ;) Nigdy więcej umów terminowych. Telefony i tak kupuje w sklepie.
No widzisz, szkoda że masz Orange słuzbowe bo tak byś mógł skorzystać z Orange Flex :-)
Co do jakości O to wszystko zależy od lokalizacji.

Tak jest i się z tym zgadzam. Ale z reguły widzę takie wady w stosunku do TM
1) Większy problem z połączeniami, głownie na 2G i na totalnych zadupiach. Tego nie ma w TM. Oraz w O więcej dropów
2) Z reguły trochę wolniejszy net. Nie ma przepaści ale z reguły jest wolniejszy. I czasami zamrożenia sesji.
3) Problem u mnie na chacie z Orange z połączeniami. Oczywiścei ratuje mnie wifi calling ale nie po to płacę za usługi Orange aby w miescie korzystać z usług innych (jako wifi) żeby gadać po Orange. Cały czas licze, że Orange dowiesi anteny do stacji TM (nadal jest tylko TM na tej stacji) i przez to w końcu się polepszy u mnie w domu. Z TM nie mam problemów.
Reszta to raczej zalety w O. Lepszy system. Mniejsze pingi. Lepsze oferty. Itd
Ogólnie w Orange wystarczy że lepiej dopieszczą voice i zbliżą się do TM a już będzie świetnie, bo w sumie tylko do gorszej jakości połączeń w stosunku do niemieckiej sieci mam najwięcej zastrzeżeń i uwag.
Najważniejsze, że jak pisałeś wchodzą w EVS oraz.....że nadrabiają czerwony długopis, który nie tak dawno był głownie w użyciu.
TMobile poza tą lepszą jakością połączeń i z reguły szybszym netem (wiadomo, mniej ludzi) nie ma nic więcej do zaoferowania. Oferty ma słabe.
Wifi Calling też w O lepiej działa i stabilniej (przynajmniej na Iphone)
Rozumiem i wiem, że są miejsca gdzie N! niedomaga, ale taka już specyfika współczesnych opów - ciągle w budowie. Statystycznie jednak to N! ma najlepszą sieć w kraju i peplanina, że u mnie w Krynicy działa do d@@y jest mocno infantylne...
Sieci mobilnej tak mają, że nie w każdym miejscu są idealne. To kazdy myślący homo sapiens wie, że sieci mobilne to sieci mobilne i żadna nigdy w każdym miejscu i o każdej porze nie bedzie najlepszą. Zawsze trzeba iść na kompromis, bo życie to kompromis we wszystkim.
A jak sam wiesz nie wytłumaczysz pewnym tutaj i nadal się będą upierać, że Play albo Plus są lepsze. I nie tylko Ty tak piszesz i uważasz - statystycznie N! wygrywa w skali kraju i tego nikt na razie nie przeskoczy. No ale sam wiesz jak jest......głownie w Krynicy :mrgreen:

Dla mnie Play to jeszcze nadal raczej ciekawostka niż poważny operator. Jeśli kogoś bawi użeranie się w tej sieci to jego sprawa (ciągłe jakieś zabawy i kombinacje od powstania tej sieci, żeby coś ominąć lub sobie poprawić). Dopóki nie skończą z budową i nie wyłączą całkowicie RK (i tak trzeba je mieć z powodów jeszcze braków pokrycia) to mnie tam nie zobaczą. Mimo, że stopniowo się poprawiają i są miejsca teraz gdzie po budowie o nowe stacje mają jedne z lepszych parametrów, jak nie najlepsze (ale do czasu, bo brak obciążenia to nie próżnia i nowe ich stacje to też czeka)

PS A po co Ci oferta nie terminowa? Lubisz się bawić operatorami czy raczej wolisz wolność i lubisz zmienić, jeśli się coś na lepsze zmieni?
RBM Siema to na kartę, więc w ogóle widzę, że z abo kończysz :P
 #1073742  autor: matek451
 11 cze 2019, 06:39
Oczywiście nieprawdą jest jakoby startery T-Mobile za 5 zł z 7GB na start z napisem 111GB na obwolucie( bo w rzeczywistości to przepakowany poprzedni starter z 1 GB) nie posiadały limitu DL. Sprawdzone kilkakrotnie, operator blokuje DL na poziomie 20Mb/s.
 #1073775  autor: iphoneski
 11 cze 2019, 11:14
Dzięki panowie, Play ma wprowadzić ESIM do końca roku także wtedy główna będzie jako ESIM a do normalnego wejścia będzie można włożyć T-M i sprawdzić jak sobie radzą.
 #1073783  autor: spotify
 11 cze 2019, 11:36
@WellDone
Coś czuje, że po przejściu do Play zatęsknisz za Iphone :mrgreen:

@iphoneski
Daj później znać, jakie u Ciebie są różnice po testach w TM.
W mojej opinii, gdzie Play ma L2600 tam z reguły jest najszybszy (20Mhz robi swoje). Gorzej jak tych L2600 nie ma (brak na maszcie albo nie dociera już sygnałem)
 #1073819  autor: Remington
 11 cze 2019, 14:56
spotify pisze:
10 cze 2019, 23:10
Dla mnie Play to jeszcze nadal raczej ciekawostka niż poważny operator. Jeśli kogoś bawi użeranie się w tej sieci to jego sprawa (ciągłe jakieś zabawy i kombinacje od powstania tej sieci, żeby coś ominąć lub sobie poprawić). Dopóki nie skończą z budową i nie wyłączą całkowicie RK (i tak trzeba je mieć z powodów jeszcze braków pokrycia) to mnie tam nie zobaczą. Mimo, że stopniowo się poprawiają i są miejsca teraz gdzie po budowie o nowe stacje mają jedne z lepszych parametrów, jak nie najlepsze (ale do czasu, bo brak obciążenia to nie próżnia i nowe ich stacje to też czeka)

Przedwczoraj: wkładam kartę Play do telefonu, zasięg własny złapany, SMS konfiguracyjny przychodzi itd., dzwonię na niego żeby sprawdzić czy wszystko działa i... słyszę, że abonent niedostępny. Mijają 4 lata odkąd odszedłem od nich z głownym numerem i jak widać cały czas dzieje się ta sama historia.
 #1073827  autor: spotify
 11 cze 2019, 16:18
Remington pisze:
11 cze 2019, 14:56
Mijają 4 lata odkąd odszedłem od nich z głownym numerem i jak widać cały czas dzieje się ta sama historia.
To się niestety zdarza nadal. Nie ma sieci bez wad.
Jak pisałem wyżej - każdy z nas caly czas musi iść na kompromis.
Najlepsza jeszcze sieć - Tmobile ale jak wiadomo - ich system to pomyłka, oferty słabe (z reguły jedne z droższych sieci), brak porządnej submarki, only L800 nie wszędzie ale zapchane
Trochę gorsza sieć - Orange - gorsza jakość połączeń, więcej czerwonego długopisu itd
Play - ułomności od lat, chory RK bo brak pokrycia itd
Plus - wiadomo bo już nie chce mi się wymieniać
Oczywiście skupiłem się na wadach i to z grubsza ale chodzi o to, że chciałem zwrócić uwagę, że zawsze musimy wybierać tak zwane mniejsze zło.

Faktem jest, że N! nadal rządzi w skali kraju ale zaraz Play ich może przegonić bo będzie połączenie zalet O i TM i będzie miał najmniej wad.
 #1073829  autor: fwitkowski17
 11 cze 2019, 16:27
matek451 pisze:
11 cze 2019, 06:39
Oczywiście nieprawdą jest jakoby startery T-Mobile za 5 zł z 7GB na start z napisem 111GB na obwolucie( bo w rzeczywistości to przepakowany poprzedni starter z 1 GB) nie posiadały limitu DL. Sprawdzone kilkakrotnie, operator blokuje DL na poziomie 20Mb/s.
To ja ci powiem że dostałem odpowiedni starter i nie mam limitów prędkości. Najwięcej miałem 124 Mbps, a speedtest sprzed chwili: Obrazek[/img]
 #1073842  autor: spotify
 11 cze 2019, 17:18
WellDone pisze:
09 cze 2019, 17:52
T-Mobile ma obecnie beznadziejną i ograniczoną ofertę. Co z tego, że za full wypas zapłacę tylko 40zł jak muszę podpisać umowę na 2 lata i jak w tym czasie będę potrzebował więcej niż te 20GB to nie ma takiej opcji i muszę kisnąć do końca okresu rozliczeniowego z 1mb/s. To jest głupota, że chcę dokupić więcej transferu, a nie mogę.
Sprawdziłem w innych sieciach.
Dla przykładu kliknąlem w oferty Play i też nie widzę, aby można było dokupić dodatkowy pakiet danych :shock:
https://www.play.pl/dokumenty/2019/1069 ... -06-05.pdf

Podobnie w Orange (gdzie w najtańszych po wykorzystaniu danych spada Ci aż do 16Kb/s)

Czy może ktos to wyjaśnić? Czy to wygląda na to, że obecnie operatorzy dają niby no limit a potem lejek a dokupić dodatkowego pakietu nie można?
 #1073845  autor: iphoneski
 11 cze 2019, 17:37
@spotify W Play możesz dokupić 10 giga za 15 zł do abo a w najnowszej ofercie Home box masz 100 giga za 20 zł na karcie Data. Kiedyś te 10 giga było za 10 zł no ale tanio w play to już było :)
  • Strona 109 z 179
  • 1
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 179
  • 1
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 111
  • 179