DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 49 z 179
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 179
 #1008038  autor: Robert K
 17 sie 2018, 10:04
Racja tak jest jak piszesz, dopóki nie zrobią rozwodu na całym terytorium Polski to będą takie miejsca jak moja lokalizacja, gdzie pod względem pojemnościowym będą gorsi od Plusa i Playa, który chce jeszcze więcej pasma ze swoich zasobów radiowych przeznaczyć na LTE.
 #1008040  autor: piotrzet
 17 sie 2018, 10:13
Są takie lokalizacje pod względem, których to Plus i Play mają mniejszą pojemność niż N! także nie ma na to reguły.
spotify
A ten dalej swoje. Ja tak samo zastępuje kabel LTE bo nie mam innego wyjścia co mam się męczyć ze starą miedzią poniżej 10 Mb/s niż na LTE którym spokojnie mam ponad 50 Mb/s? Mają niby u mnie zrobić światłowód ale słyszę to już jakiś czas, a konkretów brak. Niestety ale w niektórych lokalizacjach jedyne wyjście to internet mobilny.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008042  autor: spotify
 17 sie 2018, 10:23
Jeśli kolega wyżej wymienił trzy punkty, które świadczą o wyborze operatora a skupił się tylko na jednym to co się dziwisz mojej wypowiedzi.
Poza tym - zwróć uwagę, że wielu nawet w miastach kupuje mobilny bo wychodzi "taniej" jak kabel.
 #1008043  autor: Robert K
 17 sie 2018, 10:25
spotify pisze:@Robert K
Sieć komórkowa to sieć mobilna. Jesteś kolejnym który zastępuje telefon na kabel telefonem komórkowych i patrzy pod pryzmat korzystania siedząc na kanapie w domu.
Wymieniłeś 3 punkty a skupiłeś się na jednym - czyli jak sieć działa wokół Twojego komina.....
Różni ludzie w różny sposób korzystają z sieci. Dla wielu ludzi internet LTE jest alternatywą dla Neostrady 10mb , z awarią po każdej burzy, a łącza światłowodowe nie wszędzie są dostępne. Dla innych liczy się zasięg w np. Pcimiu Dolnym i Koziej Wólce, albo w Bieszczadach i wybierają zasięg operatora który im go gwarantuje. Kwestii oferty nie rozwijałem bo jest na wyciągnięcie ręki w salonach sieci, reklamach, internecie i każdy sobie coś znajdzie, problem jest gdy podpisze umowę , a nie brał na próbę jak to będzie działać . Spostrzeże się że nie spełnia to jego oczekiwań reklama mówiła 300mb/s, a net ledwie youtube pociągnie w niskiej rozdzielczości. Klamka zapadła umowa podpisana i nic nie pozostaje jak tylko zgrzytać zębami przez 2 lata. Dla tego ważna jest świadomość techniczna jak największej liczby abonentów.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2018, 10:28 przez Robert K, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1008044  autor: piotrzet
 17 sie 2018, 10:27
spotify
Owszem dlatego uważam, że oferta internetu mobilnego powinna być ograniczona do lokalizacji u każdego. Myślę, że T-Mobile znany z tego że lubi ograniczać różne rzeczy tam gdzie będzie miał światło zablokuje możliwość kupienia oferty internetu mobilnego tam gdzie ma kabel.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008046  autor: spotify
 17 sie 2018, 10:41
Nie wydaje mi się. TMobile mobilny ma swój, kabel będzie "dzierżawił".
Moim zdaniem to jest przejściowe zagranie i orientacja w terenie. Suma sumarum kupi coś później - albo UPC albo Multimedie albo odpuści sobie całkowicie kabel.
 #1008047  autor: piotrzet
 17 sie 2018, 10:48
Sądząc po tym jak to wygląda w innych krajach i jeśli u nas się sprawdzi to raczej kupią coś. Ja to się ostatnio zastanawiam czy nie zrobią coś podobnego jak w UK czyli połączenie Orange i T-Mobile w jedno. Orange ostatnio traci dużo więc być może chce mieć mniej klientów żeby UOKiK się nie czepiał.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008048  autor: spotify
 17 sie 2018, 10:53
Aż tak daleko w przyszłość nie celuje. Kiedyś Solorz powiedział, że zostaną dwie sieci w Polsce - on i Orange. Może tak kiedyś będzie, że z N! powstanie jedna sieć a Plus łyknie Play. Ale to na razie palcem po wodzie pisane.
UPC wcześniej czy później - albo ucieknie z Polski abo....się rzuci na kogoś (w kuluarach się mówi o Play). Multi i Vectra są na sprzedaż w dłuższym okresie czasu.
Mieliśmy Eleven Sport , który obecnie łyknął Solorz.
Konsolidacja trwa w całej Europie, więc......różne scenariusze są możliwe.
 #1008055  autor: JFK2016
 17 sie 2018, 12:04
umcusumc pisze:Ja na swojej wsi kiedyś pytalem każdego o Internet. Jedyny dostępny - ale nie wszędzie - kabel to Neostrada o prędkości 256 Kbps do 2 Mbps (jeśli ktoś ma szczęście). Nikt nie miał DILa. Większość korzysta z Plusa/CP, kilka osób z TM, natomiast Orange i Play brak. Wśród moich znajomych z miast, nikt nie ma DILa, każdy ma abonament, w znakomitej większości kabel (najwiecej UPC, Multimedia, Netia, pojedyncze przypadki Neostrady. O ile zdarzają się prepaidy w taryfach Voice, o tyle Internet zawsze postpaid. Konkluzja - nikt nie wie co to DIL.
A ja znam takich co mają dostęp do kabla, DIL w RBM a internetu nie podłączają-bo wystarcza im duży pakiet w voice udostępniany na komputer.
piotrzet pisze:Tak jak pisałem oferta DIL to "oferta forumowa" wiedzą o niej tylko ci co mają konto na jakimś forum telekomunikacyjnym i się na nim udzielają a i tak 100% tych co o niej wiedzą nie mają tej oferty.
Na 100% to "M.Kopernik nie żyje" (ba też nie na 100%-bo nie napisałem o konkretnym M.K, ktoś może ma znajomego który ma się dobrze :D pozdrawiam). Wystarczy sobie spojrzeć na prepaid Play internet, jakie karty się sprzedają-stąd też użytkownicy czerpią informacje https://allegro.pl/listing?string=prepa ... i-1-3-0806.
spotify pisze:Jeśli kolega wyżej wymienił trzy punkty, które świadczą o wyborze operatora a skupił się tylko na jednym to co się dziwisz mojej wypowiedzi.
Poza tym - zwróć uwagę, że wielu nawet w miastach kupuje mobilny bo wychodzi "taniej" jak kabel.
Jak czytam większość tych postów to myślenie o tzw. "mobilnym" dostępie do internetu jest zamurowane przy realiach sprzed 10 lat. Tj. dokładnie-część w miastach kupuje bo taniej, część bo ma działki poza miastem i internet jest 2&1. Generalnie struktura naszego rynku internetu jest taka że "internet mobilny" funkcjonuje w większości stacjonarnie. Mobilnie to działają pakiety data w taryfach voice (dziś to są większe pakiety od tych w abonamentach internetowych z przed kilku lat, ba np. osobiście patrząc na moje zużycie danych i mając bardzo duży pakiet na koncie wspólnym Orange mógłbym w ogóle nie posiadać dodatkowej karty internetowej w Plusie, lecz ze względu na wygodę i kilka innych usług sieciowych nie zamierzam z niej rezygnować, oczywiście mobilnie podróżując udostępniam internet z telefonu).
piotrzet pisze: Owszem dlatego uważam, że oferta internetu mobilnego powinna być ograniczona do lokalizacji u każdego. Myślę, że T-Mobile znany z tego że lubi ograniczać różne rzeczy tam gdzie będzie miał światło zablokuje możliwość kupienia oferty internetu mobilnego tam gdzie ma kabel.
To by był "strzał w kolano", na który operator nie może sobie pozwolić (choć już różne durne promocje i pomysły widziałem w poprzednich latach T-Mobile), aczkolwiek luźna oferta typu "Internet LTE dla domu w Orange" mogą być.
 #1008063  autor: iphoneski
 17 sie 2018, 13:10
piotrzet pisze:Owszem dlatego uważam, że oferta internetu mobilnego powinna być ograniczona do lokalizacji u każdego. Myślę, że T-Mobile znany z tego że lubi ograniczać różne rzeczy tam gdzie będzie miał światło zablokuje możliwość kupienia oferty internetu mobilnego tam gdzie ma kabel.
Gdyby jakiejś sieci rzeczywiście zależało na zadowoleniu klientów to internet mobilny bez limitu byłby ograniczony do danej lokalizacji. I wtedy sprzedajemy tylko tyle aktywacji ile damy radę obsłużyć w danym miejscu, żeby każdy przynajmniej te 20 Mb/s miał. Oczywiście zostawiając miejsce na oferty mobilne i komórki. Ale to już jest czysta fantazja, bo niestety liczy się kasa.
 #1008082  autor: spotify
 17 sie 2018, 15:17
Robert K pisze:Spostrzeże się że nie spełnia to jego oczekiwań reklama mówiła 300mb/s, a net ledwie youtube pociągnie w niskiej rozdzielczości. Klamka zapadła umowa podpisana i nic nie pozostaje jak tylko zgrzytać zębami przez 2 lata. Dla tego ważna jest świadomość techniczna jak największej liczby abonentów.
Nie chciałem cytować całej wypowiedzi.
Racje, zgrzytanie zębami. Ale jeśli kto nie korzysta tylko z neta w domu/sieci w domu, to podróż po Polsce najmniej komfortowa nadal jest w Play. I wtedy zaczyna się zgrzyt zębów.
 #1008134  autor: RobsonRZN
 17 sie 2018, 21:14
JFK2016 pisze: Na 100% to "M.Kopernik nie żyje" (ba też nie na 100%-bo nie napisałem o konkretnym M.K, ktoś może ma znajomego który ma się dobrze :D pozdrawiam). Wystarczy sobie spojrzeć na prepaid Play internet, jakie karty się sprzedają-stąd też użytkownicy czerpią informacje https://allegro.pl/listing?string=prepa ... i-1-3-0806
Ty tak serio? ~100 sprzedanych kart przy 15 milionach w całej sieci. Na pewno cały internet każdego dnia ściągają, że Play zdycha :lol:

Dla równowagi dodam w takim razie ofertę Orange, z moich obliczeń to 3/4 sieci pomarańczowych :lol:
https://allegro.pl/listing?string=orang ... e-1-1-0725
 #1008314  autor: piotrzet
 18 sie 2018, 21:50
To co zobaczyłem na profilu jednej sieci rozbawiło mnie do łez. Pewna osoba, napisała post, że w tej sieci w Polsce wszystko za granicą jest płatne. NIe chodziło o UE i czemu to ta sieć nie może dać takich samych warunków. Oferta, która została przytoczona z zagranicy to T-Mobile One czyli jedna karta sim to cena 70$ co po dzisiejszym kursie daje około 265zł bez telefonu u nas normalna oferta bez telefonu to koszt 50zł czyli ponad 5 razy mniej. Niektórzy to chyba naprawdę liczą, że dostaną wszystko za 50zł. Ciekaw jestem co ta osoba powiedziałaby gdyby zamiast tej oferty za 50zł musiała kupić tą za 250 zł :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008438  autor: RobsonRZN
 19 sie 2018, 18:15
Postanowiłem sam sprawdzić jak to jest z tym RBM DIL i limitem 100GB.
Okazuje się, że po 100GB internet nie zwalnia działa tak samo dobrze.
Zapis ten może być swoistym zabezpieczeniem na wypadek przeciążonego nadajnika.
Poniżej dowody.
Obrazek
 #1008440  autor: maniek89
 19 sie 2018, 19:20
piotrzet pisze:To co zobaczyłem na profilu jednej sieci rozbawiło mnie do łez. Pewna osoba, napisała post, że w tej sieci w Polsce wszystko za granicą jest płatne. NIe chodziło o UE i czemu to ta sieć nie może dać takich samych warunków. Oferta, która została przytoczona z zagranicy to T-Mobile One czyli jedna karta sim to cena 70$ co po dzisiejszym kursie daje około 265zł bez telefonu u nas normalna oferta bez telefonu to koszt 50zł czyli ponad 5 razy mniej. Niektórzy to chyba naprawdę liczą, że dostaną wszystko za 50zł. Ciekaw jestem co ta osoba powiedziałaby gdyby zamiast tej oferty za 50zł musiała kupić tą za 250 zł :lol:
Przeliczanie cen usług telekomunikacyjnych w stosunku 1:1 nie ma sensu, bo nie uwzględnia lokalnych realiów. Trzeba brać pod uwagę fakt, ile czasu za granicą zajmuje zapracowanie na rachunek telefoniczny, a ile u nas. Nie zmienia to jednak faktu, że i tak mamy jedne z najtańszych usług telekomunikacyjnych w Europie, o ile nie najtańsze i mnóstwo usług dodatkowych w ramach jednej, stałej opłaty.
 #1008445  autor: iphoneski
 19 sie 2018, 19:35
piotrzet pisze:To co zobaczyłem na profilu jednej sieci rozbawiło mnie do łez. Pewna osoba, napisała post, że w tej sieci w Polsce wszystko za granicą jest płatne. NIe chodziło o UE i czemu to ta sieć nie może dać takich samych warunków. Oferta, która została przytoczona z zagranicy to T-Mobile One czyli jedna karta sim to cena 70$ co po dzisiejszym kursie daje około 265zł bez telefonu u nas normalna oferta bez telefonu to koszt 50zł czyli ponad 5 razy mniej. Niektórzy to chyba naprawdę liczą, że dostaną wszystko za 50zł. Ciekaw jestem co ta osoba powiedziałaby gdyby zamiast tej oferty za 50zł musiała kupić tą za 250 zł :lol:
A w ogóle u nas są dostępne droższe oferty np z roamingiem poza UE albo z nielimitowanymi rozmowami poza kraj? Może nawet ludzie chcieliby kupić takie opcje, tylko na stronach operatorów nie widzę takich rozwiązań. Tak samo nie wiem czemu T wycofało usługę quality. Ktoś płaci więcej i chce być lepiej traktowany. Dlaczego mu tego nie zaoferować?
 #1008448  autor: piotrzet
 19 sie 2018, 19:56
Niestety nie ma usług po za UE i to błąd. Sam z chęcią bym podpisał umowę która ma coś podobnego jak T-Mobile One w USA. Nawet za cenę 200zł.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1008452  autor: iphoneski
 19 sie 2018, 20:05
Nieztefy ale moim zdaniem operatorzy z jakiegoś powodu nie doceniają klientów, którzy mogą dużo płacić. Przykładowo kiedyś były programy lojalnościowe, w erze to była era premia. Płaciłeś dużo to dostawałeś dużo punktów, potem można to było wymienić na prezenty, zniżki na telefon itd. A teraz w takim prepaidzie za 20 zł można mieć wszystko a jak masz abonament to jedyne co możesz dostać to gorszą ofertę od tego co dostaje nowy klient.
 #1008453  autor: marcellove
 19 sie 2018, 20:08
RobsonRZN pisze:Postanowiłem sam sprawdzić jak to jest z tym RBM DIL i limitem 100GB.
Okazuje się, że po 100GB internet nie zwalnia działa tak samo dobrze.
Zapis ten może być swoistym zabezpieczeniem na wypadek przeciążonego nadajnika.
Poniżej dowody.
Obrazek
Z DIL w RBMobile korzystam praktycznie od samych początków tej usługi i limit 100Gb/miesiąc przekryczyłem dosłownie jeden raz i lejek 1Mb/s został nałożony zaraz po osiągnięciu bariery 100Gb tak więc lejek jest nakladany indywidualnie każdemu użytkownikowi.

http://www.speedtest.net/result/7605798589.png
  • Strona 49 z 179
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 179
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 179