DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 113 z 179
  • 1
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 179
 #1075477  autor: spotify
 05 lip 2019, 19:51
Kryniczanin pisze:
05 lip 2019, 18:39
Już jestem w drodze. Krynica - Tarnów - Katowice - Gliwice - Lubliniec - Ostrów Wielkopolski - Poznań - Świebodzin - Rzepin - Kostrzyn - Szczecin - Stargard - Koszalin - Słupsk - Lębork 3 cituy. Tak żey więcej potestować. sieci :-)
I co koniec? Będziesz mieszkał teraz w 3city :mrgreen: ?

Jestem ciekaw czy coś się zmieniło na trasie "szóstce" między Lęborkiem i Słuspkiem, gdzie nawet latem bez liści Play bez własnego zasięgu w okolicach Potęgowa.
Ciuchcia mimo wszystko chyba inaczej ma poprowadzone tory :-)
 #1075481  autor: Kryniczanin
 05 lip 2019, 20:09
Pozwiedzam sobie trójmiasto o to się nie martw od Zajączkowa Tczewskiego po Grabówek :-) Mam trochę czasu na to:-)

Dojeżdżam do Tarnowa na 149km Play dwa razy stracił zasięg macierzysty. Młodów i Ciężkowice. N jeden raz w Młodowie. Tam działa tylko Plus i O2 Slovakia w 2G.

Tunelu w Żegiestowie i Kamionce nie liczę bo nikt nie miał zasięgu.
 #1075485  autor: spotify
 05 lip 2019, 21:18
Zatem udanego wypoczynku. Pogoda nie rozpieszcza ale może to i lepiej :wink:
Kryniczanin pisze:
05 lip 2019, 20:09
Dojeżdżam do Tarnowa na 149km Play dwa razy stracił zasięg macierzysty. Młodów i Ciężkowice. N jeden raz w Młodowie. Tam działa tylko Plus i O2 Slovakia w 2G.
To co, Plus ani razu bez zasięgu?
Ty to sprawdzasz na jednym terminale?

Jak Ty to sprawdzasz? To że zasięg jest na telefonie nie znaczy że coś działa. Trzeba brać pod uwagę dwie rzeczy:
1) Konfiguracja sieci (np tylko w Play widziałem trzymanie do nawet -140dBm)
2) Czas "odświeżania" terminala. Nie raz zdarzyło mi się, że niby zasięg masz a klikasz zadzwoń i wypadasz z sieci.
 #1075489  autor: Kryniczanin
 05 lip 2019, 21:37
Dziękuję.

Młodów to znam od lat tam tylko Plus ma zasięg i basta około -95dBm 2G Play i N jadą w roamingu 02 Slovensko. Play płynnie wpada N to tylko po wymuszeniu. Dziura ma koło 4km.

Tylko nie opowiadaj mi, że N nie ma prawa mieć dziury o ma i w dodatku tylko stacje 2G only.

Trzymanie w Play do -140dBm jest takie samo jak w N gdzie do śmierci trzyma Cię w 2600 i nie zrzuci o gram w dół.

Plus w Tarnowie na dworcu to porażka, 1,5dl w LTE 1800...Innego pasma brak.

Mam 5 terminali. Ludzie krzywo się na mnie patrzą jak na debila ha ha.
 #1075495  autor: spotify
 05 lip 2019, 22:54
Kryniczanin pisze:
05 lip 2019, 21:37
Play płynnie wpada N to tylko po wymuszeniu.
No jasne, skoro Play ma taką konfigurację od lat wymuszoną. Jak brak własnej sieci, wbijaj się w roaming
Tylko nie opowiadaj mi, że N nie ma prawa mieć dziury o ma i w dodatku tylko stacje 2G only.
Nigdzie nie napisałem, że nie ma prawa nie mieć zasięgu. Żadna sieć 100% Polski nie pokryje, bo nie ma uzasadnienia ekonomicznego.
Z tym only 2G nie przesadzaj. Zdarzają się takie ale to nie jest Twoje słynne 1/3 Polski :lol:
Play dla wyniku w tabelkach ile to stacji własnych mają , gdzie nie jest uruchomione nic albo byle co, byle odhaczyć że stacja stoi? Bo trzeba się reklamować jak się budują.
Trzymanie w Play do -140dBm jest takie samo jak w N gdzie do śmierci trzyma Cię w 2600 i nie zrzuci o gram w dół.
Ni cholery tak nie jest. Zależy od regionu i zależy od tego czy masz stację z L2600 w N!. Nie ma reguły.
Play wszędzie się tak zachowuje i najczęściej to w tej sieci jest niby zasięg a korzystać się nie da.
Nawet gdy N! tak trzyma L2600 i nie robi reselekcji to podczas h/o Cię zrzuci do innego pasma. W Play zazwyczaj nie ma gdzie albo co najwyżej w roaming.

Chodzi o to, że idealnej sieci nie ma. Nie ma też idealnego produktu, usługi itd.
Zawsze musisz wybierać kompromis. Z operatorów najbliżej do tego N!. Play jest już też blisko ;)

Co do Plusa i co napisałem. Chodziło mi o to, że Plus też ma dziury zasięgowe i dużo większe niż N! (pewnie zaraz będą większe nawet niż w Play) a skupiłeś się tylko na N! i Play ;)
Mam 5 terminali. Ludzie krzywo się na mnie patrzą jak na debila ha ha.
No świr paletka :mrgreen: Również tak bym reagował :D
Pamiętaj, że terminal terminowali nie równy ;)
Ostatnio zmieniony 05 lip 2019, 22:58 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1075506  autor: Kryniczanin
 06 lip 2019, 06:01
Od Mysłowic do Poznania Play stracił 9 razy zasięg macierzysty na około minutkę (logi pokazuję godz próby wbicia do roamingu krajowego- karta ma wyłączony i pojawienie się macierzystej) jest lepiej niż myślałem Plus miał cztery takie dziury a T-Mobile 7.

W T-M 3G się pojawia dużo częściej od Play i Plus.

Teraz Poznań - Rzepin kolejowe E20 odpowiednik A2.
 #1075854  autor: spotify
 10 lip 2019, 15:28
WellDone pisze:
10 cze 2019, 20:59
Plus jako numer główny odpada, bo bez Volte i Vowifi to jakbym cofnął się w czasie o 10 lat. Jakość rozmów często jest fatalna. Orange w 2G i czasami 3G też jest problem, ale przynajmniej Volte naprawili - działa nawet lepiej niż w Timo (wificalling łączy się od razu, bez żadnych wyjątków, a Volte w końcu nie ma już drop-ów i do tego w tym miesiącu z czerwcową aktualizacją Samsungów ma wskoczyć EVS).
Chciałbym przypomnieć, o czymś o czym pisałem już kiedyś.
Oczywiście każdemu zalezy na super jakości połączeń i to jest normalne. Kupujemy coraz droższe słuchawki, cieszymy się coraz lepszymi kodekami.
Ale to my.
Zwykły Kowalski nie korzysta z najnowszych słuchawek. Przeważnie nie ma VoLTE. Przeważnie tez ma telefon, który ma tylko LTE Cat. 4, góra 6.

Rozmowy telefoniczne polegają na rozmowie między co najmniej dwoma osobami na róznych terminalach i też nie zawsze w jednej sieci.
I my mając nawet najlepsze słuchawki, które obsługują najnowsze technologie nie mamy wpływu na to, co kto posiada po drugiej stronie.
Więc ta jakość połączeń też nie zawsze jest najważniejsza, bo Kowalskiego nie interesują nowinki a kalkulator na podstawie którego korzysta z usług danej sieci.
I dzwoniąc z kodeka EVS nie masz gwarancji że połączenie będzie idealne, skoro po drugiej stronie ktoś ma telefon bez HDVoice lub jest w sieci, gdzie zasięg jest szczątkowy lub słabej jakości. Czy też siedzi w nienawidzonym RK, gdy jest w sieci Play.
Suma sumarum, tak czy siak - rozmowa jest bardzo kiepskiej jakości i się nie dogadasz lub masz problemy z dogadaniem się. I płacisz za najlepszą jakość u najlepszego operatora (ktokolwiek nim jest ale załóżmy że to TMOBILE), gdzie najczęściej z tego względu dopłacasz (za tą jakość najnowszych kodeków, pokrycia, stabilności połączenia) w porównaniu do innych ofert i opów na rynku
A na końcu w praktyce ta jakość jest niewykorzystana.

W połączeniach wystarczy mieć brak obsługi VoLTE i już dana sieć inaczej się zachowuje podczas połączeń.
A nawet z VoLTE inaczej się zachowuje telefon z Androidem a inaczej z OiS, gdzie to bardzo dobrze widać w sieci Play.

No i co do LTE.
Ocenianie sieci na podstawie najnowszego telefonu z technologiami 4CA, MIMO4x4 QAM256 itd to też nie do końca jest adekwatne co do jakości sieci.
Kowalski takich nowinek nie posiada. Napisanie, że sieć X działa najlepiej bo posiadamy najnowszy terminal na rynku wcale nie oznacza, że u Kowalskiego w tej sieci będzie tak samo dobrze. Może sie okazać, że sieć Y lub Z będzie zdecydowanie lepsza dla takiego Kowalskiego.
Dla przykładu - ktoś kto wykorzysta 5GR w Play może być zadowolony w wydajności i działania LTE. A ktoś kto nie ma takiego terminala, obsługującego wszystkie nowinki lub ich część w technologi LTE, może narzekać, że internet w Play u niego nie działa i że lepiej działa u innego operatora np w Plusie, który ma L1800 a w nim aż 20Mhz
Lub też woli korzystać z 3G, bo wtedy ma lepszy internet.

Tak chciałem tylko te nasze dywagacje uzupełnić takimi dwoma przemyśleniami.
Jak to w życiu, trzeba brać pod uwagę kompromisy i że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
 #1075868  autor: piotrzet
 10 lip 2019, 18:50
Ale jeśli mamy oceniać, która sieć jest najlepsza to robimy to na podstawie najlepszych urządzeń, a nie na tym co ma większość. Tak samo jak najszybsze przyspieszenie samochodu, nie robisz tego na tym na czym ma większość osób tylko na najdroższych modelach.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1075870  autor: spotify
 10 lip 2019, 19:22
Jasne, że tak.
Tylko nie można komuś też narzucać wyboru sieci, skoro się okaże , że tym się zrobi komuś krzywdę.

Chciałem zwrócić uwagę, że jeśli chodzi o LTE to wpływ na działanie masz Ty i operator, ponieważ ze światem łączysz się przez operatora bezpośrednio.
Jeśli chodzi o rozmowy, to rozmowy przeprowadzasz między dwiema osobami. I dopłacanie do najlepszej jakości połączeń, gdzie 90% społeczeństwa nie zwraca na to uwagi, nie zawsze ma sens.
Trzeba zwrócić uwagę, że Polacy zazwyczaj usługi wybierają kalkulatorem a to z reguły nie równa się najlepsza jakość.
Ty wybierzesz usługę najlepszą na świecie jeśli chodzi o voice z EVS i płacisz X (np 50zł) a druga strona najtańszą na rynku czyli Y (np 15zł) lub jakiegoś średniaka bez takich udogodnień o połowę taniej czyli Z (np 25zł) i do tego jeszcze ma problemy z zasięgiem, gdzie używa operatora. Ponieważ tej osobie zależy głównie na wysokości rachunków.
Wynik takiej rozmowy znasz, bez zbędnego rozpisywania się po mojej stronie.

Rozmawiam bardzo dużo przez telefon dziennie z racji tego, że telefon to moje główne narzędzie pracy.
Wierz mi, że wiem jaki procent moich rozmówców ma problemy z połączeniami. Jest to baaaardzo duży procent! Dodatkowo z tego worka baaardzo dużo osób ma to gdzieś, bo liczy się cena jaką musi zapłacić u operatora, tłumacząc sobie i innym "po co przepłacać, jeśli wszędzie jest to samo" I na dokładkę czy też deser - zwalają winę na Twoją stronę, bo oni nigdy problemów nie mają i nie mieli.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2019, 19:37 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1075871  autor: piotrzet
 10 lip 2019, 19:37
Ale oczywiście, że nie. Każdy przed zakupem powinien przetestować każdą, którą chce ofertę wybrać w swoich miejscach gdzie przebywa najczęściej.
Akurat ja nie mam problemu z jakością połączeń obecnie mało, który mój znajomy korzysta z Play większość uciekła do konkurencji.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1075874  autor: Kryniczanin
 10 lip 2019, 20:12
Ocenianie sieci na podstawie najnowszego telefonu z technologiami 4CA, MIMO4x4 QAM256 itd to też nie do końca jest adekwatne co do jakości sieci.
Za to zdanie należy Ci się ukłon w pas. 100% racji
Dla przykładu - ktoś kto wykorzysta 5GR w Play może być zadowolony w wydajności i działania LTE. A ktoś kto nie ma takiego terminala, obsługującego wszystkie nowinki lub ich część w technologi LTE, może narzekać, że internet w Play u niego nie działa i że lepiej działa u innego operatora np w Plusie, który ma L1800 a w nim aż 20Mhz
Tutaj się trochę pogubiłeś, ale częściowo masz rację. Dla zwykłego Kowalskiego z tel LTE cat.4 najlepiej i najszybciej najczęściej będzie działał Play i Plus a zdecydowanie najgorzej Orange i T-Mobile.

Dlaczego? Sam sobie odpowiedziałeś Play ma 20mhz w 2600 i potężną siatkę tego pasma - konkurencja do pięt mu nie dorasta. Plus ma 20mhz w 1800 i 20mhz w 2600, a poza miastami 2600 nie raczkuje w Plusie.
 #1075876  autor: iphoneski
 10 lip 2019, 20:33
Ale to też zależy z kim rozmawiamy. Wśród moich rozmówców S8 w górę, iP8 w górę, P30 i pro, nawet jak ktoś jakieś Xiaomi ma to te topowe modele. Większość T-M albo firmowe Play o ile mają u siebie dobre pokrycie ale teraz już nie jest źle. Jeden kolega z iPhone XS ma jeszcze numer w Plus bo brał kiedyś internet i tv ale też czeka do końca umowy żeby się wynieść. Do niego akurat dzwonię po FaceTime audio bo pomiędzy Plus i resztą nawet HD nie chce zawsze działać a my długo rozmawiamy.
 #1075877  autor: spotify
 10 lip 2019, 20:37
Kryniczanin pisze:
10 lip 2019, 20:12
Tutaj się trochę pogubiłeś, ale częściowo masz rację. Dla zwykłego Kowalskiego z tel LTE cat.4 najlepiej i najszybciej najczęściej będzie działał Play i Plus a zdecydowanie najgorzej Orange i T-Mobile.
Akurat się z Tobą nie zgadzam.
Najlepiej będzie chodzić w Plusie. Jeśli zakładamy, że ich only L1800 (ostatnio wspomagane przez L900) nie jest spuchnięte.
L2600 to wyższe pasmo i nie zawsze dociera wszędzie. To raz.

I dwa.
Play bez L2600 jest z reguły zapchany i jeśli siedzisz w innym paśmie, to akurat w TM i Orange jest lepiej.
Sprawdzone na Iphone SE. Moja była kobieta miała wiecznie problem w Play na tym telefonie. Od kwietnia w nju i internet odżył.
Masz racje, jeśli telefonem jesteś w stanie wymusić konkretne pasmo. To wtedy tak.
Tylko który szarak tak robi?
Już pisałem wiele razy, że np w Trójmieście jak nie złapiesz L2600 (a w budynkach nie jest łatwo, bo nawet RK się zdarza dość często) nie idzie korzystać z Play wieczorami.
Sam w domu jak nie wyjdę na balkon i nie złapie L2600 w Play to mi ciężko przekroczyć wieczorem 3Mb/s a z reguły mam prędkości ok 0.8-1.8 Mb/s i to na telefonie z LTE Cat.9
I zakładam, że w większości miast w Polsce bez doładowania ze strony L2600 (bo to aż 20Mhz) nie jest lekko w Play.

Play z racji load balancing właśnie najlepiej czuje się na telefonach z agregacją pasm :-) Dlatego właśnie to wprowadzili, bo nie wyrabiali jako pierwsi z operatorów.
Więc z całym szacunkiem @Kryniczanin ale pudło :P

Zaraz z rozdawnictwem typu 1TB czy niedawnym Grunwaldem czeka to Orange. Zresztą oni też już ponoć mają load balancing.

To samo z jakością połączeń. Który szarak sobie wyłącza lub manewruje między operatorami RK w Play? Kowalski wkłada kartę Play do telefonu i używa ją w automacie tak jak otrzymał z ustawieniami w sieci Play.
Zresztą dotyczy to wszystkich operatorów, ale inni poza Play nie mają RK :-)
Sam sobie odpowiedziałeś Play ma 20mhz w 2600 i potężną siatkę tego pasma - konkurencja do pięt mu nie dorasta.
W dużych miastach wszystkie sieci, poza Plusem mają bardzo dużo stacji w tej technologii. Można wyczytać w odpowiednim wątku, że nawet w miastach Play nie ma full wypas każdej stacji i są stacje, gdzie dopiero L2600 dokładają lub dołożyli. Zresztą to samo jest w N!. Poza miastami - już Ci wyjaśnialiśmy. Play nie ma na każdej stacji i z reguły są bez L2600. A Plus - ma tak mało stacji w ogóle z L2600, że aż szkoda pisać.

Oczywiście musisz każdy moment wykorzystać by wybielić Play. :roll: :roll:
Napisałem ogólnie o jakości LTE i voice bez wybielania czy oczerniania jakiejkolwiek z sieci. Niestety jako autor wątku musiałem odpowiedzieć.

@iphoneski
Ale to są znajomi.
A społeczeństwo nasze liczy ok 38mln ludzi.
Poza tym słuchawka słuchawką ale to też zależy jaki SIM masz w tym telefonie.
 #1075879  autor: iphoneski
 10 lip 2019, 20:53
@spotify Ale mi chodziło właśnie o numer prywatny. Przy sprawach służbowych rozmawiam dość krótko, no i w pracy nie może być zbyt przyjemnie ;)
 #1075981  autor: wiertolot
 12 lip 2019, 10:02
W Wielka Brytania mamy nowy twór sieć komórkowa Everythink Everywhere EE, czyli połączenie T-Mobile i Orange w jedno i bardzo dobrze to tam funkcjonuje. Czemu tak nie może stać się w Polsce?
Największy udział w rynku angielskim ma spółka Everythink Everywhere (wszystko wszędzie) (EE) – bo aż 33%. Na drugim miejscu znajduje się O2 z 26%. Na trzecim stopniu podium plasuje się Vodafone z 25%. Odnośnie tego ostatniego operatora, czyli Vodafone warto wspomnieć o tym, że jest to drugi co do wielkości operator na świecie! Czemu go brakuje w Polsce? Kiedyś może będzie.
W Anglia jest jeszcze sieć Three(3UK), własność hiszpańskiej Telefonica, też nieźle tam wypada, choć do przejęcia jej szykuje się własciciel sieci O2 i mogą w Anglia zostać tylko trzej główni operatorzy komórkowi. W ostatnich dwóch latach Komisja Europejska zgodziła się na zmniejszenie liczby operatorów z czterech do trzech w Austrii, Irlandii i Niemczech. Nie wykluczone, że kolejnym krajem,gdzie liczba operatorów może zmniejszyć się do trzech będzie Wielka Brytania oraz również Francja, a być może też Polska, gdyby T-Mobile i Orange postanowiłby podobnie jak w Wielka Brytania połączyć na stałe w jedno. Byłby to największy gracz i operator w Polsce, gdyby komisja europejska wyraziła na to zgodę.
Zostałoby w Polsce EE jak w Wielka Brytania, z połączenia Orange z T-Mobile , czyli po polsku operator, największa sieć komórkowa WW(wszystko wszędzie), zaplecze N! nadajników przecież już działa oraz sieci: PLAY oraz upadający i bez zasięgu Plus GSM........,czyli tych trzech głównych operatorów w Polsce. A to może się stać dość szybko faktem, jeżeliby komisja europejska by to zatwierdziła, państwo polskie będzie musiało wykonać.

Jedną z sieci komórkowych mogłoby mieć na własność państwo polskie i ją kontrolować w razie zabezpieczenia na moment kryzysowy, choć pakiet większościowy, czemu tak nie jest? Nie wiem. Wszystko posprzedawane.

Co się stanie z sieciami PLAY i Plus?
Będą istnieć dalej na polskim rynku, jeżeli któraś nie upadnie wcześniej po tym połączeniu lub jakiś gigant angielski typu Vodafone lub O2 lub inny zdecyduje się je zakupić i będziemy mieli inne sieci komórkowe oprócz połączonych Orange i T-Mobile.
Więc o upadłości w Polsce Orange lub T-Mobile nie ma co pisać, jak ktoś tam powyżej napisał i nie ma żadnej mowy, co jedynie o połączeniu stałym w jedno, co stanie się wkrótce faktem podobnie jak w Wielkiej Brytania i to będzie największy gracz i operator komórkowy w Polsce, bo jak połączą na stałe powiększą jeszcze bazę abonentów i klientów.


Na świecie jak podaje Wikipedia, szczególnie jeden gracz deklasuje wszystkich. Jest nią największa na świecie sieć komórkowa China Mobile z kosmiczną wręcz liczbą około 606 milionów klientów oraz ich gigant koncern Huawei. Później za nim są już międzynarodowi gracze działający globalnie jak chociażby Vodafone (247 milionów użytkowników), Telefonica (190 milionów), America Movil (175 milionów), China Unicom (138 milionów), T-Mobile (127 milionów), Telenor (97 milionów), Airtel (94 milionów), Mobile TeleSystems (92 milionów) i Verizon (87 milionów).
 #1076014  autor: spotify
 12 lip 2019, 17:55
Nie chce ciągnąć wątku w nieskończoność więc krótko
wiertolot pisze:
12 lip 2019, 10:02
W Wielka Brytania mamy nowy twór sieć komórkowa Everythink Everywhere EE, czyli połączenie T-Mobile i Orange w jedno i bardzo dobrze to tam funkcjonuje. Czemu tak nie może stać się w Polsce?
Zatrzymałem się na historii w punkcie, gdzie miało to Orange przejąć bo TMobile zapowiedział zwijanie żagli.
Największy udział w rynku angielskim ma spółka Everythink Everywhere

To całkowicie nowy podmiot czy zależny od Orange lub TMobile?
Vodafone warto wspomnieć o tym, że jest to drugi co do wielkości operator na świecie! Czemu go brakuje w Polsce? Kiedyś może będzie.
Za kulisami się mówi, ze nadal chce wejść. Miał już wejść za Solorza a później był chętny na Play. Ale Play nie chciał się sprzedać za proponowaną kasę i chciał więcej.
Vodafone doszedł do wniosku, że za tyle nie będzie kupować sieci Play bez sieci, bo musi jeszcze miliony w budowę włożyć. No i dalej znamy - Play, giełda, płatne reklamy itd.
W Europie jest tendencja do fuzji bo trzeba ciąć koszty.
U nas ciężko będzie. Są operatorzy kablowi - Vectra, UPC itd. 4 operatorów komórkowych.
Plus i Orange raczej bez zmian, bo oferują prawie wszystko. Tu zostaje pytanie co z TM i Play i z operatorami kablowymi? I jeśli połączenia, to w którą stronę i kto z kim?
Jedną z sieci komórkowych mogłoby mieć na własność państwo polskie i ją kontrolować w razie zabezpieczenia na moment kryzysowy, choć pakiet większościowy, czemu tak nie jest? Nie wiem. Wszystko posprzedawane.
Może Plus?
Co się stanie z sieciami PLAY i Plus?
Będą istnieć dalej na polskim rynku, jeżeli któraś nie upadnie wcześniej po tym połączeniu lub jakiś gigant angielski typu Vodafone lub O2 lub inny zdecyduje się je zakupić i będziemy mieli inne sieci komórkowe oprócz połączonych Orange i T-Mobile.
Bardziej co z TMobile i Play. Wątpie aby Orange wyszło z rynku polskiego. Solorz, póki ma z tego złote jaja też nie odpuści.
Może Solorz łyknie Play a z N! zostanie jeden twór pod zarządem Orange? A może Vodafone łyknie UPC (jak to robi na zachodzie) i jednocześnie Play?
Scenariuszy jest wiele.
Mnie raczej chodziło, co by się w Polsce stało, gdyby z dwóch podmiotów N!, jeden doszedł do wniosku - pass. Nikt o upadłości nie wspomniał. Tmobile nie ma tyle usług co Orange, więc może odpuścić. Plus ma pełną ofertę a na tym samym statku co TM jest Play.
 #1076046  autor: Benjamin Linus
 12 lip 2019, 21:34
spotify pisze:
12 lip 2019, 17:55
Vodafone warto wspomnieć o tym, że jest to drugi co do wielkości operator na świecie! Czemu go brakuje w Polsce? Kiedyś może będzie.
Za kulisami się mówi, ze nadal chce wejść. Miał już wejść za Solorza a później był chętny na Play. Ale Play nie chciał się sprzedać za proponowaną kasę i chciał więcej.
Vodafone doszedł do wniosku, że za tyle nie będzie kupować sieci Play bez sieci, bo musi jeszcze miliony w budowę włożyć. No i dalej znamy - Play, giełda, płatne reklamy itd.
A gdzie te wnioski są opublikowane ?

chciałbym sobie poczytać, skoro wiesz, to pewnie czytałeś
 #1076048  autor: spotify
 12 lip 2019, 21:42
Na telko.in czytałem zaraz po skończonych informacjach, że Play się jednak nie sprzedaje.
Jeszcze jakieś źródło było ale teraz nie dam sobie ręki uciąć. Chyba Bankier.pl
Tu były dokładnie 3 powody: Play dużo chciał za sprzedaż. A do tego miał i nadal ma duże długi. I na tamten moment miał około 5tys stacji własnych, więc bez sieci ogólnopolskiej, co nowego inwestora (Vodafone) czekały jeszcze inwestycje. Więc się nie dogadali i Playa nikt nie kupił. Przypuszczam, że gdyby Play chciał mniej za sprzedaż, to dzisiaj mielibyśmy Vodafone w Polsce.

Ale o tym wątku już piszemy nie raz. Dziwne, że teraz wyskakujesz jak Filip z konopii :wink:
  • Strona 113 z 179
  • 1
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 179
  • 1
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 179