DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 112 z 179
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 179
 #1075330  autor: piotrzet
 03 lip 2019, 20:05
Liczba reklam robi swoje. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz to zostało pokazane. Kiedyś było tak z Playem teraz tak jest z Plusem.
Doskonale widać, że u nas nie liczy się nic po za reklamami.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1075351  autor: Kryniczanin
 04 lip 2019, 06:59
Doskonale widać, że u nas nie liczy się nic po za reklamami.
Nawet najgorsza reklama jest bardziej wiarygodna niż robienie testów/sondaży itd. z gotową tezą.
 #1075393  autor: spotify
 04 lip 2019, 19:44
Kryniczanin pisze:
04 lip 2019, 19:22
Pojutrze będę w trójmieście weryfikował jakość i prędkości sieci. Cieszysz się :-)
Ty i te Twoje testy :mrgreen:
Wystarczą mi znajomi, którzy lawinowi uciekają z Play jak i nawet ostatnie testy UKE gdzie na mapce jak byk wygrał TMobile.
Play w Trójmieście ma braki w zasięgu, czesto w budynkach RK itd.
Ale sam się przekonasz :-)

A nie! Zapomniałem :mrgreen: Wg Twoich testów wyjdzie najlepiej Play, najgorzej TM :lol:

PS
A Ty się cieszysz, że Play w nowych abo uciął bezpłatny pakiet danych w UE i teraz za każde kb płacisz?
Co najciekawsze jakiegoś hałasu na forum o to nie ma....
 #1075420  autor: iphoneski
 05 lip 2019, 09:54
spotify pisze:
04 lip 2019, 19:44
Kryniczanin pisze:
04 lip 2019, 19:22
Pojutrze będę w trójmieście weryfikował jakość i prędkości sieci. Cieszysz się :-)
Ty i te Twoje testy :mrgreen:
Wystarczą mi znajomi, którzy lawinowi uciekają z Play jak i nawet ostatnie testy UKE gdzie na mapce jak byk wygrał TMobile. ...
A co to? Twoi znajomi to jakaś wyrocznia i jak oni coś powiedzą to jest ok a cała reszta to opłacani klakierzy? Byłem w 3City i jakoś nie zauważyłem tego co tu wypisujesz, jedynie w Sopocie były problemy bo masa ludzi ale nie sprawdzałem innych żeby mieć porównanie.
 #1075468  autor: Kryniczanin
 05 lip 2019, 18:39
Już jestem w drodze. Krynica - Tarnów - Katowice - Gliwice - Lubliniec - Ostrów Wielkopolski - Poznań - Świebodzin - Rzepin - Kostrzyn - Szczecin - Stargard - Koszalin - Słupsk - Lębork 3 cituy. Tak żey więcej potestować. sieci :-)
 #1075477  autor: spotify
 05 lip 2019, 19:51
Kryniczanin pisze:
05 lip 2019, 18:39
Już jestem w drodze. Krynica - Tarnów - Katowice - Gliwice - Lubliniec - Ostrów Wielkopolski - Poznań - Świebodzin - Rzepin - Kostrzyn - Szczecin - Stargard - Koszalin - Słupsk - Lębork 3 cituy. Tak żey więcej potestować. sieci :-)
I co koniec? Będziesz mieszkał teraz w 3city :mrgreen: ?

Jestem ciekaw czy coś się zmieniło na trasie "szóstce" między Lęborkiem i Słuspkiem, gdzie nawet latem bez liści Play bez własnego zasięgu w okolicach Potęgowa.
Ciuchcia mimo wszystko chyba inaczej ma poprowadzone tory :-)
 #1075481  autor: Kryniczanin
 05 lip 2019, 20:09
Pozwiedzam sobie trójmiasto o to się nie martw od Zajączkowa Tczewskiego po Grabówek :-) Mam trochę czasu na to:-)

Dojeżdżam do Tarnowa na 149km Play dwa razy stracił zasięg macierzysty. Młodów i Ciężkowice. N jeden raz w Młodowie. Tam działa tylko Plus i O2 Slovakia w 2G.

Tunelu w Żegiestowie i Kamionce nie liczę bo nikt nie miał zasięgu.
 #1075485  autor: spotify
 05 lip 2019, 21:18
Zatem udanego wypoczynku. Pogoda nie rozpieszcza ale może to i lepiej :wink:
Kryniczanin pisze:
05 lip 2019, 20:09
Dojeżdżam do Tarnowa na 149km Play dwa razy stracił zasięg macierzysty. Młodów i Ciężkowice. N jeden raz w Młodowie. Tam działa tylko Plus i O2 Slovakia w 2G.
To co, Plus ani razu bez zasięgu?
Ty to sprawdzasz na jednym terminale?

Jak Ty to sprawdzasz? To że zasięg jest na telefonie nie znaczy że coś działa. Trzeba brać pod uwagę dwie rzeczy:
1) Konfiguracja sieci (np tylko w Play widziałem trzymanie do nawet -140dBm)
2) Czas "odświeżania" terminala. Nie raz zdarzyło mi się, że niby zasięg masz a klikasz zadzwoń i wypadasz z sieci.
 #1075489  autor: Kryniczanin
 05 lip 2019, 21:37
Dziękuję.

Młodów to znam od lat tam tylko Plus ma zasięg i basta około -95dBm 2G Play i N jadą w roamingu 02 Slovensko. Play płynnie wpada N to tylko po wymuszeniu. Dziura ma koło 4km.

Tylko nie opowiadaj mi, że N nie ma prawa mieć dziury o ma i w dodatku tylko stacje 2G only.

Trzymanie w Play do -140dBm jest takie samo jak w N gdzie do śmierci trzyma Cię w 2600 i nie zrzuci o gram w dół.

Plus w Tarnowie na dworcu to porażka, 1,5dl w LTE 1800...Innego pasma brak.

Mam 5 terminali. Ludzie krzywo się na mnie patrzą jak na debila ha ha.
 #1075495  autor: spotify
 05 lip 2019, 22:54
Kryniczanin pisze:
05 lip 2019, 21:37
Play płynnie wpada N to tylko po wymuszeniu.
No jasne, skoro Play ma taką konfigurację od lat wymuszoną. Jak brak własnej sieci, wbijaj się w roaming
Tylko nie opowiadaj mi, że N nie ma prawa mieć dziury o ma i w dodatku tylko stacje 2G only.
Nigdzie nie napisałem, że nie ma prawa nie mieć zasięgu. Żadna sieć 100% Polski nie pokryje, bo nie ma uzasadnienia ekonomicznego.
Z tym only 2G nie przesadzaj. Zdarzają się takie ale to nie jest Twoje słynne 1/3 Polski :lol:
Play dla wyniku w tabelkach ile to stacji własnych mają , gdzie nie jest uruchomione nic albo byle co, byle odhaczyć że stacja stoi? Bo trzeba się reklamować jak się budują.
Trzymanie w Play do -140dBm jest takie samo jak w N gdzie do śmierci trzyma Cię w 2600 i nie zrzuci o gram w dół.
Ni cholery tak nie jest. Zależy od regionu i zależy od tego czy masz stację z L2600 w N!. Nie ma reguły.
Play wszędzie się tak zachowuje i najczęściej to w tej sieci jest niby zasięg a korzystać się nie da.
Nawet gdy N! tak trzyma L2600 i nie robi reselekcji to podczas h/o Cię zrzuci do innego pasma. W Play zazwyczaj nie ma gdzie albo co najwyżej w roaming.

Chodzi o to, że idealnej sieci nie ma. Nie ma też idealnego produktu, usługi itd.
Zawsze musisz wybierać kompromis. Z operatorów najbliżej do tego N!. Play jest już też blisko ;)

Co do Plusa i co napisałem. Chodziło mi o to, że Plus też ma dziury zasięgowe i dużo większe niż N! (pewnie zaraz będą większe nawet niż w Play) a skupiłeś się tylko na N! i Play ;)
Mam 5 terminali. Ludzie krzywo się na mnie patrzą jak na debila ha ha.
No świr paletka :mrgreen: Również tak bym reagował :D
Pamiętaj, że terminal terminowali nie równy ;)
Ostatnio zmieniony 05 lip 2019, 22:58 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 112 z 179
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 179
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 179