DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 106 z 179
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 179
 #1071010  autor: JFK2016
 04 maja 2019, 14:19
spotify pisze:
03 maja 2019, 15:52
O czym Ty znowu piszesz? Przestań mnie osądzać o manipulację, bo jestem daleki od tego. Manipulację to szybciej Ty uprawiasz.
Skup się człowieku. Plus ma ok 7,8tys stacji z czego około 700 stacji ma L2600. To jest poniżej 10% własnej sieci. Więc przestań przekręcać fakty. To już N! który tak negujesz ma więcej L2600 na swoich stacjach nie tylko ilościowo ale i procentowo. I nadal L2600 częściej dokłada niż robi to Plus.
Nie no ja Cię nie posądzam, ja piszę wprost-to czysta książkowa manipulacja statystyką, to że Plus ma mało/"prawie nic" LTE2600 w miastach, ma się nijak do prowincji, gdzie ma więcej L2600 niż Orange i T-Mobile liczone jako samodzielne sieci.
spotify pisze:
03 maja 2019, 15:52
Kolejny przykład manipulacji z Twojej strony! Ile może mieć tych wiele miejsc na prowincji L2600 skoro ma ok 700stacji z L2600. Naucz się podstaw matematyki. Niech poza Białymstokiem i okolicami w reszcie naszego kochanego kraju ma 500stacji z L2600? To ile taką ilością stacji jest w stanie pokryć terenu Polski?
Zostaw matematykę w spokoju, to zdecydowanie nie Twój target, ileż ma Plus stacji na prowincji ok. 2tys. i przestań skrzętnie manipulować N i łączyć/dzielić tam gdzie ci pasuje, L2600 nigdy nie było wspólne dla obu operatorów.
spotify pisze:
03 maja 2019, 15:52
Jasne, że nie jest. Jeśli klienci będą odchodzić lub sieć będzie zmuszona do takich rzeczy to ruszą z tym. Prawa rynku.
Jakoś klienci Plusa są zadowoleni z sieci (bardzo niski współczynnik odejść) i mają wywalone na Twoje "trzepanie piany" na temat Plusa. :lol:
spotify pisze:
03 maja 2019, 15:52
A czy N! czy Play mają jakiegoś pasma 20Mhz jak Plus? Jak Ty sobie wyobrażasz działanie N! czy Play bez agregacji?
Tylko nie zauważasz, że przy ilości Plusa 2600 to N! i Play Plusa zjadają na śniadanie - ilością stacji (gdzie Play w wielu miejscach już ma więcej stacji jak Plus) i ma na swoich stacjach 45Mhz LTE (z dynamicznym L1800 nawet 50Mhz). N! bez L2600 ma 30Mhz (z L2600 45Mhz) A większość stacji Plusa to only L1800 albo L1800/L900 (maks 25Mhz) i to nawet w największych miastach. Pomijam tutaj pokrycie bo stacji Plus tyle stawia, że szkoda pisać.
Więc co tu porównywać?
Jeśli chodzi o L2600 w N! i jej używanie - nie wszędzie jest tak kiepsko jak w Łodzi. Nie wszędzie też Play działa idealnie ze swoją legendą na forum o najlepszej konfiguracji LTE i nie wszędzie dodane L900 w Plusie ostatnio dało lepsze efekty.
Każdej sieci brakuje w konfiguracji wiele.
Przestań usprawiedliwiać N i tworzyć jakieś karkołomne konstrukcje-w dużych miastach L2600 albo robi się tak jak Play-prawie na każdym nadajniku, abo z premedytacją, oszczędzając każdy "grosz" i robi jak N lub jeszcze gorzej Plus.
spotify pisze:
03 maja 2019, 15:52
WOW!!! W końcu dotarło! Od kilkunastu stron piszę o tym, że Play chce zabrać klientów głownie Plusowi a Ty zaprzeczałeś. Dopiero do Ciebie to dotarło.
Play chce byc tylko siecią mobilną, więc dlatego szuka każdego kawałka tortu na rynku związanego z siecią mobilną, w tym własnei data czy TV po ich sieci.
Szybko fakty umiesz zauważać.
Więc znając właśnie Twój czas reakcji na fakty to pewnie jeszcze kolejne 50 strony zapiszemy w tym temacie, zanim do Ciebie kolejne fakty dotrą. I jeszcze ze 150razy przekręcisz moja słowa, napiszesz po swojemu a potem będziesz miał na końcu taki sam wniosek jak ja (co już pisałem tu kilka razy).
Co zresztą widać w innych tematach i wątkach, gdzie inni też po czasie wyciągają podobne wnioski
Ty czytasz w ogóle co sam napiszesz?! Chyba nie, "mózg ci się gotuje" jak ludzie tutaj wklejają speedtesty z nadajników uruchomionych przez Play na prowincji, dodając że za pół roku będą dojechane jak u konkurencji :mrgreen: , a teraz że nie będą posiadali klientów. Plusowi zapewne zabiorą tam gdzie niedomaga infrastruktura, ale przede wszystkim T-Mobile, Orange data (wielu już ma dosyć internetu bez limitu w godzinach szczytu z prędkością do 2Mbps).
spotify pisze:
03 maja 2019, 15:52
Problem w Twoim przypadku jest taki. Jesteś zaślepiony Plusem. Masz mocną awersję do N!, bo kiedyś Plus był wyznacznikiem jakości. Ale za rządów Solorza sieć została zajechana i N! ich zjadł.
Oj "boli d@@a" że T-Mobile nie jest liderem i nie będzie :lol: , N zajechało Plusa na Madagaskarze :lol: .
spotify pisze:
03 maja 2019, 15:52
Ale Orange jest słabsze od TMobile i nie wiem dokładnie dlaczego.
Oj jak Ty podstaw nie potrafisz zrozumieć, to nie jest dobrze :!: , Orange ma o wiele więcej klientów voice, co najmniej 2x więcej klientów data, tysiące klientów tanich pakietów prepaid data.
Kryniczanin pisze:
04 maja 2019, 09:17
Mamy maj 2019 za cztery i pół miesiąca internet domowy T-Mobile będzie obchodził równe dwa lata - zaczną się rozwiązywania obecnych umów ludzi wykończonych prędkościami 1 bądź poniżej 1 mega w szczycie na stacjach LTE 800 które królują na prowincji w T-Mobile.
@spotify nie zna w ogóle rynku, dlatego piszę takie bzdety (ba dla jego pocieszenia-gdyby T-Mobile ograniczyło terytorialnie ww ofertę do nadajników na których jest minimum L1800, to mógłby się teraz pocieszać że jest najlepsze :) ).
pakierhakierxd pisze:
04 maja 2019, 09:31
We wrześniu się rozwiąże moja umowa T-Mobile i nigdy więcej tego szajsu :)
Nie szalej :) , mogłeś tego nie pisać-teraz @spotify będzie musiał iść do psychologa.
 #1071012  autor: iphoneski
 04 maja 2019, 14:37
No i czas na podsumowanie :)
Co do działania Orange jak i Play jestem zadowolony. Przez cały wyjazd nie miałem problemów a korzystałem na zmianę. Testów nie wstawiam bo po pierwsze większość robiłem na teście Netflix a po drugie bardziej chodziło o realne korzystanie z sieci a nie ściganie się na testy. No i żadna sieć nie pokazała jakichś imponujących wartości, ten wynik 100 mega O to najwiecej co wyciągnąłem. Problemy były w trasie, Play cały czas musi jeszcze pracować nad pokryciem, bo tak jak pisałem braków zasięgu nie jest dużo ale szczątkowy sygnał zdarza się i po pierwsze bateria przy takim korzystaniu dostaje w kość a po drugie prędkości nie zachwycają. Jednej rzeczy w O nie jestem w stanie zrozumieć - przy dobrym sygnale transmisja czasami po prostu nie działa i to nie jest tak, że nie działa 8K i ściąganie całego internetu ale nie ładuje się nic i trzeba poczekać. Tak jest tylko podczas jazdy. Co do rozmów nie będę pisał bo było po prostu dobrze i tyle.
Podsumowując sporo pozytywnych zmian poczyniło Orange od mojej ostatniej wizyty w tej sieci i dobrze. W Play też widać postęp pod względem zasięgu, gdy byłem jakieś 2 lata temu w Ustce, Słupsku i okolicach to dziur było sporo, teraz to incydenty.
Na koniec mała dygresja: pakiet 10GB przy obecnym sprzęcie to nieporozumienie. Wieczorami oglądałem LM i LE w Ipli, rano gdy ogarniałem pokój i siebie oglądałem live TVN24 żeby wiedzieć co się na tym świecie dzieje, zobaczyłem może ze 3 odcinki serialu, jakieś zdjęcia w chmurę z wyjazdu itp. i poszło ponad 10GB plus 2GB na testy. 10GB neta przez 3 dni a przez większość dnia telefon leżał w kieszeni, a gdyby padało i na wyjście nie byłoby szans strach pomyśleć ile by transferu poszło. Jeszcze 2 albo 3 wyjazdy w ciągu tego okresu rozliczeniowego się szykują, ciekawe z czego ja będę korzystał. Na starym telefonie to nie był problem bo była niższa jakość ekranu i szło mniej, a teraz trzeba będzie pomyśleć nad jakimś dodatkowym netem do czasu zakończenia umowy. No i Orange jest obecnie poważnym kandydatem na mojego operatora, zostało ok pół roku, zobaczymy jak będzie do tego czasu.
 #1071014  autor: umcusumc
 04 maja 2019, 15:42
JFK2016 pisze:
04 maja 2019, 14:19
Jakoś klienci Plusa są zadowoleni z sieci (bardzo niski współczynnik odejść) i mają wywalone na Twoje "trzepanie piany" na temat Plusa. :lol:
Potwierdzam :) Jestem bardzo zadowolony z internetu Plusa. Co prawda prędkości nie są jak w Play ze średnio 80-130 Mbps, a raczej 35-55 Mpbs. Przy czym Play ma nadajnik od półtora roku, a w Plusie jestem od szósty rok i można powiedzieć, że od zawsze jest te stabilne 40 Mbps. Oczywiście mówię o internecie domowym, bo z telefonu w Plusie zrezygnowałem jakiś czas temu z kilku powodów, m.in. z powodu kiepskiego zasięgu.
iphoneski pisze:
04 maja 2019, 14:37
Jednej rzeczy w O nie jestem w stanie zrozumieć - przy dobrym sygnale transmisja czasami po prostu nie działa i to nie jest tak, że nie działa 8K i ściąganie całego internetu ale nie ładuje się nic i trzeba poczekać.
Miałem te same problemy. Już myślałem, że coś z kartą, więc zmieniłem, ale od czasu do czasu problem powracał. Może to kwestia prepaid?
iphoneski pisze:
04 maja 2019, 14:37
Na koniec mała dygresja: pakiet 10GB przy obecnym sprzęcie to nieporozumienie.
Zgadzam się. 10 GB w ostatnim roku notorycznie przekraczałem, ale jeszcze nie przekroczyłem 20 GB na miesiąc.
 #1071047  autor: iphoneski
 04 maja 2019, 21:04
umcusumc pisze:
04 maja 2019, 15:42
iphoneski pisze:
04 maja 2019, 14:37
Jednej rzeczy w O nie jestem w stanie zrozumieć - przy dobrym sygnale transmisja czasami po prostu nie działa i to nie jest tak, że nie działa 8K i ściąganie całego internetu ale nie ładuje się nic i trzeba poczekać.
Miałem te same problemy. Już myślałem, że coś z kartą, więc zmieniłem, ale od czasu do czasu problem powracał. Może to kwestia prepaid?
Możliwe, i tak teraz jest lepiej bo przynajmniej co kilka minut nie zamraża transmisji.
iphoneski pisze:
04 maja 2019, 14:37
Na koniec mała dygresja: pakiet 10GB przy obecnym sprzęcie to nieporozumienie.
Zgadzam się. 10 GB w ostatnim roku notorycznie przekraczałem, ale jeszcze nie przekroczyłem 20 GB na miesiąc.
Gdy się dużo sportu ogląda to transfer idzie błyskawicznie. Dobrze że już dziś wróciłem bo żużel leci właśnie ;)
Na następne wyjazdy będzie trzeba kupować pakiety jednorazowe w O - pewnie ten 10GB na 10 dni za 10 zł.
 #1071050  autor: spotify
 05 maja 2019, 00:40
Kryniczanin pisze:
04 maja 2019, 09:17
To się nazywa trafić kulą w płot.
Fakty człowieku fakty - dlaczego zawsze je ignorujesz.
Z faktami to Ty możesz sobie takim na podwórku przy piwie rozmawiać.
Pomyśl człowieku chociaż raz. Prowincje nie są obecnie targetem dla N!, ani Orange ani TMobile. Gdyby były to by nie mieli only L800.
TMobile miał najmniej umów na data (ze swojej winy, za czasów Rakowieckiego który najwięcej smrodu w tej sieci zrobił) i nigdy o to nie walczyli. Cały tort data dzielił się na Plusa, Orange oraz Play a TMobile stał z boku. Plus jako jedyny rzucił rękawice Neo swoim LTE, co z czasem też im się czkawką odbiło.
TMobile aby wejść w data musiał czymś zaskoczyć klientów, bo jak olewali tą część tortu ze swojej winy innego wyjścia nie mieli. Dali zatem no limit ale target to nie prowincje i wioski. Podobnie Play nie walczył na prowincjach swoimi ofertami data z prostej przyczyny - brak zasięgu a w RK nie było możliwości korzystania z data.
To jest proste jak 2+2.
TMobile obecnie nie walczy o klientów na prowincjach, tak do tej pory Play nie walczył z powodu braku własnej sieci w tych terenach.
A Ty jak zwykle fakty po swojemu.
To, że Janusze rzucili się na nielimitowany internet w TM to swoją drogą. To, że TM nie pomyślał, że only L800 to za mało to swoją drogą. Z drugiej strony jak na razie widocznie dają znaki że to nie ten target, skoro jak na razie nic z tym nie robią.
Taka polityka i nic z tym nie zrobisz. Widocznie nie widzą jak na razie tego targetu jako biznes i mają gdzieś oferty data w tych terenach.
W porównaniu do Play przy powstawaniu sieci N! oni już stacje praktycznie mieli. Play teraz wydaje miliony na to, więc inwestycja musi się zwrócić i później na siebie zarobić.
Play obecnie chce zaistnieć na prowincji i powalczyć z Plusem (bo to target zielonych) więc nie może budować swojej sieci opartej na jednym czy dwóch pasmach LTE.
To Plus jest targetem Play a nie N! ze swoimi only 800. Oczywiście w pierwszej kolejności zabierze abonentów niezadowolonych z O czy TM ale po to się zbroi by zaatakować Plusa, który w tym terenach przez swoje CP ma najwięcej klientów
Podobnie jak target Plusa to nie miasta.
Tylko, żeby zabrać Plusowi klientów to nie wystarczy w Play stacje na "full wypasie" Za tym musi jeszcze iść oferta.
Dlatego pewnie aby obniżyć koszty i zaatakować rynek, Play chce sprzedać swoje stacje firmie zewnętrznej.
Nie macie zielonego pojęcia a się mądrzycie.
Biznesmeni :mrgreen:
JFK2016 pisze:
04 maja 2019, 14:19
Nie no ja Cię nie posądzam, ja piszę wprost-to czysta książkowa manipulacja statystyką, to że Plus ma mało/"prawie nic" LTE2600 w miastach, ma się nijak do prowincji, gdzie ma więcej L2600 niż Orange i T-Mobile liczone jako samodzielne sieci.
I dalej manipulujesz manipulancie.
Cały czas piszę o całości a nie prowincjach. Co mnie prowincje interesują, skoro oceniam całą sieć. 700 stacji Plusa to aż szkoda nawet o tym pisać. A co z resztą Polski? Wstyd!!!
Wg statystyk z 2017r ponad 61% Polaków mieszka w dużych miastach i na sypialniach tych miast (czyli obrzeża) i ta liczba dalej rośnie. Dzisiaj jest pewnie więcej. Więc dla statystycznego Polaka prowincja to jest teren przelotowy, gdzie przelatują ją w środkach komunikacji od miasta do miasta i potrzebuje komunikacji. Więc oceniając sieć patrzy się jako całość a nie bo: Plus na prowincjach rządzi a Play po 10 latach obudził się , że tam nie ma swoich klientów (gdzie w tych terenach głównie na sztywno ludzie mają RK)
Idąc dalej matematyką - 2/3 ludności mieszka w miastach, gdzie targetem nie jest Plus. I poza miastami to Plus ma zdecydowanie więcej dziur zasięgowych jak N!. N! przynajmniej "dokleja" swoje anteny do praktycznie każdej nowej stacji (dzisiaj to najczęściej stacja Play) aby zagęścić siatkę nadajników i jeszcze bardziej zwiększać pojemność i zasięg. A co robi Plus? NIC!
Plus kiedyś podjął taką decyzję i doszedł do wniosku że nie ma co się bić z N! w miastach (mają większe kapitały) oraz z kablówkami, więc uderzyli w prowincje. I tam mają najwięcej klientów, dając często lepsze prędkości na radiu niż TP na swoim badziewiu do 10Mb/s.
I z tego też względu ludzie wybierają Plusa na prowincjach a niebawem będą mieli odpowiedź ze strony Play.
Ale w skali kraju to nadal N! jest z przodu i nadal o tym piszę.
Ty cały czas się zakotwiczyłeś tylko i wyłącznie w dwóch piaskownicach:
1) Prowincje
2) Data
A sieć komórkowa to nie tylko data i prowincje. To cała Polska, pokrycie kraju, jakość voice (gdzie Plus jest daleko w burakach) itd. etc.
Zostaw matematykę w spokoju, to zdecydowanie nie Twój target
No jak widać Pitagorasie jednak z matmą u mnie zdecydowanie lepiej.
Swoje własne twierdzenia zostaw dla siebie :-)
w dużych miastach L2600 albo robi się tak jak Play-prawie na każdym nadajniku
:mrgreen: :mrgreen:
A po co na każdej stacji? Czy N! ma takie obciążenie jak Play? Czy korzystałeś kiedyś w dużym mieście ze stacji Play bez agregacji L2600 (aż 20Mhz)? To tak jakbyś zabrał Plusowi całe L1800. Play musi mieć na każdej L2600 bo z większości przypadków L2100+L1800 nie daje rady. N! na razie nie ma takiego problemu, ponieważ - z reguły więcej stacji a przede wszystkim mniej przepychanych danych. Znowu się matematyka kłania.
Więc N! dodaje tam gdzie musi lub widzi uzasadnienie ekonomiczne.
Każda sieć dodaje gdzie musi (no poza Plusem ale tam jest tylko target prowincje więc aż ok.700stacji dostało L2600 :D WOW). Play po co już "technologie 5G" wprowadził? Bo nie ma co z hajsem robić? Nie. Trzeba dalej wyciskać więcej bo stacje im puchły z powodu ruchu w tej sieci.
Rynek sie podzielił i każdy ma swoją wizję na swój biznes. Wg mnie to trochę szkoda bo trzeba wybierać między mniejszym a większym złem.

Żebyś nie dostał zaraz zawału :mrgreen: i nie musiał iść do psychiatry :D
Jakiś rok temu koledze, który działa w terenie (jest reporterem i fotografem) poleciłem Plusa jako internet mobilny, ponieważ większość czasu spędza w plenerze. I jest w miarę zadowolony. Tam gdzie Plus nie daje rady, tam telefon w Orange wykorzystuje jako modem. Ale nr nie chce przenosić do Plusa z O z powodu właśnie braku pokrycie przez Plusa w Polsce. I to mówi osoba która pracuje w takich terenach a nie jest przelotem.
Też z miesiąc temu proponowałem mu żeby spróbował Play (bo się budują) i po 3 dniach spuścił go wiadomo gdzie. Może za jakiś czas podejmie kolejne próby ;) Może.

TMobile zajechał Plusa już dawno w skali kraju (poza niektórymi terenami na prowincjach). Zasięgiem, pokryciem LTE, jakością voice itd
Nie tylko to zrobił TMobile. Zrobił to również Orange. I właśnie dorzyna Plusa jeszcze Play.
Tylko, że żadna z tych sieci nie jest idealna i każda ma swoje grzeszki mniejsze lub większe.
Nie widzą w N! jak na razie targetu jako prowincje, więc nie skupiają się na pojemności sieci w tych rejonach przez ileś tam pasma na stacjach. Doklejają tylko L800 do innych aby zwiększyć zasięg i dać większy komfort przy "przelotach" w tych terenach.
Masz kolejny przykład
umcusumc pisze:
04 maja 2019, 15:42
bo z telefonu w Plusie zrezygnowałem jakiś czas temu z kilku powodów, m.in. z powodu kiepskiego zasięgu.
Plus jest cienki jak d@@a węża i już w większości kraju nawet Play go wyprzedził, co najmniej pokryciem. Plus ratują tylko niektóre tereny prowincjonalne ze swoim LTE czyli tylko i wyłącznie jako data (jeśli masz zasięg tej sieci)
Orange ma o wiele więcej klientów voice, co najmniej 2x więcej klientów data, tysiące klientów tanich pakietów prepaid data.
A co ja napisałem :!: :?:
Znowu nie doczytałeś i przekręcasz fakty.
I jeszcze dodam bo zapomniałeś - ma mniej zasobów radiowych od TM (właściwie to najmniej ze wszystkich operatorów)
Tylko z jakością w Orange to głównie gorzej jest na 2G a nie na 3G czy VOLTE. Pitagorasie.
Co do ilości ludzi - zarówno O jak i Play podają o wiele za mocno podkoloryzowane ilości SIM co każdy o tym wie. W obu sieciach co najmniej 2,5mln jest za dużo podawane.
Już kiedyś o tym pisałem. Możesz sobie poszukać.
iphoneski pisze:
04 maja 2019, 14:37
Play cały czas musi jeszcze pracować nad pokryciem, bo tak jak pisałem braków zasięgu nie jest dużo ale szczątkowy sygnał zdarza się i po pierwsze bateria przy takim korzystaniu dostaje w kość a po drugie prędkości nie zachwycają
Widzisz. A nie chciałeś wierzyć. Nadal im brakuje w pokryciu o czym cały czas piszę.
Sygnał szczątkowy z wyżyłowanym L800 (tylko 5Mhz) też jest słaby.
Na szczęście pracują nad tym bo się budują.
A ty masz RK wyłączone. Wyobraź sobie (gdy ludzie nie chcą mieć przerw w zasięgu) jaka jest maniana z RK jeżdżąc po Polsce.
Jednej rzeczy w O nie jestem w stanie zrozumieć - przy dobrym sygnale transmisja czasami po prostu nie działa i to nie jest tak, że nie działa 8K i ściąganie całego internetu ale nie ładuje się nic i trzeba poczekać
.
To mnie się zdarzało również w Play. I to nawet w Gdyni czy w Gdańsku a nie na trasie. Często też nie szło za pierwszym razem mmsa wysłać.
Takich rzeczy nigdy nie doświadczyłem w "skansenie" Plus oraz w TMobile.

No ale z czegoś to wynika. W końcu nie od dzisiaj zakodowane jest w głowach Kowalskich , że najtańsze sieci to O i Play :) no i masz - dwie największe sieci w Polsce.
No i Orange jest obecnie poważnym kandydatem na mojego operatora, zostało ok pół roku, zobaczymy jak będzie do tego czasu.
Uważaj, bo zaraz dostaniesz wiadro pomyj, że Playa chcesz opuścić - najlepszej sieci ;)
 #1071052  autor: Window
 05 maja 2019, 00:51
Do niedawna w T-Mobile zdarzały się takie przypadki że były stacje only 2G dopiero po rezygnacji z współdzielenia 3G się pojawiło. Ciekawe co z N! bo oni u mnie jako jedyni mają LTE Ready a Play i Plus maja juz LTE. Pewnie LTE u mnie pojawi się w momencie gdy w miastach się pojawi 5G
 #1071069  autor: piotrzet
 05 maja 2019, 09:35
Window
Lepsze 2G only niż brak zasięgu. Jakie LTE Ready? Nikt w Orange czy T-Mobile nie określał swojej sieci 3G w ten sposób. W niektórych lokalizacjach Plus też ma stacje, które są tylko z 3G i jakoś o tym nie piszesz, a są i takie co znajdują się w miastach. I nie są to piko.
Spokojnie 5G z Plusa na pewno się nie pojawi tak jak VoLTE i VoWiFi w tej sieci.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1071078  autor: Kryniczanin
 05 maja 2019, 10:52
Prowincje nie są obecnie targetem dla N!, ani Orange ani TMobile.
Buahahahahahahahaahhahaahahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahah

Skoro nie są targetem to dlaczego T-Mobile stworzyło kampanię reklamową dla tego targetu wprowadzając ofertę "Internet Domowy"
19 stycznia rusza nowa odsłona kampanii promocyjnej Nielimitowanego Internetu Domowego T-Mobile. Operator podkreśla, że można z niego efektywnie korzystać nawet będąc z dala od miejskich ośrodków i infrastruktury szerokopasmowej. Z łącza może korzystać cała rodzina, a jego wielką zaletą jest transmitowanie nieograniczonej ilości danych. Oferta T-Mobile sprawdzi się więc zarówno do przeglądania Internetu, jak i do oglądania filmów wideo czy grania online.
Kampania reklamowa T-Mobile skupia się na podkreśleniu głównego waloru Nielimitowanego Internetu Domowego – dobrego zasięgu, także z dala od miast. To właśnie mieszkańcy małych miejscowości najczęściej doświadczają problemów z zasięgiem i sygnałem. To właśnie do nich skierowana jest oferta T-Mobile – operator chwali się, że jego Internet Domowy działa niemal w każdym miejscu.
https://komorkomat.pl/t-mobile-internet ... -kampania/

Obrazek



Sam operator twierdzł, że to oferta dla prowincji. Spotify ze swoją niespotykaną znajomością rynku zaprzecza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 #1071079  autor: SACZI
 05 maja 2019, 11:07
piotrzet pisze:
05 maja 2019, 09:35
...
Spokojnie 5G z Plusa na pewno się nie pojawi tak jak VoLTE i VoWiFi w tej sieci.
Obyś się nie zdziwił ...
Jak nie wprowadzą, to staną się "niesprzedawalni", a kredyty niespłacone ...
 #1071088  autor: piotrzet
 05 maja 2019, 12:31
Na pewno pierwsi nie odpalą będzie to któryś z pozostałych operatorów i albo będzie to Play albo T-Mobile. A jak będą się za 5G brać jak za modernizację swojej sieci to upłynie kilka lat za nim wdrożą 5G.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1071095  autor: iphoneski
 05 maja 2019, 13:31
piotrzet pisze:
05 maja 2019, 09:35
Lepsze 2G only niż brak zasięgu.
2G bez innych technologii to praktycznie brak zasięgu. Nawet operatorzy podkreślają, że dziś głównie liczy się transmisja mobilna. A co działa na 2G? Nic. Nawet do rozmów przy obecnych pakietach minut może być niewystarczające.
Jakie LTE Ready? Nikt w Orange czy T-Mobile nie określał swojej sieci 3G w ten sposób.
To prawdopodobnie był sarkazm, który raczej wszyscy zrozumieli, no ale dotyczył T-M = musiałeś się przyczepić.
spotify pisze: Uważaj, bo zaraz dostaniesz wiadro pomyj, że Playa chcesz opuścić - najlepszej sieci
Zawsze jakaś odmiana :)
 #1071097  autor: piotrzet
 05 maja 2019, 14:15
iphoneski
Jak zwykle dzień bez przeczepienia się do mnie dzień stracony. To, że inie sieci w tym wypadku Play kłamią w reklamach nie znaczy, że inni też tak robią. Po za tym nie wiem czy zauważyłeś ale wpis dotyczył i Orange i T-Mobile i również o tym wspomniałem w komentarzu. Co nie masz co robić i próbujesz znowu zrobić burzę w wątku? :lol:
Wiesz w Play nawet nie raz 2G nie ma więc nie mów, że 2G to brak zasięgu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1071099  autor: Kryniczanin
 05 maja 2019, 14:20
2G to praktycznie to samo co brak zasięgu. Można pogadać i wysłać sms, ale te usługi w klasycznej formie powoli, ale umierają. Internet odpada, komunikatory także, komfort użytkowania zerowy.
 #1071119  autor: iphoneski
 05 maja 2019, 18:45
Na RK Play też masz możliwość rozmawiania i pisania a jakoś nie przeszkadza ci hejtować to rozwiązanie. Moim zdaniem lepszy lejek 3 mega niż 2G które nie nadaje się praktycznie do niczego. Wg mnie to skandal żeby obecnie oferować zasięg, który nie umożliwia skorzystania z sieci w dodatku posiadając taką ilość stacji bazowych i kreując się na najlepszą sieć.
 #1071121  autor: piotrzet
 05 maja 2019, 18:54
iphoneski
A ile razy tu już była poruszana jakość połączeń na RK? Co najmniej 50 i dalej nie wiesz jaka jest? Czy tylko udajesz?
Po za tym kto tu pisze o Play? Ja poruszyłem temat tego, że lepiej mieć 2G niż nic, a ty tutaj od razu wyjeżdżasz z Play i jego super hiper jakością na RK. Wtedy fakt lepiej nie mieć nic niż RK dziękuję bardzo za drenaż baterii czy rozłączanie połączeń czy inne rzeczy, które są wymieniane na forum po setki razy. Sam wyłączyłeś chyba RK a teraz nagle jaki to on świetny jest? :lol:
Polecam też zapoznać się z znaczeniem słowa najlepszy, bo widać ewidentnie nie wiesz co ono oznacza ;)
Play też się reklamuje się jako hiper super szybka sieć, a w wielu miastach szczególnie tych największych nie potrafi nawet zapewnić 5 Mb/s

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1071127  autor: matek451
 05 maja 2019, 19:37
Jak mantra że Play nawet 5Mb/s w dużych miastach nie ma. Łódź to chyba duże miasto i jest "trochę" więcej na 3 CC CA B7+B3+B1 w MIMO2x2 z QAM256 na WF860 https://www.speedtest.net/result/8231588002 , teraz gdy trochę ludzi siedzi na LOD1136 jest "słabo" https://www.speedtest.net/result/8236378470 Play na mojej 'wsi" odpalił pozwolenie LOD1228 na 4 pasmach LTE, obydwa BTS-y dzielą 2 kilometry. T-mobile dowiesił się z ID25702 do BTS-a Plusa ID31194, anteny wiszą już kilka m-cy i cisza. Play w tym czasie postawił 62metrowy maszt i po 3m-cach już działa.
  • Strona 106 z 179
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 179
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 179