DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 145 z 179
  • 1
  • 143
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 179
 #1085314  autor: Karlos20
 10 gru 2019, 11:30
piotrzet: jedna jaskółka wiosny nie czyni, jednym pakietem 100GB Play nie zaskarbi sercem Stałego Abonenta, który chce jak najlepszą ofertę, a umowa terminowa się kończy lub jest na bezterminowej.
Tak samo jak pakietem nielimitowanego neta na 14 dni w T-Mobile. Przedłużając umowę Abonent chce dużo i niedrogo albo dostać jakiś bonusik i płacić tyle samo co poprzednio. Zazwyczaj efekt jest odwrotny od zamierzonego - tyle samo lub mniej za większą kasę.
Nie oszukujmy się, Play wybitnie nie dba o Abonentów, kolejny jest T.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085323  autor: piotrzet
 10 gru 2019, 12:45
Co jak co ale w T-M ostatnio dużo się zmieniło na lepsze. Happy Friday, ten nielimitowany internet i to dla abonamentu gdzie konkurencja dba raczej tylko o kartę. I jeśli chodzi o jakieś promki dla abo to T-M teraz jest najlepszy pod tym względem. Natomiast w Play poszło na gorsze. Ceny wyższe, promocji mniej.
W samym listopadzie było łącznie dodatkowo 22GB czyli praktycznie dla większości pewno 2x więcej internetu w miesiącu bez lejka.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085325  autor: marcin19883
 10 gru 2019, 12:52
piotrzet pisze:
10 gru 2019, 12:45
Co jak co ale w T-M ostatnio dużo się zmieniło na lepsze.... Natomiast w Play poszło na gorsze. Ceny wyższe, promocji mniej.
Tu się akurat zgadzam. Sam się zdziwiłem, gdy po długiej przerwie od tej sieci, pierwszy raz w T-Mobile, wszystko się uruchomiło od razu bez komplikacji.
Play dzisiaj reklamuje startery z YouTuberami za 25zł, kiedyś rozdawał je za darmo. Ta promocja jest bez sensu.
 #1085327  autor: iphoneski
 10 gru 2019, 12:56
Ja muszę wreszcie ruszyć tyłek do kiosku po starter T. Włączę sobie dniówkę żeby zrobić RWK. Konieczność wydania dwa razy w roku złotówki żeby utrzymać konto bardzo mi pasuje ze względu na zasięg T w górach, więc docelowo pewnie dycha rocznie ode mnie im wpadnie :)
 #1085331  autor: piotrzet
 10 gru 2019, 13:30
marcin19883
Ja tutaj nie piszę o systemach tylko o promocjach. Te w Play nawet na kartę bardzo kiepskie. Zresztą ogólnie promocje w Play ostatnio to metr mułu i wodorosty.

Swoją drogą ciekawe kiedy w Play sprawdzanie stanu konta za 4 gr :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085337  autor: matek451
 10 gru 2019, 14:19
Promocje w Play to skończyły się dawno temu, wraz ze śmiercią DIL-a. Potem jeszcze trochę się działa ale jak odszedł Gruszka to Play zaliczył zjazd na pysk. Teraz w Play rządzi grupa przypadkowych osób, jakiś panienek itp. Wsparcie BOK nie istnieje, na Forum dno i metr mułu w wykonaniu P4Y, do tego nikt nie panuje nad stroną www, Play24, amatorszczyzna i dyletanctwo. Widać że w kwestii promowania sieci tez brak koncepcji, wciąż te same reklamy, marne promocje. Dobrze że chociaż jeszcze działa dział rozbudowy sieci i jakoś to się toczy ale tam pewnie pracują kompetentni ludzie. Wszystko co dotyczy kontaktu z klientem i ofert zeszło już dawno na psy. Ratunkiem ma być powrót Sylwerskiego ale to tylko popłuczyny po tym co było.W dwa lata zmieniło się wszystko a kiedyś było tak pięknie.
 #1085348  autor: SACZI
 10 gru 2019, 16:52
@matek451, na tego posta było zgłoszenie. Następnym razem nie używaj określeń mogących kogoś obrazić, gdzie sam popisujesz się niewiedzą.
matek451 pisze:
10 gru 2019, 11:00
A co mnie interesuje zdanie innych osób w tym wątku . Ja opieram się na danych uzyskanych przez speedtest.pl wy dyskutujecie o faktach a te są niezmienne. Moja analiza dotyczy twardyc danych czyli liczb podanych przez portal w uzyskanych przez nich speedtestach wykonanych 3 metodami i na tej podstawie wyciągnąłem wnioski. Swoje uwagi ty i @Remington kierujcie do tego portalu. Nie moją rzecza jest ustalanie metodologii pomiarów. Ja posługuje się danymi przedstawionymi przez ten portal.
@piotrzet jesteś CENZURA nie potrafiącym samemu policzyć średniej matematycznej bo o tym mowa więc zrobię to za ciebie. Nie widzę żadnych argumentów aby wykluczyć 600 tysięcy testów przez www czy 145tys przez WiFi, wszystkie traktuję jako równoprawne. Czy wam się to podoba czy nie to wszystkie testy są równie ważne jak te przez aplikację więc o prostu nie biorąc ich pod uwagę manipulujecie wynikami i tyle.
Ale przechodząc do rzeczy po wykonaniu na sieciach mobilnych przez użytkowników portalu 893178 pomiarów prędkości w miesiącu listopadzie 2019 przy użyciu trzech narzędzi pomiarowych czyli aplikacji portalu, strony www oraz pomiaru po WiFi uzyskano następujące średnie prędkości dla każdego operatora:
1.Play 20.49Mb/s
2.Orange 19.09Mb/s
3.T-Mobile 18.89Mb/s
4.Plus 14.06Mb/s
Tak pokazują liczby a ocenę wyników i wiarygodności, metod pomiaru portalu itp, itd pozostawiam czytającym. Mnie interesuje tylko matematyka. To ze jeden uzytkownik nie zna podstaw statystyki matematycznej i pojęcia średniej matematycznej z pomiarów nie jest moim problemem. ale fakt ze zarzuca mi pisanie bzdur musi się spotkać z moja reakcja, jeśli ktoś przeczy nauce w 2019 roku i za nic ma wyniki matematyczne to mam pytanie jak nalezy go traktować?
Po pierwsze, nie ma średniej matematycznej, co przy wytykaniu komukolwiek nieuctwa, określa Cię jako osobę mało wiarygodną.
Po drugie, jeżeli jedynymi Twoimi argumentami za "lepszością" jednej sieci nad drugą, są uśrednione wyniki pomiarów dla całego kraju, to nie trzeba mieć doktoratu ze statystyki, żeby Twoją argumentację zignorować.
Analizę sieci trzeba robić lokalnie, wg swoich potrzeb, a nie w skali całego kraju.
Dopiero takie porównania mogą mieć sens.
Przykład, ja na karcie Plusa "wyciagam" 133mb/s w szczycie, a przeciętnie 40-80 (teraz 58/51), z karty TMobile/NJU nigdy więcej jak 60MB/s nie udało mi się wyciągnąć, a Play to nawet mi się do macierzystej sieci nie loguje, bo nadajnika w miejscu mojego zamieszkania nie ma.
I co, mam twierdzić że Play jest siecią "najlepszą"?
 #1085351  autor: Karlos20
 10 gru 2019, 17:26
Promocje to by były, gdyby te pakieciki GB w ramach Happy Friday były przyznawane na 14 czy 30 dni, a nie na 5. To zachęta do doładowania konta i skorzystania z ich usług. Abonamentowcy mają chociaż pakiety do końca okresu rozliczeniowego, ale może być tak, że pakiet będzie ważny i 1 dzień, a klient z niego nie skorzysta.
A co dostają abonenci kontraktowi? Zniżkę na telefon na nową aktywację lub przedłużenie umowy? A gdzie jakiś kod zniżkowy/voucher np na Netflixa wciskanego do światłowodu? Gdzie jakiś rabat 10% na najbliższą fakturę? GB to nie wszystko, jest ich sporo w ofertach głosowych. To by były bonusy, traktujące też abonentów ofert, które nie są już wspierane marketingowo (np. Nielimitowany Internet Domowy).
Play spada na dno, ale T drobnymi bonusikami, rodem GB na 3 dni za gole w Orange nie ociepli wizerunku dla klientów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085354  autor: matek451
 10 gru 2019, 17:57
@SACZI
A czy ja gdzieś we wnioskach napisałem że któraś z sieci jest lepsza? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Wziąłem pod uwagę wszystkie speedtesty wykonane na portalu speedtest.pl na sieciach mobilnych za pomocą trzech metod, są dostępne w wynikach na ich stronach. Podsumowałem wszystkie dla każdego operatora i podzieliłem przez ilość testów dla każdego operatora, w ten sposób otrzymałem średnia arytmetyczną dla każdego i tyle.
Wyniki jak powyżej. To zwykła matematyka. Napisałem wyraźnie że na podstawie prawie 900tysięcy testów z portalu to Play jest najszybszy a Plus najwolniejszy bo tak wskazują liczby i nic więcej. Nie robiłem i nie robię żadnej analizy lokalnej bo nie mam takich danych, nie wskazuję który operator jest najlepszy.
Odnoszę się jedynie do cyfr i wyników na podstawie 900 tysiecy testow. Tak samo zrobił portal ale on posłużył się tylko 156 tysiacami testów na apce i mianował T-mobile na lidera pomijając pozostałe 750 tysięcy testów wykonanych dwoma innymi metodami ale tez na operatorach mobilnych. Czy uważasz ze testy www i wifi sa gorsze? Dlaczego nie bierze się pod uwagę blisko 5 razy więcej testów od tych na apce do oceny operatorów mobilnych? Masz jakieś argumenty to je przedstaw.
Powtarzam jeszcze raz , wyniki powstały po uwzględnieniu danych z portalu i ocena operatorów dotyczy tylko średniej arytmetycznej na ich podstawie, nic więcej. To jak ktoś je traktuje i czy uznaje za przydatne mnie nie interesuje. Nie wysuwam też wniosków który operator mobilny w Polsce jest najlepszy.
Ja mam akurat dostęp do wszystkich 4 operatorów i to na podstawie własnych testów wiem który operator jest u mnie najszybszy ale to jest bez znaczenia dla kogoś innego. W Play maksimum to 200-250Mb/s https://www.speedtest.pl/wynik/226882373, Orange około 150Mb/s, T-mobile 50-100Mb/s a Plus 5-20Mb/s https://www.speedtest.pl/wynik/226513034 i na tej podstawie mogę powiedzieć kto jest u mnie najszybszy a kto najwolniejszy i nic więcej.
Nie rozumiem skąd te emocjonalne reakcje niektórych do twardych liczb z portalu speedtest.pl? Zarzucanie braku wiarygodności wobec kogoś kto opiera się o dane z portalu, ogólnie dostępne więc proponuję je wykorzystać i samemu policzyć , liczby nie kłamią.
 #1085357  autor: piotrzet
 10 gru 2019, 18:14
Karlos20
Ale te pakieciki są na cały okres rozliczeniowy. U konkurencji ich w ogóle nie ma. Jedynie prepaid ma na 5 dni. No i też nie wchodzi oferta w to teraz na 14 dni bez limitu, która sam tak hejtowałeś. NIby GB to nie wszystko, a konkurencja nawet takich dla abo prezentów nie umie dać. Nie wspomnę o ofercie dla wybrańców 100 GB. Gdyby to T-M taką zrobił to raban na całe forum ale, że to Play to trzeba to przemilczeć.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085362  autor: Karlos20
 10 gru 2019, 19:01
Daje przynajmniej bonus na konto główne i GB ważne 30 dni, a nie 5 dni jak w T.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 19:08 przez Karlos20, łącznie zmieniany 2 razy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085365  autor: Karlos20
 10 gru 2019, 19:09
Orange daje na 3 dni, więc trochę lipnie.
Plus daje różne promocje, np. darmowe bilety na wydarzenia czy zniżkę na HBO GO czy rabaty na usługi łączone. Dawali też neta dla Abo z okazji wysokiej lokaty polskich siatkarzy na mistrzostwach Europy.
Warto wspomnieć, że T miał w Mix i Pepaid 2 promocje doładowań 50% więcej za konkretną kwotę doładowania. Ale czas docenić też obecnych Abonentów kontraktowych dając im np. zniżkę 10% do najbliższej faktury. Koszty takiej zniżki nie byłyby wyższe, niż dając prepaidowcom połowę tego co wpłacą. Z drugiej strony Prepaid musi mieć jakieś promocje, bo mamy tam wolność ofertową + migrację do innej sieci nawet w 1 dzień. Nie oszukujmy się, T-Mobile szuka jakiegokolwiek ekstra kasy od kartowców, bo zresztą sama ta sieć mocno zmniejszyła bazę klientów bez umowy.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 19:11 przez Karlos20, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085366  autor: matek451
 10 gru 2019, 19:10
Na dziś prawdziwą promocję to ma tylko T-Mobile, no limit za parę złotych na pre-paid nie pozostawia złudzeń. Nawet mimo przyciętego DL można sobie poszaleć. Pozostali operatorzy niczym nie zaskakują. Play robi sobie żarty z klientów abonamentowych różnicując ich i nagradzają ochłapami wybranych. Plus to już tradycyjnie tylko bonus zł przy doładowaniu i nic wiecej. Zygmunt oszczedza transfer jak moze. Orange już się narozdawał przy okazji meczow reprezentacji.
 #1085367  autor: piotrzet
 10 gru 2019, 19:12
Window pisze:
10 gru 2019, 19:07
piotrzet pisze:
10 gru 2019, 19:07
A czy Plus daje GB dla abonamentu?
Najczęściej dla Abo i na kartę daje Orange
Ale ty porównywałeś Plusa z T-Mobile, a nie z Orange.
Więc odpowiedź jasna. Lepsze promo dla abo są w T-Mobile.
A Orange ile promocji miał dla klientów obecnych w abonamencie?

Karlos20
Nie wiem czym wiesz ale T-M od dawna idzie w abo, a nie prepaid. I to widać. Dali GB na 5 dni żeby nie było, że dbają tylko o jeden rynek jak konkurencja. Nikt nie będzie dawał rabatów na abonament dla wszystkich. Chyba, że sam założysz sieć i zaproponujesz takie. Ważne, że dają cokolwiek i z sensem, a nie jak konkurencja wcale albo na 3 dni pakiet.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 19:15 przez piotrzet, łącznie zmieniany 1 raz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085368  autor: iphoneski
 10 gru 2019, 19:13
Zacznijny od tego, że bonus to prezent, którego nikt nie musi dawać. A generalnie bez przerwy narzekanie bo albo za mało albo za krótko, albo dla wybranych albo coś jeszcze innego. Tak dla informacji: jeśli komuś się bonus nie podoba nie ma przymusu korzystania z niego, ja np nie brałem trzęsionych GB z Play bo dla mnie to słaba opcja i jakoś nie narzekam.
 #1085369  autor: Karlos20
 10 gru 2019, 19:16
Ja w Orange Flex bonus mogę spieniężyć, bo za polecanie jest czysta kasa - 50 zł. I to nie jest bonus na usługi komórkowe, tylko na konto bankowe, wydam na co tylko chce. To jest unikalna opcja. Wiadomo, jest ograniczenie na max 10 poleconych osób od jednego konta, ale łańcuszek się stworzy i ludzie po obu stronach kasę dostaną. Rzecz jasna odbyło się to redukcją bonusów w ofercie np. Free na Kartę. Coś za coś.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 145 z 179
  • 1
  • 143
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 179
  • 1
  • 143
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • 179