DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #949224  autor: Butkiewicz
 05 wrz 2017, 20:54
Spotkała mnie dziwna sytuacja. Właściwie nie przeglądam bilingów, ale dziś rzuciłem okiem na spis połączeń z ostatniego miesiąca w aplikacji Nju mobile i zobaczyłem tam SMS z 24 sierpnia do sieci Play. SMSy wysyłam bardzo rzadko, a tego numeru nie kojarzę więc sprawdziłem to w telefonie i okazało się, że żadnej wiadomości w tym dniu nie wysyłałem, a tego numeru nawet nie mam kontaktach. Po wpisaniu numeru w wyszukiwarkę okazało się, że nie jestem jedyną osobą, którą coś takiego spotkało: https://www.nieznanynumer.pl/numer/799449167 . Jest to jedyne połączenie z tym numerem w ciągu ostatniego roku i nie została za nie naliczona żadna opłata (już zdążyłem wskoczyć w tym okresie rozliczeniowym na no limit). Dodam, że w tamtym dniu zmieniałem telefon i nie wykluczam, że czas wysłania wiadomości pokrywałby się z czasem włożenia karty sim do nowego telefonu. Czy ktoś ma jakąś teorię dotyczącą tego SMSa?
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2017, 18:27 przez Butkiewicz, łącznie zmieniany 2 razy.
 #949235  autor: Butkiewicz
 05 wrz 2017, 21:26
Nie, kupiony w jednym z elektromarketów. Wprawdzie opakowanie nie było zaplombowane i widać, że ktoś miał już telefon w rękach, ale zakładam, że oglądał go przede mną jakiś klient, bo tego modelu nie było na ekspozycji.
 #949287  autor: Remington
 06 wrz 2017, 10:34
Mnie to wygląda na jakiś soft - Android, Whatsapp?

Włóż na próbę inną kartę SIM i zobacz na jej billingu czy się pojawi ten nr.
 #949477  autor: Butkiewicz
 07 wrz 2017, 13:41
Z aplikacji do komunikacji mam jedynie zainstalowane fabrycznie Skype'a i Google Duo, a w momencie kiedy SMS został wysłany chyba jeszcze nic nie instalowałem (tak mi się przynajmniej wydaje). Nie mam za bardzo możliwości włożenia innej kart Sim ze względu na rozmiar karty obsługiwanej przez telefon. Kiedyś pewnie kupiłbym jakiś starter i może nawet zadzwonił na ten numer, ale teraz to raczej odpada ze względu na obowiązek rejestracji.
 #949512  autor: Archi333
 07 wrz 2017, 18:41
pewnie ktos inny "sprwadzal" telefon i probowal wyslac smsa. Jesli nie mial nic na koncie sms zostal nie wyslany a zapisany w skrzynce nadawaczej. Po wlozeniu Twojej karty system wyslal sms.
 #949576  autor: Butkiewicz
 07 wrz 2017, 23:31
Gdyby tak było to SMS pozostałby zapisany w telefonie. Poza tym jak można zobaczyć pod linkiem, który podałem w pierwszym poście coś przydarzyło się jeszcze co najmniej 4 osobom, a piszę tylko o ludziach, którzy zauważyli u siebie taką sytuację i napisali o niej na tej stronie.

Po wyjęciu i włożeniu karty sim, a także wyłączeniu i włączeniu telefonu nic się nie stało. Ściągnąłem też z google play aplikację Malwarebytes Anti Malware, ale nic ona nie wyryła. Połączenia są przekierowane jedynie na pocztę głosową.